Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
10. okt 2011

@mystery7 ked bude cas poprecitujem mozno tam budu nejake nove tipy ako situacie vyriesit bez kriku

ludmilabb
10. okt 2011

dnes Sofiina reakcia ked dostala svoj kvazi zachvat placu a po strceni do izby a zavreti dveri si porevala (asi jedna minuta siloveho placu) a potom prisla za mnou po tichu a povedala mi uz som kludna, maminka 😝

zuzkaprofant
10. okt 2011

cafte u nas leje hruza rano sme isli behom na cvicienie kiko prvy krat pekne do kolecka s detickami tlieskal tancoval dupotal tak ako teta ukazovala tak rpbil som pysna na neho lebo do teraz nemal zaujem co sme boli 2krat zajtra mame hudobnu tak som zvedava co bude idem sa dnes ucit dake nemecke pesnicky 😀

inac nas uz taku zlu fazu ako som vcera pisala nema klop klop sem tam je skupi ze neda hracku a le po par minutach trucovania a dohovarania pekne pozicia, ale uz sa nehadze nevresti je zlatucky ze sa nudim doma pri nom sam sa hraje a pod 😀

borocka
10. okt 2011

@ostrovanka prave take kozusinkove zvnutra a zvonku sustak v kombinacii s brusenou kozou mame. to budu super do snehu, a mam aj take prechodne topanky clenkove. a som chcela este nieco medzi tym, na tie nulove teploty

iinuska
10. okt 2011

@zuzkaprofant ja som prave rada, ze sa uz Adamko sam aj prehraje. Aspon stihnem co-to porobit doma.
U nas zacalo teraz poprchat, doobeda sme este stuhli vybehnut von, s mm skladali trampolinu a vypustali vodu z bazena, tak mal zabavu

hoogy
10. okt 2011

@zuzkaprofant
@iinuska inak toto som aj ja rada ze matko sa vie sam zahrat. je to velka ulava hlavne ked si potrebujem navarit on sa krasne hra.aj ked su chvile ked jenoducho chce aby som pri nom bola.

@borocka ja som kupila jedny goratexove(tie su take krajsie) a este idem kupovat snehule na von a na lyzovacku.

borocka
10. okt 2011

@hoogy daj obrazok,l ebo teraz neviem co myslime tym goratexove. mne sa snehule nepacia, pripadaju mi tazke a neohrabane, take neprisposobive na nohu.
a aku velkost beriete?
mne sa zda ze cizmy uz vyrabaju s takou medzou pre teplejsie ponozky a pancuchy. tak som na vazkach ci vezmem 24 alebo 25. tenisky ma este 24, aj tie prechodne topanky su 24 a uplne v pohode. papucky nosi tiez 24, ma tak 15,5-16cm nozku. ale zasa cizmy nie su lacne, tak by som mu nerada kupovala neviem kolko parov na jednu zimu

ostrovanka
10. okt 2011

@borocka Ja som kupila na zimu len jedny goratexove Ecco cizmy - nieco taketo vo velkosti 24 http://www.boty-obuv.cz/zbozi/detska-obuv-chlap...

zateplene gumaky Slush - modre 🙂 c 23 - tie som kupila priamo z vyroby v Partizanskom
http://www.shoppemamma.com/slusher.html

ostrovanka
10. okt 2011
jamaat
10. okt 2011

@borocka Tie modré sa mi nepáčia a tie hnedé podľa mňa do sucha a -5 stačia. Veď teraz je ráno 5 stupňov a chodíme v teniskách.

@ludmilabb HM majú väčšie číslovanie všeobecne, ale tak 12 mesiacov je už dosť veľký rozdiel 🙂

jamaat
10. okt 2011

@ludmilabb Hehe, tak to je dosť veľký pokrok, evidentne chápe, o čo ide.

@borocka Goretexové sa rozumie čižmy s membránou, ktorá neprepúšťa vodu a zároveň by mali byť priedušné. Goretex je značka a riadne drahá (membrány, nie obuvi). Už mám odskúšaných dosť membránových topánok a môžem povedať, že nech je to aj drahý Goretex, ak sú topánky látkové, tak vodu prepustia a to dosť rýchlo. Nie až tak rýchlo ako bez membrány, ale prepustia. Goretex v kombinácii s kožou je oveľa odolnejší. Respektíve aj iné membrány, ten originál Goretex nie je oproti ostatným žiadny zázrak.

ostrovanka
10. okt 2011

@jamaat Ja by som nesuhlasila, som s Goratexovymi topankami velmi spokojna a my ich teda pouzivame vo velmi narocnom pocasi. Len ono treba tie topanky aj osetrovat spravne, aby neprepustali vodu atd.

jamaat
10. okt 2011

@mystery7 Článok dobrý, ale nič nové pod slnkom. Väčšinou to tak robím, aj dávam na výber, ale keď chce byť priečna, tak si proste nevyberie.

Inak škôlkárskym režimom sa nám voľáko domáce spanie pokazilo. Ešte uvidím, či je to len obdobie, ktoré prejde, alebo ju už prestanem dávať spať. Lebo keď aj zaspí, tak je to tak neskoro, že je potom večer problém. Napríklad dnes ešte pred štvrťhodinou nespala, teraz ju idem pozrieť, ale hádam budem aj radšej, ak nespí a pôjde večer skôr. Onedlho bude už o štvrtej tma, tak si aspoň viac užijeme denné svetlo, keď ho neprespí.

jamaat
10. okt 2011

@ostrovanka Mám viacero topánok s goretexom a všetky látkové tú vodu prepúšťajú. Mám aj spomínané ecco. Emke som tiež vlani kúpila ecco goretex čižmy, ale v mokrom vodu po čase prepustili. Do čľapkanice sa v nich ísť nedalo, aby po hodine nebolo v nich mokro. Tým nechcem povedať, že som s nimi nebola spokojná. TAkže ja jednoznačne kúpim aj gumené snehule a nemusím potom riešiť žiadnu vodu. Lebo striekať pred každou vychádzkou smradľavým sprejom topánky, aby som poistila nepriepustnosť, sa mi ozaj nechce.

hoogy
10. okt 2011

@borocka ja som malemu kupila toto http://www.sportsdirect.com/karrim or-boulder-infants-walking-boots-026032?colcode=02603203. my teraz nosime 25 a malemu som objednala o cislo vacsie nech mu to vydrzi do konca zimy.ale tieto su take nizsie tak este jedny mu chcem kupit ked bude vela snehu a este chcem kupit jedny take vysie a snehulove. uz mame aj lyzovacku zajednanu tak nech tam ma nieco poriadne🙂

jamaat
10. okt 2011

A aj sebe som už kúpila gumené snehule, aké je to super, keď musím ísť do čľapkanice na lúku so psom von.

hoogy
10. okt 2011

@jamaat ja tiez chcem malemu kupit take snehule ako pises,ale my sme vlani take uz nezohnali lebo v decembri sa snehule uz v nitre nepradavaju(skoro ma porazilo) tak muz kupil neviem aka znacka goratexove a veru malemu ani raz neprepustili.

ostrovanka
10. okt 2011

@jamaat Ano, ved ja s tebou v podstate suhlasim, ked pozries ten druhy link, tak to su gumaciky kozusinove. To je tu povinna vybava v skolke v zime. Deti su vonku, aj ked prsi, takze ku gumakom este aj gumove oblecenie zateplene flisom - tiez povinna vybava,
http://www.hm.com/no/product/92266?article=92266-A
a vlnene spodne pradlo 🙂

hoogy
10. okt 2011

@jamaat aj ja som si vlani kupila crocsy snehule no parada🙂

jamaat
10. okt 2011

@hoogy Tie karrimor topánky má aj Emka a sú výborné. Akurát dnes v nich bola von, ibaže ja mám ešte spred roka a nemajú na špičke tú gumenú ochranu, takže tieto nové musia byť ešte lepšie. Chystám sa ich kúpiť znovu.

@hoogy
@ostrovanka Asi za náročné podmienky považujem čosi viac ako vy. Do mestskej čľapkanice stačili, ale do trávovej nie 🙂

hoogy
10. okt 2011

@jamaat asi hej no sme v nich boli iba raz na horach,ale bol sneh a nie mlaky a aj to je velky rozdiel. si ma potesila ze tie topanky su dobre. som sama na ne zvedava.a ake si kupovala malej snehule?

sirinka
10. okt 2011

@jamaat my co mame goratexky, konkretne aj znacku ecco, tak vodu neprepustaju...len ich treba skutocne naimpregnovat a spravne osetrovat, co je pre mna skoro nadludske usilie haha, neznasam cistit, osetrovat a babrat sa s topankami...no ale tak co uz...

monkap
autor
10. okt 2011
jamaat
10. okt 2011

@hoogy Normálny sneh a čľapkanica/mláky je obrovský rozdiel. Snehule som kupovala tiež zo Sportdirect zn. Campri a boli dobré. Keď som posledne odtiaľ objednávala, tak boli ešte drahé, teraz už sú za normálnu cenu. Z exisportu však vlani mali niektorí dobré snehule, tak skúsim tam pozrieť, lebo sa mi neoplatí poštovné z Anglicka platiť kvôli jedným snehuliam.

hoogy
10. okt 2011

@jamaat no aj my sme chceli odtial objednavat na konci oktobra. nas je viacero,ale popozeram este aj tu. no ved hej tomu rozumiem my sme az tolko po clapkaniciach a mlakach nechodili tak mozno preto nam to nepremoklo 🙂

hoogy
10. okt 2011

@monkap ja to nepoznam,ty take mas? ja mam zimne crocsy a rozmyslam ze aj maleu take zozeniem lebo ja som s nimi velmi spokojna.

monkap
autor
10. okt 2011

@hoogy nie, nemam ....

monkap
autor
10. okt 2011

len som pozerala, ked je trosku chladnejsie a prsi ... nie na zimu, ale na jar, jesen ....
@hoogy

hoogy
10. okt 2011

@monkap aha🙂 no tak to je velmi dobra alternativa lebo na jar a na jesen je v gumakoch veru zima

ostrovanka
10. okt 2011

@jamaat 🙂 My zijeme v norsku, na ostrove, furt tu prsi, fuci, ... ver mi, na slovensku take nezazijes 🙂