Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
24. apr 2012

@mystery7 U nás to najhoršie choďpreč obdobie momentálne prešlo. Ale keď to hovorila, často som povedala "dobre, idem preč" a išla som preč. Ešte som sa len na odchod otočila a už ručala.

luba142
24. apr 2012

@mystery7 tak u nas chod prec tiez funguje viac menej vtedy ked jej nieco nechceme dovolit, alebo dat, ale tak doslova, nas neposle, len vzdy vola ineho nez toho kto jej akoze ublizuje. Napr. ja jej nieco nedovolim, uz krici na mm ked je doma, alebo ked je u nas mamina tak s nou to ide riesit a tak 🙂

sirinka
24. apr 2012

u nas chod prec nefunguje...u nas je aktualne vesania sa na mna s obrovskym rukotom...ide ma porazit obcas ale co uz...

ladywitch26
24. apr 2012

@mystery7 mne stanka tiez niekedy povie,ze mam ist prec, tak ja poviem "dobre" a v klude sa otocim a akoze kracam prec ku dveram vchodovym. a ona sa hned zlakne. inak liska jedna, ked na nu nakricim, tak sa chodi tulit a pusinkovat. no dnes uz ma nenormalne vytacala. ale vzdy si cosi vymyslim,co na nu zaberie, lebo ona strasne rada kyve s kazdym. len jej trosku cosi dovolim a v momente to vyuzije. dnes akurat dostala nove nalepky na stenu do izbicky, ale uz 3x som musela pouzit vyhrazku, ze pojdu dolu, aby ma pocuvla. a strasne blby zvyk zo skolky ma, ze utierat si usta a nos do rukavov. no strasne ich ma. uz ma to dnes dozralo jej to donekonecna omielat, ze to nesmie robit, ze ma predsa vreckovku, tak som jej to tricko vyzliekla a povedala som jej,ze bude chodit hola. chvilu jacala, lebo jej bola zima, ale potom som jej ho obliekla s tym, ze este raz ju budem vidiet, ze si utiera nos do rukava, tak jej ho zasa vyzleciem. a to ste mali vidiet, ako si cely zvysok dna chodila poctivo utierat nos do vreckovky. ale s nou sa inak neda, na nu musim byt tvrda, lebo ked sa zatne, tak s nou clovek len tazko pohne. fakt neviem, po kom je to decko take tvrdohlave 😀

jamaat
24. apr 2012

@ladywitch26 Aj my tak fungujeme. Len vyhrážky, málokedy si nechá pekne povedať. Na fúkanie nosa teraz zaberá, či chce, aby sa jej sople dostali do uší a boleli ju uši.

ladywitch26
24. apr 2012

@jamaat u nas nepomahaju ani vyhrazky, ze pojde do nemocnice. uz som musela pritvrdit. a niekedy mi to pripada, ako keby naschval zle robila, aby provokovala.tak sa u nas pravidelne hadzu pastelky do pece, hracky oknom z auta, atd....neskor sa nahodne najdu v dome, ked zasa poslucha 😀
a ked robi bordel v aute a neda si povedat, tak najlepsie zabera, ked trochu pribrzdim a poviem jej, ze ju vysadim a pojde domov peso.

mystery7
25. apr 2012

ja som minule vyhodila kolajnice z okna 🙂
Chod prec u nas teraz frci a drzi ho to uz dlho. A jasne, ze nasleduje hned po zakaze . Potom sa aj rozplace a este chce, aby som sa ho opytala preco place. Tak to vzdy povie, ze chce tatika, babku.....toho kto nie je doma.
Dnes si ho nechavam doma a asi do konca tyzdna. Ucitelky vcera povedali mm, ze velmi kaslal a vraj mal sople. Pritom doma nic nemal, len sem-tam zakaslal. A dnes robi dr az poobede ☹

jamaat
25. apr 2012

@ladywitch26 Vysadenie z auta je u nás tiež často omieľaná vec a nie raz som ju z auta aj vyšmarila. My robíme toľko cirkusov pre turistov z Česka, že katastrofa.

sirinka
25. apr 2012

@ladywitch26
@jamaat cirkusujeme aj my...a najviac ma vataca, ked s nimi cosi riesim vonku a zacnu sa do toho starat okoloiduci...lebo to moje deti vzdy este viac rozzuri, ked sa im prihovara niekto cudzi v takej chvilke
a ja ich z auta nevyhadzujem,ale zabezpecujem im teple miestecko v ciganskej chajde...

jamaat
25. apr 2012

@sirinka 😀 cigánsku chajdu Emka ešte nepozná, to by som sa asi darmo vyhrážala 🙂

borocka
25. apr 2012

@sirinka
@jamaat
@mystery7
@ladywitch26 tak ja ked malenu zakazem pripadne nedovolim, tak ma pocastuje ze "si zla"- parkrat ma poslal aj prec, ale to teda ani nahodou.......vzdy mu poviem ze ja nikam nejdem, ked sa mu nepaci tak nech ide prec on. aj sa dvihne, odide a o minutu je naspat, zavesi sa na mna a vraj" maminka prepac ze som ti take skarede hovoril, ja uz to nebudem, ja ta lubim" . to by tak bolo,keby mlady mne rozkazoval 😠
inak u nas celkom zabera cert. od mikulasa co to zazil,tak sa ho celkom boji...ucili ich v skolke aj basnicku: zalobaba zaluje, pod nosom si maluje. namaluje certa, pojde s nim do pekla. tak sa vypytuje na to peklo 😕 a je to pre neho strasiak.....

no a teploty sa nam zasa vratili, vcera poobede ho chytili, vecer mal uz 38,5. celu noc to neslo zrazit, tak sme sa vobec nevyspali. chvilu mal zimnicu, potom zasa spoteny ze by som pyzamo vyzmykala..... a rano som mala ist do prace, opatrovanie nezabezpecene. je to takto na mrtvicu 🙄

mystery7
25. apr 2012

tak u nas revy od rana. Nervy pre vsetko a len sa po mne lepi a lepi. Uz na porazenie.
@borocka ty chodis do prace? Ci brigada?

borocka
25. apr 2012

@mystery7 je to taka brigada, ale sef ma chce zobrat na HPP, len si preto musim vybavit podnikanie. a do toho sa mi vobec nechce. nebavi ma to

jamaat
25. apr 2012

@borocka A čo robíš?

sirinka
25. apr 2012

@jamaat moje uz videli cigansku osadu z dialky, ved na gemeri ich je dost, ale hlavne som im to farbisto vykreslila, ako tam budu zit 😅 no a obcas nejaky bezdomovec hladajuci potravu v kontajneri...tak ked ich upozornim, ze tak budu aj ony zit, ked sa nebudu slusne spravat, tak vacsinou to pomoze...

hoogy
25. apr 2012

u nas je jedine miesto kde sa nerobia cirkusy asi auto, to sa vzdy tesi ze ideme na vylet,alebo aspon do obchodu on tak lubi nakupovat 🙂 ale tiez neznasam ked vonku sa na nieco hneva a niekto cudzi sa mu zacne prihovarat.ale ked cudzi aspon poviem nech sa nam neprihovaraju raznym tonom.ale ked nahodou svokra alebo moja babka. jaj tie su hned urazene. ale ked vidi ze niekto sa zaujima tak presne este viac zacne.

ale zase nestrasime ho bubakmi, certami a takymito vecami.

borocka
25. apr 2012

@hoogy to nie je strsenie.........mali v skolke aj v kulturaku mikulasa s certom, samozrejme cert spravil take divadielko na decka, pato ostal vystraseny. parkrat sa ma na to pytal, v skolke ich ucili basnicku......sam prisiel s tym ze ci cert naozaj vezme zle deti do pekla. a ako vyzera peklo, a ci tam naozaj hori ohen ( co im povedali v skolke uz neviem).

@jamaat 😀 😀 😀 vies co financne audity. v podstate ked maju ludia popodpisovane zmluvy, poistky vsetkeho druhu, pozicky, uvery, sporenia,terminaky........tak im kontrolujeme co to vlastne v tych zmluvach maju, ako ich poistovne okradaju, zmluvy potom upravujeme. ako vyzera to pre ludi zaujimave, lebo bezne tomu nerozumeju. nechaju sa ocmudit. v kancelarii si klienti podavaju klucku.
ja som zatial na spodku retazca,takze ja tie audity robit neviem, "ucim sa". len absolvujem uvodne stretnutia s klientmi,vyvetlim im o co ide, spisem s nimi zoznam dokumentov, financnu analyzu a potom to vsetko davam do pc. a tamto nadriadeny spracuju, pripravia navrhy.
no nebavi ma to

hoogy
25. apr 2012

@borocka napadlo ma k tym horuckam, popozerajte doma celu izbu a dom ci nemate nahodou niekde plesne. a daj mu vysetrit tu alergiu. moze byt aj potravinova len sa prejavuje takto. neviem ako ostatne deti,ale moj matko veru na jar nesoppli a neslzia mu ocka zo slnka. skus sa zamerat an tie alergie. ked vam tam nic nevyjde patraj dalej.

sirinka
25. apr 2012

@borocka a skus si nastudovat aj syndrom periodickej horucky...

borocka
25. apr 2012

@sirinka
@hoogy
@jamaat
@mystery7 zalozila som k tomu diskusiu, ale tie moznosti ma desia. HIV, nador, stitna zlaza, malaria?????? to nie je realne, ci??????????
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/z-coho-ma-skoro-3-rocny-syn-nezrazitelne-teploty/

hoogy
25. apr 2012

@borocka neboj snaz sa najprv prist na logickejsie moznosti. ake vysetrenia malemu robili? chod k dr. ze sa mu to vracia nech spravi viac vysetreni.

borocka
25. apr 2012

@hoogy
@sirinka robili komplet krvny obraz, sediment, dvakrat vysetrenie mocu, vyteru z nosa a hrdla, pozerala usi, oci, prehmatavala brusko. inak nic

mystery7
25. apr 2012

kocky predavam autosedacku Kiddy CruiserFix PRO - 024 (2012) za 150e, aby mal niekto zaujem, alebo poslite dalej. vdaka.

hoogy
25. apr 2012

@mystery7 a co ze ju predavas? my uz mame taku velku sedacku,ale skusim sa opytat ci by niekto nechcel.

mystery7
25. apr 2012

je pre nas velmi siroka, v aute medzi 2 sedacky uz nevojdem ☹ a pritom je inac super, bezpecna, pohodlna

hoogy
25. apr 2012

@mystery7 ved si sadni dopredu 😉 chalani su uz velki.ja budem asi od zaciatku sediet v predu matko bude sestricke podavat veci :D

saskarisko
25. apr 2012

Ahojte,
@borocka - nemate nejake autoimunitne ochorenie v rodine ? nema Patko nejake flaky na telicku ? aj male ohranicene, neohranicene. proste kukni aj riadne kozu

mystery7
25. apr 2012

@hoogy ja sedim vpredu, ale ked potrebujeme vziat niektoru babku

hoogy
25. apr 2012

@mystery7 ved jasne viac menej zo srandy som to napisala 😉 a co das malemu len podsedak ci ste nasli nieco uzsie?