Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
10. sep 2010

ahojte...ja malej davam do caju med, do krupice cukor... 😉 bryndzovu polievku miluje, len sa tak zaprasilo po nej...

@jamaat
@ladywitch26 u nas 4 izb. dom o rozlohe cca 90m2 prenajima okolo 800-900 eur... 😨 byty v podobnej rozlohe v Ba su okolo 500-600 eur...zalezi od zariadenia...
tak ale aj v irsku asi ked si v hlavnom meste zaplatis viac...

ladywitch26
10. sep 2010

ja cukor nedavam, na krupicu jej posypem trochu granka, tam je podla mna cukru dost a caj jej davam granulovany, ale na 3deci len polku cajovej lyzicky. ale co som zistila, tak cista voda jej chuti asi aj tak naviac.

zuzkaprofant
10. sep 2010

sk uz su take ceny niekedy aj drahsie ako vonku , len dane este take niesu ale aj to o chvilu bude ze na sk bude drahota 😉 ja som dnes bola jeden kocar obkukat ale sa mi dako nepozdavam dako hengal mi pod rukami ze to tak buginy su predavac mi vravel tak neviem co mam robit , tu mi netreba buginu ale ked pojdem na sk tak tam mi treba

jamaat
10. sep 2010

@ladywitch26 No tak sa modli, aby to s tým spaním aj zostalo tak 🙂

@sirinka Prekvapila si ma s tým jedlom 😉 ...Ale teda budem tým pádom spokojnejšie med a bryndzu používať.

ladywitch26
10. sep 2010

@jamaat neboj, modlim sa kazdy den 😀
co sa tyka bryndze a medu, tak to su dve veci,ktore ani ja nejak nemusim, takze ani stanke nebudem davat 🙂

jamaat
10. sep 2010

@ladywitch26 Veď nie naraz 😀

sirinka
10. sep 2010

@jamaat med davam do cajika, urobim liter a stvrt z dvoch sackov a do toho cajovu lyzicku medu...granulovany caj som pri klarke vobec nepouzivala, teraz jeden mam, ale ani jedna ho nechce, nastastie...
granko a ani ine cokolady jej nedavam...

iinuska
10. sep 2010

ahojte
inak ja neviem, ale len som sa cudovala, co vsetko davaju mamicky detickam dnes na ihrisku. Neviem, ci ja som taka prisna, ale tycinky so syrom a cibulou alebo sladke trubicky plnene nugatom,... Jasne, ze Adamko zjedol celu, ale ja take veci vobec malemu nedavam. Zeby som to fakt prehanala? 😕
No a dnes som mu spravila gris na veceru, tak si dal mozno 5 lyziciek

sirinka
10. sep 2010

@iinuska tie zemiakove a cibulove tycinke davam malym aj ja...ale cokoladove nie...v podstate ja vacsinou nosim so sebou klasicke maslove susienky a davam im to...

sirinka
10. sep 2010

ja som sa cudovala, ked som videla jest trojrocne deti chipsy...ale na druhej strane, my zase cas od casu ideme do mcdonaldu...

iinuska
10. sep 2010

@sirinka ja dam malemu radsej rozok do ruky, zo sladkeho piskoty, alebo detske susienky, pripadne maslove, ale nic plnene. McDonald je aj u nas oblubeny, my tak raz za mesiac 😝 Ale Adamko je len do poctu 😀

sirinka
10. sep 2010

@iinuska magda si zase namaca hranolky do kecupu a olizuje...takze si vystaci s jednou, max. dvoma hranolkami...

dupinka
10. sep 2010

ja som Adamkovi dala kindercokoladu, ale to najprv vobec nechcel a zjedol dokopy asi tak 3 kusky. Skor papka susienky a momentalne maju prim piskoty. Brumika obcas. Slane by jedol, to sa snazim tiez obmedzovat, len tazko, ked to na navsteve nakladu na stol a neda sa vzdy povedat, aby to odlozili, ked sa tym nukaju ini. Doma mu nedavam.

zuzkaprofant
10. sep 2010

cafte moj uz jedol hranolecky to mu chutilo ale to bolo vynimocne lebo som jedla ja a tak som dala lebo slintal aby sa mu nezachcelo , ale napr ja cokoladu nedavam ani cukor do caju aj tak mi pije granolovani ale davam len tak stipku, medik vobec a ani nedam tak skoro , a jedine co zje cokoladu tak v brumiku a to aj sem tam vypluje, naj mu chuti uhorka, on taky jedak velmi nie je napr maslo nemam rad len posne pecivo dnes som mu davala uz 2 den domacu paradajku ta mu chutila, hrozno , nektarinku , banan , hrusku to uz papal ostatne som nedala este ja tak pomalicky lebo jeo asi boli po novom jedne brusko

iinuska
10. sep 2010

@dupinka jasne, na navsteve to je normalne

ladywitch26
10. sep 2010

ja jej dam radsej sladke ako slane. chipsy a podobne hluposti u nas nehrozia. ale tu je to bezne, ze zena tlaci nakupny vozik v obchode a rocne decko dlabe do seba chipsy. a keby len obycajne, ale tu su vacsinou ochutene este aj octom. 😝 😝 cukor, ak ho nie je vela, tak dietatu neublizi, ale slane jedlo nie je bohvieco na oblicky pre take male dieta.
cukor malej nepridavam vobec, cokoladu tiez nie, akurat len to granko jej trosku osypem na krupicu, ale aj to tak jednu lyzicku na cely tanier poprasim. sused dava dcere vsetko mozne, ta je o 5mes. starsia od stanky, ale oni uz aj smazene ryby, hranolky atd davaju normalne. a ona im uz ani normalne jedlo nechce jest. u nas keby som dala stanke na tanier hranolky a zeleninu, tak jednoznacne vyhra zelenina. a hlavne vela ovocia papame, kazdy den jablcko alebo banan doobeda a poobede bud jahody, hrozno alebo nektarinky. zvlast hrozno ma strasne rada, to si napcha tolko do pusy, ze ma lica ako sysel vypucene 😀

kosska3003
10. sep 2010

no ja malej tiez davam tycinky a chrumky to je zavyslak na tom ale tak nema to kazdy den hranolky uz jedla na dovolenke ale tam som to tak neriesila lebo som bola rada ze aspon to je ale tiez ich tam nemala kazdy den a zo sladkeho sem tam dostane kindervajco ale to zje teda ja jej dam len polku s polky vajca ostatok si da mamina 😀 😀

rybca
10. sep 2010

Nas uz tiez mal hranolku, aj kindercokoladu, ale nastastie nie je pazravy, takze mu staci jeden dva hryzi...🙂 a ine sladke dostava len detske susienky, max. male hryzy ked my papame horalku, ci podobne, ale to stihne tak max. 2, bo my ich papame malo, takze ked uz pride chut, tak je to rychlo v nas. A neviem ci som vadna, ale mne tie brumikovske piskoty sa nepacia, sama som to kostovala a pripada mi to straaaaaasne sladke....🙂 a na pitie ma len vodu, ale ked ja pijem riedeny dzus, tak zobre a dam mu, a obcas mu urobim detsky cajik.

kosska3003
10. sep 2010

no a ovocie a zeleninu mi nechce moc hrozno je asi takym stylom ze kusne don a zahodi ho no ale aspon cosi s tej stavy si da no musim juj ho davat castejsie a asi skusim mandarinku kupit a zajtra jej dam torty som robila taku nepecenu naspodok piskoty potom ovocie cerstve aj sterilizovane a na to zelatinu s tvarohom a mliekom a maslom zmiesane tak nic kaloricke moc tak teraz dufat ze to stuhne 😀

iinuska
10. sep 2010

ja som rada, ze som Adamka naucila iba na cistu vodu. Zatial nepil nic ine, teda okrem MM. Petko bol zavisly na caji

kosska3003
10. sep 2010

@iinuska no mi sme cajikove tak asi voda na nu moc nezabera ked som jej aj v lete dala tak nechcela

iinuska
10. sep 2010

ked sme boli v chorvatsku, tak malemu straaasne chutili cerstve figy. Domaci maju strom, tak kazdy den sme si davali.

dupinka
10. sep 2010

ja Brumik piskotu nedavam, skor klasicky Brumik, ten plneny. A pije cistu vodu, teraz v chladnom pocasi som zacala davat ovocny detsky caj, nesladeny.
Hranolky uz drobec jedol, tiez na dovolenke, ale vzdy sme pytali nesolit a podla moznsti sme hladali restiku, kde nepodavali presmazene s kvapkajucim olejom.

Teraz ma obdobie paradajky, to na ranajky scape aj celu masitu a nechce nic ine, ani chlebik. Len ho musim prehovarat, aby aspon trochu peciva spapal.
Oblubili sme si Lucinu, ine syry nedavam, lebo maju vela taviacich soli, dobra je este banovecka natierka smotanova s jogurtom.
3Klasicku detsku krupicu som este nedavala, vraj je tazko stravitelna, neodporuca sa do 3 rokov.

iinuska
10. sep 2010

@dupinka a co potom davas ,malemu na veceru? Lebo Adamko si da tak 3-4 kusky chleba a konec

zuzkaprofant
10. sep 2010

moj maly jeden cas len syr chcel platkovy potom uhorky a teraz zje paradajku a zvysok pohadze po podlahe ako kedy mu chuti, minule mi sam zjedol nektarinku on ked vidi deticky tak to chce napr dnes jablcko papalo jedno dievcatko tak on slintal tak som nakupila dnes jablcka ze mu zajtra dam lebo pred tym nechcel ani nastruhane s piskotkou ani ciste tak uvidime zajtra 😀 ale ked tak zoberem zase mi malo papa cez den , asi take 3 sklicka jdena za cely den co si mylsim je velmi malo 😠

ludmilabb
10. sep 2010

dobra diskusia za rozbehla 😉 ja som sa pytala preto ci by som jej trosku krupicu nepocukrila, ale ona je vdaka mlieku aj sama sladka, granko nedavam, kvoli tomu ekzemu sa s kakaom ma pockat aj ked raz zjedla brumika s cokoladovou plnkou ale len trosku a vtedy mala lica vyhadzane ale to mohlo byt kludne aj z nektarinky, uhorky, paradajky kto to ma vediet 😠 😠 😠 ja pouzivam sol sice nie vela ale oslim zemiaky so zeleninkou inak by mi to sotva zjedla
zo sladkeho su na dennom poriadku banan a piskoty

ludmilabb
10. sep 2010

a dnes vecer pri kupani mi Sofia zase spravila tu uzsanu vec ze sa mi vykakcila do vane 😲

zuzkaprofant
10. sep 2010

@ludmilabb neboli ju brusko moj sa 2 krat tak pokakal a to ho brucho bolelo nemohol normalne len do vodicky mu islo lahsie🙂

kosska3003
10. sep 2010

@ludmilabb no tak toto sa mojej este nepodarilo ale zasa sa vykakala do bazena raz som ju tam dala bez plienky a sup vyuzila situaciu a uz to islo von s nej

ladywitch26
10. sep 2010

mne predtym frcala denne na piskotach, ale akosi ich v poslednej dobe zacala bojkotovat, skor ich rozsypala po zemi a krmila psa, tak jej uz nedavam. takze zo sladkeho raz za cas dostane toho brumika plneneho alebo take tie pudingy vanilkove, ale vacsinou je na zelenine, ovoci a chlebe. eidam by hryzla ako jablko aj cely, keby som jej ho dala. ten ma strasne rada. a ked jej dam chlieb so sunkou, tak najskor sunku spacka a az potom chlieb. 😀 ale som fakt rada,ze neprebera, v podstate zje skoro vsetko,co pred nu polozim