Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
31. máj 2009

Ahojte.

Viem, že autosedačka je najbezpečnejšia, preto ju chcem používať. Máme vajíčko od Cam Cortina a používa sa samozrejme v protismere jazdy. Keď je to len na zemi položené, tak sa mi to zdá OK, lebo je v takom poloľahu. Ale keď sme to do auta založili, tak tie sedadlá sú trochu šikmé a tým to autosedačku vzpriami. Takže malá tam neleží, ale vzpriamene sedí. Máme aj tú vložku, lenže jej hlávka kľuckala dopredu, takže to vôbec nepomohlo. Síce sa tvárila spokojne, ale mne sa tá poloha proste nepáči.
Skúsim ešte návod lepšie poštudovať a prípadne tú sedačku niečím podložím, aby to vyrovnalo šikmosť sedadla. Alebo čo. Ach jo.

A čo sa týka stravy, my sme v pohode. Mimochodom, v pôrodnici nám vkuse dávali kadejaké fazuľové a kapustové polievky, mäso s hrachom, dokonca aj pomaranč. Takže ohromne vhodné jedlá. Nadúvalo ma z toho statočne, našťastie Emke to nič nerobí.

sssimi
31. máj 2009

Kočky čo máte to lehátko vibračné-aj to používate? Chcú vám tam byť detičky? Ja nad ním uvažujem a neviem či ho mám kúpiť.

sssimi
31. máj 2009

Dm ja si dávam kukuricu a pohoda.

Inak malá sa mi asi nevyhádzala z jahody, ale pravdepodobne z pampersky... Taká som nahnevaná-pampersky drahé jak sviňa-malá sa mi vyhádže a k tomu mi vždy keď je pokakana preserie plienku a to som kúpila 3 veľké balíky ☹

zuzkaprofant
31. máj 2009

cafte ako sa mi mame ja som spala do obeda dnes som daka max unavena
ja papam uz skoro vsetko vcera som si dala salat kde bola kukurica paradajka a maly zatal nema zadnu vyrazku tak asi je to oki akurat troska mu chodilo po brucku ale nebol casto pokakany tak akurat ako je stale takze asi je to v pohodke inac aj vase babatka tak uz akoby gagotali inac aky cajik ste kupili pre ne neviem aky mu mad dat aku znacku a pod

emode
31. máj 2009

Ahojte,
my sa stale trapime, dost nas trapi to brusko, stale sa vzpiera, vystiera a krci nozicky, cela ju chuda cervena a nic ju nebavi, ani na rukach jej uz nie je dobre. Skusali sme uz vsetky osvedcene veci ☹ ma to trapi lebo mam pocit ze zatial je taka nestastna na tomto svete ☹

zuzka to su len take chvilky u nas (asi ked zabrali kvapky), ked nas vnima a otvara ustocka a ide si oci vyocit 😀 aj sa skeri riadne inak sa skoro stale pucime a trapime myslim ked nepapame a nespime ...

sssimi aj my sme mali take drobne vyrazky na zadocku ale zmizlo nam to, mame nieco na tvari, take drobne, neviem co to je, ale uz to tam mame dlho a pritom si fakt davam pozor co zjem 😒 asi zacnem jest vsetko a aspon budem vediet, co malej je 😖 😖

jamaat
31. máj 2009

Emode, aj moja sa často pučí, ale nemyslím, že je to boľavým bruškom. Proste sa pučí a niekedy aj zlostí len tak. Niekedy ju dám na bruško, aby si tak energiu vybíjala, dvíha pekne hlavičku a trénuje. Keď je na rukách alebo sa v kočíku hondŕľa, tak je spokojná.

zuzkaprofant
31. máj 2009

jamt to nas to iste pusi sa jak pucadlo ale len tak bezdovodne si myslim a sa zlosti pri tom on sa vie zlostit aj na takom cumle ze ho ma v ustach a potom sa zlosti ze ho vypluje a nevie ho najst .xiix no katastrofa niekedy sneho lebo ani tak ani tak ale potom ho to prejde a sa usmieva a nema rad ked ho velmi pusinkuje 😀 😀

jamaat
31. máj 2009

Zuzka, presne tak to je :D

dupinka
31. máj 2009

ahojte!

co sa tyka jahod, tak tie by som nejedla. Ono to babatku neurobi nic, ale je to silny alergen a moze sa to prejavit v neskorsom veku. Radsej si nedam, ako mat z dietatka alergika. Ved budu aj dalsi rok 😉

emode
31. máj 2009

jamaat aj to robime, si nevies predstavit arzenal ktory uz skusam, hojdame sa na fitke, trenujeme brusko, masirujeme brusko, manzel sa s nou mazna, tie postolky davame dole skoro kazde dve hodiny, necham ju aj volne bez plienky, nech sa vyvetra ... nosime sa, pocuvame pracku, vozime sa v kociku, alebo v aute, hladkame sa, si lahnem len tak vedla nej a hrame sa s ruckami, kukame na seba, skusame lehatko s hrazdickou atd. samozrejme okrem zakladnych potrieb ako prebalenie, krmenie, umyvanie ....

fakt jej venujem 22hodin denne, zvysne dve hodiny je s nou manzel, spim aspon medzi desiatou a dvanastou v noci 😖
ak viete este o dalsich aktivitach, sem s nimi 😀
ale musim ju aj pochvalit, teraz spi uz 3 hodiny ... 😀
tiez to s jahodami neriskujem, ani med a orechy

jamaat
31. máj 2009

Emode, tak arzenál máte riadny! Počúvanie práčky je dobré 🙂

mirka_mt
31. máj 2009

Ahojte, maminky 😉

Ako viete, chodievam sem máličko. Chcem vás poprosiť o radu: máte nejaký dobrý článok, kde sú popísané všetky rizikové potraviny? Viem, že je to individuálne, ale aj tak by som ocenila nejaký komplexný zoznam. Niekedy som už z toho "chorá", čo všetko sa nemôže 😖

Emode, tiež sme teraz mali 2 dni problémy s bruškom, ale hádam to už bude dobré, ked sa Linda "vyprázdnila". Nech sa aj tvojej Sofinke čoskoro uľaví... 😉

jamaat
31. máj 2009

Dievčatá, vám nedávali v pôrodnici sponzorské balíčky? Ja som dostala dva a v obidvoch bola brožúrka o bábätkách od 0 do 12 mesiacov. Super vec, je tam všetko podstatné a základné a trebárs aj o výžive a háklivých jedlách.

dupinka
31. máj 2009

mirka, na prvej strane dala tusim sirinka alebo monkap velmi dobry zoznam 😉

sssimi
31. máj 2009

Jamat ja už mám jednu prečítanu a teraz som čítala tú zelenú happybaby je to fakt perfektná vecička. My ideme s mm dnes na cukrovú vatu tak okolo 19tej-máme hody, tak sa ideme na hodinku vyventilovať 🙂 ... Mama bude strážiť. Je to fakt super vec na chvíľku vypadnúť z domu aj keď stále hovoríme len o malej 😀 Potom Vás to až baví si ju rýchlo pritúliť k sebe a ani keď plače tak nie som nervózna (na chvíľu) 😀 ... Dnes sme boli od 3tej do 6tej na nohách ☹

rybca
31. máj 2009

Ahojte, mam chvilku a tak vam popisem co a ako bolo.

Takze vo stvrtok ma hospitalizovali. Pri prijme mi namerali tlak 160/105, tak uz bolo halo, ale myslim si, ze to bolo len z neznama a este k tomu ortutovym tlakomerom co je dost subjektivne meranie. Cely stvrtok som len prelezala. Asi keby som neranajkovala, tak by ma hned pustili na zatazovy test. Takto ma nan poslali az v piatok rano. Moj prvy zazitok. Dali mi infuzku s oxotycinom (ci ako sa to vola) a vyvolali mi kontrakcie, tie boli celkom v pohode, bolest len ako pri menzese. Ale vedla akurat rodila jedna mamicka a tak kricala, az som sa sama rozplakala. Neviem ci od sucitu, ci strachu, ze ma to bude tiez tak boliet.

Zatazovy test vysiel super, obaja sme boli plne pripraveny na porod. Zatial som mohla normalne jest a vecer mi dali cipok na zmaknutie porodnych ciest. Noc som prebdela. Prechadzala som sa po chodbe v bolestiach, ktore sa opakovali kazde 2 minuty. Myslela som si, ze uz je to tu a cela stastna som zatinala zuby, predychavala a tesila sa z pokroku. Doktor bol akurat na porodnej sale, takze som musela na neho cakat a potom to prislo. Napriek vsetkym bolestiam a kontrakciam som sa neotvorila ani o kusok, takze stale som bola otvorena len na jeden prst. Dali mi cipok od bolesti a par hodin som si aspon trosku prerusovane pospala.

Na druhy den v sobotu sa vsetko zopakovalo. Vecer cipok, v noci bolesti, ale s tym, ze uz nemam nic jest ani pit, tak som si myslela, ze som konecne o kusok blizsie k mojmu drobcekovi. V priebehu noci som sa sice trochu viac otvorila, na 3 cm, ale do rana potom zase nic. Uz som bola psychicky na dne. O siestej ma vzali na monitor ci je s babatkom vsetko ok. V sobotu rano som mala este aspon kontrakcie ako take, ale teraz v nedelu rano, uz aj tie prestali. Bola som zufala, rozplakala som sa tam. Potom prisiel sluzbukonajuci doktor Korbel, ked videl v akom som stave a na 3 cm otvorena, tak ma vzal na porodnu salu, ze tomu skusime este pomoct.

Tak som sa pobalila, zavolala drahemu a odisla som na nadstandardny box. Po tom zazitku pri teste som si povedala, ze nepotrebujem pri svojom porode pocuvat krik inych zien. Nezvladla by som to. Takto v boxe sme mali sukromie, mohli sme sa o hocicom rozpravat a tak. Tu mi dali infuzku, s glukozou, kedze som nic nejedla a nepila a potom este nieco co znovu vyvolalo kontrakcie. Konecne sme sa dostali aspon k pravidelnemu intervalu 15 min. Aj ked doktorom to nestacilo. Co chapem, ale ja som bola vtedy vdacna aj za to..🙂 Tu som sa otvorila na 4 cm. Dali mi Epi a konecne som si aj trosku oddychla od bolesti. Epi mala otvorenie este urychlit, ale nestalo sa. Mali sme sa rozhodnut, ci este pockame hodinu, alebo ideme rovno na cisarsky. Ale povedal, ze to nevidi velmi ruzovo.

Rozhodli sme sa pockat. Doktor odisiel a po par minutach mi skoncila ucinkovat Epi, takze opat nastupili bolesti. Este vacsie ako predtym. Chvilu som to vydrzala, ale potom som poslala draheho, nech im povie, ze sme si to rozmysleli, ze ideme na ten cisarsky. Ale to uz v tom case nebolo mozne, lebo im priviezli surny pripad, ktory museli hned operovat. Tak sme cakali, aspon ze si anesteziologicka odbehla pichnut mi aspon dalsiu davku Epi. Asi po hodine a pol prisiel doktor, ze teda ideme na to a ze ako dobre sme sa rozhodli pockat, lebo ze nevie co by robil, keby zacal so mnou a do toho ten surny pripad.

Takze teraz mi z Epi spravili uplne znecitlivenie od pasa nadol. Evidentne pre to, aby som im neusla z toho operacneho stola. Priebeh cisarskeho vam asi ani nebudem opisovat. Napisem len tolko, ze to je dost neprijemny zazitok a len tak lahko nan nezabudnem. Po vybrati maleho ho umyli, zabalili a doniesli mi ho k stolu. Bola som sice dost unavena, a nemohla som sa ho dotknut, ale aj tak to bolo krasne a opat som plakala..🙂 Nasledne ma zacali zasivat. Vtedy ma na chvilu uplne uspali. Zobudila som sa este tam na stole. Previezli ma na izbu, kde mi davali jednu infuzku za druhou, doniesli mi aj maleho, aj som skusala kojit, ale z toho sa vyklula pre nas nocna mora. Noc som nastastie prespala a na druhy den ma uz stavali na nohy, osprchovala som sa a presunula na nadstandardnu izbu. Neskor mi doniesli maleho a okrem prvej noci sme uz boli stale spolu.

jamaat
31. máj 2009

Sssimi, aj ja mám tú happybaby a ešte mamaaja. My sme boli včera na turíčnom jarmoku v mojej rodnej dzedzine, ale aj s malou. Tak som ju pri tej príležitosti plno známym poukazovala a mám zoznamovanie z krku. 🙂

jamaat
31. máj 2009

Dievčatá, ktoré máte veľké prsia a ešte by sa vám zišli materské podprdy... Predávam tieto https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

jamaat
31. máj 2009

rybca, tak nemala si to ľahké. Ja som postupovala podobne ako ty, tiež ráno oxytocínový test - celú fľašu mi dali, potom kontrakcie prešli. Potom zase prišli, už ma dali na sálu a zase prešli. Pomedzi to som podriemavala. Na rozdiel od teba som sa pomaly aj otvárala, ale keď som bola na 8cm a nikto nič nerobil, doktor furt len čakal, nakoniec jedna smena končila, druhá začínala. Na novú smenu doktor meškal takmer 2 hodiny, ale ten konečne začal aj dačo robiť. Dve sme tam boli také, že sme to mohli už mať za sebou, keby sa predchádzajúci doktor mal k činu. Takže tento najskôr susede pustil plodovú vodu a vzápätí aj porodila. Potom mne tiež prepichol vodu a dali ma opäť na oxytocín. Ibaže mi ho asi pustili prirýchlo, lebo po 2 kontrakciách prišla hrozná súvislá bolesť, myslela som, že sa zbláznim. Darmo do mňa sestrička hučala, že musím dýchať, lebo bábätko nemá kyslík. Nedalo sa. Keď CTG ukázalo slabé ozvy malej, tak musela ísť rýchlo von a tlačiť som začala pri 8cm. (Podotýkam, že klystír mi dali dávno predtým, potom mi dovolili jesť, takže s malou išiel von aj obsah čriev, čo mi teda príjemné nebolo, ale zároveň v tej chvíli som na to kašlala). Keď ma doktor rozťahoval rukami, bola to zase hrozná bolesť. Infúzku stíšili, takže mi opäť prišli normálne kontrakcie, ale museli sme to urýchliť. Tlačila som z plných síl, bolesť, strach, ešteže som mala nohy pripútané, lebo by som ich tam neudržala. Vďačná som bola za nastrihnutie, lebo to urýchlilo pôrod. Nakoniec teda Emča vyšla zo mňa a bola v poriadku. Šitie tiež nič moc, ale aspoň ma zašil poriadne na rozdiel od prvého pôrodu. Toľko teda v skratke.

sirinka
31. máj 2009

sssimi to vibracne kresielko pouzivam a malu to uspava...

jamaat ja to vajicko uchytavam pasom a tym si ho aj sama nastavim, v akej polohe ho chcem mat...pri isofixe je to asi ine...

rybca
31. máj 2009

jamaat - plodovku mi prepichli hned ako som prisla do toho porodneho boxu, na to som uz aj zabudla..🙂 ale tiez si to nemala jednoduche, a to si rodila sama, alebo si tam mala manzela? ja by som to po psychickej stranke bez priatela asi nezvladla

tanulik21
31. máj 2009

ahojte dievcence, tak som sa aj ja dostala k nb (uz si mozem poriadne sadnut 😀 ) - troska popisem porod 🙂

- Tomasko sa narodil 18.5. -konecne- prvu vyvolavacku mi dali uz 16.5 ale ta nezabrala, tak som si uzila vikend plny kontrakcii, ale staaale som sa neotvarala, no a potom 18.5. rano o 6:00 nacupkal doky a po par hodinkach sa konecne nieco pohlo, jasne ze to trvalo, takze este o 20:00 som bola otvorena na 9, to uz ale doktori nechceli dalej cakat a ze ten 1cm nejako vybojuju(doslova, lebo som mala pocit, ze mi vo vnutri nieco puklo), takze porod bol nakoniec kliestovy - znie to dost hrozivo, ale vystihla som asi najlepsi tim lekarov ( nemala som zazmluvnenych ), malicky nemal ani fliacik ani bozulku, nic. Ja som tiez nic necitila, vlastne som uz asi od 10:00 ficala na epi, za cely ten cas som mala asi 9 davok a pri otazke anesteziologicky, ci este chcem davku, som si uz pripadala ako zavislak.

Takze porod aj ked vycerpavajuci a riadne namahavy (pocas tlacenia mi klesol tlak, som tam zamdlievala, nevedela som vnimat ani ked mi maleho prilozili k prsniku) by som si kludne zopakovala este raz. Aj ked pri predstave, ze by nieco malo byt bez epi ... teeeda vsetky maminy, ktore rodia bez su pre mna superzeny. Horsie uz bolo to sitie, som poplatana doslova od mocaku po konecnik, takze parada, v nemocke mi kvoli tomu nechceli maleho doniest, ze az ked budem fit ( tak si viete predstavit ako rychlo som sa "zotavila", asi o hodinku som uz so zatatymi zubami behala po chodbe).

Co ma v nemocke este trapilo, bolo kojenie. Prsia sa nenormalne zvacsili, uz som niekde pri F-kovych kosikoch, manipulacia s nimi mi pripadala takmer nemozna, a cim viac mlieka som mala, tym plochejsie bradavky ( az nakoniec zmizli), tak sme sa dost vytrapili a papali aj kazdych 15min. Nakoniec som doma pouzila odsavacku, prikladame ale papame aj z flasky, takto mam aspon srdiecko na pokoji, viem, ze je maly napapany.

Dnes sme uz relativne zohrati, dokonca mame aj aky-taky rezim. Ale aby vsetko nebolo take lahke a idealne - jeden prsnik sa mi zacal neskutocne nalievat a dopadlo to tak, ze sme dnes skoncili na gynde so zapalom. Ficim na paralene a atb, a pri kojeni mam v jednej ruke maleho a pod druhou teplomer.

Idem prihodit fotecky do albumu, pekny vecer prajem

sirinka
31. máj 2009

tanulik ahoooj...juj tak sme sa nakoniec v tej nemocnici nestretli, ale keby som vedela, ze si na cakacke ta aj pridem pozriet 😉 nas akurat 18-teho pustali domov...
tak sa dajte rychlo dokopy, flasticku nech nemusite dlho pouzivat a idem kuknut fotky... 🙂

jamaat
31. máj 2009

sirinka - musím to nejako vyšpekulovať s tou autosedačkou. Zapínaj ju teraz môj chlop, takže nabudúce skúsim ja.

rybca - nemala som tam partnera a pri samotnom pôrode som si na neho ani nespomenula. Nechýbal mi. Som divná a asi by som to v jeho prítomnosti znášala horšie. Aj tak by nemohol byť so mnou na čakačke a ku tlačeniu som ho nepotrebovala. A vyrevala som sa aj ja, to ničnerobenie bolo na psychiku hrozné. Bola tam ešte jedna dievčina, ktorá rodila ešte o deň dlhšie ako ja. Ani 2 dni po napichnutí vody s ňou nič nerobili, len čakali. Tiež si dobre poplakala. Na tretí deň jej konečne spravili cisársky.

dupi - Ja som rodila bez epi, až do tých posledných kontrakcií - vlastne len tej jednej bolesti na konci, sa to dalo vydržať.

sssimi
1. jún 2009

Ahojte. My zase kukučkujeme.... Moja malá ma výdrž ☹ , len ja nie... Našťastie som si 2 hodiny schrupla-mama mi pomohla inak by som nespala ani to keďže Sarah je už od 10tej hore... Nechápem ako môže tak dlho vydržať.

Siri to kresielko idem asi zajtra kúpiť... Len budeme musieť ísť asi až do Nitri, lebo v TO ho pravdepodobne nedostanem kúpiť...

mimi21
1. jún 2009

rybca, tanulik, tak vidim, ze ti nasi drobci nas vsetky riadne potrapili, okrem toho ze si dali na cas, ani porod nebol sranda
aj mne dali oxitocin, bo som sa neotvarala - voda mi odisla v nedelu o jednej na obed a mala sa narodila na druhy den o pol4 poobede, ale mne padli len 3 kvapky z infuzky a ja som dostala take kontrakcie, ze som si myslela ze budem lozit po stenach - trvali strasne dlho a strasne silne 😒 😒 😒
potom som si doslova vymodlila epi, lebo to bol kopec neochoty okolo toho, jednak ze jedina dr. co to vo zv. picha mala stale operacie a bolo pol2 a ona mala prac. dobu len do pol4 tak sa bala aby mi to stihla dopichat - no comment, lebo pristup proste katastrofa
ale ked mi pichli epi, uz mi bolo aj do smiechu, vobec som nic necitila, ked mi dr. povedala, ze ideme rodit
bol to trochu zvlastny pocit, lebo ja som skoro ani kontrakcie necitila, tak mi PA vravela ked mi tvrdlo brucho aby som tlacila
a co som sa neotvorila za den, to som sa po epi otvorila za hodinu a pol, u mna to urychlilo porod, u kazdeho to ale vraj inac zabera

mimi21
1. jún 2009

sssimi a klobuk dole pred tebou, lebo my sme si asi len 2 dni nevedeli najst rezim, mala sa budila v noci kazde 2 hodky, to bol jej rezim 😀 😀 😀 a ja som bola z toho riadne "rozbita" ...

sssimi
1. jún 2009

Mimi naša malá je po každom papaní cca hodinu hore vždy a cez deň je aj 6 hodín hore a v noci tie 3-4 hodiny... Každý deň je to iné... Teraz mi buvká ako anjelik 🙂

mimi21
1. jún 2009

no aj moja buvká,
ona zvykne byt hore doobeda, tak 2-3 hodky a poobede okolo 6 - pred kúpaním, tiez tak 2 hodky
dnes mi zase v noci spala od 9 do pol4 - moj malý pokladík 🙂 🙂 🙂
idem rýchlo pozehlit plienky

atima
1. jún 2009

ahojte
ked tu čitam ako prebiehali jednotlive porody ani tomu nemozem uveriť snad ani jeden nebol rovnaky, aj ten moj bol ktastrofa ale vdaka mojmu hroznemu psychickemu stavu. Rybca viem presne co znamena psychicky kolaps ja som to mala podobne až nato že pri mne vkuse rodili baby s obrovskymi bolestami a krikom a popritom som bola svedkom aj narodenia mrtveho plodu, čo by som fakt nepriala ani najhoršiemu nepriatelovi. Asi to všetko malo za nasledok to že som sa ani po 4 dnoch vyvolavačiek a oxytocinu na striedačku neotvorila ani na 1 cm. Ale nevadi ja som dnes spokojna ako to dopadlo aj napriek tomu že som maleho videla asi až o 4 hodiny kedze cisarsky mi urobili v celkovej anesteze. Už dnes to všetko mame za sebou a začiname si na seba zvykať a učime sa papať. Aj ked ma šialene bolia bradavky asi by som nemala to srdce nedať mu ked je strašne hladný.

Inač neviete niečo poradiť na bolestive bradavky mam kren od Aventu ale nezda sa mi že pomaha.