Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
1. feb 2012

@luba142 nie, toto nikdy nemala. V podstate od narodenie kašlala len pár krát a maximálne týždeň.

@sirinka tak sa mi to páči. Ja už mám pre malú vyrobenú masku.Buď pôjde v tutu sukničke a na hlave bude mať takú dierkovanú čiapko-kvetinu. Alebo jej dám zajačie uši, dorobím na pančušky bombrlec, namalujem fúziky a pôjde za zajka. Nechám nech si vyberie, ale ako ju poznám bude chceť oboje alebo v najhoršom prípade ani jedno 😀

sssimi
1. feb 2012

@sirinka No toto je celkom iná úroveň 😀 Paráda. A tie masky sú už fakt maximálne prešpekulované. 😀

kosska3003
1. feb 2012

baby aj vam decka maju casto zapalenu ritku a cikulku ja uz som z toho chora aj ju utieram poctivo po kazdom cikani a dnes na nu kuknem lebo plakala ze ju ritka boli a uplne cervene od cikulky az po ritku natrela som sudokremom ale ma to strasne casto myslim ze teraz mozno aj s liekov ale mava to tak raz do mesiaca minimalne

jamaat
1. feb 2012

@kosska3003 Ano, aj Emka máva. A tiež nechápem z čoho.

kosska3003
1. feb 2012

@jamaat no ja uz som zufala z toho lebo potom celu noc place ze ju to boli teraz je ticho som jej to hrubo sudokremom natrela

jamaat
1. feb 2012

@kosska3003 Emka má teraz tiež, akurát som jej dnes pozerala. A má zase nervózno-nespavé obdobie, tak neviem, či to spolu aj nesúvisí. Ale nemyslím tak, že by ju to štípalo. Ale že oboje má spoločnú príčinu, ktorú ja však netuším.

luba142
1. feb 2012

@kosska3003
@jamaat aj nasa mava cervenu zapalenu cikulu, len sa na nic nestazuje, ritku nemava. Nikdy nepovedala,ze by ju to bolelo, aj sa pytam ked vidim ,ze to ma cervene, ale vravi,ze nie.....teraz pri tych liekoch uvidim ako bude reagovat uz sme vyse roka nemali, asi jej nasadim aj probiotika nejake, ale zabudla som kupit 😒

sirinka
1. feb 2012

@kosska3003
@jamaat
@luba142 moje nemavaju tak casto...teda obcas sa stane, ale to tak 2-3x do roka a po jednom natreti zmizne...
klarka s tym mava castejsie teraz problem...ale tak ona uz zistila, ze to ma aj inu funkciu ako iba na cikanie, tak si myslim, ze z ruk to mava obcas...

luba142
1. feb 2012

@sirinka vies co aj ja som si vsimla,ze sa mala casto polozi na brucho a sucha sa tam rukami a mozno aj od toho mava cvrknute, neviem co robit, nechavam ju tak, ale snad ju to prejde casom
Ake probiotika davas pri liekoch, teda ak davas nejake?

borocka
2. feb 2012

@kosska3003
@luba142
@sirinka
@jamaat no teda, zaby su nejake popredu 😝 ale nie, my tento problem nemame, klop klop. ale vraj pri atb zvykne byt rozdrazdeny konecnik a okolie. menite im gatky kazdy den? pripadne ste nemenili prach na pranie?

ja pomaly riesim jarnu vybavu 😉 boze uz sa tesim ked bude teplo. mam kupenu bombovu nextacku vestu http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=4231390 aj ciapku, obe take prhovane farebne, tak uvazujem ze botasky by mohi byt biele.len ked ja tak milujem farby.
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=12721852&tab=2 tieto sa mi lubia, len neviem neviem ci su chalanske 😕 nike ma botasky zasa raz o nicom, totalna nuda, mali by vymenit dizajnerov. a babskymi ma ani nedrazdite, tam sa tento rok zasa v adidase prekonali 😠

kosska3003
2. feb 2012

@borocka ja jej davam kazdy den ciste gatky a prasok mam ten isty a zas si myslim ze by to mala stale keby to bolo z prazku ale ona to ma raz za cas raz do mesiaca niekdy viac krat neviem

borocka
2. feb 2012

@kosska3003 hmm, tak len ak nieco jedava takto pravidelne. a tiez tam mozu byt intervaly v "liecbe" natries jej to, prehoji sa to , ustupi, a potom zasa a tak stale dokola. alebo ak si cvrkne, nepovie, nevsimnes si......baby sme n to citlive.
ako casto ju sprchujes?? pouzivas stale ten isty sprchac?? das pozor aby jej to nezaslo dovnutra ( toto viem o com hovorim, ja som velmi hakliva), dobre jej ho zmyjes?? mozno si to ani neuvedomujes, staci trosku nepozornosti... a ak s tym sama nemavas problemy,tak ta nenpadne dat si na tom specialne zalezat

kosska3003
2. feb 2012

@borocka no neviem ako poutivam stale to iste ona a sprcha to su nepriatelia 😀 ako telo si da ale vlasy to su kriky ine ja ju umyvam este jej to aj riadne vyutieram ked viem ze je na to hakliva no neviem musim to zacat sledovat riadne teraz ked je chora ju moc nekupem aj tak sme len doma ale vecer jej vzdy ritku a spodok umyjem v umyvadle

luba142
2. feb 2012

@borocka aj nasa to mava len obcas, ale nestipe ju to, nestazuje sa, je pravda,ze ked si ucvrkavala tak to mohla mat aj z toho, teraz uz poslednou dobou mava gatky suche, ale zase to nema ani cervene a tiez ju kazdy den umyvame
A viem o com pises, ja sama s nemozem nijakym sprchacom tam ani siahnut, akonahle sa pozabudnem a hubkou so sprchacom si tam siahnem tak ma to tiez svrbi, musim sa odspodu umyvat,len cistou vodou,alebo popripade pouzivam tie na intimnu hygienu

borocka
2. feb 2012

@kosska3003 a prave to riadne vyutieranie....... ak to tam ma citlivejsie a ty jej to este osuskou vydrhnes...to tiez nenarobi dobrotu. predpokladam ze ju umyvas detskym sprchacikom. tak potom jej to dobre splachni a jemne osus. dosucha,ale jemne. a potom nakremuj. a radsej ju sprchuj vo vani, ved jej nemusis vlasky zakazdym zmyvat ( ja malemu tak kazde 4-5dni vlasy umyjem-tiez to neznasa). vo vani k nej mas lepsi pristup, lepsie jej to aj rukou umyjes. v umyvadle ju len omocis,a to nestaci.

kosska3003
2. feb 2012

@borocka vsak ja jej vlasy neumyvam kazdy den a ja jej to v umyvadle riadne umyjem a utrem jej to uterakom a dost nenatieram nicim len ked to ma cervene tak sudokramom a nemoze to mat z uteraka to by mala kazdy den potom vzdy po kupani si myslim neviem musim to sledovat ked sa jej to spravy musim sondovat co jedla co to neni aj so stravy cvrknut si ona necvka to si davam pozor uz je bez plienky uplne a moc zadrzi pokial nejde na wcko

sirinka
2. feb 2012

@luba142 teraz im davam biogaia kvapky...

hoogy
2. feb 2012

no baby mi tento problem nastastie nemame. ale este ma napadla jedna moznost ja viem ze sa to robi hlavne pri mykoze,ale mozte skusit nejaky cas zehlit gatky v rozkroku. mozno pomoze mozno nie. a este co mne pomaha ked mam problemy v kamilkach sa plachat.

@borocka uz sa vam stahuje predkozka uplne? matko to ma teraz take nejake smiesne na polke sa mu to uvolnilo a polka drzi. ta vesticka je pekna. ale ja veru este ani nemam chut nad jarnymi vecami rozmyslat.

hoogy
2. feb 2012

och boze baby sorry za ten strasne preklep my.

borocka
2. feb 2012

@hoogy ja ti neviem, posledne mu to robil lukas cez vianocne prazdniny. ja sa mu do toho dako nestaram, nechce sa mi. ale mam pocit ze sa mu da pretiahnut uplne,ale samozrejme zakazdym sa mu to vrati. akoze neostane ta predkozka stiahnuta ked to pustim. matkovi to ostane stiahnute aj ked to pustis??? alebo ako myslis ze do polky?

hoogy
2. feb 2012

@borocka nie jemu sa to nie po celom obvode uvolnilo len polkruh alebo ako to mam nazvat. jasne ze sa mu to vrati to je normalne. no nic budeme len dalej trenovat a uvidim ci sa to uvolni.

luba142
2. feb 2012

@borocka ta vesta mu nebude mala?

borocka
2. feb 2012

@hoogy aha, polkruh......tak teraz neviem, ale chlapci cez stred zaludu maju hrazdicku.........je to vlastne sucast predkozky ktora je tam uplne zuzena, a teda predkozka sa pretiahne len zo spodnej strany uplne a z vrchnej ostane tou hrazdickou prinuta k zaludi. neviem ci presne toto mas na mysli, ale tvori to v podstate okolo zaloudi taky polkruh. nech sa mu na to muz kukne. v tychto malinkych vydaniach ake maju nasi chlapci,to nemusi byt dobre rozpoznatelne, navyse neviem ako matko,ale patulo ma tu zalud take cervensiu ( dobre prekrvenu) a ked mu to aj pretahujem, tak je to pol sekudova zalezitost,vtedy tieto veci neprezeram....

@luba142 ze mala?? blaznis?????? 😝 😝 😀 pato nosi zimne bundy 92ky, dokonca 86overal z minulej zimy v pohode oblecie. ta vesta je navyse do obluka strihnuta, takze je mu takmer pod zadok. este aj na jesen mu bude 😉

sirinka
2. feb 2012

@kosska3003
@jamaat
@luba142 inak ja obcas pouzivam u deti detsky gel na intimnu hygienu gyntima a potom normalne vacsinou iba vodou, normalne mydlo ani ja nepouzivam a po kakani vzdy vlhcenou utriet alebo rovno tiez umyt vodou...
http://www.mojalekaren.sk/gyntima-detsky-intimn...

sirinka
2. feb 2012

@borocka on je taky nizky?

luba142
2. feb 2012

@borocka tak potom musi byt nizky, lebo mala ma zimne bundy obe 98 a su jej uplne ,ze akurat tak dufam,ze jej vydrzia do jari

borocka
2. feb 2012

@sirinka co ja viem, tak ma 96cm minus podrazka papuc. vysoky nie je,ale zasa nemyslim ze az taky maly. on je skor stihlejsi, taky stuplik. a ja mu radsej kupujem veci ktore mu proste sedia, neznasam ked mu to kade tade odstava, ked sa vyhrnaju nohavice a rukavy, potom sa v tom tazko pohybuje.

sirinka
2. feb 2012

@borocka a ako mu moze byt dobry ten overal? nezarezava sa mu medzi nohami? a na nohach? mne tiez magda oblecie taky mensi overal a v stoji to vyzera v pohode, ale ako nahle sa pohne, vytiahnu sa jej nohavice az pod kolena...proste raz je to kratke a neda sa to pouzit...a taky krasny a teplucky je, minulu zimu jej bol este velky, tak ho malo nosila a tuto zimu uz zas maly... 🙄

luba142
2. feb 2012

@borocka nasa moze mat takych 94-95 cm bez papuc a overal 92 jej bol maly uz na zaciatku zimy, teda nohy by mozno mala fajn, ale rukavy mala uz kratke aj ked mala ruky spustene dole a ked dvihla ruky tak jej skoro po lakte vyliezli

borocka
2. feb 2012

@sirinka
@luba142 ako podla mna uz nie je velky rozdiel v rozmeroch pri inych velkostiach. a ten overal mu bol minuly rok trosku dlhsi, aj na rukavoch aj na nohach, a teraz mu je uplne super, aj tym ze uz nema plienku. aj nohavice napr nosi z nextu na 2-3roky a su mu este s rezervou, a od CA ma 92 a su mu super. aj TCM ma 86/92 a su mu akurat. a ine 98ky co som kupovala su mu este s rezervou,tak buduci rok budu perfektne sediet.
ako nie je vysoky, je skor z tych mensich deti. a je aj stihlunky,tak sa to na nom strati. vy ked mate baby co i len o 2cm vyssie,ale su nabite,tak v tom istom oblecku vyzeraju ako hurky,viac sa to na nich nasklada a nataha to oblecko