Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
13. sep 2010

@ludmilabb to ju zase prejde...nejaky cas jej nic take neponukaj a popar dnoch skus...

sirinka
13. sep 2010

este rychle polievocky...porova, z ruzickoveho kelu, sosovicova... 😀

ludmilabb
13. sep 2010

@sirinka por, ruzickovy kel som este neskusala

sirinka
13. sep 2010

@ludmilabb por je ako cibula...a ten kel uz by mali v tomto veku tiez zvladnut bez vacsich tazkosti...

iinuska
13. sep 2010

no, tak zajtra nejaku urcite uvarim 😀

stija
13. sep 2010

ahojte, vidim, ze este stale o jedle. minule tu bola rec o kasickach, dnes o polievkach. vzdy to akosi trafim, ked sem obcas zavitam 🙂
aj my sme polievkovi. vsetci. mala by na polievkach vydrzala. z tych popisanach nerobim cibulovu ani bryndzovu (tu by mi ani muz nejedol, a ja sama neviem 😝 ) a cesnacku tiez davam aj malej, ma ju rada

stija
13. sep 2010

@sirinka gratulujem 🙂

sssimi
13. sep 2010

@sirinka tú mrkvovú budem len pre malú robiť. Ona zbožňuje prkvu, tak myslím, že jej bude chutiť. A posťahovala som si nejaké receptiky, tak už len ingrediencie dokúpiť 😉

sssimi
13. sep 2010

@sirinka ja som jej ešte cesnačku nedávala, lebo my robíme dosť silnú. Takú riadne cesnakovú. Ale tú spravím v piatok a dám jej.

stija
13. sep 2010

tiez jeden tip na mrkvovu: poprazit na oleji cibulku, na to hodit postruhanu mrkvu, troska poprazit, zaliat vodou, troska osolit. potom uz len zavarit krupicove halusky s troskou petrzlenovej vnatky. v recepte boli halusky so zltkom, ale ja davam cele, od roka jej uz davam cele.

stija
13. sep 2010

pocujete, dostala som baklazany, ale nikdy som to nerobila, teda kedysi davno, ale nedopadlo to dobre. teraz by som vyskusala, nemate nejaky dobry receptik?

jamaat
13. sep 2010

@sirinka Bryndzové halušky sú najlepšie prihrievané, ale nie v mikrovlnke, normálne na panvici ohriať. Tá bryndza je potom iná a fajná.

@sssimi Veď mrkvu kombinuj s inou zeleninou, striedaj ich a máš rôzne polievky. Hentú, čo si recept dala ...no...veru ma nenadchla. Môžeš mrkvu s kukuricou skombinovať, to je fajná sladká polievka. Alebo mrkvovo-zemiakovú. Mrkva-petržlen. Mrkva-hrášok. Alebo trojkombinácie.

sirinka
13. sep 2010

ja proste cisto mrkvovu polievku nelubim...inac mrkvu davam skoro da kazdej inej...ale samotnu nie... 😝

@stija hm...tak baklazanom sa ja vyhybam...par krat som ich skusala pripravovat a nic...nikomu to nechutilo, neviem to...tak sa s nimi uz nekamaratim...

sirinka
13. sep 2010

@jamaat ja ani mikrovlnku nemam...zohrievam vo "vodnej laaazni" 😀 tak uz je doma mm a ze mu ich mam odlozit zajtra na veceru...tak nech si ich ma chlapec...

monkap
autor
13. sep 2010

@stija plnene baklazany mletym masom - IP

jamaat
13. sep 2010

@stija Aj mňa napadlo baklažány plnené mletým mäsom. Mäso je dosť výrazné, takže k tomu nevadí nevýrazný baklažán.

@sirinka No tak žiadne zohrievanie halušiek vo vodnej lázni ani v kúpeli, ale pekne v hrnci/panvici. Špecialitka. 🙂

sirinka
13. sep 2010

este ma napadlo...hrstkova polievka...tu neznasam 😝 a jacmenne krupy, cim mensie tym lepsie...pouzivam tiez na zahustovanie.
napr. paradajkovu polievku robievam bud cistu, alebo s ryzou, malymi cestovinami, cibulou nakrajanou na tenucke mesiaciky alebo krupami...a samozrejme plus struhany syr, ten musi byt... 🙂

nikanika28
13. sep 2010

cafte..no vy mi tu chutky robite takto o polnoci 😀 ... my sme tiez polievkovi...a Klarka ma velmi rada zemiakovu kyslu polievku, jej teda nedavam ocot do nej, ale pridavam este uvarene vajicko...toho zje aj plnu misku. A inak jej uz davam skoro vsetko, co mame aj my. Dnes sme dojedli zrovna tuto zemiakovu mlieckovu a mali sme kuracie rizoto...riadne sa nadlabla teda a este aj mliekom zapila pred spanim 😅
@sssimi akoze ja sa pridavam takisto do klubu 😝 😀 😀
@stija my baklazan milujeme...napriklad vydlabat vnutro...oprazit na cibulke sampinony, cesnak a to vydlabane vnutro, do tohoto pridat nivu alebo nejaky iny syr,naplnit baklazan, posypat syrom a dat zapiect..jaj, to je aka mnamica..zajtra sa to chystam zrovna robit 😀 😵 😵

emode
14. sep 2010

@jamaat tiez si myslim ze tie detske recepty su "suche", halusky tiez davam do polievky, aj tarhonu, k tym polievkam: ja som robila karfiolovo-porovu kremovu, no super, celkovo Sofia ma radsej tie kremove polievky, aj spenatovu zje, co ja teda absolutne nie 😝 kelova, to je dobry napad, este som nevarila ... ani cesnacku som neskusala ...

tak dnesny nastup do jasliciek uz nebol taky suverenny: obliekanie rano este v pohode, som si myslela, ze jej trkne, ale az ked sme boli pri skrinkach, vtedy zahlasila: mama nieeee ... 😒 citim sa ako matka ktora zradila svoje dieta ☹ ale ucitelka ju hned zobrala na ruky, takze neplakala ... no uvidime, zajtra mame pauzu a stvrtok pokracujeme ...

emode
14. sep 2010

dobre tipy davate 😀 mozete kazdy den, ja takto robievam aj plnene zemiaky, ked mam take pekne ...
@nikanika28 sofia tiez kysle polievky oblubuje ale viac jej chutia od mojej maminy 😀
@ludmilabb este ma napadlo, ked jej davas polievku, skus jej dat len to huste ... ani cestoviny nezje? sofia by ich ciste len s masielkom jedla kazdy den ...

emode
14. sep 2010

inak dobre rano ale vidim ze tu sa este spi ... 😅 😔

sssimi
14. sep 2010

Ahojte 😉

@jamaat veď hej, ale také jej robím stále. Príde mi to také chuťovo rovnaké. Tu je pre zmenu aspoň tá ryža 😀
@nikanika28 Ok už je nás 5... ANi som si nemyslela, že sa nás toľko nazbiera 😀

nikanika28
14. sep 2010

ahojte...
@emode no u nas sa uz daavno nespiiii 🙄 🙄 😅 😀 ... Klara tiez miluje samotne cestoviny, nic k nim nepotrebuje 😀 .
@sssimi no myslim, ze tam mozes aj Lubku zaratat 😀

iinuska
14. sep 2010

dobre ranko.
asi Vas stihnem len pozdravit, lebo Adamko mi tu spekuluje 😉

mimi21
14. sep 2010

@iinuska meno zatial vybrate nemame, spekulujeme nad niecim co by sa hodilo k Nine a aj k priezvisku
mne sa paci ema, sara, sina, sofia, hanka - ale vacsinou to neprechadze cez mm 😅

mimi21
14. sep 2010

no inak ja som zase z rana aktivna,mam pocit, ze aj vcera som to prehnala a potom vecer som mala strasne bolesti
rychlo varm aspon polievku, kym vladzem a periem, mm povysava, este ze mi tolko pomaha 😵
inak vobec mi nechuti jest, asi za to mozu aj tie atb
vecer mam ist ku kolegyni na kolaudaciu bytu, len neviem ako to zvladnem, je to sice len kusok, pojdem autom, tak by to malo byt OK
no a zajtra by som mala mat babinec s kolegynami v BB, tak musim byt fit 😅

iinuska
14. sep 2010

ahojte. my sme boli vonku na ihrisku, u nas je prijemne, slniecko svieti, tak sme to vyuzili. Teraz dubacik zaspinkal, tak som si uvarila kavicku a vylozila nohy
Inak vcera a podarilo povedat Adamovi jeho meno. Normalne na seba hovori Ada, ale vcera sa mu podarilo zo dva krat aj m k tomu pridat 🙂 😵
@mimi21 ved na meno je este cas, podla mna dievcenskch je viac peknych, ako chlapcenskych. Mne osobne sa velmi paci Nina 😵 . Keby sme mali dievcatko, tak nerozmyslam...
Aj si davas nejake probiotika k tym atb?

sirinka
14. sep 2010

@mimi21 teraz sa setri...aby si v pohode presla do tretieho trimestra... 😉
u nas boli mena jasne uz davno pred prvym tehu...nevyberali sme podla toho, ci sa hodia k priezvisku, aj tak pocitam, ze u dievcat sa priezvisko zmeni a vacsiu cast svojho zivota preziju s inym....ktovie akym... 😝

@iinuska aj u nas je krasne...keby tak chcelo byt aspon do konca septembra a aj dlhsie... 😎

borocka
14. sep 2010

Ahojte, tak vam porozpravam co ten moj sinter zasa vcera vyviedol 😉
boli sme poobede na prechadzke a ked zrazu zacalo liat, tak sme zasli do prvej krcmicky a ostali sme vonku pod dazdnikmi popijat kofolu a pivo, patko mal dzusik. prsalo dobru pol hodinu, pato nevedel obsediet,nemohla som ho udrzat ani vo vnutri ani pod dazdnikom, tak som to aj vzdala, no pobehoval len okolo nas,tak zas nezmokol az tak velmi. my s manzelom sme sa rozpravali ked zrazu pocujeme divny zvuk a to nas malicky lezal na zemi a srkal vodu z mlaky 😀 😀 😀 manzel sa tak rozrehotal, az mu slzy vybehli. ja som nevedela co mam robit, ci sa hanbit, smiat sa alebo na neho kricat co vyvadza 😀 😀 😠

@mimi21 takze budete mat dievcatko?? joj tak ti zavidim!! ale v dobrom! hlavne nech je zdrave 😉 . ja som mala dievcensku verziu pripravenu natalka, ale potom sa mi zapacilo aj klarka alebo eliska, ale viac sa mi paci skratena verzia ela.

ludmilabb
14. sep 2010

ahojte, my spime dnes to prebehlo celkom ok, vcera som s nou mala dost problem
@emode cestoviny teraz tiez nejdu dako na odbyt 😖 ako dnes dopadlo lucenie v jasliach?