Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
13. feb 2011

@soffi na mna si zabudla?? 😀 😀 😀 😀 tiez nemam,nebudem mat a neplanujem dalsie 😕 hoci mi to chyba. to bolo najkrajsie, ked bol malinky vonavy uzlik...........potom to u slo dolu kopcom 😝

soffi
13. feb 2011

@borocka no este ze ta mam 🙂, aspon niekto do partie hihi, u nas sa zasa na tie casy nespomina az tak dobre, a je mi to velmi luto, malu som si vooobec neuzila kedze som bola taka unavena a vyplakana, bola naozaj hrozna, vkuse na rukach, inac plakala a to som nemohla sediet, lebo to tiez len plakala, a keby to aspon na neico bolo, vobec som neschudla, prave naopak, ja som taka povaha ze pri strese len priberam, aj ked pijem len vodu 😲 , je mi to luto ze sme si ju neuzili, myslim ze pri druhom by to bolo ine, som uz skusenejsia a nestresovala by som pre kazdu blbost, malej nepomahalo nic, ani v kociku nechcela byt ani v koliske, len na rukach, a sem tam v nosici, ale to som musela vytiahnut prsnik 😲 , no a casy pominuli a uz to nevratim , ani neviem ako vyrastla a neuzila som si ju, skor odtrpela, a to ma velmi mrzi 😕
@mystery7 a mirka si nenosila v satke alebo nosici? skus pozriet na bazar na konikovi alebo aj na babybazar a mimibazar, urcite tam nieco najdes 🙂

borocka
13. feb 2011

@soffi chudatko, ver ze mala bolo zrejme viac vystresovana ako ty........kto vie co prezivaju babatka ked sa narodia 😲 . patrk bol zasa vyhra v loterii, prvy mesiac cely prespall, zobudil sa len na krmenie a na prsu hned aj zaspal. on bol anjelik, ani sme nevedeli ze ho mame. tichucko, kludne, ani nosit sa nemusel.

sssimi
13. feb 2011

@soffi ja mám tiež pocit, že som si malú veľmi neužila-za jedno to išlo strašne rýchlo a za ďalšie bola tiež jedno z tých uplakaných bábätiek. Viac som sa natrápila ako tešila, bola som hotová, nevedela som si zorganizovať deň. Sarah bola buď na prsníku alebo plakala. Spávala maximálne hodinu a potom bola hore..... Ale keď ju teraz vidím aká je zlatučká a ako by sa strašne potešila súrodencovi...... Každopádne mám ešte čas na premýšlanie, tak uvidíme..... Veď to nie je len o tom, že chcem, ale aj či si to môžem dovoliť.

soffi
13. feb 2011

@sssimi no ja si tiez mylsim, z evsetko zle je na nieco dobre, a teraz je mala taka dobrucka, od vianoc sa uplen zmenila, strasne zlata je....no ale do pol roka hruza, od pol roka ako tak....ona do pol roka vstavala z anoc aj 11x....uplne zufalstvo, ale teraz je hrozne zlata ale ked si spomeniem na ti ezaciatky....sestra ma teraz druhu dcerku a je taka dobra, ze ja ani nechapem,2x za noc sa budi, izba plna ludi a ona spi aj 4hodiny vkuse, moja ninka od dvoch mesiacoc nespala nikdy dlhsie ako pol hodinu, teraz spi tak 45minut, niekedy aj hodku cez den...a to som taka happy 🙂))), ked spala pol hodku tak som nevedela co skor za tu pol hodinu mam robit...

iinuska
13. feb 2011

ahojte
Tak ja som si zasa Adamka uzivala plnymi duskami, a uzivam si ho dodnes. Pri Petkovi som si to velmi neuzila, bola som mlada...Teraz to beriem uplne inak. A ta predstava, ze zachvilku zase do roboty, jaaaaj 😀 Dokonca som mala obdobie, ze som rozmyslala nad tretim, ale to ma uz preslo. 😅

borocka
13. feb 2011

@iinuska a preco?? do tretice by to bola princezna 😉

iinuska
13. feb 2011

@borocka to mi hovoria vsetci. Velmi som chcela dievcatko, ale takto to malo byt. 🙂 Adamko je dost zivy, a niekedy byvam fakt dost unavena. Neviem si predstavit, zeby som mala tretie.Predsa uz niesom najmladsia. 😅 Ale nikdy nehovor nikdy... Mozno ked zacnem chodit do roboty, tak budem rozmyslat inak.

kosska3003
13. feb 2011

@sssimi no sa rozhoduj musi to platit 270 dni v kuse kym nastupis na matersku my uz hravo stihame tak aj pracujeme
dovolit ved kopu veci mas po Sarah nie no a ked to bude chlapec cosi dokupis ale budes mat pokoj potom ak nebudes chciet tretie tak si odmaterskujes a pojdes do prace deti uz budes mat ako tak velke budu skolke a tak
ja nechcem ze si najdem robotu a za rok zase doma neviem chceme uz druhe to je moj nazor
aj Marika bude rada aj ked ziarli strasne s Petom si ani pusu pred nou nemozeme dat uz hned aj mrnci

iinuska
13. feb 2011

@kosska3003 my ked sa s Petom obijmeme, alebo si dame pusu, tak Adamko to okomentuje "tutu-mutu" 😅

kosska3003
13. feb 2011

@iinuska 😀 tak to je dobre Marika len vresti

zuzkaprofant
13. feb 2011

@mystery7pozri si manducu ja osm ju mala a do teraz v tom nosim chriska ked treba velmi dobre to je aj na nozky a maly mi ani koliky nemal no mal len raz ked mal asi mesaic 😀 lahko sa to nosi a dava lebo satka je taka nepraktickejsia myslim ale ved vyskusaT
😉 moj maly si pyta normalne mliecko v noci klakne si a spoji rucky akoby sa modlil a pOvie mami memem tem meme a prOsi jasom az odpadla to uz nemozem povedat ze nedam a spinkaj to sa neda mu nedat🙂) co snim asi mu mliecko chyba a to som ho skoro 3 tt oducovala 😠

mystery7
13. feb 2011

@sssimi my sme chceli druhe az ked bude mat Mirko 4r ale moj vek nepusti, tak sme sa na to dali.

@borocka u mna to bude nutne, aby som vsetko zvladala. V satke sa da aj kojit a ja s Mirkom musim byt vela vonku, tak preto planujem satku.

mystery7
13. feb 2011

my mame dlhu nedelu, o 5:11 si Mirko sadol v posteli, oci zavrete a "caj, caj, caj" 🙄 tak a bolo po spanku.
Doobedu bolo krasne, tak sa chlapci boli motorkovat, uz o 9 boli vonku (od 8 stal Mirko pri dverach a my sme sa stale len preberali).
Teraz spi o 12:30, som zvedava kolko.

@zuzkaprofant a manduca je od narodenia?
Vcera som pozerala bazar, aukcie a mimibazar, je z coho vyberat, len neviem co kupit 😅

sssimi
13. feb 2011

@kosska3003 Práve kvôli robote aj nad tým uvažujem. Doma som si už v podstate zvykla aj keď prvé mesiace som si myslela, že mi rupne. A keďže mi už isto nedajú pôvodnú pozíciu, tak ani nemám chuť tam znova nastúpiť-určite by som si do mesiaca hladala niečo nové. No a mám aj nejaké plány-rozmýšlan nad kurzom účtovníctva, keďže polku rodiny mám podnikateľov 😀 a aj školu snáď dokončím.

@mystery7 ja mám práveže vekovo času dosť a u chlapa je to jedno. Ale možno tým, že mm bude mať teraz 32, tak by chcel už druhé a mať potom neskôr kľud.

Ideme teraz na plaváreň. Dúfam, že prídeme všetci zdravý. Ešte sme s malou takto neboli, ale viem, že detičky od tial mávajú dosť často zápali očiek. Ja som s tým nemala nikdy problém, tak dúfam, že Sarah je po mne. Ak bude fajn, tak začneme chodiť každý týždeň.

jamaat
13. feb 2011

@mystery7 Sirinka používala manducu, jej sa pospytuje, čo a ako. A ludka mala aj šatku, aj manducu, šatku už predala, manducu si nechala. Manduca je tiež od narodenia. Je to fakt šup-šup zapnuté, so šatkou sú väčšie štrapácie. Ja som mala babyvak a ten som tiež veľa využila. Ale už by som asi zainvestovala do manduci.

@soffi Ja som už síce mala druhé dieťa, ale na to, čo mi robila Emka, som fakt nebola pripravená. Tak isto celý deň plač, spať nechcela, ked zaspala, každý šuchot ju zobudil, no hrôza. Nič som nestíhala, stále som bola nervózna. Obedy som riešila mrazenými polotovarmi. Tiež nespomínam rada na to obdobie. Žiadny voňavý uzlíček, ale jačiaci uzol. 😒 ...Zmenilo sa to postupne, keď už začala vnímať svet, naučila sa hrať... Ale s uspávaním to bol večný boj.

jamaat
13. feb 2011

@iinuska Ja keď si predstavím, že by som mala byť znovu tehotná, znovu pôrod a tie prvé 3 urevané mesiace, tak tretie ee.

zuzkaprofant
13. feb 2011

@mystery7 da sa od narodenia od 3 kg sa mi zda ze to je ja som to mala a este mam a som spokojna stoji to 100eur ale super to je da sa nosit babo ked je male v predu ked odrastie na boku a vzadu a jeto do 20kg takze tak do 4 rokov to vyuzijes lahko sa to zapina

soffi
13. feb 2011

@sssimi no aj ja mam vekovo cas, ale mm uz taha na 37....tak neviem, mozno pojde na stuzkovu tomu druhemu uz na vozicku hihi
@zuzkaprofant no neviem si predstavit z eby som 4rocne dieta dala do manduci, sak to by sa mi ani na chrbat nezmestilo 😅

emode
13. feb 2011

@soffi tak aspon v tom druhom sme na tom podobne, mm skor ako o nejake 2 roky tiez nechce, povedal, ze vypipleme sofiu a potom, nech je to aj tom, ze si uvedomi mladsieho surodenca ... no ja s nim sice uplne nesuhlasim, ale co mam robit 😕

inak priserne zurim ... dnes pred zajtrajsim podpisom zmluvy na kupu tej chaty nam od toho predavajuci odskocil, skoro nas vystrelo, dost sme do toho investovali, peniaze, cas energia ... vsetko v tahu 😠 😠 😠

borocka
13. feb 2011

Ahojte, tak pato uz spi 🙂
v noci tomu dal zabrat, kazde tri hodiny sa budil s upchatym nosom a na teplotu, mal az 39,5 🙄 . chudatko. a od rana mu to neustupilo. poobede sme uz davali zabaly, mal 39,8 a nepomohol ani cipok ani nurofen. za cely den zjedol len par lyzic polievky. je hotovy a to cez den dvakrat spal!!!!
som zvedava co bude tuto noc, lebo straaasne sa uz potrebujem vyspat 😕 a pato tiez.

borocka
13. feb 2011

@emode cooooooooo????? to ako mohol??????? len tak doskocit?????

kosska3003
13. feb 2011

@emode no tak to krasne to by ma asi vystrelo a to aky dovod udal hovado
@sssimi no ved ani ja nemam robotu tak preto to chcem takto riesit a potom si v pokoji najst normalnu robotu no a s tym kurzom to mas pohodicku ak ta to bude bavit mozes robit doma a starat sa o deti

soffi
13. feb 2011

@emode no tak to ti nezavidim taku situaciu, my sme pred par rokmi mali kupit jeden byt a v den ked sme mali uz davat zalohu a podpisovat zlmluvu o pred.zmluve tak hovorim kamoske aby len tak pre istotu zavolala tomu panovi co byt ponuka a ten hajzel ponukal dalej byt aj ostatnym ludom...jedno stastie ze sme byt nekupili, lebo pravdepodobne by sme dali zalohu a byt by sme aj tak nedostali...este aj obhliadku si s nou vybavil, a o par mionut mu volam a on z evsetko ok, z euz stiahol inzerat...idiot.clovek si taku vec musi predsa na 100%rozmysliet a az potom do toho ist nie????

emode
13. feb 2011

mali sme zajta podpisovat Zmluvu o buducej zmluve, je to tam komplikovane, ani sa to neda cele popisat, ale tie posledne rokovania a pripomienkovania sme dost tlacili, nechcel nam zapracovat nase pripomienky, predtym sme ho este s cenom stlacili dole ... no a napisal, ze po zvazeni podmienok a doterajsieho postupu sa rozhodli zmluvu nepodpisat ... kokso, keby som bola pri nom, tak mu vynadam ... my vieme, asi aky je tam dovod, resp. tusime, su tam traja spoluvlastnici a my sme este plnenie zmluvy podmienili schvalenim tej ČOVky čo som pisala, a to sa im nepaci, ze peniaze by uvideli az 30.6. ... no dali sme protinavrh, tak uvidime ... mozno sa este aj na stretku objavime 😀

soffi
13. feb 2011

@borocka drz sa moja, tie chore dniu su strasne vycerpavajuce, mne moja tak ochorela cez sviatky a vzdy len plakala a spala mi na rukch chudatko, hotova bola, ale ona nemala take vysoke teploty nastastie

emode
13. feb 2011

@borocka booze, toto su problemy skutocne, tie nase, cert to ber, najdeme inu investiciu ... ale urcite musite ist k lekarovi, pohotovost ste neskusali? to su fakt vysoke horucky ☹

emode
13. feb 2011

@soffi ono to nie je taky pruser, ked dalej byt predava, dolezite je mat dobre osetrenu zmluvu, aj ked zaplatis zalohu ... nam sa toto tiez stalo, my s nimi rokujeme uz od oktobra a aj napriek ustnej dohode, ze do toho ideme, predaj stale mali vyveseny ... je to aj o serioznosti, no chapem aj ich, kym nemaju prevod na katastri a peniaze vo vrecku, nic nie je iste ...

sssimi
13. feb 2011

@emode verím, že si musela zúriť. Mňa by rozdrapilo.....

@kosska3003 ja síce robotu mám, dokonca aj z časového hladiska je super, len bohužial neviem či ma bude baviť pozícia, na ktorú ma preradia. Len tých 50€ sa mi zdá riadna pálka teraz, ale začnem si to v júny platiť.

kosska3003
13. feb 2011

@sssimi no je to palka ale potom budes dostavat ake palky no ved jasne ked az v lete planujete tak mas este cas
@borocka skore uzdravenie ja by som sla isto na pohotovost ked mu horucka neklesala