Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

luba142
7. máj 2010

mimi to sa spravi neboj sa 😉 , zaciatok je vzdy vseliaky a mozno aj mimi porastie pomalsie ako Ninka, kazde je ineee, pockaj po par mesiacoch urcite to bude vyrovnane

sirinka
7. máj 2010

mimi kojenie urcite nema ziadny vplyv na velkost babatka v brusku 😉 ono si z teba vytiahne vsetko, co potrebujes...ak bude niekto ochudobneny o mineraly, vitaminy a pod. tak jedine tvoj organizmus, pretoze plod si dokaze zobrat aj vsetky telove zasoby, ak je treba... zaroven aj do mliecka sa vyplavuju zasoby, ak nie je cerstvy prisun, takze v prvom rade musis dbat na naozaj vyvazenu stravu...ja som v tom case brala aj doplnkove vitaminy...

sssimi
7. máj 2010

Jéééj mimi no super. Inak mne bola Sarah do nejakého 12teho týždňa o 2tt pozadu s rastom. Neboj ono to miminko dobehne len sa snaž oddychovať. V podstate začala riadne rásť až keď som sa dostala do nemocnice kvôli krvácaniu. Z práce som chodila strašne vyšťavéná a týždeň oddychu stačil na to aby malá ten rast dobehla.

martinaxyz
7. máj 2010

Ahojte...
mimi gratulujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
už som tu dávno nebola...dúfam, že sa Vám darí...my sa máme dobre, len ma už chrbát bolí čo sa malý učí chodiť...pripájam foto aký sme už veľký 😀

borocka
7. máj 2010

mimi, veru veru, klud...nestresuj sa. hlavne oddychuj. dalsie dva mesiace utecu a ty budes za vodou.... a ze pomaly rastie?? to sa hned tak neda povedat.... a keby aj bolo malinke mensie pri porode, aspon pojde lahsie von 🙂 nerob si tazku hlavu z nicoho!!!!!

kosska3003
7. máj 2010

ahojte baby pomoc Marika ma horucku 39 dala som jej cipok teplota klesa teraz spinka ale strasne ju prehana take riedke zltozelenej farby skusila som jej dat smektu na silu zjedla polku davky no neviem neviem co je zase vo vzduchu dufam ze jej to prejde a samozrejme ako naschval ju to muselo chytit v piatok poobede pred vikendom co jej mam dat jest spravila som jej ryzu ze jej dam s cucoriedkovou vodou ale neviem ci mi to bude moc jej nechuti teraz si dala cicik aspon nieco

ladywitch26
7. máj 2010

kosska, a nejdu jej zuby? mne stanka zakazdym hnackuje, ked sa nejake tlacia vonku. podla toho vlastne viem, ze idu vonku. aj ked ta horucka, neviem...

mimi, tiez by som asi zacala brat vitaminy na tvojom mieste. kojenie je samo osebe dost zaberak na telo, plus este tehu, tak to uz normalnou stravou asi nepokryjes.ja beriem vapnik, lebo mlieko nemozem a nechty na rukach som mala nenormalne biele, sama skvrna, tak aspon ten beriem. no a aj kyselinu listovu.

inus, ja som tiez dala stanke robit tortu, a ze 10€ za kilo, tak tiez cvaknem nejakych 40. aj ma to dost zarazilo, lebo to tu kupim tortu za tu cenu, s tym, ze tu su ceny potravin podstatne drahsie. no co, asi si zacnem zvykat na to, ze slovensko rozhodne nie je lacny kraj 😖

kosska3003
7. máj 2010

lady no ked jej sli prve zuby mala horucky ale nie hnacky teraz co jej sli naposledy mala sople a ide jej jedna stolicka ale neviem ci to ma zo zubou uvidim netere mali tiez horucky a vracali tak ci nieje nieco vo vzduchu

luba142
7. máj 2010

mimi veru hej KYSELINU LISTOVU v kazdom pripade, je velmi dolezita

koska na hnacku je dobry banan alebo mrkva ( resp. aj mrkvova stava - voda s uvarenej mrkvy)

luba142
7. máj 2010

lady mi sme mavali aj horucku 39 jednodnovu k zubom, no ale ked trvala dva dni uz sme radsej sli k dr.

kosska3003
7. máj 2010

luba diky banan nechce ona mi vlastne nic nechce len cicik ani caj ani nic ine som jej spravila tu ryzu s tou cucoriedkovou stavou a nic tak neviem teraz mi spi je strasne slaba sa bojim no uvidim do zajtra rana ked tak idem na pohotovost chudatko moje malinke mam strach o nu ale musim byt silna nech to neciti som zvedava na tu noc

ladywitch26
7. máj 2010

kosska, ked aj nic nezje, to nevadi, len aby pila. ak by sa ti mala dehydrovat, tak ozaj radsej zbehni ku doktorke. sleduj jej plienky, ak budu suche, tak radsej tu pohotovost. s tym nie je sranda u tak malych deti. mne nastastie stanka horucky este nemala. len vtedy na slovensku, ale to mala 38 a dost. ani som jej paralen nedavala.

inak co ste tu vcera riesili melon, tak neviem, asi je prilis tazky na zaludok. stanka zjedla kusok vcera a grcla si a potom som jej skusila neskor dat trosku stavy. pila sice, chutila jej, ale po pol hodine sla vonku. 😖

kosska3003
7. máj 2010

lady no ved cicik si da aspon ze to s toho sa aj trosku naje aj napije uvidim ked sa zobudi dam jej zase caj a ak rano bude takato idem na pohotovost radsej len ja sa toho obavam co ked si ma tam budu chciet nechat myslim na to najhorsie ale treba aj tak ci si uz mam aj veci zobrat ci ako joj boze preco vecne ochorie ked ide vikend toto mi zakazdym takto

ladywitch26
7. máj 2010

kosska, ved keby cosi,tak mozes zostat v nemocnici s nou. suseda tak bola s dcerou, chytila jej nejaku crevnu chripku, ze jej strasne vracala, tak boli dva dni, prakticky len na jednu noc. to staci, oni daju len infuziu malej, 24hodin odsleduju a poslu domov. vacsinou tieto virozy nemaju dlhe trvanie, len ta dehydratacia je vazna pri nich

mimi21
7. máj 2010

baby dakujem za podporu, dobre sa to cita 😵 a aj za cenne rady vdaka
vitaminy uz kupene mam, bola som dnes poobede v meste

a uz asi zacinaju chute, cez den vobec nic a co je najhorsie, tak to na mna pride vecer, boli sme v Hypernove, tak som si najprv kupila PomBär, potom toustovy chlieb na tousty a teraz tlacim salamu so zemlou, lebo som bola taka hladna, ze na tousty sa mi cakat nechcelo 😝

no asi je pravda, ze btelo si berie zo zasib, lebo chudnem 😕

kosska3003
7. máj 2010

no ved hej uvidim rano ked tak si radsej uz pre istotu zbalim ruksak clovek nikdy nevie a mm je v robote tak koho by som otravovala dufam ze to dopadne dobre a mala rano aj zabudene ze jej dneska cosi bolo len ten caj niako do nej dostanem

ladywitch26
7. máj 2010

a skusala si jej davat trosku po lyzickach? ja ked nie flaskou, tak lyzickou to do nej nejako dostanem. po trosku, ale predsa. inak tu na hnacky odporucaju 7up. normalne aj na pohotovosti ti to daju pre dieta. vybublinkuj a skus jej dat po lyzicke. je to sladsie ako voda, tak by jej to mohlo chutit viac, ma to vela cukru a kalorii, co jej pri hnacke pomoze dostat do tela nejaky cukor na energiu.

mimi21
7. máj 2010

kossska prajem, nech je mala rychlo fit, chudatko male ☹

iinuska
7. máj 2010

ahojte
u nas zacal hokej 😝
no ja som dnes mala taku chut na nejaky kompot, tak som si nacala broskynovy a ozrala som ho cely. Keby mi predvcerom neskoncil menzes, tak si myslim, ze som tehu 😅

kosska, bodaj by to boli len tie zubky. Aj Adamko mava taku redsiu zltu stolicu, ked mu idu zubky Teraz asi 3 dni to trva. Ale nastastie bez horucok. Tie tekutiny su fakt dolezite. Treba stale ponukat

kosska3003
7. máj 2010

no tak boli sme nakoniec na pohotovosti lebo ked sa mi zobudila o 7 tak tak mi grcala ze hadam aj to co jedla pred tyzdnom potom sa mi este vygrcala aj na pohotovosti tam mi ju kukli mam jej davat pit a dat jej zajtra ryzove odvary a pichli jej injekciu aby negcala ale dosli sme domov a zo smecty sa mi zase vygrcala tak som jej dala kvapky panadol cipok a spi ze aj po tej injekcii bude spat aj 6 hodin ale musim jej skusat davat pit aj ked spi a nemam ju 6 hodin kojit tak som zvedava ci nebude cicik chciet tak drzte palce

luba142
7. máj 2010

koska tak nechcjej to ryclo prejde chudatko male

borocka
7. máj 2010

kosska, netlac do nej nic!! aj ty ked si chora tak nemas chut jest!!! tekutiny, teplo, nechaj si ju spat na prsiach.... davaj sirup proti teplote, skus si pomoct aj obkladmi na zapastia. ja pochybujem ze to su zubky.... detom vtedy zaberie sirup na teplotu a bolest a su v pohode. ona nechce ani jest a zvracia!! to nie je v poriadku!!!
dufam dufam ze to nie je rota hnacka. dala si ju ockovat??????

kosska3003
7. máj 2010

borocka tekutiny do nej tlacim jest jej ani nedavam to nema zmysel ale caj jej davam na silu lebo vela kakala grcala aby nebola dehydrovana lebo to mozem ist na pohotovost naspat a ostat tam lezat aj s malou ona mi grckala aj ked nejedla inac ked som tam bola tak tam volala niaka mamina a preste tie iste priznaky a aj v cakarni bolo vela babtiek tak je nieco vo vzduchu

borocka
7. máj 2010

koska, zrejme to bude nejaky vyrus....tak len dufam ze nas to obide :( vela trpezlivosti s malinkou a nech jej to rychlo prejde

mimi21
7. máj 2010

nechcem strasit ale aj mne to pripada ako rota virus 🤐 ale ja som len laik
nech je to uz cokolvek, tak nech to malej co najrychlejsie prejde 😉

iinuska ty si OZRALA kompot 😀 😀 😀 to sa ako robi

mm uz spi pri hokeji 😀

kosska3003
7. máj 2010

mimi tak to by mi hadam dr povedala no uvidime ako bude zajtra ak sa to nezlepsie zavolam na pohotovost a uvidime joj chudatko moje musi byt silna

kosska3003
7. máj 2010

ja som malu neockovala proti rota vy hej

borocka
7. máj 2010

ani ja som patka neockovala, ale on uz tym presiel...mal asi tak 7 mesiacov a bolo to len slabsie.... trosku hnacky, trosku grcky.... nechutilo mu jest, vypil denne aj liter vody. a nastastie to po dakych 4 dnoch preslo!!! ale ozaj, to bolo take unosne....
aspon teda myslim ze to bola rota, nemalo co ine

mimi21
7. máj 2010

kosska ani ja som malu proti rota virusu neockovala

luba142
7. máj 2010

koíska ked nechce pit caj tak ju aspon casto prikladaj a nech pije tvoje mlieko tak casto ako sa da