Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
19. sep 2011

Tak grcací bacil už zjavne došiel aj k nám. Zatiaľ ho chytila Monika.

sirinka
19. sep 2011

@jamaat uf, no u nas zatial iba sople...tak ale z vychodu na stred prisiel za dva dni??? to aby sme nasadili zase megacecko 😝

mystery7
19. sep 2011

ahojky
Dnea sme boli u dr a Mirko mal velmi tmavy moc 🙄 nechce velmi pit ani caj ani kuliska, len pepsi. Dostali sme pruzky na testovanie. Vraj ak sa to nezlepsi, bude musiet ist na infuzie 🙄 🙄
Chcem sa opytat na ten kulisek, podla vypoctu mi vyslo, ze ma vypit denne 850ml (17kg*50ml), to ako mam donho dostat?? Dala som mu to aj do pepsi, do casti som dala sunquick-par kvapiek na zafarbenie.

sirinka
19. sep 2011

@mystery7 nestresuj sa s kuliskom, hlavne nech pije hocico, co mu chuti, samozrejme by bolo dobre, keby to nebola iba pepsi...
moje deti nikdy nechceli kuliska.
este mozes skusit od humanny elektrolyt s bananovou prichutou
http://www.adcc.sk/web/potravinove-doplnky/deta...

zuzkaprofant
19. sep 2011

@mystery7 neboj nic mirko zvladne nas maly mal uz tolko krat brucne problemy a aj ja snim takze davam mu pit hocico aj malinovky len aby nieco pil do 5 dni ho to prejde neboj musi sa vycistit teplo a bude dobre

jamaat
19. sep 2011

@sirinka Monika vravela, že už asi týždeň to v BB šarapatí, veľa jej kamarátov to vraj malo. Ešte sa im smiala, že to len na ich škole, no a už sa dosmiala.

iinuska
19. sep 2011

@mystery7 neboj, bude dobre, hlavne nech popija. Adamko najviac pije, ked ma nejaku novu flasku, alebo slamku. Vtedy ho to bavi

luba142
19. sep 2011

@mystery7 ten elektrolyt ako radi @sirinka, sme mali aj my, tam su take sacky male, to jeden rozrobis na 250 ml vody,alebo nejakeho caju, je to inak dost sladke, mne to mala pila, aj ked uz pred rokom...inak mu daj hosi co aj cistu vodu, alebo aku ma rad sirupovu, len tekutin vela, inak pojde ak uz ma tmavy moc ☹...neboj sa viem co to je dostat tekutiny do dietata, nikdy sme sa nevyhli infuzke ked sme mali ,teda decka taketo crevne problemy 😒
Len by som mu kolove napoje vynechala !!

luba142
19. sep 2011

@sssimi ak si sa pytala na SLSP a IB tak ja mam, a v piatok som cosi platila a bolo tam vypysane na hlavnej stranke IB, ze cez vikend v nejakom casovom intervale bude omedzeny pristup na platby cez IB....mozno ti to neslo preto 😉

luba142
19. sep 2011

@jamaat tak prajem aby vas ostatnych to obislo, alebo ak neobide, aby to rychlo bez problemov preslo 🙂

jamaat
19. sep 2011

@luba142 Díky. Ja s Emkou sme už mali trošku divné žalúdky asi pred 2 týždňami, tak dúfam, že tým sme to prekonali.

zuzkaprofant
19. sep 2011

@mystery7 ina kup si v lekarni od weledy kvapky digestodoron, a homeo nux vomicaD6 odporucam to su pre deti a le aj ja som to brala hned prva davka pomohla

ladywitch26
19. sep 2011

@sirinka
@jamaat nie len na stred, on je aj tu v irsku...takze podla mna tu bol uz dlhsie, len ako sa teraz ochladilo, vela ludi ma oslabenu imunitu a uz to ide...
inak ked tak nad tym rozmyslam, tak dookola uz zurili kadejake "stomach bug", ako to tu volaju, ale mna vzdy vsetky obisli.zato co sa tyka hrdla, tak to chytim kazdy jeden. tak len dufam,ze decka zdedili imunitnu vybavu v tomto po mne, predsa len s bolestou hrdla si clovek asi lahsie poradi ako s hnackami a vracanim 😖

ladywitch26
19. sep 2011

@mystery7 mne stanka tiez nejake dva dni zvracala a nic nechcela pit, tak som jej kupila ten elektrolyt. a davala som jej to tou striekackou. z tej sa jej to celkom pacilo, lebo to boli aj male mnozstva, len 5 ml na jeden krat. tak som jej to davala kazdych 5 minut, kym nevypila vsetko. a tiez skus novu flasu, stanka ked ma nejaku novu, tak chodi kazdu chvilu pytat pit z nej.
a pepsi by som tiez radsej nedavala, kolove napoje asi vsetky obsahuju aj kofein a ten odvodnuje. tu preto radsej odporucaju 7UP

ladywitch26
19. sep 2011

baby, ja som taka rada,ze ta deva uz v stredu v noci odide...ona sa sprchuje raz do tyzdna!!! dnes uz tak smrdi, ze som jej normalne chcela povedat,nech sa ide osprchovat. 😝

luba142
19. sep 2011

@ladywitch26 tak to je vazne sila 😝

jamaat
19. sep 2011

@ladywitch26 Tak to ešte čerešnička na torte! 😅

sssimi
19. sep 2011

@luba142 dnes som tam volala a povedala mi, že niečo prerábali, tak že v tom bude zádrhel. Vraj si mám zmazať históriu a na novo sa prihlásiť a mala by som fičať, tak uvidím.

A poradňa dnes nič moc. Citujem výpis z rizika na DS: "Aj keď je očakávané riziko Dow. syndrómu vypočítané podľa veku matky vyššie (1 v 1400), riziko je fakticky nižšie pre hladinu FBhCG1 A PAPP-A " o neviem, nehápem, Sestrička mi len povedala, že tieto vysledky sú nepodstatné. Že až zo 16tt budú považoovať za správne.

kosska3003
19. sep 2011

@sssimi nestresuj sa aj ja som to tak mala a bola som na opakovane testy na genetike a hned to cislo stuplo hlavne klud
@ladywitch26 ako to fakt uz sila toto kokso budes aj sanpanske stredu buchat co 😀 😀

no mala rano ok neviem z coho mohla dostat teplotu aj vonku sme boli ale nemerala som jej lebo si nedala musim ten teplomer co sa len prilozi k celu a ti hned ukaze aku ma teplotu kupit

dualcore
19. sep 2011

simi len klud viem co to je.mne vysli vysledky na DS 1:160. mali dost velke podozrenie a tak som podstupila amniocentezu.no a na stastie maly je zdravy a dawn se nepotvrdil.

mystery7
19. sep 2011

kocky, vdaka za rady. volala som rano aj do skolky, tak sme uz 3.co to maju - z jeho triedy

@sirinka ten elektrolyt kupim v lekarni?

@yuykaprofant tie kvapky sa daju kupit aj na SR? v lekarni? ci v dm?

sirinka
19. sep 2011

@mystery7 hej, elektorlyt v lekarni aj to homeopatikum, co zuzka spominala....

mystery7
19. sep 2011

pojdem poobede do lekarne

inac uz neviem co mu mam dat jest ☹ stale len ryza, banan a suche zemiaky ☹ mam uvarit mrkvovu polievku??

sirinka
19. sep 2011

@mystery7 nevymyslaj a nechaj jeho brusko oddychnut... 😉

ladywitch26
19. sep 2011

@mystery7 a ten elektrolyt by mal byt celkom lacny, teda neviem ako na svk, ale tu stal jeden sacok asi 20c a dali mi vtedy v lekarni 3, ze to by malo uplne stacit.

sirinka
19. sep 2011

@mystery7
@ladywitch26 ja som to cca pred rokom kupila za 4.60 cele balenie 12 sackov...skoda, ze si tak daleko, inaac by som ti to dala

luba142
19. sep 2011

@ladywitch26
@sirinka aj ja som pred rokom kupovala cele balenie, ale uz neviem za kolko, ani som nevedela, ze by sa to dalo po jednom kupovat

ladywitch26
19. sep 2011

@luba142 tu ti nikdy nedaju viac liekov, ako potrebujes...aj antibiotika nedostanes v originalnom baleni, ale maju to vo velkych flaskach a odsypu ti davku presne tolko, kolko ti napise lekar. ani o jedinu viac. aj s tym elektrolytom mi povedali,ze mi da tri,ze to bude stacit, lebo keby aj tak viac dni vracala, tak uz rovno do nemocnice s nou na infuzie.

sirinka
19. sep 2011

@ladywitch26 ved to je super, mne to teraz stoji v skrini, zachvilu tomu odide zaruka a takto sa plytva zo vselicim...

luba142
19. sep 2011

@sirinka
@ladywitch26 ved prave, my sme z toho pouzili snad 2 sacky a mam to v skrini aj ja zbytocne 😒