Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
7. nov 2011

@borocka Ja som Vincentku zohnala v Coop Jednota.

@luba142 Dobré sú aj tieto. 🙂

luba142
7. nov 2011

@jamaat akurat ma zarazilo,ked som to otvorila, cakala som pomarancove, ale asi jej fotak skresluje 🙂

iinuska
7. nov 2011

@hoogy tie nohavice z HM-ka mal Adamko uz dvoje, su super 🙂

hoogy
7. nov 2011

@iinuska a su aj pekne som bola prekvapena🙂 len skoda ze nemali viac na vyber.

jamaat
7. nov 2011

@luba142 Ja som v tom tvojom linku videla červené. 🙂

luba142
7. nov 2011

@jamaat mne sa zdali ze su pomarancove 😀

jamaat
7. nov 2011

@luba142 Už som prišla na to dávnejšie, že ľudia farby nevidia rovnako. A nezáleží to len od monitora počítača 🙂 ....Hlavne chlapi a ženy sa odlišujú.

borocka
7. nov 2011

@hoogy
@mystery7 no kupila som vincentku len do nosa, tak uvidime. zvlhcovac nemam takze by som si nepomohla. ale tiez som to tak pochopila,ze je to viac na prevenciu ako na liecbu,tovnako ako tie morske hovadiny. tak uvidim co to spravi a pripadne mu to budem davat potom kazdy den vzdy ked dojdeme domov zo skolky nech mu nos preplachnem.

inak kukli ste dnes spravy? ja len tak jednym okom, ale davali nejaku skolku neviem kde, ze deti hromadne zacali grcat a hnackovat, ze maju nejaky vyrus 2dnovy z neumytych ruk. minule davali zasa zltacku co sa sirila v skolach medzi bielymi detmi. tak som uz len zvedava co sa dovali k nam 🤐

borocka
7. nov 2011

@jamaat
@luba142 mne sa tiez zdali cervene, oranzove by som ani nekukala, neznasam oranzovu farbu z neznameho dovodu.

saskarisko
7. nov 2011

ahojte,
@borocka - zvlhcovac je na lepsie inhalovanie a ulahcenie dychania. ja si idem dat predpisat normalny inhalator. tie morske hovadiny su sice drahe, ale pomahaju. ked sa robi toaleta nosa pravidelne a spravne, tak sa predchadza vela problemom. inak ja uz som to asi aj tu pisala, ked nechces investovat do drahych morskych sprejov, staci ti prevarit 1 l vody s 9 g soli, a tymto preplachuj nos (dieta si da hlavu na tvoju pravu ruku, ucho ma na dlani, a je zaklonene. streknes mu to do nosa tak, aby voda vysla druhou dierkou, a ono by malo dychat ako pes, a potom vyfuknut alebo odsat nos. to iste aj s druhou stranou). a pokial idu hlieny von, tak je to dobre, lepsie ako by sa mali hromadit, aby sposobit zapal stredneho ucha

luba142
7. nov 2011

@jamaat
@borocka no hej este raz som na ne kukla a su take skorej do cervena, len na tej fotke vyzeraju take inak cervene 🙂

borocka
7. nov 2011

@saskarisko fuha, tak to mas riadny sposob......asi aj dost neprijemny. nie som si ista ci by i u mojho presiel, este k tomu pravidelne.... a cim to deckam streknes dnu?

zuzkaprofant
7. nov 2011

ahojte mam otazocku uz som sa asi raz pytala ale aj tak sa opytam pretahujete chlapcom pipika a ked ano ako casto a ako ja malemu by so asi mala ale neivem ako aby som mu neposkodila

saskarisko
7. nov 2011

@borocka - to je oficialny sposob toalety nosa. naucili nas to v Tatrach, a fakt to pomahalo a pomaha. u nas, ked uz toto nejde, tak urcite morska voda, kazdy den na ranne vycistenie.
oficialne su na to sprchy (sklenene), ale tie nerada pouzivam. ja tak striekacku 20 ml, ale uz som aj v dm videla plastovu nosnu sprchu

borocka
7. nov 2011

@saskarisko verim ze to moze pomoct, ale je to take...no co si budeme hovorit. takze zrejme radsej investujem do tych morskych vodiciek a podobne. tato vincentka ma vysla na 3,40 a je to celkom velke.....tak ak by som ju mala raz za den pouzivat tak na ten mesiac by hadam malemu mohla stacit a to nie je take drahe.

@zuzkaprofant no,ja malemu pretahujem, zacala som tak od roka na vyzvu praktickeho doktora, ze vraj pomaly a postupne to treba robit. a uz sme s tym aj mali tazkosti,takze zrejme som to mala nechat na prirodu, ved maly by si to caaaaaasom aj sam urobil.

jamaat
7. nov 2011

Dnes som v Lidli nechala dosť peňazí, okrem iného som Emke kúpila zateplené rifle, dve pyžamká, 2x pančuchy, župan 🙂 Tak pyžamkami je už riadne vybavená, ale treba, lebo včera spala bez plienky a začúrala sa kompletne.

luba142
7. nov 2011

@jamaat hmmm ja somn tam bola tiez,ale veru len normalne rifle som videla, bud u nas uateplene neboli,alebo som prehliadla 🙂...inak ja som tam kupila termo pancuchy,teda tie frote z vnutra a stretla som tam mamu tak som si poviberala aspon nejake pyzamka, tricka, pre decka co im da pod stromcek 😀

iinuska
7. nov 2011

@zuzkaprofant my s pipikom nerobime nic. Nazory sa roznia. Niekto tvrdi treba, niekto nie. Tusim tu je k tomu aj tema
@jamaat Adamkovi by sa veru pyzamko zislo

jamaat
7. nov 2011

@luba142 Asi si prehliadla, tie rifle vyzerali obyčajne, ale sú podšité takou funkčnou látkou. A ako dobre máš na Vianoce vystarané 🙂

jamaat
7. nov 2011

@iinuska Mali froté, síce jedno som kúpila pred týždňom, ale zobrala som aj druhé. Emka najnovšie nechce byť zakrytá perinou, aj pri nás keď spí, akonáhle dám na ňu paplón, tak sa zobudí a skope ju dole. V postieľke býva prikrytá dekou, tá je ľahká, tak jej nevadí.

luba142
7. nov 2011

@jamaat no ved ,aspon nekupi blbiny a ja tiez nemusim tolko zhanat 😀...my mame jedny po Kike rifle a tie su podsite flisom, teda takym niecim ako tie sustakove gate co mame

jamaat
7. nov 2011
hoogy
8. nov 2011

@zuzkaprofant zuzi my robime s predkozkou len to ze pri sprchovani troska stiahneme kolko sa da aby som maleho dobre umyla aby sa mu tam spiny nehromadili a inak nenatahujem na silu. nam ani doktorka na silu neodporucala. malo by sa to uvolnit same. to su teda najnovsie informacie.

cema
8. nov 2011

Ahojte maminky, mám rovnako starú dcéru ako vy a chcem sa spýtať, chodí vám niektoré dietatko už do školky?

borocka
8. nov 2011

@cema
ahoj, no ano, chodia. moj len na doobedia, nepodarilo sa nam zatial vybavit na cely den, ale su tu decka co chodili uz minuly rok a aj teraz zacalo od septembra vela chodit na cely den

cema
8. nov 2011

@borocka A ako ti to malý znáša? aký je povahou ? a chorlavenie čo by si mi poradila aby som určite spravila alebo naopak nespravila? ďakujem

kosska3003
8. nov 2011

@cema no moja pojde az od septembra sa tesim ale tak myslim ze to zvladne super teda dufam ja mam ist dnes k dentistke ma mi cistit horne zuby od kamena ale spravil sa mi maly herpes aj kramy som dostala aby mi luto nebolo neviem ci sa nemam preobjednat ked mam herpes ma asi neosetri ze

cema
8. nov 2011

@kosska3003 no moja mala ísť pôvodne v januári ale som si to rozmyslela lebo vo februári idem do práce a chcem že kým som ešte doma nech si zvykne a ja budem kľudnejšia že už bude ako tak zaučená,
a k tej dentistke určite nie ak máš herpes, moja by mi dala pokutu ak by som tam prišla niečim nakazena 😒

mimi21
8. nov 2011

@cema ahoj, moja ninka chodi od septembra, ona je taka smela - aj ked teraz sa zacala viac hanbit, je dost vyspela, dobre rozprava, sme bez plienky - len na noc, ale mame zase cumel - no ten nam odnesie Jezisko 🙂
skolku zvladla dobre, prve asi 3 dni boli kriticke, potom treba aby si dietatko zvyklo aj na to ze cez vikend sa do skolky nejde
asi kazde dieta prejde skolkarskymi chorobami, tomu sa nevyhnes, ja davam echinaceu na posilnenie imunity a obcas dam aj vitamin C v kvapkach, pcham do nej ovocie 😝
a ty kedy planujes dat malu do skolky?

cema
8. nov 2011

@mimi21 mala nastúpiť teraz druhého ale dostala nádchu, tak ide zajtra zatial na pol dňa, plienku tiež už nemáme ani na noc ale typujem že keď začne chodiť do škôlky tak budu s tým trošku problémy, strašne sa teší lebo má rada detskú spoločnosť, je veľmi živá niekedy až príliš, bojím sa aby sem tam nejaké to dieťa nezbila 🙂 ale to asi patri k tomu, len neviem ako to zvládne keď zistí že ja tam nebudem...... uvidíme