Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
27. sep 2009

my mame tento
bola to dobra cena ale taliansky kocik na slovenske chodinky velmi nesadol

http://www.kocikovo.sk/product/giordani-3per8-s...

ludmilabb
27. sep 2009

ja som tiez studovala ale dako som to poserkala a teraz sa mi vsetci smeju ze co ja chcem robit s tymi malymi kolieskami v snehu a kazdy suter citim ked s nim idem o obrubnikoch ani nehovorim ☹

mimi21
27. sep 2009

ludka ale je pekný 😉
snad nebude vela snehu 😉

ja mam ludka stolicku, ktoru vyuzivame prakticky od narodenia, aj ako lehatko a je az do 3 rokov

mimi21
27. sep 2009

ludka a nerozmyslala si, ze na zimu by si ho skusila predat a sportak si kupila s velkymi kolieskami ???

jamaat
27. sep 2009

No ja na tvojom mieste by som asi vydržala ešte do zimy, kým je v hlbokom kočíku. Potom ho predať, kúpiť si samostatný športový kočík a autosedačku tiež už pre väčšie deti. To ti akurát vychádza, že naraz Sofia začne sedieť a sneh padať, takže môže prejsť do nového šporťáka.

Ja budem určite kupovať ešte nejaké ľahké golfky do mesta. A rozhodnem sa, či si nechám terajší šporťák, alebo sa celého setu zbavím.

sirinka
27. sep 2009

my mame drevenu stolicku, ale to preto, ze sme ju zdedili...nie je zla, ale priklanam sa k tym plastovym, modernejsim...no ale co uz...
a co sa tyka snehu, v tom ozajstnom ktory kocik ide dobre...mozno tank tako...ja neviem, ale podla mna na snehu to istia sanky... 😉 no ale u nas na juhu sneh nie je az taka tragedia... 😝
uvidim, ako bude jazdit ten nas dvojkocik..., hauck ani peg perego sa neosvedcili... a jednoduche golfky som zacala pouzivat az tak od roka a tam su kolieska tiez malicke...tak ktovie...

emode
27. sep 2009

mimi sneh musi byt ako potom budeme chodit na sankach ??? 😀

ludka ani my sme to velmi nevyhrali s nasim concordom v terene nic moc ...

kde nik tu nik idem spinkat ... noha stale neodpuchla 😢

sssimi
27. sep 2009

Tak baby moc nie ste spokojné s kočíkmi... Nie je nad tie v čom nás naše mamy odchovali... To aj perovalo...
Ja mám požičaný Patron F3 a kočík je fajn, veľká vanička, ale je trojkolesový a predné koleso je pevné a to je o ničom... Kočík musím stále zdvíhať. Našťastie je fakt len požičaný.

sirinka
27. sep 2009

sssimi ja mam PP starsi typ aj peruje ale v snehu to nepomaha 😉 inac ja som s nasimi kocikmy spokojna...

ludmilabb
28. sep 2009

dobre rano, my mame za sebou v celku dobre dva dni, zeby to bolo navratom mojho manzela a vikendu? tak som zvedava aka bude cez den ked budem na nu sama 😝
akurat vykrykuje v postielke, zachvilku to prejde do placu

mimi21
28. sep 2009

ludka aj mala si potrebuje oddychnut, aby ncerpala novesily, takze cez vikend oddych a cez tyzden v plnej parade 😀 😀 😀
ale nie len si robim srandu, bodaj by vam to vydrzalo co najdlhsie, najlepsie navzdy 😉 😉 😉

jamaat
28. sep 2009

Dobré ránko. Mne je dnes nejako grcno. A malú sa snažím uspať už hodinu. Buď si brbloce, alebo škrieka. Skúša, aký najvyšší tón sa jej podarí vydať. 🙂

A ja som s kočíkom spokojná.

sssimi, taká blbá otázka: Nie je to koliesko len zaaretované? 🙂

mimi21
28. sep 2009

juuj, tak aj ja s kocikom maximalna spokojnost
najprv som chcela casualplay, ale este ze mm zazil v posledenj chvili rozum a odhovoril ma
to je taka hrkalka a aj dost tazko sa s nim manipuluje

luba142
28. sep 2009

ahojte
ked vas tak citam my mame asi ten najobycajsky kocik BABY LUX, klasika hlboka vanicka + prenosna taska a sportakova verzia. S nafukovacimi kolieskami a odpruzeny ale nestazujem sa ze ho musim dvihat aspon dam v zime malu este do hlbokej vanicky aj s fusakom a dekou

luba142
28. sep 2009

a buz tecie soplik aj mne a skrabe ma v krku 😖 😝

luba142
28. sep 2009

a k tym stolickam my mame taku drevenu takuto este po Kristinke

http://www.matko.sk/baby-shop/happy-baby-stolic...

mimi21
28. sep 2009

u nas je zase mala soplava a uz riadne bojuje ked jej odsavame sople, aj plac bol dnes rano
no este ze bol mm doma, sama by som to nezvladla 😒

luba142
28. sep 2009

nie celkom tu istu ale takyto tym ze ma s toho stolicku a stolik a jedavala tak asi do 4 rokov nez sedela za velkym stolom na velkej stolicke. Najprv na vysokej sme ju krmili a ked uz jedla sama tak na rozlozenej

luba142
28. sep 2009

mimi- aj ked sme nasej vysavali sople tak revala a tiez som bola radsej ked bol mm doma aspon som s nou nemusela zapasit 😀

mimi21
28. sep 2009

no moja stolicka sa da dat aj ako taka vysoka k normalnemu stolu, takze dietatko v pohode dociahne

baby ked daco vydrazite na mimiaukciach tak vam to pride doporucene, alebo obycajnou postou?

a este jedna otazka?
myslite ze ked mam matersku do 13. oktobra, tak do toho 13 dostamen matersku a potom aj za cely oktober rodicovsky prispevok, alebo len alikvotnu cast?
a kedy nam uz chcu konecne schvalit to zvysenie???

zuzkad
28. sep 2009

ahojte kocky,

mam na vas otazku ohladom jadierok...je podla vas pravda, ze ak nebalite na siroko sa aj jadierka pomaly vyvijaju ? Dnes som bola na kontrole a maly este nema jadierka, doki mi povedala, ze vadcsinou sa vyvinu s prvym zubkom tak neviem....na siroko balit nemusim ale teraz neviem ci som to ja nesposobila, lebo ked boli najhorsie horucavy som uz maleho na siroko nebalila.... 😒 😒

luba142
28. sep 2009

mimi- ja mam matersku do 14.10. a povedali mi ze dostanem k tomu cely rodicovsky za oktober

luba142
28. sep 2009

zuzkad ja som malu nebalila od mesiaca a tiez uz nemusime po 3mesiacoch vobec ale nevraveli ci ma alebo nema vyvinute, podla mna ide o to ze este mozno nie su take pevne a preto aj sediet sa deti maju davatť az v 6 mesiacoch

a inde nebalia vobec len na Slovensku a nemaju ziadne problemy

luba142
28. sep 2009

mimi aj nasa sa da k stolu ale ked uz jedla sama tak sme jej to rozlozili na zem a akoze aj ona je velka asedi za stolom akomy tam islo o to 😀

zuzkad
28. sep 2009

Jasne Lubka aj si to myslim, len som sa chcela opytat na nazor od vas, lebo moja sestra mi dnes povedala, ze jadierka maly nema vyvinute preto, lebo som ho nebalila na siroko a tak som si to chcela overit, ci to mohlo sposobit. Podla mna ak by to bolo tym, tak by mi doki kazala este balit na siroko aj teraz....tak som kludnejsia 😉 😉

inak ako som tam bola na kontrole, tak tam bolo vela maminiek s novorodeniatkami a ja som si spomenula, ze len nedavno aj ja som si drobceka tak malinkeho tam niesla a buuum uz je to sedem kg dieta aaaaa 5 mesacne coskoro ako to utekaaaaa....

zuzkaprofant
28. sep 2009

cafte

ake jadrierka zuzka?Moj maly sa mi tak preatca ze az po neomzemn ani na zachodik ist je obkoleseny vankusmi lebo by na dlazbe sa ocitol 😀 😀

luba142
28. sep 2009

zuzka a este aj taka vec ze niektore babatka sa nemusia balit uz po prvej kontrole a to si myslim ze este naozaj nemaju dovyvinute jadierka take 3- tyzdnove

a uteka to strasne len sledujeme pokroky 😀 , nasa sa uz otaca na brusko aj naspät ale to sa jej musi podarit spravne sa nastavit aby to zvladna na chrbatik 😀 ale zdokonaluje sa

zuzkaprofant
28. sep 2009

zuzkadd ja som christianka vobec nebalila na siroko

emode
28. sep 2009

zuzka mysli na to ze kazde dieta sa vyvija individualne, ja som nebalila od 5teho tyzdna a dovtedy tiez nie velmi dosledne lebo mala bola z toho nervna a nedalo sa jej kakat a prdkat ... a jadierka mame podla vyjadrenia lekara uz ako 7-8 mesacne babo ... takze tvoj to urcite zvladne a balenie na to podla mna velky vplyv nema ...

mimi daj si pozor aby ti to predavajuca poslala doporucene inak sa to moze stratit a tazko budes dokazovat, ze si to nedostala, ak je to vacsie tak to postarka neda do schranky ale nie je ani povinna ti nechat oznamenie, ze ti to prislo ... mne sa to uz stalo, nastastie som bola ja kryta, lebo v e-maili som trvala na doporucenej zasielke no a jej mm to poslal obycajne, mysleli sme si, ze to corkol postar a nakoniec sa jej to vratilo ako nedorucene, co som vsak ja nevedela, ze to tu bolo ...

ja mam MD do 4.10, matersku dostanem len alikvotne a asi aj rodicovky ... zvysenie od 1.1.2010 ale su tam nejake podmienky ...