Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
10. máj 2011

@luba142 vsetko naj a pusinu na licko 😅

@ludmilabb no,vlakom su to cca dve hodiny z BB do ziliny, to nie je vela a ked sa dobre cesta nastavi tak by mohla mala aj pospat. len potom tie prestupy....ze sa tahat aj s dietatom, aj s taskami, nahanat sa aby spoj neusiel....toto ja najviac neznasam 😖 a muz ti pojde?

my dnes zasa tricka, 3/4ky, ja som si dala aj zabky. fajnucko, az moc teplo....len tak zo mna tieklo. boli sme u starkej daco zaniest, tak maly presiel dvor a hlaska storocia: PRASA, NENI..ZABILI NA KLOBASU 😀 😀 😀 😀 spoznamkoval ked isiel okolo prazdnej ohrady,kde starka chovala prasa. no koniec 😝 😀
potom sme boli uz len u nas na dvore, lebo som mala dlhy obed robit. tak sa vyhral v piesku, donatahoval s furikom, lebo ma len taky kovovy,tazky....zle sa mu ovlada. tak sa dovzdychal 😝
po polievke sa pytal spat, bez plienky 😕 tak som zvedava co bude 😝
a dnes sa prvykrat poprhlil. dosiel, ze treba rucku umyt, potom vraj aj nakremovat.....ale nakoniec sa ukludnil ked som povedala ze to ochvilu prejde a ze nema chytat travicku. zasiel do piesku, zahrabal si ruku a krici ze uz neboli.

iinuska
10. máj 2011

@borocka dobre s tou klobasou 😀 😀

luba142
10. máj 2011

@borocka
@iinuska dakujem a pusinky odovzdam alebo iách na stretku odovzda sama 😀 😀 😀

borocka
10. máj 2011

http://www.lionel.sk/sk/nasa-zoo/
skoro som odpadla, pozrite si tento hotel pri TT (asi tam pojdeme na tu jednu noc) oni tam normalnke chovaju 6 levov!!!!!!!!!!!! 😲 😲 neviem ci ma to ma lakat alebo zastrasit

jamaat
10. máj 2011

@borocka Dobréé! 🙂

@luba142 Všetko najlepšie.

luba142
10. máj 2011

@jamaat dakujeme 🙂

jamaat
10. máj 2011

Ak môžem odporučiť, ktoré ste ešte nekupovali deťom slnečné okuliare. V DM drogérii som objavila detské okuliare, ale hlavne tam majú aj gumené okuliariky, ohybné, takže ich určite detváky nezlomia. U nás mali dva druhy, ja som kúpila také, čo majú gumu trošku klenutú okolo skiel, aby to lúče zadržalo, ale neuvedomila som si, že tým pádom budú aj trošku ťažšie vpredu a budú viac padať z toho malého nošteka. Ale nevadí, dozadu som dala gumičku okolo hlavy a sú super!!! A stáli iba 4 eurá alebo tak nejak.

ludmilabb
10. máj 2011

@luba142 vsetko najlepsie prajeme Barborke 😉
@borocka no to bohovsky zachranuju levy ze ich chovaju v klietkach na Slovensku ☹ 😠 😠
na stretko ak pojdem tak sama so Sofiou mame problem so psikom, nemoze cestovat takze s nim treba zostat doma, najprv sme rozmyslali zeby sme isli aj s mm a psa nechali u rodicov ale teraz sa jej dost zhorsil zdravotny stav a nechceme jej sposobovat stresy zbytocne aj tak nas zrejme cakaju dalsie navstevy u veterinara...

borocka
10. máj 2011

@jamaat pekne su. a zniesla ich aj na sebe, ci hned putovali dolu?
ja som minule tiez kukala v DM, taky obyc, modre, cervene, zelene a ruzove mali. specialne som ich nestudovala.......ale neterka ma, patko jej ich rad navlacuje, ale sposobom ze si ich zalozi a hned strhne a tak dokola......a vzdy vykruca tie rucky co idu na usi do neskutocnych uhlov az cakam kedy sa zlomia. takze zatial tie okuliare u nas neboduju.

kosska3003
10. máj 2011

@jamaat su pekne ja som skusala malej v tescu ale nechcela ich tak som jej ich nebrala ale musim jej kupit niake na bicykel ci chce alebo nie moje tie by nosila

jamaat
10. máj 2011

@borocka @kosska3003 Pekne si ich nechala. Ale ona si už aj minule nechala také iné, čo som v Lidli ešte minulý rok kúpila, tie jej však ušká ťahali a padali. S gumičkou je to super. A podstatne lacnejšie ako Baby Banz.
Pár krát si ich dala dole a chcela sama zakladať, ale potom si ich už nechala celý čas, minimálne hodinu. A práve to je na nich dobré, že ich môžu rozťahovať, koľko chcú, proste ich deti nezlomia. Tie tyčky na uši sú mäkké a aj nad nosom je to ohybné.

ludmilabb
10. máj 2011

@jamaat vyzeraju prakticky vdaka gumicke, Sofiu zaujimaju moje slnecne okuliare a mamine dioptricke ale ci by ona sama vydrzala mat hodinu take na nose, hmmm
@borocka ked minule Sofia chytala prhlavu tak som ju len sledovala ako bude reagovat zacala si ruky suchat akoby si chcela to co ju skriabe a svrbi dat prec a potom to dalej neriesila

jamaat
10. máj 2011

Mám pocit, že Emka chápe, že sa jej cez okuliare lepšie pozerá, veď to slnko je teraz riadne ostré. No a keď vidí, že aj ja mám, tak to je tiež motivácia.

luba142
10. máj 2011

@ludmilabb dakujeme 🙂

@jamaat mamina minuly tyzden kupila akesi v Lidli,ale boli v puzdre tak ich nemohla rozbalit,ze prinesie Barborke ked dojdu gratulovat tak som zvedava co su to zac a ci ich bude chciet 🙂

jamaat
10. máj 2011

@luba142 Presne tieto isté, čo mali teraz, som v Lidli kúpila vlani. Nebudú jej dobré, lebo majú naboku hrubý rám a dosť dlhý, takže ten oblúk nesadne nad uško, ale až za. A tým to tlačí uško nadol. Možno o rok, dva, ak nebudú potom už úzke zas.

luba142
10. máj 2011

@jamaat ked nebudu dobre tak kupim potom v DM-ke aj ja a bude

jamaat
10. máj 2011

@luba142 No veď jasné, možno má Barborka dlhšiu hlavu 🙂

luba142
10. máj 2011

@jamaat 😀 to si nemyslim,ale mozno to bude iny typ aky mate vy...potom dam vediet 🙂

borocka
10. máj 2011

@jamaat a aku gumicku si tam dala? da sa dokupit,ci nejaka vlastna vyroba?

my dnes bomba den. pato ma taky pozorovaci talent 😝 na ihrisku mali trening futbalisti, take decka okolo 10rokov. a patko som myslela ze ani moc nekuka,len ked si postavil loptu, ruky za chrbat, odkrokovil si vzad a s rozbehom napalil. a tak dokola, z oboch stran a kopal do obluka 😲
no a decka tam vselijake finty nacvicovali, pato samozrejme skusal opakovat ale bez sance. tak si vzal loptu od ineho chlapca a skusil s tou. neslo mu to. tak kukol na ineho ktoremu sa zadarilo a pozical is loptu od neho. a zasa bez uspechu. malinky nepochopil ze to nie je loptou ale jeho ne/schopnostou.
inak od nedele sa cele dni len s loptou hra. nic ine nechce. vsade ju so sebou vlaci. mal ju rad aj pred tym, ale stacilo na polhodku denne a teraz?? lopta s nami je, spi, chodi na prechadzky, no vsetko.........ale fajn, aj sa vela nabeha, navymysla.......dokonca dnes si ju vynasal na dvore hore schodmi (asi 15 ich mame) potom ju skopol dolu a hlava nehlava sa vrhal za nou, moje srdce az v krku, ale nastastie bez ujmy to prezil. najcastejsie slovo dneska: stoj! nebez! pomaly!

kosska3003
10. máj 2011

ahojte chcem sa spytat aj vase deti tak slintaju ako ta moja ja neviem co sa jej robi dnes slinta ako bernardin za poobedie som ju 7 krat musela prezliest a teraz mi plakala v posteli cosi ju boli tak som jej dala nurofen na upokojenie musim spravit inventuru v liekoch a pretriedit co du uz zle

iinuska
10. máj 2011

@kosska3003 Adamko neslinta vobec. A nema uz Marika vsetky zuby prerezane ?

kosska3003
10. máj 2011

@iinuska zuby uz ma vsetky od vianoc ja neviem co sa jej robi

jamaat
10. máj 2011

@borocka Gumička vlastná výroba, čo dávali k lyžiarskemu lístku gumičku, tak tú som použila.
@kosska3003 Niekto spomínal, že malo dieťa slintavku. Tuším Katka Drobová. Je to nejaká infekcia v ústach, či čo. Už si nepamätám.

kosska3003
10. máj 2011

@jamaat cooooooo hm krasa aj si stale dnes chytala jazyk poobede no krasa to aby som aj k dr zasla ci co no vyckam ako to bude dalej pokracovat

nikanika28
10. máj 2011

Caute kocky, no tieto dva dni Klarka skusa moju trpezlivost a nervy ...idem z nej uz do vyvrtky 🙄 ..neskutocne, co stvara ...a este mam aj Lukaska doma lebo je chory ...tak zabava ohromna 😝 V poslednej dobe ma ohromnu zabavku, vytrepe hracky, porozhadzuje po izbe a necha tak, slak ma ide z toho trafit 🙄 ..no a dnes stihla spadnut z Lukaskovej poschodky, zrejme zliezala tak ako z postele, takze dopadla na nohy, nic sa jej nastastie nestalo, ani neplakala tusim, len sa zlakla, dalej si hlavu treskla o radiator, ale som ju zachytila, takze len tak suchla, popisala si pyzamo fixkou a somzrejme aj ruky, tvar 😝 a neustale skreky a kriky koli hrackam ....takze mam dost 😝
Neviem, ci ste to tu rozoberali, ale ja netusim, co Klarke k narodeninam ...ale zrejme to bude len nejaka drobnost, hraciek mame aj tak plny byt 😝

ludmilabb
10. máj 2011

baby davate detom kecup do jedla, tatarku?
u nas zase zhorseny ekzem, sople, zuby jej pekne dlho lezu 😝
@kosska3003 Sofia neslinta len teraz ako ma sople tak nejako jej aj z ust tecie 😖

borocka
10. máj 2011

@kosska3003 no s bohom, tak snad to nic vazne nebude. ziadna slintavka.
@iinuska pato slinta, ale len ked spi..zvykne s otvorenou pusou, ako stary chlap 😕

@ludmilabb presne. tak jasne ze sme nesli ruu ani umyt ani kremovat ako on chcel, tak si ju suchal oseba.....a potom zahrabal do piesku. proste chcel dat prec co ho skriabalo. ale rychlo na to zabudol.

nikanika28
10. máj 2011

@ludmilabb nasi lubia velmi kecup, mame kupeny nejaky detsky a je fakt dobry 🙂 ..davame ho teda len raz za cas, tatarku nedavam vobec, Lukaskovi obcas s hranolkami, ale tie mavame velmi malo, takze ani moc nie :D
@kosska3003 Klara tiez neslinta, obcas ma take dni, ked hej, ale nam sa stale zuby tlacia 😝

borocka
10. máj 2011

@ludmilabb pato taketo neznasa. skusila som mu uz ponuknut, ale ze vraj ble 😖 jasne, nie vela...ale tak ochutnat uz mozu.

iinuska
10. máj 2011

@ludmilabb kecup nedavam kvoli AE, tatarsku tiez nedavam