Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
5. mar 2011

@jamaat jani, neviem,ja by som skusila kranio sakralnu terapiu u osteopata. u malinkych deti to pomaha pri kolikach. mozno ma emka traumu este od porodu a postupne sa to dostalo do takehoto stadia. rozpravala som sa o tom s nasou terapeutkou,co som chodila s fabim ku nej. kdesi som zahliadla, mozno to bolo aj tu na konovi, ze uz aj v bystrici mate nejakeho osteopata. tak skus trochu pogooglit.

borocka
5. mar 2011

@ladywitch26 no neivem co je lepsie, ale som zvedava ako to bude u nas. lebo sopli uz dlho ale prsty zacal pchat az teraz. tieto stolicky dlllho a poooomaly lezu, tak sa neviem dockat. ale na to vsetko musim povedat ze zatail sa s nim da vydrzat 😉
a fabi ako so zubami?? uz bojujete?

ladywitch26
5. mar 2011

@borocka ano, uz aj fabi bojuje so zubami. pred dvoma tyzdnami bol tiez nervny, slintal odusu a ked ma pri kojeni tak fajne pohryzol, tak som sa mu lepsie pozrela do pusy a hned som zbadala dovod. obidve spodne jednotky naraz prerezane. teraz s nimi potvorka mala hryzie do lyzicky, ked mu davam zeleninu. a rehoce sa pri tom.

no bezim ja do roboty.taaak sa mi nechce, ale dnes len do siestej. uvidim,ako bude buduci tyzden, lebo sef sa ma vcera tak opatrne vypytoval,ci by mi nemohol pridat viac hodin. minuly tyzden som mala 18, tento uz 19.5 hodiny, tak som zvedava, aky bude rozvrh vyveseny dnes.

soffi
5. mar 2011

@jamaat neboj, urcite nema epislepsiu, to by sme asi 3ú4 ludi boli epileptici :D, "len" zdedila super geny po tatkovi, ja s ninkou tiez chcem zajst k psych. lebo ona je hrooozne nervna, a kazda somarina ju nastve, ked mala 10 mesiAcov volala som znamej psychoske, lebo sa mi tak rozzurila ze samu seba kusala,a to som az plakala ako som sa prelakala, a nakoniec sa prislo len na to ze je nervak, zije v neustalom strese, lebo mi sme to tiez mali tazke po jej narodeni, aj po psych. aj po existencnej stranke, tak v podstate to stale videla a tak si na to akosi rychlo privykla....je pravda ze deti su obrazom svojich rodicov, a vstko zle sa na nich akosi hned nalepi, ja ju chcem naucit ovladat svoje emocie, teda apson tak, aby sa mi nehadzala vzdy na zem, popripade aby ma nebila, a nejacala ako zmyslov zbavena vzdy ked nieje po jej voli, a chcem to urobit tak aby sem pri tom obe trpeli co najmenej, tak preto tga psychoska, 🙂

inac baby rozmyslam ako to vyriesit ak sa prestahujeme do noveho, nechcem ju este davat samu do izby ale postupne ju na to ucit, a tak by som tam chcela postel, lenze izba je dost mala a tak sme s manzelom zvazovlai ze neskor by sme jej chceli kupit taku co ma postel hore a dole stolik, ul.priestor a pod. , no ale neviem co teda na tych par rokov...nechce sa mi minat peniaze na nejake postele drahe a potom z nich nic...chcela som len nieco na system ao je vo skolkach, nieco mensie, postielku mame jednu naviac, ale tu nechcem, lebo sa nedaju vybrat tycky na nej, ani sa neda sklopit strana a sa bojim zeby v noci chcela z nej vyliezt a capla by na zem...tak teda neviem ako, mame doma este take kreslo roztahovacie, co je co sa tyka ul.priestoru super, len neviem ci je to vhodne na spanie pre take dieta...

iinuska
5. mar 2011

este stale neprisli, tak sedim, Adamko je u svokry vedla

@borocka maju sa velmi radi, a cim je Adamko starsi, tym je to lepsie. Uz sa spolu aj pekne prehraju, i ked obcas musim usmernovat aj Peta, predsa je to chalan. Ale sami doma este neboli, to by muselo byt nieco naozaj surne.

borocka
5. mar 2011

@soffi to som aj ja pocula, ze ako zena preziva tehotenstvo (ak je uplakana, vystrasena tak aj dieta bude take, a ak sa tesi a nakupuje tak dieta bude rovnako spokojne) ale popravde, vooobec tomu neverim.
ja som mala zle tehotenstvo, vela strsov, skola, existencne problemy, hadky s muzom.....a maly sa narodil anjelik. aj poporodnu depresiu som mala. a pato bol prveho pol roka halvna cena tomboly!!!
zasa moja sestra, kamoska, aj sesternica sa na dietatka tesili, vsetky podmienky mali idealne......pripravy o 106 a narodili sa im urevane, umrncane a podrazdene deti, co by sa stale nosili na rukach a ku ktorym sa nik nemohol priblizit. tak asi tolko. ale ninka to moze mat v genoch, proste je taka vela s tym nenarobis....len to trochu usmernit, ale hlvne ona musi dorast.

@iinuska ja som tiez zatial pata s bratom nenechala samych, ved ani prebalit ho nevie 😀 ale prechadzky uz absolvovali, a vzdy vela blbin navyvadzaju, zatial bez ujmy i ked raz....
miule leto ho brat nosil na konikovi a a kopal pri tom do lopty, lopta len taka balonova vyletela hore,brat sa po nej prudsie natiahol, a pato mu zletel z ramien na zem 😲 😲 to bolo placu, aj na pohotovost sme sli, rontgeny mu robili. brat mal velke vycitky ale pato to prezil bez ujmy 😉

luba142
5. mar 2011

ahojte

tak my sme dnes mali v pohode den....navarila som, urobila som kremes a po obede som sla s Kristinkou k segre pozriet macicku, no je to nadherne maca hned by som ju brala 🙂 je to rasa MAČKA MYVALIA

ludmilabb
5. mar 2011

a my sme zase mali uplne neprd den, revy od rana za vsetko, uz som po nej kricala lebo to bolo na nevydrzanie 😠 😠 😠

borocka
5. mar 2011

@luba142 a nebojis sa aby dievcata nechytili toxoplazmozu?? my sme doma nikdy macku nemali, mama k babam macky nechcela a ja mam taky blok z nich. maciatka su mile,ale ked to vyrastie tak su mi macky protivne 😖

iinuska
5. mar 2011

ahojte
tak Adamko sa stale mal k malej, no zlaty bol. Stale chcel Gretku hladkat po hlavicke, chcel si obuvat jej topanocky, chcel si s nou hadzat loptu 😀 A ked som ju zobrala na ruky, tak sa hned ku mne pritisol 😅

@borocka ani ja macky nemam rada. Ked sme sem prisli byvat, tak tu mali dve, my sme si kupili psa, a hned zmizli 😅

borocka
5. mar 2011

@iinuska jej, tak to si viem zivo predstavit, patko sa rovnako kruti okolo nasej katky. Az niekedy to s tou laskou prehana, ked si neuvedomi ze uz moc hladka....a presne tak isto, ked ju vezmem na ruky, tak ma nuti aby som si sadla a trepe sa mi na kolena aby na nu co najlepsie videl a mohol ju chytat 😉 no bol by z neho skvely starsi bracek 😅
neplanujete este do tretice skusit dievcatko?? 😉

jamaat
5. mar 2011

U nás zase večerný hysák. Mne je z toho až na grcanie! Z tej bezmocnosti mám chuť zbiť ju ako hada, von oknom vyhodiť! Nedá sa s ňou ani po dobrom, ani po zlom. Ona už potom ani sama nevie, čo chce. Proste sa zatne a koniec. A zase to vzniklo vo vani a zase pri umývaní zubov. Tentoraz som ju tam nenechala, rovno som ju vytiahla, utrela a nechala v spálni vyzúriť sa. Potom ju Monika obliekla do pyžama, síce stále plakala, ale nechala sa bez metania a kopania. Chvíľu tu v pyžame oxidovala a nakoniec sa mi dala aspoň normálne uložiť. Vzorove si zobrala fľašku, ľahla si bez protestov a pila. A zaspala.
Asi ju prestanem pred spaním kúpať. Keby som chcela len umývanie zubov vynechať, tak to nejde, lebo vo vani si spomenie na to a pýta kefku. Ona má totiž umývanie zubov strašne rada a napriek tomu - alebo práve preto - vzniká ľahko hysák. Ešte zajtra skúsim a ak to dopadne tak isto, tak večerné kúpanie sa konať nebude.
Dúfam, že je to len také obdobie zase a že to prejde. Keď má toto blbé obdobie, vtedy sa aj pocikáva. Dnes pred tým kúpaním sa vyčúrala na dlážku, hoci šerblík bol vedľa nej. Až potom si začala naň sadať. Aj doobeda sa 2x počúrala, potom už radšej dostala plienku. Vyzerá to, že zhruba po týždni sa jej tie obdobia striedajú.

jamaat
5. mar 2011

Ja mám rada aj psov, aj mačky. Keby som mala dom, určite by som mala aj mačku. A myslím si, že sa s toxoplazmózou zbytočne preháňa a straší.

iinuska
5. mar 2011

@borocka nieeeeee. Uz som stara. 🙄 Dve deti su tak akurat. Mala som obdobie, ze keby som vedela, ze by to bola baba, tak by som sa aj dala nahovorit, ale uz ma to preslo. Som stastna, ze mam dvoch krasnych zdravych synov. Dakujem, staci 🙂

soffi
5. mar 2011

tiez tej toxoplazmoze moc neverim, tu mozes dostat kdekolvek znama nemala ani macku a mala toxo, ak to mas chytit tak to chytis aj vonku na trave, piesku, na chodniku, kdekolvek,

borocka
5. mar 2011

@jamaat a kazdy den sa kupete? akoze jej napustis vanu??
my sme s tym davno prestali, lebo mal dost suchu pokozku z vody a nechcem ho kydat vselijakymi chemikaliami, dost staci ze ten krem na tvar musime davat. ale aspon emka sama zaspava, to je super!!! 😉
a ci sa s toxo prehana?? mne staci ze dve blizke osoby si ju preskakali pri svojich tehotenstvach, kolko sa nachodili na toxikologiu a potom aj babatkam brali krv a robili kdeake vysetrenia.......radsej nebudem pokusat.
ale vraj take"slachtene" doma chovane macky ju neprenasaju, tak neviem

@iinuska verim verim, ze aj ti dvaja stoja za vsetky drobne 😉 len ci ti to trosku nepride luto ze nemas princeznu

borocka
5. mar 2011

@soffi toxo sa da chytit bud priamo z macky,alebo ak sa zdrzujes na mieste kde bola pred tym macka. je to hlupe, ale ja si macky drzim od tela. maciatka su zlate, ale neznasam ked sa doplichti taka riadna dospela macka a opleta sa okolo clenkov a robi tie zvuky.....no hnus.
radsej steniatka 😉

luba142
5. mar 2011

@borocka nebojim sa toxoplazmozy, ani mna to nenapadlo aby som ti pravdu povedala,sestra ju ma len 3 tyzdne,ma vsetky ockovania ....neviem ale pocula som ze je skorej nebezpecna pre tehotne ,ale neriesim to zatial

@jamaat sestra ju ma v byte, teraz uz je taky piesok, ze ked sa tam macka vycura tak to miesto stvrdne na kamen, co sa len zoberie a vyhodi takze to ani nie je citit, kupili ju uz naucenu tam chodit takze ziadne nehody este nemali 🙂 ,ja keby som si mala vybrat tak chcem radsej macku ,nemusim ju vencit 😀 😀

jamaat
5. mar 2011

@borocka Nekúpala som ju každý deň, len zhruba každý tretí, ale potom mi začala robiť hysáky, keď som jej nenapustila vodu. Tak sa začala čliapať každý deň. Nedávam jej penu, len v čistej vode je asi 15 minút. Aj to len do pol pása, lebo si prelieva vodu hore-dole pohárikmi. Prípadne aj stojí, takže si máča len členky.
No ale keď ma dožerie už úplne a hysák bude tak či tak, nastolím opäť sprchovanie. Veď to mám jedno, kvôli čomu ten hysák bude, keďže si vždy nájde nejaký dôvod. 😠

luba142
5. mar 2011

@borocka aa nehovoriac o tom co mozes chytit vonku, ked mas na kazdom kusku v trave s prepacenim hov... od psov, ze nemozes pustit dieta ani do travy sa hrat tak macka doma chovana, ktora sa nikde netula v bordeloch je lepsia varianta 😉

iinuska
5. mar 2011

@borocka vzdy som chcela dievcatko, ale takto to malo byt. Ale vies co ? Chlapi to maju v zivote lahsie, tak aspon ze tak 😉

jamaat
5. mar 2011

@luba142 Veď ja mačku do domu nie kvôli čúraniu a smradu. Mne sa páčia vonkajšie mačky, nezávislé šelmy. A venčenie je síce často otrava, keďže sa musí každý deň, ale často si to aj užívam. Predsa len so psom je veselšie ako sama sa túlať.

luba142
5. mar 2011

@jamaat my sme malu zacali sprchovat od roka, je to pre nas rychlejsie a malej to nevadi, ani si nespomenia ze chce napustit vodu, hra sa tam pocas mydlenia s nasimi sprchacmi a hotovo 😅 😅

luba142
5. mar 2011

@jamaat no hej je ,len teraz mas Emku tak sama niesi 😀, a prave toto plemeno macky co ma segra je take ze ked nechce tak sa neprituli ani, stale beha, vymysla...uvidime dalej 🙂 , aj ja som chcela kedysi psika,len sa mi nechce ho vencit koli tomu, ze by som vstavat asi musela,alebo ho naucit aby sme chodili aspon o 9 😀 😀 a aj tak teraz by bol chudak sam stale ked sme obaja v praci, ja na 3 smeny a muz do vecera...mozno az odidu deti a budeme sami tak na stare kolena 🙂

soffi
5. mar 2011

ninka sa clape vo vode kazdy vecer, trosku vody jej napustime a mame pokoj apson desat min, kedy sa kludne sama hraje a je v poho, my zasa mame problem ked ju chceme z vane vytiahnut lebo nechce ist, ale teraz s om ju nastrasila lebo ked vypustam vodu tak som ju nastrasila ze voda ide do diery a ak nepojde ta ju tiez stiahne 😝 odvtedy ked vypustam tak hned sa postavi a caka ze ju vyberiem, viem, nieje to moc pedagogicke ale ucinnne hihi

jamaat
5. mar 2011

@soffi Veď to aj ja musím stále niečo vymýšľať, aby šla von z vody. Začas ju bavilo pohárik si potom utierať do osušky, kým som ju utierala. Posledne si zase poháriky na nohy nastokávala. Alebo máme také gelové nálepky na kachličkách, tak tie s obľubou prelepuje.

soffi
5. mar 2011

@jamaat aj ninka prelapuje nalepky hihi, najnovsie s akupe aj s babom ktore potom tiez dame do osusky a tiez obliekame, a potom spolu piju mliecko a idu aj spinkat spolu, skus-mozno to pomoze pri jej hysakoch teraz 😉

jamaat
5. mar 2011

@soffi Len musím kúpiť bábu, ktorá môže ísť aj do vody 🙂

emode
6. mar 2011

@soffi tiez zacnem vypustat vodu, poukladame spolu hracky a vacsinou ide bez reptania, a led uz nema vodu aj tak ju to tam nebavi ...

inak dobre rano 😀
@jamaat no inak toto neviem, ako by som ja zvladala, ja by som chytila hysak tiez 😉 takze pevne nervy prajem ... aj sofia ma stavy, ked nechce spolupracovat, ale to ju nejako spacifikujem a na nieco namotam ... zatial 😝

iinuska
6. mar 2011

ahojte
Dnes vari svokra, mame rezniky, tak mame veget...Doobeda sme boli vonku, slniecko svieti, ale fuka studeny vietor.

Ani Adamko nechce ist von z vane, ale vzdy ho nejako zabavim, a v pohode. Poviem mu, ze uz je studena voda, a cuduj sa svete, neprotestuje