Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
6. máj 2010

Lady no možno aj Sarah to stihne za dva týždne-to by mala k roku 😀 A tiež pri tom tancuje. Najviac sa mi ale páčilo minulý týždeň-etše len ledva stála pri sedačke, ale začula hudbu a už si aj jednou nôžkou dupkala 😀 Tak som sa smiala, že ešte ani riadne nestojí, ale už tancuje 😀

ladywitch26
6. máj 2010

simi, nasa tancuje uz skoro na kazdy zvuk. inak co ma muz synovca, tak ma tri roky a tiez tak tanecne nadany. a boli so svokrou v obchode a cez dedinsky rozhlas hlasili cosi o pohrebe, no a on aj na tu hudbu tancoval. 😀

borocka
6. máj 2010

ludka, rybca, to vazne radsej topanky bez klemby????? mna na to upozornovali ze mam dbat na to aby mali vzdy klembu, aby mu nozka neostala plocha ale sa riadne vyformovala. pretoze ak je noha plocha tak je aj zakoncenie chrbtice zle...neviem prsne, vsetko so vsetkym vraj suvisi.... navyse s plochymi nohami ludia zvyknu captat:(

lady, aku dlhu nozku ma stanka v cm?? moj ma uz 13cm a ked tu baby pisu ze deticky nosia este len 18-19 velkost topanok....lebo my pomaly musime kupit 21!!!

borocka
6. máj 2010

o jedno cislo vacsie topky??? patkovi ked som tak skusala, tak dost zakopaval...lebo cm ma miesto priamo v topanke dalsi cm su vlastne latkove okraje ropanok..... to je dost.

simi netes sa predcasne. patko zacal chodit za dve ruky ako 7 mesacny, za jednu ako 9 a sam az ked mal 10 aj tyzden. islo to pomaly.... hlavne davaj pozor aby neutrpela uraz...to sa zasekne! ale zas je starsia, tak mozno predsa len bude postupovat rychlejsie

monkap
autor
6. máj 2010

borocka: tiez som nemala jasne v tom ci klenbu ci nie ... vsade pisali inac ... niekde, ze ano a niekde pravy opak ... tak ked bol patko maly, napisala som do ciech, do firmy co prideluje topankam certifikat "zirafa" - zdravotne nezavadna obuv ... a toto mi odpisali - Botičky zhruba do 3 let jsou lepší buď úplně bez klenby či jen s měkkým náznakem klenby. Důležitá je botička kotníková, aby držela kotníčky ve správné poloze ... ale ako vravim, vsade pisu inac .... tak opat si mozeme vybrat

borocka
6. máj 2010

monkap, diky...z toho mi vychadza ze ortopedicka a zdravotnicka obuv je zla...je uz prilis tvarovana. tak ja uz neviem...mozno to zalezi len a len od predispozicie.... aky rodic take dieta

jamaat
6. máj 2010

podľa mňa ortopedická zdravotná obuv je vhodná vtedy, keď už dieťa ploché nohy má a tou obuvou sa to potom upravuje. Ja mienim Emku nechávať bosú čo najviac, aby sa jej nôžky vyformovali.

borocka
6. máj 2010

jamat, ale vraj chodit bosa je dobre len na hrubom koberci , kamienkoch a po trave..... ale ze vtedy je to uplne super pre nozky!!!

iinuska
6. máj 2010

ahojte

mimi, presne tak a maju kupovat topanocky. Uz pri Petkovi som to tak praktizovala

nikanika28
6. máj 2010

Cafte.
My sme doma len na boso, nedavam ziadne papucky, capacky...nic. A kupili sme Klarke sandalky...alebo nieco medzi sandalkymi a celymi topankami, maju taku mini klenbu, ale naozaj malinku a stali cez 20€ 😝 a c o sme pozerali topanky, tak tie stali 40 😕 😕

iinuska
6. máj 2010

my chodime doma tiez len v protismykovych ponozkach

nikanika28
6. máj 2010

tak je to podla mna najlepsie, nepotia sa nozky a prirodzene sa vyvijaju

ludmilabb
6. máj 2010

je tu este nejake dieta s dvomi zubmi???

borocka
6. máj 2010

niak, inus...a nesmykaju sa deti?? lebo tie protismykove ponozky...tak to je reklamny trik.... a patko na boso byt nemoze, sice sa mu nozky potia,ale nemame vsade koberce,tak potom ich ma celkom ladove. a dost sa mu aj smyka a ponozky sa mu potom trochu vyzuvaju...

borocka
6. máj 2010

ludka, my mame 4...o trosku viac, ale aj tak si myslim ze by ich mal este aspon 2x tolko!
ale neber si to, vraj cim neskor dietatu vydu zubky tym dlhsie potom vydrzia a tym budu zdravsie!!!

ladywitch26
6. máj 2010

borocka, naposledy, ked som stanke merala nohu, tak mala 13cm, ale to bolo tak pred dvoma mesiacmi.

inak ja ju malokedy necham naboso aj doma, lebo mame len dlazbu a plavajucu a to je aj studene, aj sa vraj maju dat radsej papuce, ked je tvrdy rovny povrch.

my mame zatial hore 4 zuby, dolu dva, ale dalsie dva spodne nam akurat idu, uz sa prerezali, tak uz bude mat po dva rady rovnako

emode
6. máj 2010

😅 jamaat preto, ze ked sme merali nozku vychadzala jej len 17ka, ale tie topanocky, co mame jej sadli 18ky, celkovo ma velmi malu nozicku, ale ved uvidime 😅

ked sme ich kupovali, tak jej pani pekne merala s takou podlozkou, pripocitala 1cm a ukazala, ze ten prst tam musi vojst, cize presne ako si napisala mimi 😅

nase topanocky maju len take makke polstrovanie kde je klemba a doma jej tiez nic neobuvam, i ked nam kazali 😝

emode
6. máj 2010

a dlzka nozicky 11 a pol centy tak si to porovnajte 😀

kosska3003
6. máj 2010

ahojte normalne som dneska zabudla na kona som sa zahladila na mmaukciach mimi ja som dala malej melon a vyplula mi ho nechutil jej tak som ho musila spucit sama hihihi ja davam malej topanky bez klenby ani ja som take ako decko nemala a nemam ploche nohy a malej sa roby uz pomaly klenba ked sa jej kuknem na nozicku
lady aj my mame od vcera odrete ale nie nos ale pod nim a aj na cele ma dala som foto na FB Marika ma novu prezyvku Adolf hihihihi

nikanika28
6. máj 2010

borocka, my nemame koberce skoro ziadne, v obyvacke mame parkety, len pri stoliku mame vacsi koberec, kuchyna, chodba, kupelka dlazba, spalna parkety, len v deckej izbe mame koberec. Nesmykaju sa jej nozky, resp. si na to asi zvykla a dava si pozor, ked ruckuje okolo vsetkeho.
No a my mame riadnu hrcu od vcera na cele, narazila na roh stola, na nohu stola teda...chvilu poplakala a bolo po bolesti, najviac plackala, ked som jej to chcela schladit 😨

nikanika28
6. máj 2010

Ludka, my mame dva zuby uplne vonku, treti je cerstvo prerezany a zda sa mi, ze lezie stvrty...dava to aj patricne najavo 😝 .
Lukaskovi vysiel prvy zubok v 13-tich mesiacoch 😅 , ale zubky ma teraz krasne, bez kazov....teda az na jeden minikaz, co ma medzi prednymi zubami, ale to je v pohode, dost deti v jeho veku maju teda poriadne "cierne" zubky. A to som sa bala, ake ich bude mat, pretoze nastupom do skolky byval velmi chory...vlastne este do nedavna skoro kazdy druhy tyzden a kvantum ATB...ale ved to som pisala ...

iinuska
6. máj 2010

borocka, nesmyka sa. Adamo sa postavi a prejde kam chce 😅

Adamko ma vonku 8 zubkov a dalsie sa prerezavaju, len Adamko si neda do ust ani len pozriet. Mam problem mu aj ponatierat dasienka

jamaat
6. máj 2010

boročka, prečo by mali byť protišmykové ponožky len reklamný ťah???

ladywitch26
6. máj 2010

no jak pozeram, tak na tom stretnuti tam stanka bude medzi deckami asi najvacsia pomaly 😀 inak mne sa tie ostatne deti zdaju vsetky take strasne malinke. dnes sme vonku stretli jednu mamicku, jej dcerka az vyskala, ked stanku zbadala, tak sme sa pristavili pri nich. a pytam sa,ze kolko ma a ona,ze 10mesiacov. tak som si len pomyslela, ze taka bola stanka, ked mala 7mesiacov.

luba142
6. máj 2010

ahojte baby, ja teda neviem ale s Kikou chodim k ortopedicke bo nema dobru klembu tak nosime vlozky ortopedicke a ked som sa pytala tak mi povedala ze doma na podlahe rovnej sa nema chodit naboso lebo rovny povrch klembu nici, takze su vhodne papuce, na boso len po trave, kamienkoch a tak co vlastne podporuje tvorbu klemby

kosska3003
6. máj 2010

lady neboj aj moja je riadna baba ma uz hadam aj 12 kil a musim ju zmerat lebo je dost velka od ostatnych deti v jej veku

ladywitch26
6. máj 2010

kosska, moja uz ma hadam aj viac, nez 12kil.co ma suseda dceru, tej mala rok v decembri a stanka ju uz na vysku skoro dorastla, nejake dva centaky je tam rozdiel, ale mala maya je na vahu tak polovica zo stanky.

kosska3003
6. máj 2010

no ja ju musim odvazit vahu som uz schovala tak ju musim vytiahnut lebo som zvedava zajtra odvazim aj ju musim zmerat co chodim na plavanie tak sa mi mala vyrovna tak detom vyse roka urcite idem ja dohajan papapa

borocka
6. máj 2010

jamat, nie som si ista ci hovorime o tych istych protismykovych ponozkach...klasicke len na podrazkach maju zo 6 stop...alebo take male pogumovane oozdobky???
ak hej, tak to je len utok na psychiku, ved logicky, nam to teda vobec nepomaha...smyka sa mu tak sito ako aj v beznych

jamaat
6. máj 2010

No presne tie som myslela a teda je veľmi veľký rozdiel, keď má Emka obuté obyčajné, alebo protišmykové.