Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
12. jún 2011

@mystery7 A nemáš angínu??

jamaat
12. jún 2011

Toť torta. Trvalo mi to strašne dlho, na Niku a Danku nemám, ale aj tak sa páčila 🙂

jamaat
12. jún 2011

Ešte to chcelo nejakú trávu alebo skaly okolo rybníčka, ale už som nestíhala. Pôvodne sme chceli ísť na chatu hneď po obede, nakoniec sme tam došli až o pol siedmej večer.

jamaat
12. jún 2011

Dopijem víno, ukončím tento môj monológ a idem spať 🙂

jamaat
13. jún 2011

Dobré ráno. Tak Emka má nejaké ďobky po chrbte, uvidíme, čo sa z toho vyvinie 🙂

dm1
13. jún 2011

@jamaat zeby? a nebolo by to skoro?

jamaat
13. jún 2011

@dm1 Aj ja som nad tým rozmýšľala, je to 10 dní. Veď možno sú to len obyč ďobky. 🙂

emode
13. jún 2011

@jamaat uzasna torticka 🙂 mne sa paci, tiez sa uz chystam vyskusat ale akosi je casu malo 😉

a kiahne mozu prist aj skor, ale to by uz teraz mala aj pluzgierik v strede ...

emode
13. jún 2011

@mystery7 ak ti to doteraz nepreslo, je to na kontrolu u lekara, mne bioparox predpisal aj ked som dojcila, praveze je vtedy vhodny ale striekat poctivo min. 7 dni ...

borocka
13. jún 2011

@mystery7 ano med s cibulou ide na kasel, ale samotny med si myslim ze ti tak fajne prejde po podnebi, po tych bolavych miestach, trochu sa tym "premazu" ze by sa ti mohlo ulavit

borocka
13. jún 2011

@jamaat
@dm1 tak tak ako @emode pise, kiahne mohli decka chytit este ten vikend. to vobec nie je ze az dva tyzdne po nakazeni sa vyhadzes. my zatial nic a dufam ze ani nedostaneme, nerada by som si tym kazila leto 🤐 inak jani to moze byt aj dostipana, boli ste medzi stromami, viac hmyzu. my vtedy bezne chodime dodubani 😝

jamaat
13. jún 2011

@borocka
@emode Práveže sa mi zdá, že je tam aj nejaké také pľuzgierikové v strede, ale je to veľmi maličké, takže to neviem posúdiť. Je možné, že je aj poštípaná, lebo na chate boli večer také protivné mušky. Však uvidíme. Nič hrozné sa každopádne nedeje.

dm1
13. jún 2011

@jamaat torticka paradna fakt a ako hladucko potiahnuta!

my sme boli v MC fotili sa tam deticky vonku pri trpaslikoch a aj na trampoline si zaskal zase aj vnutri sa chvilu pohrali. V stredu ideme odtial na grilovacku bude tam kopa deti aj skakaci hrad tak hadam sa vyblaznia

no ja som myslela ze to moze sa az za 14 dni vyhadzat skor nie veru

emode
13. jún 2011

@dm1 moze sa aj skor, spravidla je to tych 14 dni, zriedkavejsie az 21 dni 🙂 mame nastudovane ...

dm1
13. jún 2011

@emode a ako je to s tou infekcnostou? infecny sme 3 dni pred vysypanim alebo uz od nakazenai?

emode
13. jún 2011

@dm1 doky vravela ze cca 2-3 dni pred vysypanim a potom ked este nie su zaschnute vsetky vyrazky, na zaciatku sa siri kvapockovou infekciou, preto je to take chytlave, potom uz tazsie, skor dotykom preto uz Barborka nebola az taka infekcna, organizmus uz sa s tym skoro vysporiadal ...

jamaat
13. jún 2011

Ďakujem za pochvaly.
Pozrela som Emku teraz zas a zdá sa, že jej to mizne.

jamaat
13. jún 2011

Popravde, keby nebolo kiahňového stretka, tak ma ani nenapadne, že by to mohli byť kiahne 😉

dm1
13. jún 2011

@emode no ide mi hlavne o to ze sme boli teraz aj s kamoskinim mesacnym babatkom tak ci uz sme infekcni keby cosik 😒

mystery7
13. jún 2011

@jamaat vraj angina. Dr mi robila aj vyter a dnes vysledok-mam nejakeho hemofila, bakteria je to. Zajtra si musim ist pre normalne antibiotika, bioparox na to nestaci. Vraj to maju hlavne deti a tazko sa z toho dostavaju. No tak musim dufat, ze som nenakazila chlapcov, lebo ma trafi ☹
Slavko stravil pol hodinu spankom na prsniku a odkedy som ho vybrala, tak len vyrevuje. Pritom unaveny ☹ a ja som akurat teraz chcela umyt balkonove okno 🙄

luba142
13. jún 2011

ahojte bay ,vidim,ze to rozoberate,tak ja mam nastudovane takto...
@dm1
@jamaat
@emode Kiahne su infekcne 2-3 dni pred vysypanim sa prvymi vyrazkami, po dobu zaschnutia vsetkych vyrazok, cize pokial nema uz zo vsetkych chrasticky. Kedze ste boli s Barborkou od piatku tak sa detule mozu vyhadzat najskor tento piatok,ale keby stes nou boli este napr. pred tym ako sa vyhadzala tak potom je to menej ako 14 dni, takze si myslim,ze najskor v piatok cakajte vyrazky, my sme to aspon tak mali presne ....Kika sa zacala vyhadzovat nejako v sobotu, to sme netusili nic,mala len take cervene ako stipance a v nedelu vecer uz mala aj dalsie a tie od soboty uz mala pluzgierove,....Babula mala prvy v sobotu vecer do rana plugier v nedelu a do obeda uz ich mala ale 10...presne po 2 tyzdnoch

luba142
13. jún 2011

@jamaat torticka supeeer,neviem ci by som vedela zaby vymodelovat 😉 😉

luba142
13. jún 2011

@dm1 to nevies nikdy pokym sa maly nevyhazde ,zistis to vlastne az ked ma vyrazky,ze asi 2 dni pred tym bol infekcny 😒

jamaat
13. jún 2011

@mystery7 A čo si ty šalená?! Chorá si a okno ideš umývať? Oddychuj, keď sa ti dá, nie s oknami vymýšľať!

@luba142 Veď som sa s tými žabami aj vytrápila. Ono to chce cvik. A aj tú hmotu dať do správnej konzistencie. Lebo najskôr som to mala také špongiové, na poťahovanie a vykrajovanie dobré, ale modelovalo sa z toho zle. Inak zelenej som si narobila namraky, kto chce žaby skúšať, môžem poslať 🙂

dm1
13. jún 2011

@luba142 ved preto som ani k nemu nechcela ist len medzi dvere boli tak dufam ze nie. Je este malicky nasi vacsi drobci v pohode

luba142
13. jún 2011

@jamaat ja mam hmotu v mrazaku tak daj aj ty na buduce 🙂....ved o to ide vytvorit spravnu konzistenciu aby sa s tym dobre robilo, a ani ja nemam este odhadnute mnozstvo tak mi plno ostava 😀 😀

luba142
13. jún 2011

@dm1 ja si myslim,ze este nic nemate,neboj sa my sme v piatok pred tym vykendom boli vonku a mala chytala jedno dievcatko, zatial nepúisali,alebo nevraveli ze nieco maju 🙂 a uz je to cez 14 dni vlastne,takze vy urcite este nieste infekcni
Inak simi mi vcera pisala,ze ma Sarah horucky,ci to nemoze byt ono,tak som zvedava ako pochodili u lekara, nemyslim si, ale ze su to kiahne :-/

jamaat
13. jún 2011

@luba142 Veď aj ja dávam do mrazničky. Len tú zelenú som robila dvakrát, lebo prvá sa mi zdala nie dobrá. Nakoniec boli dobré obe a môžem teraz spraviť aj 3 žabacie torty. 😀

jamaat
13. jún 2011

Práve som zožrala celú tabličku čokolády. A fotky na FB naťahuje strašne pomaly.

kosska3003
13. jún 2011

ahojte tak ja som si akurad dala zmrzlinu od jehu mm isiel zase do roboty tak sme same mala uz aj kasle ako tuberak zase spat nechcela no amen tma ja som aj na tie kiahne pozabudla tak ale ako ratam z tym ze ich nedostane ved uz to mala ako tak zasusene a ked uz ich vtedy nedostala ale ak hej svet sa nezruti