Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
4. aug 2010

@iinuska ja uz ekne dlho nedavam, stale na to zabudnem 🤐

ludmilabb
4. aug 2010

@iinuska ja davam

nikanika28
4. aug 2010

Cafte...baby, vy furt vigantolujete???? 😕 😕 😕 No my sme skoncili po roku...doktorka povedala, ze uz nemusime...aj ked je pravda, ze posledne mesiace som teda zabudala riadne nan 😅

monkap
autor
4. aug 2010

mne dr. povedala, ze v lete nedavat .... asi zase na jesen zacneme davat, ako doki povie ....

monka_m
4. aug 2010

Ahojte, mne dr. tiež povedala, že po 1. roku (malý mal v máji)v lete máme vynechať, ale na jeseň že máme opäť začať dávať.

ladywitch26
4. aug 2010

@jamaat tak to skoda ze nemas na kamere, to mohlo byt zlate 😀 nasa minule otvorila dvierka na klietke morciakovi a akoze ho krmila lyzickou,co navarila v kuchynke

sssimi
4. aug 2010

@monkap aha tak už chápem v akom prípade topánočky naopak. No Sarah je trošku iný prípad. Ona proste chodí po vnútornej strane chodidla a to celou dĺžkou. Proste to nie je vôbec dobré ☹ Teraz jej pravdepodobne našváca vložky do topánok, ale niečo také.... ach jaj...

martinaxyz
5. aug 2010

Ahojte...

tak včera som bola na návšteve kamošky v pôrodnici v BB, keďže u nás je od 1.8. zrušená...bola som prekvapené koľko pýtajú za nadštandartku a nieje tam ani TV 😒 😒 😒 ...ale zase prístup a sarostlivosť podľa toho čo kamoška vravela je lepšia...malý mal vyše 4kg a 58cm...riadny budkáčik 😀 😀 😀

jamaat
5. aug 2010

@martinaxyz Fíha, tak to valibuk!!! Respektíve Jánošík, keď taký dlhý 🙂

zuzkad
5. aug 2010

Dobre ranko 🙂 🙂

maly mi este spinka, co som v soku, uvidime do kedy...ale mam pocit, ze sa coskoro zobudi 😝 😝

ked som minule citala vase velkosti topanok bola som v soku 😕 😕 ze c. 21, 22 booozenko to mate riadne noziska 😅 😅 u nas stale nosime 19 cislo a a 20 je mu stale dost velka 🙂
no a maly je hore...idem k nemu 😅 😅

ladywitch26
5. aug 2010

@martinaxyz a vy ste ho co za usi tahali? 😀 stanka mala tiez vyse 4 kg, ale len 51cm. tak to mame doteraz problem s obliekanim. musime kupovat vacsie ako na jej vek, lebo vsetko okolo bruska a ruk je tesne, tak kupime vacsie, ale to je potom problem s dlzkou rukavou a nohavic. 😒
@zuzkad to bud rada, kym vy zoderiete jeden par topanok, tak my zatial styri. a to ide do penazi....

martinaxyz
5. aug 2010

ladywitch26_- nie neťahali 😉 😉 😉 ...a to môže byť ešte kamoška rada, že mal len 4kg, lebo jej mm keď sa narodil tak mal okolo 5kg 😅 😅 😅

ladywitch26
5. aug 2010

@martinaxyz no tym to nebude. moj mm mal 3.2kg, ja som mala 3.5kg, ked sme sa narodili, a zrazu prekvapko, stanka 4.2kg. moja mama az zhikla do telefonu, ze coooo? vsak v celej rodine sa take velke dieta nenarodilo este.

zuzkad
5. aug 2010

tak ja som si myslela, ze maly je uz hore, ale ked som vosla do izby tak spal 😕 😕 tak som potichu odisla...asi sa mu nieco snivalo 😅 😅 a este stale spi 😕 😕 juuuj keby som vedela spim aj ja 😀 😀 ale trebalo desiatu chlapovi pripravit a takto si uzivam rannu kavicku, co uz dlho nebolo 😀 😀

Som vam zabudla povedat, ozvala sa mi sefka z roboty, ci by som si nechcela privyrobit, lebo bude kampan v nasej robote a ocakavaju vela prace...ja som od januara aj mala v plane nastupit do prace, cize uvazujem, ze by som aj sla, len kedze by so do konca roka alebo teda nejake dva mesiace pracovala na dohodu...asi pridem o tu vyssiu matersku vsak ? No musim este vsetko pozistovat co a ako 😝 😝 ale v kazdom pripade pracovat budem musiet ist, lebo potrebujeme velmi peniazky, jeden plat a materska je pre nas dost male, lebo moj Peto nezarobi moc vela a kedze aj co to splacame...mame co robit aby sme potiahli na dalsi mesiac 😝 😝 😝 aj ked tazko ale budem musiet ist do prace...uz teraz mi je smutno, ze nebudem stale s malym...ale zas aspon mu budem moct dopriat viac veci a hraciek a hlavne vyletov 😉 😉 😉

ladywitch26
5. aug 2010

@zuzkad zuzi a maleho das do skolky, ci kam? lebo predpokladam,ze svokre by sa oci trikrat pretocili, keby si jej povedala,ze ho bude ona opatrovat

ludmilabb
5. aug 2010

ahojte tak ja sa trapim od rana s krpanou, vcera mi cez den vobec nespala cize bola hore od 7:30 do 20:00 som z toho fakt na nervy, nie je to po prvykrat ona nevie spat a dobre si pospat dnes rano sa zobudila a hned revy isli sme vonku tam ja spokojna len kym je vsetko po jej, furt ide na cestu ked jej to nedovolim hodi sa o zem dnes sa hadam 5x valala polezmo v trave lebo som jej nedovolila ist na cestu, ked ju davam do kocika take mostiky vyraba a ked ju doma z neho vyberiem tak zase jaci a driape sa na ruky, podla mna to nie su zuby ona je taka hrozna v poslednej dobe stale a ja potom nemam naladu fakt na nic, uz sa ju ani nesnazim za kazdu cenu utisit a potom jaci na cely byt, ktore dieta nevie prejst samo z izby do izby ale len na rukach alebo za ruku, to som si ju tak rozmaznala alebo co?! 😅

martinaxyz
5. aug 2010

@ludmilabb- to sú asi v kom veku...aj náš malý sa jeduje keď ideme dnu...hádže sa po zemi a tak pod....ja ho nechám sa vyzlostiť a potom ho zoberem na ruky...tiež si neviem s tým rady a čakm kedy ho to samé prejde...bojím sa aby som ho nerozmaznala, tak mu všetko nedovolujem...

sssimi
5. aug 2010

@zuzkad akonáhle nastúpiš do práce či na normálna pracovný pomer alebo len na dohodu materskú ti zoberu. Tie čo máme zvýšenú materskú máme nárok odrobiť ročne len necelú časť 1 mesiaca. Ja osobne viem, že mne by sa to neoplatilo nakoľko som zarobila niečo cez 340€. Takže ani neuvažujem. No od nového roka majú nastať znova nejaké zmeny. Materskú nám majú zase znížiť, ale vráti sa nám nárok pracovať.

sssimi
5. aug 2010

@martinaxyz fíha 58cm? To sa jej tam ako naskladal??? Bude z neho hadí muž 😀

martinaxyz
5. aug 2010

@sssimi- tak to sme sa aj my čudovali ako tam bol skrútený...ja viem tak, že materskú ti zoberú, ale preplatia ti náklady na škôlku alebo jasle do výšky materskej...

ladywitch26
5. aug 2010

@ludmilabb ludka, mne taketo caviky robila stanka pred par mesiacmi.ale v momente som jej to stopla. proste akonahle zacne zurit, tak sa jej otocim chrbtom, poviem mama ide prec a odidem. ked zacne vymyslat v postielke pri spani, tak ju najskor par krat upozornim, ze lahni si, lebo mama pojde prec, co niekedy zaberie a ona sa v momente zarazi a zalahne. a ked nepomaha, tak proste odidem z izby. spusti ziapot, ale necham ju 5 minut vyjacat, pridem, poviem jej, ze nech si lahne pekne, a ona od strachu, aby som zasa neodisla, tak zalahne, dokonca sa sama perinou prikryje, otoci sa na bok, ale sleduje,ci si liham vedla. chvilu jej sposkrabocem po chrbte a spi. uz si zacinaju vydobijat svoje, tak to treba stopnut hned na zaciatku, lebo potom skusaju posuvat hranice, pokial mozu. a nie je to o rozmaznani, proste skusa, kam az moze zajst. ked ju stopnes, tak to skusi este raz, dvakrat, mozno aj 10x ako stanka, lebo je strasne tvrdohlava, ale potom pochopi.

ludmilabb
5. aug 2010

@ladywitch26 vsak ja sa snazim davam jej najavo ze revom si nic nevydobije ale este stale jej do nedocvaklo
a pocuvat rev od rana do vecera to je uz na mna vela, dost som toho mala prve 4mesiace jasne ze nechcem aby mi po hlave skakala a zase ju nechcem nechat samu ked jaci aby daco nespravila potom ale zase vsade za mnou ide a reve, zavesi sa mi na nohu a koniec

ja mam kamosku co sa jej mala narodila s mierami ze 59 cm

ludmilabb
5. aug 2010

@martinaxyz viem ze su v tom veku ale ona sa jeduje furt a za vsetko to je ako do kolecka

ladywitch26
5. aug 2010

@ludmilabb tak ked zacne hysacit, skus ju dat niekam, kde si nemoze ublizit. ja som mala ohradku. alebo som sla vedla do izby a sledovala cez klucovu dierku. vacsinou ked jacia, tak stoja na mieste alebo sa vrhnu buchat po dverach, nemyslim, ze by isla cosi zhadzovat z policiek, a ublizit si tak. ono je to tazke, ja ked odchadzam z izby, tak sa citim ako krkavcia matka, ale zasa keby som jej to dovolila, tak mi zasa skace po hlave a co je horsie, zacala by sa naschval zachadzat a to uz fakt take stresy nepotrebujem. 😖

ludmilabb
5. aug 2010

@ladywitch26 ja mam jedine postielku ako najbezpecnejsie miesto ale nechcem aby ju brala ako trest
ja to robim tak ze ju ignorujem a robim si svoje veci ona za mnou beha a pri tom revu je nepozorna a niekedy pada a potom jaci este viac ale to sa neda nic robit, po case prestane lebo vsak uz nevladze a ked sa ukludni tak vtedy ju vezmem na ruky

ladywitch26
5. aug 2010

@ludmilabb a neskusala si jej nejako vysvetlit, ze nech prestane plakat? ze ju zoberies na ruky, az ked prestane? ono je to fakt tazke, tie decka maju fakt vydrz 😖

ludmilabb
5. aug 2010

@ladywitch26 dohovaranie alebo zvysenie hlasu ze nema revat ju este viac dostavaju do zurivosti ona je niekedy tazky oriesok tak ale verim ze toto obdobie rychlo prejde 😝

ladywitch26
5. aug 2010

@ludmilabb u nas to trvalo asi 3 mesiace. to som sa divila, lebo vsade pisu, ze obdobie vzdoru zacina tak po dvoch rokoch, no ale nam zacalo odkedy zacala chodit

iinuska
5. aug 2010

ahojte zienky
my sme cele doobedie boli vonku, Adamko pobehal cely dvor, uz stihol aj Benyho vytahat za usi 😀 . Inak ta trojkolka bola velmi dobra kupa, Rad sa v nej vozi, niekedy sa az cudujem, ze ako dlho v nej vydrzi 😵

@ladywitch26 pevne nervy, neboj to prejde

iinuska
5. aug 2010

@ludmilabb
@ladywitch26 pardon, to patrilo ludke 🙂