Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
5. nov 2010

Keď nie Leoni, tak Tea 🙂

ladywitch26
5. nov 2010

caute zeny, dnes som sa na stanke nasmiala. chytila ma za ruku, doviedla ku chladnicke a povedala "ag, booo a sys". v preklade si vypytala chlieb,sunku a syr. sys rozumiem v pohode, nevie povedat r, takze povie s, bo je akoze bob, obcas jej kupim sunku s obrazkom bob the builder, ale preco vola chlieb slovom ag, tak to fakt netusim. 😀

iinuska
5. nov 2010

@jamaat ako caj? 😀 😀 😀

@ladywitch26 super, Stanka sikula 🙂 U nas fici doby den. No podareny je 🙂

rybca
5. nov 2010

tak to sme uz posledni asi, ktori nerozpravaju slova, stale len cinstina....:(

jamaat
5. nov 2010

@rybca Neboj nič, u nás ani čínština.

rybca
5. nov 2010

@jamaat no cak ale som citala, ze hovori "ja", Matko ani to

jamaat
5. nov 2010

@rybca Emkine najdlhšie slová sú bé, mé a ba. Ovca, koza a žaba. Toť vsjo. Vlastne ešte mňauká.

@iinuska Tea Leoni je herečka 🙂

rybca
5. nov 2010

@jamaat no tak Matko ani neopakuje zvieratka, no asi raz povedal Mami, ze sa na mna kukal, ale hned sa zacal hanbit a odvtedy ani tuk a jeden den chodil s ovcou z puzlov a stale hovoril be. Odvtedy zase nic, takze on nie ze by nevedel, ale neviem, ma nejaky blok asi.

jamaat
5. nov 2010

@rybca Tak u nás je to podobné. Žabu tiež už pred 2 a pol mesiacom hovorila a zrazu sa sekla a zase nič.

emode
5. nov 2010

Ahoj,
uf, konecne spi, da mi ale riadne zabrat, kym ju umorim tak, aby zaspala 😀
sofia keca, ale ma stale tie iste slova, aspon mne sa zda, ale kazdy den nieco pridame, teraz mame sim, sim ako prosim, lebo u nas uz taka vychova nastala 😝 😀, bác uz povie s c na konci, predtym nevedela, zima (ima) a tak, ale zvierata tiez vacsinou len zvuky ... no a robi dvoj-trojslovne vety z toho mala, co ovlada ... 😀

dnes sme mali hudobku tak som jej na zaspavanie skusila pustit uspavanky co som jej zvykla pustat ked mala 4 mesiace a napodiv sa pekne ulozila a dost ryclo zaspala 😀

my sme este mali v zalohe: Lara, Olivia, mne sa tiez paci Mia, Rebeka

kackabrcka
5. nov 2010

@nikanika28 😀 dobre tak leoni nie 😅

rybca
5. nov 2010

@jamaat no tak to som zvedava kedy sa to prelomi

jamaat
5. nov 2010

@rybca Emka ani nechce povedať, keď sa jej spýtam "čo to je?". Ona len keď sama chce. Jedine keď sa spýtam "ako robí ovečka", tak vtedy odpovie, ale je to také nesmelé, nežné 🙂 ...Asi nebude ukecaná po tatovi, ale málovravná po mne 🙂

rybca
5. nov 2010

@jamaat tak na opytanie ukazal len raz, macku, ale inac ked sa ho spytam kde co ma, alebo kde nieco nechal, tak to aj po poldni najde a donesie..🙂

iinuska
5. nov 2010

Adamko uz vie povedat mena jeho kamaratiek z ihriska. Viki, Ema, Mia, no a jedneho kamosa Adam. Zopakuje skoro vsetko, uz si musime dat pozor, na to, co hovorime 😅

nikanika28
5. nov 2010

my tiez nejak extra nerozpravame, zopakuje sice dost slovicok, ale takym tym svojim stylom...dnes mala telefon pri uchu a hovori - haooooo...to neeejde....a potom 5minutovy monolog v cinstine 😀 . A hovorim mm, ze sa mi ju nechce ist osprchnut a ona doletela z kuchyne, chytila ma za ruku a hovori pod papaa ..tak som vstala a zatiahla ma do kupelky a ukazovala na vanu...tak hovorim, ze nejdeme kupkat ale do sprchaca, tak prisla k sprchacu a naskakovala pri nom 😀 .
Inak neviem ako u vas, ale my mame fest nervacne obdobie, tak sa jeduje na vsetko...ked sa jej nieco nepaci, tak si klakne na zem a huciiiii jak na hory 😝

mystery7
5. nov 2010

u nas tiez ficime na cinstine, ale vie napodobnit par zvierat a stroje, neopakuje nic.
Dnes na poobednej prechadzke sa na mna zavesili 2jehovistky a nemohla som sa ich nijako zbavit. Hodinu ma prenasledovali ☹ na nervy.

jamaat
5. nov 2010

@rybca Emka ukazuje, pozná veľa zvierat vrátanie chrobákov, líšok a podobných záležitostí. Teraz sa začala zaujímať aj o vozidlá. Ale nepovie.

@mystery7 Mala si ich kopnúť do píšťaly.

mystery7
5. nov 2010

@jamaat jedna bola na voziku, no nemohla som sa ich nijako striast ☹ skusala som vselijake zamienky

mystery7
5. nov 2010

prave pozeram na joj farmar hada zenu, vraj tam ma byt mamina susedka. Ale zatial ju nevidno, tak cakam a cakam.., stasna traposina je to ☹

nikanika28
5. nov 2010

@mystery7 aj ja to mam pustene, ale nesledujem to nejak....strasna blbost 😝 . Inak na taketo dotieravych ludi som ja velmi hakliva a ked mi niekto vola ohladom nejakej ponuky...tak uz len ked povie o co ide, ani ho nenecham dohovorit a automaticky hovorim, ze nemam cas a ani zaujem 😝

jamaat
5. nov 2010

@mystery7 Nabudúce nehľadaj zámienky, rovno ich pošli do prdele. Otravy.

nikanika28
5. nov 2010

@jamaat ja tak isto reagujem...rovno poviem, ze nemam zaujem a otacam sa opacnym smerom 😝

rybca
5. nov 2010

@jamaat tak Matko je skor technicky typ, dnes zosroboval vuvuzelu z dvoch casti v jednu..🙂

a aj som zabudla napisat, ze dnes Matko spadol zo smyklavky, takej malej vo vnutri na linoleum, ma aj modrinu, pekne sa smykal, ale sa mu zasekli tenisky na tom plaste, tak letel sipocku dolu, ale plakal len 3 minutky a potom hned sa isiel znovu spustit..🙂)))) hned mu dali na celo taku zelenu mast, ze na pady aby nebola hrca..🙂

mystery7
5. nov 2010

@jamaat oni sa ma potom pytali kolko mam rokov a ked som povedal, tak ocami krutili, ratali mi 21 asi som vyzerala ako ahka korist. Tak neviem, ci sa mam tesit, ci sa stvat 😅

nikanika28
5. nov 2010

@mystery7 no ja by som im ani neodpovedala a rovno sa otocila prec 😝 😀 😀

mystery7
5. nov 2010

no tak bola teraz v poslednej trojici, ale nevidela som to cele, maly sa akurat prebral ☹

nikanika28
5. nov 2010

@mystery7 a ako vyzera?

sssimi
5. nov 2010

Ahojte.
Pekne sa detičky rozkecávajú. Sarah napodobní snáď všetky zvieratká, ale moc toho po slovensky nenahovorí. Mrmle síce stále niečo, ale netuším čo asi. Dokonca už začína aj spievať.

Ale zase sa musím pochváliť: Dnes som jej dala nakresliť prvý obrázok a už som ho aj pyšne vycapila na chladničku 😀 Písala farebnými perami, aj ľavou, aj pravou rukou, dokonca aj troma perami spolu 😀 Snáď keď nie je ukecaná po mne, tak aspoň na kreslenie bude mať talent po mne.

rybca
5. nov 2010

@sssimi Matko kresli tak, ze vezme do dlane najvacsie mozne mnozstvo farbiciek, placne ich na papier a je nakreslene..🙂)))))