Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
8. jún 2012

@zuzkaprofant ci das po zadku, alebp pp rukach, tak to je podla mna jedno. Je to potrestanie, kazde dieta je zvyknute na ine. Nas mama tiez nikdy nebila, co povedala, to sme hned urobili a nediskutovali sme o tom. Mirkovi poviem, ze ideme vonku a on hned povie NIE a hra sa dalej.

@hoogy aj Mirko je ten pripad, ze silou nic nezmozes. Ale ked clpvek cele dni len vysvetluje a vysvetluje a nic, ziadny pokrok-je to riadne frustrujuce. V skolke je ok, najlepsie dieta v triede. Ucitelka ho vola slniecko ☹ nechapacka

zuzkaprofant
9. jún 2012

dievcata ja byvam v meste ato neznamena ze tu sa nik nepozna ved chodime do tych istych obchodoch na ulici susedia a podobne ked ideme po hlavnej vela predavacov vonku pred ochoddom su tak ma uz poznaju 🙂) ved kazdy ma svoju vychovu to je jasne ale ja sa nebudem hambit skoncilo to ze mi dieta driskne na zem bo nieco chce co si zmysli prave a ja ani snim nehnem po hlave mi skakat
a ludia budu kukat a krutit hlavou , jasne mam ich na haku ale divadlo zadara nehodlam nikomu robit dostal par krat po zadku a vie ked jedno slovo poviem hranica presla a konicme divadlo 😀
takze kiko vie ze ked ideme na kavicku mama si ju chce aj vypit ale na zmrzku ze sedime a jeme 😀 😀

zuzkaprofant
9. jún 2012

@mystery7 v skolke ma respekt s ucitelky a doma ma na haku ved mama pokrici a pokoj mam , mirko ma svoju hlavu lebo mu dovolis ved ty vies ale ja by som pritvrdila lebo co pises stale mirko je zly prepac ze tak ti pisem, potom aby sa nestalo ze aj mensi pochyti mirkove veci a to bude iny curbes potom treba ako moja mama vravi v zarodku stopnut 😀 nas kiko skusal skusal aj skusa ale s mmm sme si povedali dost ma vsetko co moze dieta mat ale po hlave nam skakat nebude jasne povolime vo vela veciach dam cokoladku , cukrik ked chce ked neche jest obed uvarim cestovinku alebo na co ma chut ale cirkusovat mi nebude pekne mamka prosim si dakujem a ideme dalej

hoogy
9. jún 2012

@mystery7 toto sa casto stava,ze deti su pred cudzimi uplne ine. ale potom potrebuju tu svoju povahu aj tak niekde prejavit a deje sa to doma. aj mne teraz mama hovorila,ako isiel matko do skolky ze priprav sa,ze to doma bude troska tazsie teraz. nastastie je v pohode,ale tak kazde dieta reaguje inak.

@zuzkaprofant no zuzi keby som ja tu dala matkovi na verejnosti po zadku tak na mna asi poslu socialku 😀

zuzkaprofant
9. jún 2012

@hoogy ved aj mna🙂

hoogy
9. jún 2012

@zuzkaprofant ale tak ako v podstate suhlasim s tym ze dieta nema skakat rodicom po hlave to je jasne. 😉

zuzkaprofant
9. jún 2012

@hoogy vies jasne deti maju fazu ja so tiez nebola ina ale zeby so sa pod zem mala od hambi vopchat dakujem nie uz maju ako tak rozumcek ja sa uz nehodlam hambit za vystrajanie , musi doeta vediet co smie a co nie 😀
jasne aj sa u nas stane ze kiko si postavi vonku hlavu a nie a nie tak raz poviem druhy krat ale ja migrenu kazdy den nehodlam mat a to kiko je iny temperament🙂) Ale sme mali sedenie pekne som mu povedala a on pochopil ani nevieme ze mame dieta doma len keby sam spal🙂)

mystery7
9. jún 2012

@zuzkaprofant stopnut v zarodku....pekna myslienka. U nas nie je problem s jedlom, spanim, vie aj prosim, dakujem, pozdravi znamym. S Mirkom je problem od narodenia, ze je nervozny, nema nervy. Uz ked sme zacinali skladat kocky, tak jemu ked sa raz nepodarilo, koniec, nervy, krik a dost. Viac o to nemal zaujem. Stale sa ho snazime ucit trpezlivosti, lebo tu absolutne nema. Jedine co ho vie zabavit je malovanie a rozpravky-tym myslim kludove aktivity. Inac neexistuje posediet, pocitat si knihu, v klude sa pohrat.
A co sa tyka nervakov, to by si musela zazit. Ja neviem ani urcit co to spusta. Dnes sa vyreval lebo mu babka povedala, ze zrusili na stanici 2 busove zastavky a idu stavat kaufland. Bol uplne hotovy, ze kde su busy. Pri obede mal nervy, lebo si v polke zmyslel, ze ma bude hladkat po prsiach a ja som povedala, nie, je to neslusne.

borocka
11. jún 2012

@zuzkaprofant
@mystery7
@hoogy stopnut v zarodku.....dieta ma respektovat rodicov! ma si ich vazit! ved to dieta potrebuje rodicov viac ako rodic potrebuje dieta! ale nemyslim ze to ma ist na ukor budovania vztahu. dieta nema respektovat a posluchat rodica lebo sa ho boji ( ze bude bitka, trest,...). dieta ma mat tiez nejake svoje sebavedomie a ego, obcas si musi presadit to svoje ( hoci aj vo vztahu s rodicom). je tazke najst spravnu mieru. to vsetko sa ukaze az ked deti vyrastu, len skoda ze potom uz bude neskoro si trieskat hlavu o stenu 😖
mne moji rodicia v jednom kuse vycitaju ze som prilis makka, ze mu vela dovolim. jedna vec je ze patko uz teraz straca a ja sa mu snazim vynahradit niektore veci! pravda je aj to, ze moji rodicia boli fakt prisni a narocni a na detsvo si nespominam najkrajsie. doslova sa snazim robit veci inak,ako si pamatam ze to robili moji rodicia!
pravda je ze pato je vyrivac, provokater. ked ho na nieco upozornim, tak to just bude robit a cakat reakciu. bitkou si u neho nepomzoem. ani krikom. on neposlucha odkedy si pamatam, lebo vzdy to bola pre neho hra. neposluchol som, tak mama pojde za mnou. a ked budem dost sikovny tak uteciem a bude ma nahanat...je to hra pre neho. nie ciel ma nastvat. da sa povedat ze je extremne neposlusny, ignorant. ale ja vidim ten dovod a viem s tym uz pracovat bez kriku ( hci obcas trpezlivost chyba 😔 ).
ale nikdy sa nehadzal o zem, nerobi hysaky, nevrieska. mava horsie dni ( aj sme si presli ked ma bil, hryzol), ale boli to kratke obdobia.
taka je jeho povaha a ja musim najst sposob ako si s nou poradit.
rovnako ako ty s mirkom. bitkou to neporiesite. vysvetlovanie a upozornovanie nepomaha,....teba skusit nieco ine. doslova predist zachvatom. najst si svoj sposob. mirko nie je zly chlapec,

hoogy
11. jún 2012

@borocka ved to ze netreba deti lamat, treba im len ukazat spravnu cestu. a nikdy nevies co z nich bude ked vyrastu mozes sa stale len velmi snazit.

@mystery7 a nechces sa ist poradit s nejakou psychologickou ako na neho mozno by ti to pomohlo, nemusis tam rovno mirka tahat len na taky rozhovor.

mystery7
11. jún 2012

@borocka @hoogy ved ja som pisala, ze po zadku je az posledne riesenie. Nie som sadista, ale ani masochista. A aj u nas su obdobia, ked je total klud. Mirko sa napr.este nikdy nehodil na zem, neryzie ma,neublizuje si. Jho hysak je ten, ze krici a krici, az scerveneje a potom hystericky place. Je problem to zastavit a predist tomu....je asi nemozne. Kamoska mi zase vravela, ze v tomto veku maju deti aj silnu hormonalnu nerovnovahu a ze toto moze byt za tym.
Co sa tyka dr, uz som o tom uvazovala, potom bol relativny klud a teraz to opat zacalo. Uvazujem uz rozne.

zuzkaprofant
11. jún 2012

cafte, nik nepise ze mas byt sadista ked das dietatu po zadku alebo pod 😀 😀 😀

@mystery7 ale co pises Mirko je od mala taky nervoznejsi, ako ostatne deticky , neviem to je tak kazda mama vie co na jeho dieta plati ja ked dam malemu po zadku nie osm sadista ved do teraz ma plienku jeho to neboli 😀 ale vie ze presvihol latku a ideme dalej ospravedni sa mi da pusinku a sme v pohodke napr mne niekedy pomoze ked oblafnem maleho s niecim napr ide vystrajat vydim ze uz ide na to tak poviem ahah pozri co ide alebo pozri ideme pozerat rozpravku a on zabudne co chcel a je pohodka 😀 😀 ale to ako u dospeleho tiez nie kazdy den je super a niekdy je nam na prd tak ako aj deticky , treba vydrzat ale ja nemam nervy na to aby mi dieta vrestalo a to ma nas dost dovolene 😀 😀

a inac ked som pisala ze dat po zadku to neznanemalo ze dat taku ze ho prelomis 😀 alebo nieco podobne

mystery7
11. jún 2012

@zuzkaprofant zuzka, ja som to nemyslela tak, ze ty si sadista 😉
Myslela som to tak, ze keby Mirko dostal po zadku, vzdy ked nieco vystroji, tak uz by som sa povazovala za sadistu a to ja nie som 😉
A aj ja sa mu stale snazim odlakat myslienky, keby som to nerobila, tak uz neviem co by robil 😅

sirinka
11. jún 2012

@mystery7 rozmyslala si niekedy, preco je mirko az taky nervak? pamatam sa, ze si dost bojovala s nim v noci, ze nechcel spavat a ty si ho chcela naucit na postielku. alebo aj narodenie surodenca dokaze velmi vyrazne ovplyvnit detsku dusicku...
z vlastnej skusenosti ti mozem povedat len, ze taketo dietatko potrebuje co najviac lasky, objimania, hladkania... dieta ked bude mat absolutnu istotu v tebe, prestane mat taku velku potrebu s tebou neustale bojovat a tak sa snazit uputat tvoju pozornost.
a hlavne netreba cakat zazraky na pockanie, deticky musia z toho vyrast, trosku zmudriet, aby boli schopne pochopit rozne suvislosti...v tomto veku sa naucia posluchat ako opicky, ale mnohe veci este celkom presne nechapu... to ale neznamena, ze nema vyznam im to stale dookola vysvetlovat. raz to urcite prinesie svoje ovocie...

ludmilabb
12. jún 2012

@mystery7 ahoj len teraz som si precitala tvoj prispevok o detskom kutiku, trosku podobny scenar sa odohrava aj u nas, na ihrisku si Sofia mysli ze vsetky hojdacky su jej, akonahle sa jedno dievcatko len priblizilo k hojdacke uz letela ku nej, tahala jej hojdacku, kricala ze ona sa nemoze hojdat...riesila som to vysvetlovanim len je pravda ze oni vnimaju teraz pojmy moje, moja velmi citlivo, aspon niektore deti, spytaj sa ho, preco nechce pozicat vies takym tym chapavym postojom, nie hned vyhrazka ani vysvetlovanie proste on je mozno fakt presvedceny ze je to jeho, aj Sofia je presvedcena ze ta hojdacka je jej, toto obdobie je zlozite...presne ako pises rozladi ju zmienka o niecom, hned vresky, ziadny emocny medzistupen, proste hned hysak, tiez mam toho niekedy dost...tak rada by som vas videla na tom stretku lebo mame fakt velmi podobne detvaky
@jamaat odvravacky mame stale: ked sme boli u svokry tak jej povedala ze ked bude zla najde si inu starku, ktora ju bude posluchat /vychovna taktika prekrutena pre jej potreby...vyroky typu: nejdem, nechcem jest obed, nechuti mi, chcem sladke, ja nedostanem ty dostanes po zadku, ticho, co si hlucha?, hnevas ma chod prec atd, presne to co sme niekedy hovorili jej nam teraz pekne krasne hovori naspak a nema to ziadnu cenu 😒

sirinka
13. jún 2012

jaaaj dievcata, zase raz som urobila zufaly pokus kupit si peknu a pevnu podprdu...no hned ako som predavackam povedala ake rozmery potrebujem, krutili hlavami, ze take ani nemavaju...
niekedy fakt nechapem... na prsia, ktore tu podprdu fakt potrebuju pomaly podprdy ani neexistuju a ak, tak hrozostrasne odpudzujuce a na cicky, co su male, podprdu ani nepotrebuju mate na vyber od vymyslu sveta.... ☹

ludmilabb
13. jún 2012

@sirinka sa mi verit nechce ze na teba nemaju suce podprdy 😅

sirinka
13. jún 2012

@ludmilabb no a vidis...75D...maly obvod a velke kosicky...proste zla kombinacia...ked navyse su to prsia po kojeni, tak potrebujem podprdu pevnu, ale zase nech je aj kus k svetu....a tam som skoncila...
nema niekto rady, kde by som nasla nieco pre mna???

sirinka
13. jún 2012

objednaval niekto z vas z astratexu? nasla som tam celkom pekne...aka je kvalita? sedia velkosti???

mystery7
13. jún 2012

@ludmilabb aj u nas je to tak, ze co mu povieme, tak sa nam vsetko vrati aj s urokmi ☹

@sirinka ja som Mirka neucila na postielku, u nas bol problem vobec zaspat. Niekedy sm spolu lezali aj 1,5-2hodiny kym zaspal a spal len nalepeny na mne, ked sme ho prelozili do postielky, tak sa hned zobudil a len plac. Vies, nemam pocit, ze by som mu nevenovala cas a lasku. Objimame sa, mojkame, pusinkujeme. Ale s nim sa da len par minut, lebo to vacsinou skonci tym, ze mi nieco urobi-nechtiac. A to od malicka. A narodenie Slavka...tak to bol urcite velky zlom v jeho zivote. Kolko potrva kym si zvykne? Moja mama je napr. z Mirka prekvapena, hovori, ze my sme sa takto k sebe nikdy nespravali. Medzi mnou a bratom je rozdiel 2r a 8mesiacov.
Je to aj pre mna frustrujuce, ked sa mu snazim venovat, rozpravame sa, vysvetlujem vsetko a vidim, ze ucinok ziadny.

hoogy
13. jún 2012

@sirinka ja zvyknem objednavat cez saxanu, par sa mi podarilo fakt dobrych a kvalitnych,ale jedna sa mi rozpadla po par pouzitiach,ale ta bola vazne lacna.

ludmilabb
13. jún 2012

@hoogy @sirinka aj ja som cez saxanu a bola som spokojna velmi

sirinka
13. jún 2012

@mystery7 u nasej klarky to trvalo dost dlho...v podstate, kym magduska nedorastla do veku, kedy sa uz vedeli spolu celkom v pohode zahrat...

sssimi
13. jún 2012

@sirinka ja mám ten istý prblém s podprsenkami. Ja nosím 80 F momentálne 😅 A to sú podprdy len pre babky. Dokonca aj v tehotenskom obchode krútili hlavami, že len do Dčka maximálne majú, tak nosím vyťahané kojenecké po Sarah. Dokúpila som si len jednu, našťastie nie je nijak vystužená a nemá ani kostice, tak nevadí, že je malá. Ja som si nakúpila super podbrdy cez beateuhse. Také sexi spodné prádlo tam zväčša mali, ale ten internetoví obchod zrušili. Tam sa dali kúpiť také podprsenky aj "netypických" rozmerov, keďže boli na také silikónové kočeny 😀 . No a ja som si vtedy nakúpila Dčka a teraz sú mi malé 😢 . Tajne dúfam, že sa do nich ešte napracem.

jamaat
13. jún 2012

@sirinka
@ludmilabb Ja mám zase problém zohnať obyčajnú bavlnenú nevypchatú podprdu s kosticami a bez švíku. Pomaly už bez vypchávok podprdy ani nerobia. Za posledných pár rokov sa ženám náramne "zväčšili" prsia. Aj o 2 čísla. Zaujímalo by ma, či sú chlapi prekvapení, keď si potom pred nimi nové frajerky tie podprdy vyzlečú, alebo sú už zvyknutí a s tou zmenou rátajú.
Naposledy som si také obyč kúpila v Tescu, lenže to už je ix rokov a keďže ich nosím dookola, tak už dosluhujú. Idem kuknúť tú saxanu.

sirinka
13. jún 2012

@jamaat ja zo vsadial tie vypchavky vyberam....

@sssimi presne, aj mne dnes v jednom obchode predavacka znechutena mojimi rozmermi ponukala podprsenky tak na moju starku... 😠
a teda...tajne dufas...mne sa prsia zmensili, ked uz nekojim tak intenzivne...no ale nic moc to nie je teda a aj preto mam problem s podprdou....maloktora pekna je aj vhodna pre nie prilis pevne prsia... 😒

ale tie nase obchody su celkovo vybavene iba tym, co sa predava uplne najviac, lebo ja neviem kupit ani pekne topanky vel. 41, kamosky a sestra co potrebuju este vacsie uz uplne lutujem...
svokra nedokaze kupit 40 na siroku nohu, tak musi nosit o cislo vacsie...
moj muz si musi nechavat nohavice predlzovat...

proste ak nie sme v standarte....smola...

jamaat
13. jún 2012

@sirinka Nie taká. Táto je tiež s vystuženými košíčkami (ja to volám pancierové) a nie je čistá bavlna. Táto je na ten spôsob, ale nepáči sa mi. http://www.saxana.sk/podprsenky/hladke/podprsen...

borocka
14. jún 2012

@jamaat
@sirinka tak ja nosim 70C a problem nemavam 😲 aj minuly tyzden som si kupila a ako fajne mi drzi 😅 ale ja zasa kupujem podprdy v cinaku. aj tak to nosim kazdy den, tak je jedno ci mam za 20-30 eur alebo za 2-3 eura, aj tak sa to rozpradne. a v tescu mavaju take ako janka opisuje, tiez som si tam kupovala, krasnu cipkovanu fialovu, ale mali ich aj v bielom a rozmery snad do nekonecna...
a tie co maju spodnu cast brutal vypchatu.......raz som si to skusala v obchode, ale horor. ved prsnik sa mi do tej podprdy ani nevmestil. to je vhodne akurat pre nulky.

ludmilabb
14. jún 2012

@jamaat v Triumphe maju take bavlnene pekne bez kostice a viac pevnejsie vyzeraju, ja som snad styri roky kupovala dookola len ten jeden typ, uz ma tam poznali hned ako som vosla povedala jaj to ste vy co kupujete Trophy 😀