Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkaprofant
1. sep 2012

@mystery7 mozes aby si mala viacej casu ale uz nerob nic bez rukavic sisi mphla ist do mesta spravit umele toby ti lepsie drzalo a by tobolo krajsie tie bude vidiez ze su take netvoje pekne kazdy nechkik si prirovnaj odstrihni vypilnikuj a pomalicky len od malicka bacha aby si si prsty nezlepila🙂)potom pekne nalakuj ber lepidlo do kabrlky keby sa ti necht odlepil
Ja uz som doma kiko ide v pondelok do skolky 1.krat tak balimmu veci, a lezim v pyzame som ko ako stale u nas zima prsi:( privetania sa nebojim uz by som sa chcela sj najest ja jogurt na2 krat jem aby mi zle nebolo, polku jablcka o3 hodky zvysok mne ani nik nepovie ze som tehu skor ked som neba sa ma pytali🙂) mamka mi pride na dalsi tt tak ma vykrmi si odychnem ukludnim sa a bude dobre babo je v poriadku ma uz12 cm tak sa tesim🙂

borocka
1. sep 2012

@mystery7 uz je asi dost pozde radit........ja som to kedysi daaaaavno pouzila parkrat.najprv si nalakuj svoje nechty priesvitnym lakom kvalitnejsim-akoby ochranna vrstva. a potom tieto plastove nalep sekundovym lepidlom, inam ti hned odpadnu.

mystery7
1. sep 2012

@zuzkaprofant ja vobec nestiham nikam ist dat si to urobit. Nakoniec som sa vykaslala, nemala som cas ☹
@borocka vdaka za tip, mozno nabuduce. Ale sekundove je dost agresivne, ci nie?

mystery7
1. sep 2012

jaaaj kocky, svadba dopadla katastrofalne 🙄
Noc pred som bola 2x robit Slavkovi mlieko a 3x som bola pri Mirkovi, ktory plakal. Rano budicek 5:20, Mirko o 6.
Slavko spal doobedu az pol hodinu ☹ co normalne doobedu uz nespi, ale bol total nervozny z nedostatku spanku. Mirko zaspal cestou v aute na cca 15min, bol nevyspaty koli nocnemu placu.
V kostole nevydrzali vobec, vonku skakali o 106 a Mirko stale krical, vrestal. Na oslave behal do osalenia, na kazdeho krical vypadni a umres 🙄 to vypadni ma z reklamy na monte 🙄
Na zaver sme sa este s mm chytli 🙄 doma sa mi ako perlicka Slavko v postielke povracal 🙄 tak som ju musela prezliekat a este periem 🙄
Aaaaaaaa

mystery7
1. sep 2012

@zuzkaprofant dobre, ze si uz doma, dufam, ze sa das rychlo dokopy. Snad ti mamkina starostlivost pomoze 😉

borocka
2. sep 2012

@mystery7 je agresivne, prave preto si daj ako podklad obycajny priesvitny lak. ked budes potom odliepat tie umele, normalne si ho odlakujes a lepsie povoli aj to sekundove.

borocka
2. sep 2012

Baby, inak ani neviem ako sa mate, ako zijete, ako sa chystate do skolky......uz vobec nestiham 😒

tento tyzden som davala patovi dokopy skrinu, to dieta snad vobec nerastie. komplet su mu dobre cizmy aj zimne bundy z minueho roka. dokupila som akurat nejake teplaky,ponozky,slipy a pancuchy, lebo su take opotrebovane. inak nic. vsetko kompletka je mu dobre este z minulej jesene. no pochopite to???
do skolky sa uz tesi, kamosi mu chybali. a aj mne bude cez den lahsie, ked viem ze sa doma s mojimi pubertakmi surodencami nebude nudit.

mimochodom v piatok sa mi narodila neterka, uz tretia v poradi. Hana.

joannas
2. sep 2012

@mystery7 no ti maš dobre nervi ,ja biť tebou tak ch tak dočapem po zatku

kosska3003
2. sep 2012

@borocka no bud rada ze mu to je dobre ja sa to bojim aj skusat tie zimne veci bundu viem ze nema lebo som ju uz predala overal neviem a topanky ju tlacili uz ku koncu zimy tak minimalne 100 eciek neni mojich co jej musim bundu kupit a aspon dvoje topanky a dufam ze nebudem musiet ak overal s malym nemam problem ten bude vo fusaku a topanky nepotrebuje 😀 😀 😀
mne Marika do skolky nejde som myslela ze ak bude zla ju dam ale zatial je dobra velka sestra o Mareka sa poctivo stara ked place hned je pri nom co sa deje a dava mu dudu alebo mi povie co mam robit ze daj mu papat mliecko alebo prebal ho je pokakany no zlata je dnes som ho mala v perinke a tapkala som ho po zadku akoze a Marika vresky nech ho nebijem 😀 😀 😀 som zvedava kolko jej to vydrzi
horsie je to s marekom v noci som spala asi 4 hodiny som zvedava na tuto noc baby su fakt lepsie ako chalani cest vynimkam 😀 😀

sirinka
3. sep 2012

@borocka
@kosska3003 ja som zatial dokupila par triciek s dlhym rukavom, lebo z tych vyrastla, topanky su jej dobre este z jari...
zimne veci som este neriesila, iba lyziarky uz mame v garazi 😀

mystery7
3. sep 2012

@joannas je dost blbe nalozit mu na zadok pri kostole, ked viem, ze bude rucat ako tur. Ani farar vo vnutri by si vlastne slovo nepocul. A konecny ucinok 0. To je na tom najhorsie. Lebo niektore deti su potom aspon hodinu ticho a unho nehrozi. O 5 minut pokracuje.
Slavko nekrical ako Mirko, on len rozpraval a v kostole v kociku na hudbu tancoval. Az vonku zacal kricat, ked videl, ze Mirko vystraja.

Dnes isiek do skolky s revoooom, ale aky sme my mali klud. Svaty pokoj. Konecne sa Slavko po cca 3mesiacoch kludne pohral. Zmenili im triedu, teraz chodi Mirko na poschodie, takze musim nechavat kociar dole. Rano som sa so Slavkom trapila po schodoch-chcel ist sa 🙄 velka taska s vecami na pleci a za nami revajuci Mirko.
Teraz ho ma vybrat mm, tam som zvedava, co bude hovorit.

joannas
3. sep 2012

@mystery7 jata chapem že ti to je blbe lebo ludia sa pozeraju ....ved oni nemali take zle dety len tie najlepšie 😠 ale ja nato nervi nemam poviem raz druhikrat a tretikrat už čapem, 😝

joannas
3. sep 2012

@borocka bud rada aspoň ušetriš 🙂

sirinka
3. sep 2012

@joannas no ale s tym capanim opatrne, niekto by ta za to mohol aj nahlasit, nehovoriac o tom, ze to nepatri medzi najvhodnejsie vychovne metody....aj mna obcas ide porazit a dostanu, ale v podstate tym tak maximalne vyvolas u dietata strach, nic ine....

nasa Magduska dnes absolvovala prvy krat skolku a zvladla to vyborne, tak dufam, ze jej to aj ostane...

joannas
3. sep 2012

@sirinka tak ale ved ch nebijem že ma modrini,však to je dobre že ma strach aspon par dni ..ked poviem či cho mam dočapať chned je dobri,ale za par dni už to nancho neplati,

sirinka
3. sep 2012

@joannas no a v puberte sa zacnes bat ty jeho...bitkou dieta nevychovas...

joannas
3. sep 2012

@sirinka no dobre tak mnie ,tak porad ako aby posluchal?

joannas
3. sep 2012

@sirinka ale však aj ti pišeš že dostanu 😉

sirinka
3. sep 2012

@joannas jasne, aj moje obcas dostanu, ked uz ma vytocia uplne, ale tak keby som ich mala bit zakazdym, ked nechcu posluchat, tak to by bolo drsne haha...
a co sa posluchania tyka, tak si myslim, ze vzdy zalezi od situacie, niekedy diskutujeme, niekedy ignorujem (napriklad vrestanie a valanie sa po zemi v obchode kvoli sladkostiam), niekedy ich izolujem od dovodu vycinania (ked sa napriklad biju na dvore, tak ten kto vystraja musi ist za trest do izby) a pod....
a postupne si tie deticky osvoja zaklady slusneho spravania, najme teda je dolezite podla mna dookola vysvetlovat, ako je vhodne sa v tej ktorej situacii spravat a preco...
ale napriklad trestat trojrocne dieta bitkou za to, ze ho nebavi sediet potichu na nudnom svadobnom obrade, tak to asi nie. na svadbach v kostole mam aj ja problem obsediet, nie to este dieta... 😉

joannas
3. sep 2012

@sirinka tak ale ani ja co nečapem často a zakaždu maličkosť,tak to ta vichova je ako uvas, 🙂

joannas
3. sep 2012

@sirinka napriklad pred chvilou bol vonku na balkone a vonku prši ...vola nancho čo robiš tak že nič .idem pozriet a on stoji na daždi vravimpod užaj dnu nestoji sda na daždi,misliž že šiel? 😠 figu musela som ist dole ponho čapla som mu po zatku a zaruku priviedla dnu,idem cho prezvliecť lebo je celi mokri 😠

dm1
3. sep 2012

@borocka u nas je to podobne co sa veci tyka malo dokupujem ale zimne boty mal min. zimu z predroka tak teraz budem isto kupovat.

u nas som kvoli skolke nastvana ..... nase dieta ktore sa tesilo do skolky aj v lete a nemal problemy teraz nechce chodit... oni ich totiz rozdelili s jeho kamosom od detstva a ako sa to dozvedel tak na druhy den uz place. a pritom isiel min. tyzden po 2 mesiacoch do skolky a pohoda..... dali im do triedy nove deticky co este neboli takze vsetko odznova sa uci co je podla mna velka skoda. riaditelka sa so mnou ani o prelozeni nechcela bavit ze to menit nebude a hotovo ☹

jamaat
3. sep 2012

@joannas Ty si cudzinka?

joannas
3. sep 2012

@jamaat prečo si to misliš?

jamaat
3. sep 2012

@joannas Píšeš ch namiesto h.

mystery7
4. sep 2012

@sirinka mna napr.ani nestvalo, ze dnu nevydrzi ako skor to, ze vyjde vonku a aby sa tam kludne pohral, tak radsej stucha Slavka, aby plakal. Ved uz musi vediet, ze za to dostane. Alebo sa tam vyobliekany sucha o mur-ved toto nerobi ani inokedy. A ked mu pohrozim, vyje ako sirena!!!
Pritom som mu vsetko vopred vysvetlila. Ako sa ma kde spravat. A 5min pred koncom, total rev, lebo on chce ist naspat do kostola. A ked som mu asi 3.x vysvetlovala, preco sa nemoze vratit, tak rycal ako najaty. Ved o nic neslo. A taky vreskot pre nic ma tociiiiiii.

iinuska
4. sep 2012

@dm1 tak to by ma tiez mrzelo. Neverim, ze keby trosku chceli, ze by sa to nedalo vybavit

hoogy
4. sep 2012

@borocka aj ja som Matkovi skusala zatila sice len topanky,ale su mu dobre cez leto moc nenarastol vidim to hlavne na obleceni. dnes chcem vyskusat este ostatne oblecko a uvidim co este dokupit. gratulujem k neterke 🙂

hoogy
4. sep 2012

@dm1 to je riadna neochota zo strany riaditelky...

iinuska
6. sep 2012

ahojte zienky
zhanam pre Adamka do postielky plachty. On ma taku tu medzi detskou a dospelackou, teraz neviem presne rozmer, ale tusim 160 cm by mohla mat na dlzku. Mate nejake overene stranky, kde by som mohla objednat? diky