Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
6. mar 2011

@iinuska len si tych chlapov dobre vychovat musime aby sa aj ich zeny raz mali dobre 😉 ale tiez by som si velmi priala dievcatko ☹

@jamaat
@soffi my sme prestali s dennyn kupanim uz pred rokom, maly mal suchu pokozku a aj v hlavne sa mu robili take biele supinky. tak sme presli na sprchovanie kazde dva dni ( ked sa otepli tak to sprisnim) a kupanie s napustenou vanou tiez len tak po pupok pri sedeni a umyvanim vlaskov len raz za tyzden (ked sa bude hravat zasa v piesku tak to bude castejsie 😖 ). a kludom by som to nennazvala. on sa hocikedy postavi, svacne sa do vody a tesi sa ze zaspliechal, potom sa potapa a fuka do vody aby robil bubliny, potom poharik naplna a vylieva na hlavu, pistolou strieka kam dociahne, hubami sa maca......tak musim byt v strehu. taku polhodku ho necham. zacnem mu vypustat vodu a ked vidi ze sedi v prazdnej vani tak nema ziadne protesty. potom uz len vyvadza pri obliekani.

joj,a vcera som pisala ze na tie sople a zuby sa s nim da celkom vydrzat, tak odvolavam, neda!!!!! dnes od rana reve a trucuje. vsetko co mu pride do cesty hodi na zem, len tak lebo mu to zavadzalo. a ked mu poviem aby to zodvihol, tak hodi o zem aj seba, zaprie sa a ani buldozer by ho nezodvihol. no nervy moje. a stale mravci, a na ruky sa pyta (to ma zakazdym pri zuboch, proste odmieta chodit). vcera cely den zjedol jeden parok a jeden jogurt, dnes zatial len tanier polievky. som zvedava kolko to bude trvat, lebo toto ja psychicky nezvladnem, tieto posledne stolicky aj mesiac pojdu 😠

jamaat
6. mar 2011

Ako to všetko pekne a logicky znie - vodu vypustiť, povedať, že je studená atď. Veď aj u nás to zaberá, keď Emka nemá rapel. Ale keď má, tak len vytiahnem štopel z vane a už sú vresky.
Už bol dnes hysák pred chvíľou zas, ale cez deň to ešte dokáže rozchodiť, príde potom a líška sa. Tak nakoniec sa nechala aj na spanie uložiť v pohode. Ale večer je už asi nervóznejšia, tak to nezvláda a bohužiaľ ani my. Tak sa mi zdá, že ju ďasná bolia, lebo vypľúva pri jedení všetko tvrdšie. Možno aj včera pri tom umývaní zubov si do toho žďurchla, lebo si sama kefkou v puse šuchlila. Inokedy si len strčí kefku do pusy a natrčí sa mi, aby som jej ja šúchala. No ale nezdá sa mi, že by tam mala niečo napuchnuté. Skúsim jej prípadne ešte pred večernou hygienou gelom natrieť, či to nebude lepšie.

@borocka Vitaj v klube nervákov.

iinuska
6. mar 2011

@borocka ach jaj, tie zuby vedia pekne potrapit deti aj nas. 😒 Adamko sa v noci stale budi, aj 4x za noc, cez den minimalne 2x nalozi do plienky. Sam si pyta gel na zubky ked ide spinkat, prsty stale v puse. Ale co sa jedenia tyka, prave posledne dni sa nejako rozjedol.

soffi
6. mar 2011

@borocka ono kazdy ma asi nejake svoje zvyky, ja som pocula uz od par mamieciek ze deti nesprchuju kazdy den, ja by som malu tak ennechala, ked si predstavim seba , ze cely den nosim na sebe plienku a vecer ma niekto len pretrie vlhcenou utierkou....no tiez by sa mi to asi moc nepacilo, ja sa tiez kazdy vecer osprchujem, a manzel tiez, ninka mala jeden cas tiez suchsiu pokozku , ale pouzivame excipial, po osprchovani ju natriem a je ok

borocka
6. mar 2011

@soffi ja maleho nechcem mazat vselijakymi gelmi, olejmi a kremami,......myslim ze toho si este uzije ked bude velky, zatial staci krem na licka lebo ma popraskane od zimi. a zasa neni cely den v plienke, vzdy pred spanim ho od tej piatej necham bez nej, tak sa vyvetra. nema cervenu ani zaparenu, a viem ze bez plienky je spokojnejsi.
a on sa ani dako nepoti, neviem cim to je ale nikdy nie je spoteny. dokonca aj v lete ked bolo 30stupnov, tricko mal cele modre ze by sa dalo vyzmykat, ale vonalo avivazou.

@iinuska bud rada ze sa aspon naje. u nas vcea chodil kazdu chvilu nurat do spajze a pytal jest, ale nic sa mu nepacilo, nic nezjedol. ani gris ked som spravila, ani jogurt dnes rano nechcel. tak uz neviem co kremovejsie by som m umala ponuknut aby aspon hryzt nemusel???????

borocka
6. mar 2011

@jamaat dik sa privitanie 😝 ale bez tohto clenstva som teda mohla byt 🙄

jamaat
6. mar 2011

Aby som Emku len neohovárala, tak ju musím aj pochváliť. Už pár dní mi aj poobede zaspala sama. Divné, nie? Na jednej strane nerváči, na druhej sama zaspí. A to som ju predtým musela uhladkať do spánku.

luba142
6. mar 2011

ahojte 🙂
TAK aj my mame stale ruky v puse, nechce nic tvrdsie, aj maso rozzuje a vypluje, a ked jej ho tam rozmiesam na pidi kusky tak ho zje asi to bude tymi dasnami ako pise @jamaat,

@soffi
@borocka aj my sa len sprchujeme a tiez ju len kazdy druhy den,ale ked sa pokadi navecer tak jej umyjeme ritulu aj ked prave nemame sprchovaci den, a ze je cely den v plienke? No ked ju aj umyjeme vecer tak sa jej poidari sa pokadit potom este raz obcas takze sme tam kde sme boli 😀 a kremujem ju telovym mliekom po sprchovani, lebo mavala take suche fliaciky ked sa nenamastila.......a ja ju nesprchujem,od roka ju umyva moj drahy a ja mam veget 😉

borocka
6. mar 2011

@jamaat no mozno prave to uhladkanie jej islo na nervy 😀 😀 mozno je nervozna z teba / z vas. ja napr ked zaspavam, tak chcem mat klud, vadi mi ak sa na mna niekto pozera, hladka, ropzrava mi........emka sa potrebuje sama ukludnit a pritomnost niekoho dalsieho by ju zrejme dalej nervila....... bud len rada! ja toto mozem ticho zavidiet 😉 myslim ze je to super velky krok vpred, ze sama zaspava 😅

iinuska
6. mar 2011

ja kupem Adamka kazdy druhy den, a ritku umyvame po kazdom kakani. Tie vlhcene obrusky mu nerobia dobre. Hned ma cervenu ritku. Tak tie pouzivam len ked niekde ideme.

luba142
6. mar 2011

@iinuska ja jej umyvam po kakani len ked kaka moc casto a redsie, lebo to bpotom ma uz aj tak citlive podrazdene z toho tak este ju triet obruskami je blbe 😉 ,v lete ked je teplo tak ju sprchujeme kazdy den ale v zime sa tak nepoti ani neni ufulana z vonku tak len kazdy druhy 🙂

iinuska
6. mar 2011

@luba142 tak to ano, jasne, v lete kadzy den 😉

A tento tyzden sa chystame ku kadernicke, nech mu zase ostiha vlasky. Vadi mi to, ze ich ma po kupani dlho mokre. A stoja mu na vsetky strany. 😅

luba142
6. mar 2011

@iinuska my sme Barborke strihali v piatok na zadu konce,aj mi to bolo luto lebo sa jej tocit zacali,ale mala to vzdy po spani take plstnate,tak sme to trocha zastrihli, vyzera to teraz na zadu hustejsie ked to ma zarovnane 🙂

borocka
6. mar 2011

@iinuska daj fotku ake dlhe ma teraz??? ze ked mu dlho schnu.......pato tiez nosi "dlhsie" ale suche ma raz dva.....za 20minut hotovo

mystery7
6. mar 2011

ahojky
Kedze je nedela, tak sa u nas vstavalo o 5:45 🙄 malo to vyhodu navarene som mala o 9 😅 teraz sme u svokry a ona ho zabava.
My sme sa sprchovali od narodenia denne a az teraz v zime sa kupeme 1x za 3dni, pripadne podla potreby. Kakame len do nocnika, tak to je ok.
Ale dostat ho z vane je vecny boj. Vacsinou tam sedi a zabava sa cca pol hodinku, ked ho vyberame tak vzdy rev, pocas susenia a mastenia rev, pocas obliekania rev. Za 2 roky nechape ritual?? Ved uz musel pochopit, ze sa tomu nevyhne. 🙄
Tu je otrasne pocasie, chvilu modra obloha a slnko, o chvilu zatiahnute, vetrisko a snezi. Strieda sa to v pol hodinovych intervaloch.

soffi
6. mar 2011

@mystery7 u nas pocasie take iste, ani nejdeme von, lebo si netrufam hihi, len na skok do obchodu sme zabehli---a teraz vegetime, urobila som trepanu tortu,

inac cakame na schvalenie uveru tak drze palceky,....ma niekto z vas uver vo volksbank?:

mystery7
6. mar 2011

@soffi my sme len prebehli autom k svokre a tiez sedime u nej. Maly sa zabava so svokrou pri rozpravkach 😉 ja oddychujem.

jamaat
6. mar 2011

@borocka Ako vtip to bolo dobré! 😀 ....Ale skutočnosť si môžeš pozrieť na FB, mám tam video možno rok staré, ako to vyzeralo u nás so zaspávaním. A bolo to tak každý deň. Vtedy ešte nepomáhalo hladkanie - to už je vyšší level - tam som ju ešte musela hondŕlať, aby sa nejak ukľudnila a horko-ťažko zaspala.

sssimi
6. mar 2011

Ahojte. Včera som sa super zabavila. prišla som domov o 4tej.

Bohužial mi dnes písala kamarátka, že druhá kamarátka v noci porodila v 32tt. Začala strašne krvácať, mužovi odpadla 3x v aute cestou do nemocnice, povracala sa.... Ihneď ju prijali a spravili cisarák. Malá mala 2x omotanú šnúru, k tomu bola dosť krátka a ešte sa jej aj placenta začala odlupovať... Vraj keby prišli o minútu neskôr, tak malá už nežije. Hneď ju previezli do Trenčína. Kamoška dostala transfúzie a kamrát teraz nevie či jej povedať čo sa vlastne stalo. Zajtra čaká malinkú ct mozgu, tak vás chcem poprosiť- držte palce, aby bola Nataška v poriadku. Mne sa stále tisnú slzy do očí....

iinuska
6. mar 2011

Adamko sa naucil na lyzovacke od malej Ely papat neskvik gulicky, tak teraz zjedol plnu misku
@borocka a ked uz budes na tom fb, mozes pozriet aj Adamkove haro 🙂

@soffi drzim palce 😉

@sssimi tak to je smutne, drzim palce malej Nataske

luba142
6. mar 2011

@sssimi to je fakt smutne,ale snad mala bude v poriadku...drzime palecky 😉 😉

luba142
6. mar 2011

@iinuska nasa Barborka zase od Kristinky sa naucila na taketo veci,ale vyjeda ich len tak nasypane v miske suche, teraz mame gulicky, predtym sme mali cokapik lupienky a ciniminis skoricove 🙂 🙂

iinuska
6. mar 2011

@luba142 no, niesom z toho moc nadsena, ale tak co uz. 🙂

jamaat
6. mar 2011

Sssimi, samozrejme držím palce. A nechápem, prečo by jej mal muž niečo zatajovať. Keď sa to dozvie neskôr, tak to bude lepšie?

luba142
6. mar 2011

@iinuska preco, mne sa to zda lepsie ako cokolada 😉

iinuska
6. mar 2011

@mystery7 len ty este pekne oddychuj, uz sa Ti to tiez krati 😉

iinuska
6. mar 2011

@luba142 tak to teda urcite, Adamko ste cokoladu nejedol vobec.Kvoli ekzemu

luba142
6. mar 2011

@iinuska jaj no tak to je dobre teda, mne uz jedla ale len preto ze vidi Kiku a uz chce vsetko aj ona comna vobec netesi,ale nezabranim tomu, Kika nemala cokoladu snad do troch rokov a nechcela mi ani kolace a take sladke veci jedavat aj ked som jej davala, Barborka zase zo vsetkeho okostuje a ked sa jej nepaci tak neje, vcera jedla kyslu kapustu surovu,domacu nasu a kapustovu polievku uz ofrflala 🙂

iinuska
6. mar 2011

@luba142 to je jasne, tomu nezabranis. U nas je aj ''vyhoda'', ze aj Petko ma atopicky ekzem, takze ani on nemoze, alebo teda nemal by cokoladu, takze je to u nas trosku obmedzene 😅
Kyslu kapustu ma aj Adamko rad. Minule si stale pytal, az som sa bala, aby ho brusko nebolelo, ale v pohode

luba142
6. mar 2011

@iinuska no ved to,ale zase toho moc nezjedla a nemala ani nejake problemy,aspon trosku vitaminov 😉 😉 ,ale Kika to do ust neda ani za nic,ta je uplne ina v tomto

sssimi
6. mar 2011

@jamaat Nie že zatajovať, len sa jej bojí povedať všetko, keďže sama mala v noci namále. A aj keď už dnes po transfúzii, cisaraku a čistení maternice stála na nohách, tak jej to moc na psychickej pohode nepridá. Ale aj tak si myslím, že sa mu nepodarilo nič utajiť. Božinku, tak mi je to strašne ľúto. Už majú jedno dievčatko. Aj to sa im narodilo asi 1900g a táto má len 1700g. V nemocnici jej povedali, že to bol zázrak, že to Nataška prežila. Vraj sa to podarilo 1x čo nemocnica stojí.