Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
4. máj 2011

@nikanika28 Tak ako píše borocka, opáčiť = dať páči sa mi to. 😉

@iinuska Veď 2 roky čakáme na ten piesok, tak keď konečne je, všetci tam teraz chodia. Ten môj naštvaný mail pomohol, na druhý deň tam piesok doviezli, ibaže pár osôb tam chcelo ešte nejaké lavičky vyrábať, na ktoré sa ochranná sieťka bude pripevňovať a staré pieskovisko chcela jedna suseda savom vydezinfikovať, takže na to sa čakalo, ibaže o tom nikto nevedel, koho som sa pýtala na piesok. Tak mi to potom jedna zainteresovaná osoba vytkla, aj som potom s obavou šla na ihrisko, že budú na mňa nadávať, ale všetky mamičky sa potešili, že konečne piesok a nikto nerieši špeciálne lavičky a sieťku. Veď mali dosť času na to, aby to spravili, keď chceli, lenže kašlali na to. A môžu to tam vyrobiť teraz. Tak som ohromne zvedavá, kedy to spravia, keď ich to teraz už duplom tlačí, keďže piesok je nasypaný. 😖 😝

jamaat
4. máj 2011

@mystery7 Gratulujem, je super, že sa dobre cítiš a že je všetko OK. Na to podobenstvo Miroslav s Slavko som prišla aj ja, ale že je ešte aj Slavomir, tak to už mi nedošlo. Bohovsky ste to vymysleli. 😀

sirinka
4. máj 2011

inac moj nevlastny otec je rastislav a volaju ho slavo 😎

sirinka
4. máj 2011

@jamaat wau, ze savom dezinfikovat...a piesok vriacou vodou premyt nechcu?

jamaat
4. máj 2011

@sirinka 😀 V záujme dobrých susedských vzťahov to nebudem dotyčnej navrhovať. 😉

ludmilabb
4. máj 2011

@mystery7 gratulujem k Slavkovi, super ze sa citis dobre, oddychuj v ramci moznosti 😉

borocka
4. máj 2011

@jamaat ake sietky na lavicky??? to co je???
inak u nas od jesene prerabaju namestie, na komplet,.....vytrhali stary beton, stare stromy, vsetko vykachlickovali, nanosili zeminy, dokonca mame znacku ze pesia zona nad kostolom 😀 posadili nejake stromky, urobili "amfiteater" kvoli letnym akciam........a doniesli nove pekne lavicky, a uz prvy vecer na nich boli cigosi pozliepany, tak som moooc moooc zvedava kolko vydrzia 😝

borocka
4. máj 2011

😨 😨 ozaj, vy co kupujete detom na ritky?? tent obepanthenon co teraz tu bezi reklama mate? odporucate??
patulo ma velmi citlivu pokozku, vzdy maval, furt sme sa natierali kdecim lebo mal podrazdenu ritku, a teraz ako ma plienku uz len na noc tak reaguje este viac, a tym ze mu to mozem natriet len raz denne, tak mi sudokrem ani herbalife nezabera tak zvykol. uz sa mi herba mina, ten bol aj dost drahy ale ozaj vyborny. tak chcem daco ine vyskusat, nejake odporucania???

ludmilabb
4. máj 2011

@jamaat dnes zase trosku gatkujeme, budem musiet dokupit lebo mam len 4 gatiek a cela hrda mi ich ukazuje, dnes sa zatial ako ich mala nepocikala, vonku sme boli ale s plienkou skoro tri hodiny, odmrzla som fajne, fukalo nenormalne ale Sofia bola dobre oblecena, slnko svieti tak to robi dojem ze je teplo 😝

jamaat
4. máj 2011

@borocka Ochranná sieťka na piesok, aby tam mačky a psy nechodili, ale neviem, čo je to za špecialitu, lebo vraj ju ledva zohnali. A tú chcú nejako pripevniť na niečo drevené, čo má slúžiť aj na sedenie. Tiež netuším, ako má to sedenie vyzerať. Lebo teraz tam lavičky sú.

borocka
4. máj 2011

@ludmilabb veru dokup. u nas toho nikdy nie je dost, ja nechapm. ma kupenych 12slipov a 14parov ponoziek , co by malo na 2tyzdne stacit, ale ja mam vzdy problem mu nejake ciste najme teda ponozky pozhanat 😠

borocka
4. máj 2011

@jamaat jaj, to akoze vzdy vecer ked sa zotmie, tak niekto z obecneho uradu pride skontrolovat ci deti odisi a natiahne tu sietku?? to vidim ze bude velmi dlho fungovat 😀 😀 a sedenie asi take, ze to drevene oramovanie okolo pieskovicka.......aspon ja si a to vzdy sadam 😝

ludmilabb
4. máj 2011

@borocka tak ponoziek je u nas stale malo a tiez mam nakupenych si myslim ze dost ale niekedy denne dvoje otocime ako nic, vsak doobeda prideme zvonku kopec piesku v topankoch poobede detto 😝 niekedy spotene, inokedy ocikane a spinave 😅

sirinka
4. máj 2011

@jamaat
@borocka aj u nas co planujeme verejne ihrisko, tak budeme mat takto prekryte púieskovisko, inac by to bol pre macky raj....

sirinka
4. máj 2011

@borocka ja pouzivam iba klasicku rybaciu masticku, jecorisku...najlepsia...

borocka
4. máj 2011

@sirinka rybacia mast?? z lekarne? dobre zabera?? ja potrebujem nieco vysostne ukludnujuce. tento herba je ciste aloe, vobec nevonia a pato si ho aj oblubil. len je sakra drahe, a to uz nechcem kupovat lebo sa neoplati.

ludmilabb
4. máj 2011

@borocka no a kolko to stalo? mensie balenie sa neda nejake kupit? popr. vzorka?, bepanthen stoji tusim okolo 5 eur tiez mam odskusany, pomohol na zapareniny, klasicku rybaciu sme aj my pouzivali, bola som spokojna, teraz pouzivam taku mast z Altermedu, som vyhrala inak by som o tejto znacne ani nevedela 😝

sirinka
4. máj 2011

@borocka ja len tu pouzivam u vsetkych deti a som spokojna.

ludmilabb
4. máj 2011

@sirinka nase pieskoviska sa sto rokov neriadili, piesok sa nevymienal a macky tam isto maju raj, minule mi prisla Sofia s pieskoviska z rukami od hovna, skoro ma slak trafil ked som si predstavila co tam vsetko moze byt, no na grc 🤐

sirinka
4. máj 2011

@ludmilabb ja mam aj na dvore stale zakryte piekovisko a kocura pravidelne vykopavam z mrkvy a cibule, lebo len co to okopem, hned to povazuje za verejny macaci zachod 😠

borocka
4. máj 2011

@ludmilabb
@sirinka joj, cez 14eur!! taka 200ml tuba. to som si u kozmeticky kupila ked sa to prvykrat objavilo......a dlho teda vydrzal. a uz ku kozmeticke nechodim, tak len kvoli tomu by som sa netrepala....ved co si o mne poymsli 😝 a tu rybaciu mast teda v lekarni? aj smrdi ako ryba?

borocka
4. máj 2011

@ludmilabb verim s tym pieskom, ja pre istotou ani nemyslim ze co vsetko tam moze byt. to by sme uz pomaly nikam nechodili, ved vsade tolko spiny.
a ked si este spomeniem kedysi davno na tu reklamu proti zltacke, ako sa deti hraju v pieskovisku a jedno sa napichne na fetacku ihlu 😨 🤐
@sirinka
tu si pamatate??

ludmilabb
4. máj 2011

@borocka nesmrdi, v pohode je

ludmilabb
4. máj 2011

@borocka hej pamatam si ju- drsne... si neviem predstavit, ja co som minule riadila nase ihrisko tak bolo tam kopec spakov, plechovky, flase od chlastu atd ale cosi take som nastastie nenasla

borocka
4. máj 2011

@ludmilabb to ihrisko kam chodime my patri ku skolke, takze je uzavrete v areali, aspon toto vyhoda ze ozaj sa tam pubertaci a ozrani nedostanu. ale macky, psy teda istotne ano

luba142
4. máj 2011

@borocka
@sirinka aj ja pouzivam u oboch len rybaciu mast,som spokojna tiez,nemala som problem, ale mala som aj sudocrem co bola vzorka v taske z porodnice aj tento Bephanten,je to zbyrocne drahe,a najlepsia je rybacia 😉

sirinka
4. máj 2011

@ludmilabb
@borocka ked som byvala v petrzalke na kopcianskej tak som tam peso chodila do tesca podod nadjazd a tam som si veru davala extra pozor, kam stupim, lebo akonahle sa zotmelo, tak tam sa to pichalo jedna radost 😒
a potom kym som prebehla cez cestu, zase mi obcas zastavilo nejake auto, ze za kolko idem hehe a ja plne tesco tasky, debil co si myslel, ze tam mam pomocky hehe...

luba142
4. máj 2011

@borocka no ta rybacia trosku ma taky rybaci nadych,ale ked jej zabalim zadok do plienkytak to necitit uz, a ked uz bola Kika bez plienok a obcas mala vystipane,tak ani v gatkach to nezavanalo nejako, neboj sa a vacsia tuba 100g vydrzi dlho a u nas stoji 1,90€

jamaat
4. máj 2011

@sirinka
@borocka Veď ja nemám nič proti tej sieťke, nebola by na škodu, kľudne by som aj peniaze dala, keby bolo treba. Veď to som sa stále vypytovala mamičiek, v akom štádiu je to pieskovisko, reku či treba niečo, ale nikto nič nevedel, iba že sa čaká na sieťku a minimálne 2 mesiace už sieťka je, tak sa hovorilo, že teraz sa čaká na piesok.
Tú sieťku tam nechce obecný úrad, aj keď prisľúbil finančne prispieť. Mali si to nachystať rodičia. Lenže z rodičov to vedeli asi dvaja, jeden dal urobiť dosky u najpomalšieho stolára na svete a zjavne to ani neurgoval ani nič. A druhá nerobí vôbec nič, len čaká. A my všetci ostatní sme čakali tiež, lenže sme ani nevedeli, načo vlastne. Keby som vedela, nepíšem na obecný úrad.
A toho sa aj ja obávam, že tá sieťka dlho nevydrží. TAk isto, ako už na druhý deň bol farbami pooblievaný drevený domček a asi mesiac boli polámané dosky na prechodovom mostíku. Mimochodom, po tom mojom maili opravili zázračne rýchlo aj ten mostík. 😝 ....Aj som poslala ďakovný mail na obecný úrad, ale neodpovedali 😅

jamaat
4. máj 2011

@sirinka Pomôcky a kostýmy na výber. 😀