Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
4. mar 2011

@kackabrcka co znamena zrozumitelne?? ja mu rozumiem, ale samozrejme ta vyslovnost je taka.......R vobec nevie povedat tak ho vynecha, Z,V,F,CH ma take suslave, nie je to vo vyslovnosti ono. ale snad necakas ze sofie zacne odzaciatku dokonale vyslovovat?? ved kopa skolakov ma problem s niektorymi hlaskami. a niektore dlhsie slova ma trochu skomolene, ze slabiky prehodi, alebo nejaku vynecha.

@iinuska aj u nas funguje lubim ta 😉 este donedavna ked som mu poedala lubim ta tak odpovedal ze sa mi hodil okolo krku a vystiskal ma, a posledne 2tyzdne zacal opakovat lubim ta 🙂 to najkrajsie co mi kto kedy povedal 😅

dnes doobedu sme pred odchodom na prechadzku isli vyvesit pradlo, tak sme zasli za dom,kde mam snury natahane.ja si pekne vesiam zrazu sa otocim a dieta nikde!!!!!! no nervy,teraz kam siel, ci nahodou nnie na garaz a spadne mi zenj,alebo ci si nesiel branicku otvorit aby neusiel na ulicu. tak som ho dohnala pred branickou ako si zameta velkou portviskou 😀 ani neviem ci som sa mala viac tesit ze presiel sam dolu po schodoch, lebo od psej voliery za domom az po branicku mame schody bez zabradlia samozrejme, alebo ho mam vyvadit ze odisiel bez slova.
na prechadzku sme nakoniec vobec nesli, dobre sa zabavil v zahrade, lopatoval, hrabal listie, zametal schody..... vidim ze jar v zahrade bude pre neho najlepsia, moj maly gazda 😝

jamaat
4. mar 2011

@borocka Noo vidíš, ešte nedávno si písala, aký je planý a že ho žiadny potenciálny otec nebude chcieť. 😀

borocka
4. mar 2011

@jamaat tak zasa posluchanie sa moc nezlepsuje, stale rad provokuje a ignoruje co mu hovorim.robi prieky a mysli ze pre neho pravidla neplatia. ale pomaly to ignorujem, tak by som prisla na psychiatriu.
ale gazda a pracant bol on vzdy, to je najlepsia zabavka v dielni pri strojoch s naradim, a okolo zahrady a domu, kopat, hrabat, rylovat, motykovat, furikovat,........aj v dome malovat, opravovat (pokazit), mne pomaha v kuchyni so vsetkymi (samozrejme ze len pridava robotu navyse ale tak snazi sa).

luba142
4. mar 2011

ahojte 🙂

tak my rozpravame o dusu, farby a pocitanie neriesime...pocita tak ze ja poviem jedna, ona dva a tak na striedacku do 6 😀

@kackabrcka niektore slova povie Barborka pekne uz zrozumitelne a niektore komoli.....napr. AHOJ, TAJ- caj, DOBY DEN, UJO,TETA, BABOKA-barborka, .......no proste bolo by to nadlho lebo ona povie uz asi vsetko,ale nieco po svojom 😉 😉 a jasne ze nam vypadavaju niektore pismenka,ale niektore suslavo ako pise @borocka, ja jej rozumiem, aj moja starsia dcera tak rozpravala,le v 4 rokoch uz to bolo uplne ciste bez chyb a aj R sa naucila v 4 rokoch

iinuska
4. mar 2011

@borocka no tak chlapci by si rozumeli. Aj Adamka bavia gazdovske prace 🙂

borocka
4. mar 2011

@iinuska len ci im to aj ostane 😀

@luba142 presne, aj pato tak hovori ze on je PATIK. proste r v nedohladne

iinuska
4. mar 2011

@borocka haha, urcite nie. Mam to vyskusane pri starsom synovi 😀 😀 😀

borocka
4. mar 2011

@iinuska tak zasa niektorym to ostane. my v rodine mame taku generaciu, moj starky, bratranec aj svagor sa nam taky do rodiny nahrnul.... taki kutilovia a drevorezbari. tak snad patuldo daco podedi. nebolo by od veci 😉

luba142
4. mar 2011

@borocka neboj sa R ma este cas....nedavno sme hovorili ze TMA- ma, ale teraz uz pekne povie TMA 😉

borocka
4. mar 2011

@luba142 my napr mame hoptu...........akoze lopta robi hop hop, tak on ju vola hopta 😕 a tiez sa mu dokopy poplietlo mucha a muška, tak ju vola muša. ked ide za sebou viac spoluhlasok tak ma problem to vyslovit.

jamaat
4. mar 2011

Tak Emka spí už 3 hodiny 😨

luba142
4. mar 2011

@borocka my to mame lepsie my vravime u nas balon tak mala vravi baoň, muške vravi muska,banaň,jecko-mliecko,...

luba142
4. mar 2011

@jamaat aj mne dnes potiahla 3 hodiny ale vsimla som si to ze ked vstava rano tak skoro po 6 alebo o pl 7 tak poobede spi potom dlho,no aspon nejako vykompenzuje tie ranne vstavania 😒

dupinka
4. mar 2011

@kackabrcka priklada farby rovnake k sebe a na vyzvanie vie ukazat bielu - povie "beba" a cervenu - jahodkovu. Teraz sa mu zapacila zelena, tak uvidime, ako povie trava. 😉

@luba142 u nas je mlieko "koko" 😀

soffi
4. mar 2011

ale tak to je jasne ze deti nevravia cisto, to by boo aj divne ak by cisto rozpravali, ninka nevravi lubim ta, len ked jej to poviem tak sa usmeje a povie hej 🙂 , inac najkrajsei slovo je mamicka, to vzdy ked povie tak ma stisne pri srdeicku, potom vravi toho vela, v podstate zopakuje uz skoro vsetko co poviem ale po svojom, vlacik je u nas hačič, ponozky, poňone, spadlo vravi pauo, ale hlavne ze vie co vravi aj ona aj ja 🙂, za posledne dni ma vela novych slov, balon, hracky, co chces, mliecko je u nac mečko, a masko vravi rovnako, očka ma viac vyznamov-polievocka, rozpravocka, aj plienocka 🙂 , tak si vyberte, 😀 a motorka je vzdy len brrrrrm

luba142
4. mar 2011

teraz pred kupanim sme trochu strihali Barborke vlasky, len tak konce asi tak 2cm, uvidime co to urobi 🙂 🙂 ,vrtela sa stale ale ma to celkom rovno bez schodikov 🙂

kosska3003
4. mar 2011

ahojte tak u nas farby nic ani zrozumitelne nerozprava akurad kde je vie zrozumitelne nic ine nie my sme dnes mali navstevu bola tu spoluziacka z dvoma detmi 2 roky a rok tak mala mala partacky zajtra ideme na svadbu tak sa tesim laa si zatncuje a potom ju pojdem dat spat a bude pri nej svokra tak sa konecne odreagujem 😀

iinuska
4. mar 2011

@kosska3003 juuuj, na taku dobru svadbu by som isla aj ja. My sme boli v septembri naposledy a bolo super

kosska3003
4. mar 2011

@iinuska no my sme boli naposledy v lete a bolo tiez super len strasne teplo bolo

kackabrcka
4. mar 2011

@borocka ja sa pytam lebo tu kazda pise ze dieta rozprava tak ma zaujima ci zrozumitelne alebo susle ci vynechava niektore pismenka..
nie necakam ze sophie zacne od zaciatku dokonale vyslovovat slova, aj ked musim uznat ze lahsie jej idu nemecke vyrazy nako napr. milch, brot, jacke, mütze, katze, ein, zwei, drei, vier, tschüß, hose, ball, opa, käse - tie hovori zrozumitelne, napr. slovo mamicka povie mamica- proste kde su makcene tak to nevie tak povedat ...

@luba142 nasa kadernícka stolicka je nocnik 😀 aj ked cika a kaka do wc

borocka
4. mar 2011

@dupinka tak takto aj my pozname farby. ak mu rozlozim kocku na vkladanie a dostane do ruk tie vkladacky, tak vlastne tam ma zltu, modru a cervenu a vie ze cerveny trojuholnik ide do cerveneho otvoru..... teda viem ze nie je farboslepy a ze ho to napadne.

@luba142 pato zasa ak vstane rano skor, tak aj na obed ide spat skor. spi rovnako dlho a potom vecer tiez ide skor.....on je zvyknuty vstat o 8ej, ale napr dnes vstal o pol 7, tak uz o 11ej chodil s tym ze by buval a spat som ho dala na pol 12. a raz co vstal uz o 5ej, tak na obed o pol 11ej bol hotovy. nezvyknem ho zbytocne dlho natahovat, to je potom nervivy a urevany.

borocka
4. mar 2011

@kackabrcka rozpravat rozpravaju ale k dokonalosti to ma este daaaaaleko. prave preto je to take mile, ze obcas spravia preklepy ktore su az k smiechu 😉

iinuska
4. mar 2011

baby, sirinka tu dlhsie nebola. Nerodi uz ???

borocka
4. mar 2011

@iinuska kto vie?? ale spominala ze je prechladnuta ona aj decka, tak mozno "len" nema silu a cas. a nevravela nahodou ake meno maju vybrate??,dako si nevybavujem

luba142
4. mar 2011

@borocka mne ked vstava o 6 rano teraz za posledne tyzdne alebo o pol 7 tak vydrzi do tej 12 v pohode, po 10 chodime von, o pol 12 ma obed a potom ide spat,myslela som ze bude unavena ale neni a v pohode vydrzi tak ju nedavam skor spat

borocka
4. mar 2011

@luba142 pato byva velmi unaveny, on spanok potrebuje a rad spi. niekedy dlhsie,inokedy kratsie, niekedy zaspi sam bleskovo, inokedy aj hodinu lezim pri nom.....ale nemoze byt den bez spanku.a po tych 5hodinach od zobudenia sa pyta spat sam.

soffi
4. mar 2011

@iinuska tiez ma to dnes napadlo, ze sa sirinka uz dlho neozvala 😕

jamaat
4. mar 2011

Emka práve predviedla taký hysák ako ešte nikdy. Ale zdala sa mi divná už počas celého večera, lebo húkala, keď sme sa jej hračiek dotkli. A začalo to len tým, že sa jej nedarilo vytlačiť pastu na kefku. Bola vo vani. Pomôcť si nedala, čakala som dosť dlho a keď začala nerváčiť, tak som jej pastu proste už zobrala. No a to bol spúšťač. Hotovo! Hysák katastrofálny. A v kúpelni sa to tak ozýva, že som odtiaľ vyšla a mala som zaľahnuté v ušiach. Doteraz keď som ju nechala takto chvíľu revať a vrátila sa, tak stíchla. Ale teraz nie. Dokonca aj Monika keď k nej prišla, tak aj tak ručala ďalej. Bola v takom amoku, že som už studenú vodu na ňu pustila. Od prekvapenia stíchla, ale vzápätí spustila s novou silou. To už som ju takú zúriacu s neumytými zubami zobrala, metajúcu poutierala, na posteli som ju musela nohou cez prsia pritisnúť, aby som jej plienku dala, lebo zúrila, kopala, na zem sa trieskala a hlavou búchala. Dala som ju do postieľky, tam ručala ďalej a ja som odišla trochu to predýchať. Keď som sa vrátila, to už konečne trochu stíchla. Ale zaboha si nie ľahnúť, ani fľašu s mliekom nechcela, no zaťatá ako mulica. A keď sa už konečne nechala presvedčiť, aby si ľahla, tak som ju zakryť nesmela. Ďalších 5 minút presviedčania a fintenia, aby zobrala fľašu do úst. 2 minúty, aby si ju chytila. Zakryť som ju stále nesmela. Už konečne spí. ☹

soffi
4. mar 2011

horuca info, na FB som nasla ze sirinka uz mna malu Janku , blahozelam 😀 😀 😀 😀

iinuska
4. mar 2011

@borocka mala by to byt Janka