Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
4. júl 2010

ahojte, my sme sa dnes trosku dlhsie zdrzali s kamosmi na pivku. Esteze som zobrala Adamkovi zemlu, zjedol asi polovicku, doma uz ani kasu nechcel. Len som ho okupala a nakojila, a uz spinka
Adamko je pri kojeni kludny ako baranok 😵
@nikanika28 prijemnu dovolenku, uzite si to 🙂

@ludmilabb ja davam mlemu na ranajky jogurt, ten zje vzdy, lebo ked mu dam chlieb, tak si da tak 4-5x a konec. Alebo este vianocku a acidko

jamaat
4. júl 2010

@ludmilabb
@rybca Ono to ani nemusí byť o strachu, len je to proste deťom nepríjemné. Ani Emka to nemá rada. Máme tu malé susedy, čo ju chcú za ruky vodiť, stískať a "venovať" sa, ale Emka nechce. Normálne si rúčku vytrhne a ide preč.

jamaat
4. júl 2010

Pri kojení Emka najskôr šibrinkuje nohami, vykladá mi ich až na hlavu, ale postupne sa ukľudňuje a zaspáva. Ja vlastne kojím vždy na spánok. A jednou rukou sa mi vo vlasoch hrabe.

ludmilabb
4. júl 2010

@jamaat mne Sofia zaspavala pri kojeni aj cez den aj vecer ale ako zacala robit tieto opicky tak sa nevie ulozit sama ale ju musim hodit do satky, mne sucha ruky, brucho, chyta nos, ucho, popritom sklapacky, davanie sa na bok aj na brucho a to vsetko s prsnikom v ustach, radost kojit 😝

rybca
4. júl 2010

@jamaat - asi mas pravdu a este Matko ma niekedy take neohrabane pohyby..🙂 a ked sa k tomu pridruzi kolibava, neista chodza..🙂)))

jamaat
4. júl 2010

A ešte som zabudla podať hlásenie, ako som Emke dala citrón olízať. Tešila som sa, aké ksichty bude strúhať, mne vykrúcalo hubu len pri pohľade na ňu, no ona nič. Spokojne olizovala, potom som jej dala aj trochu dužiny, tak spapala ako pomaranč 🙂

sssimi
4. júl 2010

Jamat musím aj ja vyskúšať citrón, ale myslím,že to dopadne ako u Emky. 😀 My sme dnes boli na údených pstruhov a môj otcino bol skoro stále zo Sarah, tak som si trošku oddýchla. Zase začína pekne chodiť ako jej vyliezol ten ďaľší zub... Snáď sa stihne poridne naučiť chodť do ďalšieho...

rybca
4. júl 2010

jamaat - citusy som este neskusala davat, ale zato mango Matkovi chuti viac ako melon..🙂)

jamaat
4. júl 2010

Veď ani ja som citrusy ešte nedávala, to len teraz som skúsila, lebo prišla do štádia, že driape na jedenie všetko, čo vidí.

ludmilabb
4. júl 2010

@jamaat u nas napodobne a uz sa neda ani opit rozkom ze ja jem nieco a ona chrumku, velmi dobre vie ze to nie je to iste 😀

jamaat
4. júl 2010

@ludmilabb No budem sa musieť skrývať s kadejakými maškrtami. Dnes som jej dala Haribo cukrík 🙂

iinuska
4. júl 2010

ja maskrtim len ked maly spi 😅

emode
4. júl 2010

@jamaat to mas super ze ochutnava a ma rada dost veci ... u nas je to obmedzene, med a lekvar vobec, ani sladke pecivo nechce, zato dnesny gulas dlavila riadne (svokra varila taky aj pre deti 😉 ) ... ja sa skor pozabudnem a nedam jej jest a cudujem sa co je taka umravcana 😀 😅

dnes jedla ceresne, jablko poobede, inak hrozno zboznuje, hrusku mala rada ale teraz ju nemusi, maliny a cokolvek drobne cervene vypluva, melon cerveny celkom isiel ... ale co sa tyka vareneho zje skoro vsetko ... v podstate je skoro vsetko ako my len nie tak ochutene a uz davno nemixujem ... polievky ma strasne rada, ludka, vyskusaj ...

jamaat
4. júl 2010

My sme všetci takí všežravci, tak to Emka má po kom mať 🙂

emode
4. júl 2010

😉 @iinuska ked vydrzis

emode
4. júl 2010

ved aj my 😅 ... sofia ochutna a vypluje 😝

iinuska
4. júl 2010

@emode ja zase nestiham malemu maliny trhat. Ani si nestihnem dat ja, a uz daj, daj 🙂

emode
4. júl 2010

idem ja do postielky sofia sa nejako budi, sa jej zle dycha urcite alebo jej je teplo v podkrovi 😝
dobru nocku 😔

iinuska
4. júl 2010

idem aj ja , dobru a pokojnu noc

jamaat
4. júl 2010

Aj mňa už kláti, tak dobrú noc.

sssimi
4. júl 2010

Sarah zje úplne všetko. Ta sa neserká. Len čo vylezieme z domu tak ma ťahá na čerešne, od tiaľ na maliny, potom na hrach a zakončí to ríbezlami. Chvála bohu su ešte neni slivky 😀 Takže kým sa dostaneme na ulicu, tak je pol hodiny minimálne v ťahu 😀

zuzkaprofant
5. júl 2010

ahojte chcem sa opytat co papaju babaetka cez den ci im varite osobitne alebo uz jedia vsetko co varite normalne

moj maly mi dnes spadol s postele isiel rukymi dobredu ale nastastie nie je to velka vyska lebo mame nizko postel a taky kotrmelec urobil ze mi zle prislo ale snad sa naucil uz ze nozky idu prve 😀

emode
5. júl 2010

@zuzkaprofant mm naucil sofiu schadzat odkialkolvek len nozickami dopredu mame doma dost strme schody tak sme si na to dali pozor a to este nechodi ... ale dufam, ze je maly v poriadku 😒

ladywitch26
5. júl 2010

caute zeny, to moje zlate dieta ma nechalo pospat o hodinu dlhsie. vacsinou vstava o siedmej a teraz potiahla do osmej. ako keby vedela, ze vcera som bola este vecer v praci a sla som spat az po polnoci. teraz sedi pred rurou, vidi tam svoj odraz vo dvierkach a snazi sa ho nakrmit keksom, no zlata je 😀
inak my sme stanku naucili zliezat tak, ze sa prevali na brusko a nohami zlezie prvymi. to by boli ine pady z postele, tu su velmi vysoko. a schody mame tiez velmi strme, vylezie sice bez problemov, ale zliezat este par mesiacov nebude. mame branku aj hore aj dolu.

iinuska
5. júl 2010

dobre ranko
tak Adamko uz spi a moj prazdninar este spi 😵
dnes sa maly prebral len o 3 v noci, to som ho nakojila, potom sa prebral o 5, ale to ma len skontroloval, ci som tam a spinkal do 7.15.
my sme sa este nenaucili zlieazat, Adamko ide dole ruckami, ale ja ho vzdy petocim na brusko, ako pise lady a tak sa zosuchne. My mame do podkrovia dvere, tak to je vyhoda, lebo to by sme stale len hore dole lozili, maleho to bavi.

@zuzkaprofant ja varim este malemu zvlast, ale ked mame nieco, co moze aj maly, tak mu dam. Ja vela nesolim.

ladywitch26
5. júl 2010

@zuzkaprofant ja ako kedy, ked mame nieco, co moze aj mala, tak jej dame, ale napr vcera sme si grilovali kuracinu, no ale nechala som malej kusok maska,co nebolo v marinade nalozene a to som jej tak na pare uvarila s mrkvou. a zemiakovu kasu jej davam tu istu, co aj my mame. ale aj ked mame nieco, tak vzdy chodi kostovat. tak jej dam kusok, nech zisti, co za nova chut to je. minule chodila muzovi halusky vypytovat stale. tak sme jej zopar poumyvali z bryndze a len take ciste dostala. a ako jej chutili 😀

ludmilabb
5. júl 2010

ja som naucila SOfiu zliezat z postele za mojej asistencie, ona sa narychtuje nohami dole aj sama vie len obcas sa jej jedna nozka zasekne tak pre istotu som pri nej

ladywitch26
5. júl 2010

stanka uz na moju asistenciu necaka. len niekedy sa jej noha zachyti, ked zlieza z gauca a mame tam klietku okolo krbu bezpecnostnu, tak jej tam jedna noha zostane visiet, tak pisti, kym ju nepridem zachranit. 😀

ladywitch26
5. júl 2010

@ladywitch26 inak postielku jej uz musim odtahovat od postele, lebo vylozi nohu cez mriezky a prelezie na nasu postel a zlezie dolu. a ked ju davam poobede spat, tak to je uz risk.

mimi21
5. júl 2010

cafte zienky, ako sa mate?
my uz zliezame dlho, teraz sme vo faze, kedy chce vyliezat sama na postel alebo na gauc

v sobotu a vcera sme boli u svokrovcov, mala sa kupkala v bazeniku, potom sme vcera boli pozriet koniky - je tam taky ranc
dnes len tak vegetime, ja som uz bola na nakup ale milej slecne sa nechce spat, je hore od 7 a o 11 nechcela ani za zivy svet spat, tak sa uz naobeduje a pojde potom spinkat