Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
17. okt 2009

ja som rodila bez plynu ani nist...ked mi pustil plodovu vodu ani som necitila ci nieco vytieklo ale ako ju prepichol tak to ma fest bolelo. Ja som nevladala vyjst na kozu pri tych ich kontrolach na kolko som otvorena a ked som videla tie krvave ruky co vyberaju zo mna som mala dost. Porod bol rychly tak nato ze som nemala epiduralku som bola ok. Sitie bolo utrpenie a tyzden na zadok sadnut tiez 😝

ludmilabb
17. okt 2009

lady ja som si objednala presne taky jedalensky set ale bez sosacika 😝

ladywitch26
17. okt 2009

ludka, mna ten plyn akurat otapil,ako ked sa clovek riadne ozerie. sice som citila vsetko,bolelo to ako svina,ale po tom plyne mi to bolo jednooooo. 😀 a fakt,po tom prepichnuti to bolo brutal. a to som si nadavala,ze preco som si nepytala epidural. tu je zadarmo a 90%zien si ho pyta, tak asi vedia preco. druhe uz radsej s epi.

ladywitch26
17. okt 2009

inak mame v dome mysi, celu noc nam sramotili na povale a uz nam asi lozia aj pomedzi sadrokarton. no co,ochladilo sa a byvame par metrov od lesa,tak sa prisli schovat. ale muz uz nastavil pasce so slaninkou,tak hadam sa pochytaju.

ludmilabb
17. okt 2009

moja teta chyta mysi na vlasske orechy 😀 a kde byvate niekde na dedine ked pises ze pri lesiku...

iinuska
17. okt 2009

lady, aj ja pouzijem misku. No mrkvicka uz makne. Jaj, normalne sa na to tesiiim 😀

zuzkaprofant
17. okt 2009

ja bez epi by som nerodila to bola ulava ale aj tak som citila lebo anesteziolog si daval nacas dobre ze bol nemec lebo som ho do teplych krajov pospala drzi bol jak hovado az sa mi dokyna ospravedlnovala za neho a ze mam na neho staznost napisat tu to nie ej ako na sk ze doky na teba pokrici tu sa starali o mna super som bola max spokojna

lady to si musite macku kupit 😉

mne etse stale nedosiel fusak
aj vase deti ked ich prikrmujete kakaju take huset moj maly sa mi cely pokakal cely pipik komplet a este mi tam nozky strcil ako stale

co dnes varite dobreho

ladywitch26
17. okt 2009

ludka, na orechy? no vyskusam,ak slanina nezaberie. a byvame v takej malej dedinke,sice skoro v centre,ale v takej odlahlej ulicke,predposledny dom a za nim uz les.takze len 20m k prvym stromom.

inus, no len dobru navar, aby aj tebe chutila 😀 u nas musel najskor muz pred malou okostovat,kym sa do toho aj ona pustila

iinuska
17. okt 2009

lady, uz som si stihla dat, ale surovu.Mnamky taka sladucka bola. To je bio zo zahradky 😀

ladywitch26
17. okt 2009

zuzu,no neviem,ako by som macku vysvetlovala mojmu psovi, asi by to nerozdychal. 😀 a bala by som sa,ze mi morske prasa zozerie. pasce musia stacit zatial. 😀
stanka kaka raz denne, okolo jednej. presne ako hodinky. zacne tlacit a potom sa tak pysne usmieva, akoze podarilo sa... 😀 ale uz sa to podstatne lepsie utiera ako tie prazenice

zuzkaprofant
17. okt 2009

lady moj kaka stale sa mi zda aj 4krat za den ma asi dobre traveine raz pred obedom potom ked mu davam prikrm to po 4 lyzicke uz tlaci a potom poobede sa mu zadari aj 2 krat ako kedy 😀

ludmilabb
17. okt 2009

z tej fitlopty ma bolia nohy a chrbat ale rychlejsie ju uspim len ked sa z nej dviham tak neviem kde je sever co ma tak pichne v krizoch no a mala sa mi vzdy zobudi tak este jedno kolo a az potom zaspi na jej slavnych 30 minut

ladywitch26
17. okt 2009

no, rozpravame o kakani, tak mala uz aj tlaci... 😀

sssimi
17. okt 2009

Zuzkaprofant ja ešte neprikrmujem. Malá má zajtra 5 mesičikov 😀
S tým panvovým dnom-ja som cvičila dosť a zo začiatku som si aj ja pri kýchnutí cvrkla. Teraz je to už OK. Myslela som si že to bude horšie... No u nás to bolo zle skôr zo sexom. Ešte len teraz sa to začína zlepšovať...

Moja kaká tak všeliak. Dnes zakakala podložku prebalovaciu keď bola rozbalená, tak som ju poutierala, dala mm do rúk a len látkovu plienku na riť a ja som išla podložku vyumývať... Medzitým sa ešte aj mm na rukách posrala 😀 Šetrila potvorka 😀

ladywitch26
17. okt 2009

ludka, a aku mas loptu, nemas moc malu? lebo ked na nej sedis, tak by si mala mat nohy v pravom uhle. ja ked z nej vstavam,tak v pohode. a neviem,co sa tym malym na tom tak paci, ale je to super uspavadlo.

ladywitch26
17. okt 2009

simi, moja si tak setrila pomaly do kazdej plienky 😀 ale teraz uz mame sulky, tak pohodaaaa

jamaat
17. okt 2009

Čafte.
Kým vás dočítam, tak furt zabudnem, na čo som chcela reagovať. 🙂

Na fitlopte aj mňa bolí chrbát a nohy, ale to si aspoň posiluješ svalstvo. To len pár krát som hopkala, Emka na rukách nechce spať.

lady, myši idú najlepšie na keksíky. Na slaninu ani neskúšaj, syr je tiež blbosť, to je len pre rozprávky.

sssimi, keď som čítala o tom tvojom pôrode, tak som si hneď spomenula, ako rýchlo ste skúšali sex...no to si bola riadne odvážna! 🙂

borocka
17. okt 2009

porod???tak ten som skoro prepasla...kontrackcie mali daleko od tych ktore mi vsetci opisovali. brusko bolo makke, ziadne krce...len chrbat a krize ma neskutocne boleli. potom odtielka voda a do porodnice sme prisli len tak tak.
a co si najviac pamatam? ako mi obe sestricky tlacili na brucho a potom este aj doktor ked som uz nevladal tlacit sama.
a uprimne???vsetko to bolo priserne,este aj tych par dni v nemocke.s kojenim nik nepomahal,vsetci len kricali a hulakali ze som neschopna ja aj maly,ked nevie chytit prsnik. a vraj ci sa chcem dostat do blazinca (narazali na laktacnu psychozu) pretoze mi prudko natielklo mlieko a vyskocili teploty. by som ich tam zabila keby som bola len trochu pri silach.

jamaat
17. okt 2009

Borocka, odkiaľ si?
Aj u nás v BB sú niektoré sestričky protivy. A také že štatút BFH - ha ha ha, na papier si to aj ja môžem napísať. Okrem toho, že detičky sú na izbách pri matkách, nič iné nespĺňajú. Propagovanie kojenia pre niektoré sestričky znamenalo len to, že do ženy nahúkali, že treba prikladať a kojiť. Majú šťastie, že sme vtedy ozaj také ubolené, že sa nám nechce hádať. Aj ja som mala také nutkanie pár krát. (Ale niektoré boli práveže veľmi zlaté).......... A to pred tými 13 rokmi, keď som rodila prvý raz, to bolo ešte horšie.
Asi sa netreba dať. Písala od nás z BB jedna v našej bystrickej téme, že sestričke povedala svoje a tá bola odvtedy na ňu vraj zrazu milá.

ludmilabb
17. okt 2009

my pozerame superstar 🙂

borocka
17. okt 2009

jamaat: ja som z lucenca, tu som aj rodila. a tema sestriciek?? dodnes stiskam paste. jedna uzasna stara zenska (tak okolo 60rokov) na mna nakricala ze som si mala dat decko vziat ked nie som schopna sa on postarat.

ony si ozaj myslia, ze ked pre ne je samozrejmost pocuvat decky plac a neprplat sa s kazdym babatkom opatrne a laskavo, tak my musime byt rovnake. pato je moje prve babtko,vsetko som robila opatrne a pomaly. a ked som videla sestricky ako nosia deticky v perinkach ako take macence aj 4 naraz, tak mi bolo doplacu, ked som si predstavila co s nimi robia na oddeleni.
mohli by si uvedomovat ze pre matky su to dolezite chvile a potrebujeme pomoct. ze to nie je sammozrejmost a kazda je raz matkou po prvykrat!

jamaat
17. okt 2009

borocka, tak keby mne také povedala, tak to už si hubu otvorím. Odtál potál. To musí byť u vás ozaj katastrofa. V BB sa to dalo vydržať aj preto, lebo sa sestričky striedali, tak keď mi už jedna liezla na nervy, nastúpila iná a tá bola zlatá. Aby som nekrivdila, väčšina bola normálne, pár ich bolo vyslovene zlatých, pár protivných.

Vraj odkedy sa vyplňujú dotazníky o spokojnosti, tak sa to zlepšuje.

ladywitch26
17. okt 2009

jamaat,keksiky nemame,zozral ich muz. a keby aj boli, tak si nie som ista,ci by sa v noci neozval rev,lebo ked ma muz chute na sladke,tak ho nezestavi nic 😀

ladywitch26
17. okt 2009

borocka, mne keby tak, tak ja sa aj pobijem hadam. ja som nervak.tu som aj na pohotovosti naziapala na doktora,ze je neschopny... 😀

borocka
17. okt 2009

Aj u nas sa striedali tri smeny, jedna bola super, jedna otras a jedna tak..podla toho ako sa vyspala. ale tato konkretne bola porodna sestra. tiez som jej povedala svoje, ale to bolo len den po porode, a zviezla som sa k zemi. mala som potom nejake problemy. odrodili ma a dalej sa nestarali. az ked som odpadla mi dali infuzie, merali tlak, zacali sa trochu start ze nie som asi celkom v poriadku.
a dotaznik so spokojnostou sa ku mne nedostal. asi tam nai nic take nefunguje. no asle vdaka bohu je to uz za mnou. len nemocnicu obchadzam oblukom.

ozaj, mozem sa opytat ako to u vas prebiehalo s vysetreniami klbikov??? mne v nemocke povedali ze NEMAM balit na siroko. potom som bola na sone v prvom mesiaci a vo stvrtom. povedali ze je to v poriadku a viac nemusime. kamaratka bola zasa s dcerou v prvom a tretom mesiace. a sestra ma teraz rocnu dceru, tak balila na siroko. potom boli na kontrole v prvom, stvrtom aj osmom mesiaci, aj ked to mali v poriadku.
to vsade maju ine pravidla???

ladywitch26
17. okt 2009

borocka, ja zijem v irsku a to VOBEC nebalia nasiroko. postolky su vymysel len jedneho ceskeho lekara a pouzivaju sa len v cechach a na slovensku. nikde inde vo svete. tak ak ti povedali nebalit, tak nebal. moju som nebalila vobec a klbiky ma v poriadku. tu to riesia len vtedy,ak sa pri kontrole cosi doktorke nezda.

iinuska
17. okt 2009

ahojte, tak mrkvicka uz je za nami.Maly sa tvaril vselijako, obcas ho aj striaslo,ale trosku spapal.Na prvy krat dobre. No podareny bol 😀

ja som balila na siroko prve 3 mesiace. Kontrola klbikov bola v mesiaci, v troch, a teraz ideme v pol roku znova na kontrolu. Dufam ze uz naposledy

ladywitch26
17. okt 2009

inus,skusila si mu trochu mliecka tam primiesat? to pozna, moja to s mlieckom bastila jedna radost

iinuska
17. okt 2009

lady, ja som to zriedila s vodou, v ktorej som to varila.Druhy krat odstreknem 😀

ladywitch26
17. okt 2009

inus, mna to tiez nenapadlo, to moj muz tam prilial mlieko, co som mala v chladnicke odstriekane. staci lyzica a mala sa len tak zalizuje. bez toho to sice tiez spapa,ale mrsti sa.