Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
3. apr 2012

@sirinka
@hoogy Ja viem že na vlastnom, veď práve pre to sa obávam školenia, že bude robené len na manuály, lebo ja mám automat. Veľmi si neviem predstaviť čo tam budem robiť, keďže to auto si určuje v šmyku samé čo ma robiť. Samé si začne brzdiť a pod... Ale aspoň zistím ako sa bude správať, keďže ja som sa ešte do šmyku nikdy nedostala.

sirinka
3. apr 2012

@sssimi auto same brzdi? neboj, oni vedia, ze vela ludi uz jazdi na automat...urcite to bude mat vyznam

sssimi
3. apr 2012

@sirinka ano, samé si brzdí. ono je to trošku zložitejšie pre mňa vysvetliť to 😀 . Proste keď sa dostane jedno koleso do šmyku, tak si auto to koleso pribrzdí, aby neobjehalo jedno koleso v rýchlosti druhé. Chápeš? 😀 😀 😀 A automatov je na Slovensku ešte máličko. Neviem či práve tam natrafím na niekoho kto bude mať tiež automat. Už len dúfať, že tam bude nejaký ochotný školitel (fešný 😀 😀 😀 ) čo bude ochotný venovať sa len jednej osobe 😕 😅

sirinka
3. apr 2012

@sssimi a to robi automat nie esp? ja som myslela, ze na toto automaticka prevodovka nema vplyv a zijem v tom, ze na to mam v aute esp 😅 ...a inac z mojich susediek takmer vsetky jazdia na automate...vazne uz tych aut nie je az tak malo...a oni musia byt pripraveny na tuto variantu...ved maju len dve moznosti...bud manual alebo automat a to hadam zvladaju 🙂

sssimi
3. apr 2012

Ozaj baby, dnes sa decká v škôlke fotili. Som trochen stresovala čo Sarah spravý. Včera som jej bola kúpiť tričko s dlhým rukávom (je na nom šmoulinka) a k tomu legíny a ponožky. Dala som za to cez 18€ aj so zľavou. Vytešená som z toho bola jak lečo 😕 .... A ešte som jej kúpila 2 tričká a také šatky do legín v 50%nej zlave-spolu to stálo niečo cez 8€. A tá moja šušura sa mi vyprdla na to drahé tričko a revala jak nenormálna, že ona chce ten 3oj €roví shit 🙄 😠.... No a samozrejme ak som chcela, aby im v škôlke spolupracovala, tak som musela vyhovieť jej požiadavkám. A vyšlo to. Vraj nechápali čo tá dokazovala 😀. Že sa totálne predvádzala, sadla si, prekrížila nohy 😀. že čistá profesionálka 😀 Tak som strašne zvedavá no fotky.

sssimi
3. apr 2012

@sirinka Ono to nie je automatom, ale tým pádom nemám veľmi ako reagovať keďže neradím. Vlastne budem len pridávať či brzdiť. No už sa teším ako mi to bude v aute všetko vrešťať 😀 Keďže ma to upozorňuje pomaly aj keď si prdnem 😀

sirinka
3. apr 2012

@sssimi a co mas za auticko?

sssimi
3. apr 2012

@sirinka Seat Leon 😉

sirinka
3. apr 2012

@sssimi ten vyzera dobre... 🙂

hoogy
3. apr 2012

@sssimi akurat sa pytam muza a hovori,ze je to uplne jedno ci mas automat alebo manual. mm tiez hovoril ze vsetky systemy blikali a pipali 😀 a potom skusali aj vypnut napriklad esp. takze zaujimave to bolo.

sssimi
3. apr 2012

@sirinka ja ho úúúplne milujem. Mm má Ibizu. Kúpil si ju kvôli robote v rakúsku a ráno 6teho februára mu volali, že už prišla a večer dostal výpoveď 😠

@hoogy áno? Ja som sa len toho bála, že čo s tým. V podstate tam asi pôjde vyskúšať si koľko si v šmyku môžem dovoliť pridať alebo koľko šlapnuť na brzdu, že? No začínam byť na to zvedavá 😀

hoogy
3. apr 2012

@sssimi ano najprv bolo poucenie a hovoril,ze sa pytal extra na ten automat. no vsetko mozne tam skusali. drznu drahu pri roznych rychlostiach,. ze potom robili aj take ze do kopca ktory sa smykal (to mali rozne povrchy) a robili preteky. no smial sa lebo jeho dali proti stvorkolke a my nemame na nasom taky pohon tak nemal sancu 😀 hovorim prisiel cely nadseny. a hovoril,ze tam boli aj zeny aj muzi.

sirinka
3. apr 2012

@sssimi
@hoogy napriklad ked tam bol mm, tak vraj zaklad zvladnutia smyku bol v tom, aby co najskor zachytili moment, kedy sa auto dostava do smyku a cim skor to vyrovnavat...
a ze uplne najlepsie auta su stvorkolky s automatom...najlepsie zvladaju vraj taketo situacie...

iinuska
3. apr 2012

@sirinka hm, tak ja by som nemala mat problem 😅 Nastastie som zatial problem smyku nemusela riesit

sirinka
3. apr 2012

@iinuska ja nemam ani jedno...takze len pomaly jazdit musim... 😅

hoogy
4. apr 2012

@sirinka ale urcite mas ine zabezpecovacie systemy. mm hovoril ze aj ked vypol esp tak ze aj to bol riadny rozdiel. ano my nemame stvorkolku mame sice velke auto,ale nechodime do takych terenov tak nam to bolo zbytocne.

dulkagabulka
4. apr 2012

Otvoreny list Dr. Cupanikovi o bolestiach po nastrihu, prosim sirte dalej:

Vážený pán doktor,

v relácii Medicína, ktorá bola odvysielaná dňa 26.3.2012, ste ohľadom bolestí po nástrihu povedali: "...Tie bolesti v priebehu pár mesiacov ustúpia. A nepoznám žiadnu rodičku, alebo ženu, ktorá by si sťažovala, že pred piatimi rokmi bola šitá a v dôsledku toho má nejakú poruchu. Pokiaľ samozrejme... tam nebol iný dôvod...." Táto téma je pre nás veľmi intímna a nie je pre nás jednoduché o nej hovoriť a zdá sa, že je tomu tak pre väčšinu žien, keďže ani Vy ako gynekológ ste sa s takouto ženou nestretli. Preto sme sa rozhodli, ze je načase túto tému odtabuizovať a týmto listom sa Vám verejne zdôverujeme, že hoci od nástrihu ubehli roky a iný dôvod ako nástrih tam nebol, neustále nám jazva po nástrihu spôsobuje problémy (nielen) v intímnom živote.

Dovoľujeme si Vám taktiež zaslať knižku, ktorú vydala SKSAPA "Je rutinný, profylaktický nástrih hrádze opodstatnený?". Veľmi by nás zaujímal Váš názor na túto publikáciu.

S pozdravom,

Ing. Zuzana Krišková, PhD. (2009, Bratislava)
Mgr. Miroslava Kotríková Rašmanová (2009, ČR)
Ing. Ivana Antalová (2000, ČR Zlín)
.....
.....

Ak sa chcete aj Vy pod uvedené vyhlásenie podpísať, napíšte nám na zenskekruhy.oz@gmail.com, do predmetu uveďte prosím "Nastrih" a uveďte prosím, ako sa chcete podpísať. Napríklad len Zuzana z Bratislavy (ideálne však celým menom). A taktiež rok pôrodu a mesto, kedy a kde Vás nastrihli (prípadne ak ste boli nastrihnutá viackrát, tak aj tie ďalšie roky). List zašleme Dr. Cupaníkovi poštou spolu s publikáciou http://www.sksapa.sk/2009031159/Publikácie/nova.... List zverejníme na www.zenskekruhy.sk

jamaat
4. apr 2012

Mám výsledky z moču, čo brali Emke na pohotovosti. Vyšlo to negatívne. 😲 😲 😲

sirinka
4. apr 2012

@jamaat zaujimave...aj ti to nejako vysvetlili?

jamaat
4. apr 2012

@sirinka Nie. Aj som naznačila, že je to divné, ale nič nereagovali. Proste je to sterilné a basta! Zajtra zavolám našej detskej.

borocka
4. apr 2012

@jamaat tipicke 😖 ja som zajtra zvedava na patove vysledky,ale uz vidim ze vsetko bude v norme takze nitko o viac riesit nebude 😠 a teploty som si asi vymyslela, rovnako ako ty emkine spinenie

inak som dnes dost rozhorceena 😠 😠 boli sme na prechadzke a stretli sme patovho spoluziaka zo skolky (teraz v marci mal 5 rokov) ako si jazdil na terennej stvorkolke. bola sice taka mensia, upravena pre deti, ale stale je to predsa motorove vozidlo, ci???????????
ma to normalny motor, zapalovanie na kluc, tankuje sa to.....a on si s tym 5 rocne decko jazdilo ako najvacsi frajer, cez parcik, po uliciach, po chodnikoch....akoby bol jediny ucastnik cestnej premavky, ked sa uz tak mam vyjadrit.
ako je to normalne?
ze to uz rodicia kupia decku,to sa ani vyjadrovat nejdem. na 6te narodky dostane helikopteru??ale nepotrebuje na to nejake papiere? proste normalny vodicak,ked je to raz motorove vozidlo?!?!?!?!

sirinka
4. apr 2012

@borocka sused ma motorku...malu, ale uplne ako velka...co narobime...

borocka
4. apr 2012

@sirinka a taku na baterie, alebo riadnu na tankovanie?? pretoze ja mam sto chuti ked ich najblizsie stretnem zavolat pliciu, len si to chcem najprv overit. to decko ohrozuje v prvom rade seba ( co mi moze byt jedno) v druhom rade moje dieta a kazdeho koho stretne.
ma 5 rokov a jazdi rychlostou tak 30km za hodinu,ak to mam odhadnut. to je dost. o tom,ze na tom jazdi este v pesej zone a po parciku ani nejdem hovorit. parkuje na chodnikoch

borocka
4. apr 2012

@sirinka aby ste boli v obraze, je to taka rychlost, ze jeho otec za nim jazdi na bicykli.....a "dava pozor"

sirinka
4. apr 2012

@borocka tato ma myslim elektromotor...ale tiez nejazdi pomaly...no chvalabohu chlapec sam sa na nej bal jazdit...

sirinka
4. apr 2012

@jamaat uz mam doma suknicky, ale tri chybaju...inac su uzasne a v pohode aj na velkacky...
takze uvidim, co povie pani, ci doposle, alebo nanovo objedname...ale urcite ich chcem vsetkyyyy.... 😀

hoogy
4. apr 2012

@borocka a to mal na benzin? ako aj mm prisiel minule znechuteny z ihriska ze jedno dieta tam nieco take malo. a ze to islo dost rychlo. no rodicia si niekedy neuvedomuju co kupuju.

hoogy
4. apr 2012

@sirinka kocky su zlata. odfot aj seba 😉 ja som vcera bola nakupovat a len k dievcenskym veciam ma to tahalo.aj ked mam citak na chalana. jaj este dva tyzdne a snad sa dozvieme.

sirinka
4. apr 2012

@hoogy seba nemam v com, moja ani klarkina neprisli...a este chyba jedna tiez velka pre susedkino dievcatko, takisto jedno pyzamko... ☹
ale ina tie pyzamka su dobrej kvality, je to GAP

hoogy
4. apr 2012

@sirinka a kde si to objednavala? lebo teraz zhanam nejake letne pyzama pre maleho