Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

hoogy
19. aug 2011

@jamaat ani naplaste si nedavaj ja som mala a tristvrte roka sa mi to aj pacilo ale potom sa mi objavila taka kozna alergia na to. ved popozeraj na nete ake su moznosti.
my sme vybrali na slovensko lebo tatino je cely vikend v praci tak aspon si ho babka s dedkom uziju maleho🙂 a ja mam troska veget vikend.

kosska3003
19. aug 2011

@hoogy ja som mala tiez naplaste asi rok brala som lieky ale zle mi na pecen robili tak mi dala dr naplaste a mne nic ziadna kozna reakcia nebola

borocka
19. aug 2011

@mystery7 ajajaj, tak to preplachovanie ocnych kanalikov vobec nezavidim. dufam ze to slavko statocne zvaldne, a ty tiez!!!! ach 🙄 🙄 🙄

borocka
19. aug 2011

inak dnes sme boli na kupku 😵 😵 uuuuzasne 😅 😅
boli sme tam od 1 do 6 a ani raz som nebola vo vode!!!!!!!!!!!!!!!!!! krasne cokoladkovo som sa opalila a maly sa vyblaznil do odpadnutia. cely cas bol v bazene sam 😅 😅 aj chcel ist do velkeho,ale tam bola cerstvo napustena voda,teda dost studena a vdaka bohu som ho prehovorila ze mi je zima a ze tam ist nemozme. tak sa uspokojil aj s detskym. tam ma vodu po pas aj s vodotryskom. bol uzasny. sam vosiel do vody, hend sa dal na brusko, rukami chodil po dne a zvysok tela mu normalne plaval. ked uz rukami nedociahol,tak sa postavil a potom sup sipka do vody (normalne akoby z mostika skakal), cely siel pod vodu. potom sa postavil, utrel si vodu z tvare a zasa dokola.
chvilami sa pohral pri brehu, potom doliezal sa starsimi detmi (tipla by som ze skolaci to uz boli) a ti ho samozrejme medzi seba nevzali ☹ 😠 a rovesnici s nim neudrzali krok. tak nakoniec narazil na takeho 4-5 rocmeho ciganika a ten sa s nim aj rozpraval, aj spolu plavali. takze nakoniec celkom fajn.
ale teda uz zacinam byt zufala pretoze nema ziadnych kamosov ☹ chlapcov rovesnikov tu v dedine ma dvoch, jeden z nich ani nerozprava a je agresivny (takze s tym sa stretavat moc nechcem aby pato od neho nechytil nejake maniere,pripadne monokle). a baby nam vyrovnane nie su. s babou sa ani tak nezahra a hlavne tu co mame "kamosky" tak nam nesedia povahou, su take placky, maznavky, maminej sukne sa stale drzia.
no za to ma dost kamosov od 18 vyssie 😉 😀 😀 futbalistov, sestrinych frajerov, bratrancovych kamosov,....... tych by bolo

hoogy
19. aug 2011

@kosska3003 asi je to individualne, mne sa to inak velice pacilo len keby som nemala na to reakciu.
@borocka toto presne robi aj matko, s patkom by sa zahrali v bazene🙂 neboj on si niekoho najde. matko ma zase teraz takeho kamosa ze su v kuse spolu a ked sa zbadaju tak hned k sebe bezia.ale ked sme boli na slovensku tak len baby sme mali naokolo a tiez ho to moc s nimi nebavilo aj ked sa mu pacilo kociky si poziciavat🙂

borocka
19. aug 2011

@sssimi
@sirinka simi, docitala som sa o tych rozmeroch babatka a som si spomenula na link co tu nedavno dala siri http://www.tehotenstvo.eu/article/18/treti-luna... a z neho odcitujem: Na konci 12. týždňa meria 7 až 9 cm a váži okolo 13 až 15 g.
takze bud ten clanok je dobra hovadina,alebo si sa ty simi niekde sekla lebo to je teda obrovsky rozdiel, ktory neverim ze ta tie 3tyzdne co ti ostavaju do konca 12teho tyzdna babatko "dozenie".
ale inak to musel byt krasny pohlad na monitor, taka mala fazulka 😵

sirinka
19. aug 2011
borocka
19. aug 2011

@hoogy vy ste aj chodili na nejake kurzy plavania? co sa tam vlastne decka naucia??

sirinka
19. aug 2011

ja sa uz idem zblaznit...vzdy, ked mame nie kam ist, nasa magdulka ochorie...teraz ma teploty, naposledy som jej namerala 39,2, bez akychkolevk inych priznakov...takze je dost pravdepodobne, ze ju zase chytil mocak.... 😠
zajtra nas caka cesta na gemer, sice v pondelok sme aj naspat...ale je to take neprijemne...

borocka
19. aug 2011

@sirinka nasla som si ten simin prispevok a vraj je babatko mensie o tri dni 😕 no neviem, tabulky su tabulky a realita je ina kategoria 😉 to len aby si nebrala ze na teba utocim, len ma to napadlo ze ked som citala ten link tak ma prekvapila ta velkost co uvadzali a teraz simi pisala nieco uuuplne ine, tak ze kde je chyba.
magdulka ma casto problemy s mocakom? sedava na studenej zemi alebo kde je chyba? to by ju potom malo velmi boliet,ci? ma ATB??

luba142
19. aug 2011

@sirinka my sme takto mavali jednodnove teploty bez priznakov,ale ked uz ich mala aj na dalsi den tak sme sli k dr., raz ich takto chytila tiez piatok tak sme cakali do pondelka, nic jej nebolo len horucka stale, tak v pondelok som aj moc vzala,namerali crpko a mala zvysene,dostali sme lieky a nakoniec mala v moci aj bakteriu, naposledy v januari odvtedy sme chori neboli klop klop

sirinka
19. aug 2011

@luba142 hej, ja som toto uz zazila s klarkou, relativne vysoke teploty a inac pohoda a tiez mala zapal moc. ciest...
tak si myslim, ze to bude taky isty scenar...

@borocka na mna neutocis...ale na vsetkych tych, co si toto myslia a tvrdia a vacsina z nich je MUDr..... 😅
nie, nema ATB, kedze dnes zacala teplotovat a cez den nemala az take vysoke teploty, nechodim hned k doktorke pri prvych tazkostiach...

jamaat
19. aug 2011

@sirinka Žeby som naštudovala viac o podviazaní? Náplaste pôsobia na tom istom princípe ako tabletky, nie?

kosska3003
19. aug 2011

@jamaat no hej len to neberies kazdy den ale jedna naplast je na 7 dni

jamaat
19. aug 2011

Zajtra ráno odchádzame na týždeň do Čiech, ideme sa potúlať v oblasti Českého raja. Tohto roku sme takúto dovolenku zvolili. 🙂

jamaat
19. aug 2011

@kosska3003 Mne ide o to, že tie hormóny mi veľmi znížili libido a to teda doma nebolo potom bohviečo, keď sa musíš do sexu priam nútiť, lebo už by sa patrilo. 😕

luba142
19. aug 2011

@jamaat no prave aj ja to tak mam 😒 😒 ,ale bola som na chate (čete) s jednym gyndosom na akejsi stranke a ten mi radil akesi tabletky ,ale zabudla som nazov 😅 ,alebo teliesko na M ,ze pri tom ani nemenstruujes, ale ani jedno mi nepasuje, teliesko si nechcem davat a tie tabletky su moc drahe co mi radil

sirinka
19. aug 2011

@jamaat
@luba142 no prave, ja tiez nemam zaujem pchat sa hormonmy...a uz vobec nie take, ze nemenstruujes, lebo to sice je na jednej strane velmi prijemne, ale pre organizmus tak neprirodzene, ze toto dlhodobo skusat ani nemienim...ktovie, ake su k tomu studie, ved to nie je velmi dlho na trhu...
no to podviazanie...robi sa myslim endoskopickou operaciou cez brusnu senu, uz som pocula aj o operacii cez posvu...ja som sa na tento krok sice zatial psychicky neodhodlala, ale mam taky strach z dalsieho tehu a porodu, ze mozno aj to bude....

jamaat
19. aug 2011

No ani tak, ani onak. 😠
@sirinka
@luba142

sssimi
20. aug 2011

@borocka pozri si moju foto čo som dala do albumu. Prcek má 1,47cm a je tam 7t a 6d. Zaostáva o 3 dni.

sssimi
20. aug 2011

@borocka dnes mi tu nabeho 10tt, takže by som mala byť presne v 9tt, ale som 8+4. Čo je úplne v norme. pri malej mi zachádzal rast o týždeň.

Dnes mi mama a otec berú malú do Bojníc. Bože, ešte som ju nemala takto od seba-teda, že by mi ju niekto niekam zobral 😢 A ani v Zoo som s ňou ešte nebola, tak mi je ľúto, že neuvidím jej reakcie, ale musím si zvykať. Aj mm ide preč, tak trošku upracem, vyložím si nohy a budem si čítať, spať a oddychovať 😀

borocka
20. aug 2011

@jamaat ja by som tiez volila to podviazanie. myslim ze v tvojom veku (teda nic v zlom 😉 ) a ked uz neplanujete dalsie dieta, je to idealna moznost.

@sirinka ver tomu ze ja ako posledna vyhladavam doktorov. neznasam to tam. len za to,ze si reagovala ze to bude zrejme ten zapal moc.ciest, tak myslim ze to treba liecit a urcite to nezanedbat. potom by sa to casto opakovalo.
a to utocenie na doktorov 😀 😀 tak vyhrabala som si tehotensku knizku s patom, a ten teda nerastol vobec podla tabuliek, ale narodil sa s uplne priemernymi hodnotami ( 3200g, 51cm). hlavne zo zaciatku tehu, do polovice druheho semestra sme boli dost zameskani s rastom, presne ako @sssimi a myslim ze to aj preto,ze mi byvalo velmi zle, nemala som ziadny prisun potravy, takze maly rastol minimalne a len z mojich zasob. ved za cele tehu som pribrala 7kg.

sssimi
20. aug 2011

@jamaat podviazanie je obmedzené vekom. Myslím, že to robia až po 40ke alebo ak máš 3 deti. Práve som to pozerala na cenníku v nemocnici a koštuje to u nás skoro 500€ 😕 Ja som tiež nad tým uvažovala keďže ma teraz bude rodiť kamoška, že či by to nevedela nejak zariadiť, ale rozmyslela som si to. Nechcem jej spôsobiť nejaký problém ak by to rachlo.... No už teraz uvažujem nad antikoncepciou po pôrode.

luba142
20. aug 2011

ahojte...hmmm tu nikto?
My dnes ideme keď sa malá vyspí na oslavu Jožovej babke má 90 rokov, malá nechcela zaspať tak neviem teraz dokedy potiahne 😒 . Budeme spať u svokri tak aspon nemusímrozmýšlať čo navariť zajtra na obed 🙂. Kika sa doma ohriala jednu noc a zajtra ju nechavame u svokri a v piatok zase na oslavu maminej 60-tky a tym završíme aj prazdniny pomaly....teda ešte 4.9. pôjdeme na koncert Lucky Bílej u nás 🙂

hoogy
20. aug 2011

@borocka chodili sme ale bolo to najprv len take zoznamovanie s vodou a ked sme mali tak rok a pol tak sme trenovali aby sa deti naucili sami ponorit pod vodu,orientovat sa vo vode, ruckovat po okraji a tak. my sme chodili od 5 mesiacov do 2 rokov skoro v kuse mal zboznuje vodu a teraz od septembra zase zaciname kurz tak som zvedava🙂

borocka
20. aug 2011

@hoogy a matko vie plavat?? myslim tym ci sa udrzi nad hladinou, predpokladam ze nejake prsia ci kraul nehrozia, ci 😕 😀
pretoze my u nas v meste nemame ani len plavaren,tak by sme museli dochadzat 30km odtialto, plus samotny kurz nie je lacny. ale myslim ze pato sa crta ako talent od prirody, hlavne sa vobec neboji a mrzelo by ma keby som zanedbala ak ma k niecomu blizko. ponara sa lavou zadnou, obcas este samozrejme vdychne tu vodu, ale hlavne preto nereve ani nehysterci. do vody skace, najlepsie vtedy ked ho nik nechyta.
ja sice plavanie ani vodu ako taku nemusim, ale tak co uz by som pre maleho nespravila,ze?

hoogy
21. aug 2011

@borocka my sme mali na kurze jednu mamicku ktora vobec nevedala plavat a vzdy sa bala vody a nakoniec chodila s malou dva krat do tyzdna🙂 neviem sa udrzat nad vodou :D ale vie uz skoro uplne v pohode splyvat na chrbte aj to sme sa ucili. no matko sa nenapije nikdy najprv sme mali signal a teraz uz vie aj sam v pohode. my s mm sme prave taky do vody takze my aspon raz do tyzdna chodime do plavarne.ale podla mna by si si teraz ani kurz nemusela platit. ved len chodievaj s nim do plavarne a ked bude starsi tak ho das. itak deti do 4 rokov nevedia naozaj plavat lebo nevedia tak koordinovat ruky aj nohy.

borocka
21. aug 2011

@hoogy pato sa "ucil" ponarat vo vani, zo zabavy, najprv fukal pod vodou bubliny, potom skusal pod vodou kricat a robit zvuky. a teraz uz na kupku vramci "plavania". ja by som spocitala na prstoch kolkokrat sme boli na kupku za tie dva roky, na plavarni sme neboli zatial vobec. takze si ozaj myslim ze keby sme mali moznost nejakeho kurzu tak je to ina kapitola. pretoze bezni rovesnici ani starsie deti o rok sa nanho nehrabu (samozrejme ak nerobili nejake kurzy). no uvidime,teraz zacnem skolu tak bude este menej casu ale rada by som ho v tom podporila.

hoogy
21. aug 2011

@borocka ozaj a to ides externe? a neboj ved sem tam cez vikend s nim behni,ale super je sikovny aj nas matko sa totalne neboji vody. tak my sme to mali 10 minut autom aj ked v zime to bolo narocne ked som s nim chodila sama,ale stalo to za to. aj na zdravi sa nam to odzrkadlilo🙂

sssimi
21. aug 2011

Ahojte.
Ja mám od včera také mneštruačné bolesti. No snáď to nič nebude. Len v kombinácii s pretočeným žalúdkom je to na skapanie.....
Deti sa mi práve išli kúpať 🙂 Ja asi dnes nejdem, aby som náhodou neprechladla. Pôjdem ich za chvíločku pozrieť. Sranda ako sa tam vedia perfektne zabaviť
Večer ešte vybehneme k svokre a snáď sa zastavíme na zmrzke ak bude otvorená. len neviem či ju vôbec do seba dostanem. Našťastie som išla dole len o kilo. Pri Sárke som už mala 2 k dobru.