Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
10. jún 2009

Ahojte.

Siri - dobrééé 😀

monkap
autor
10. jún 2009

emode: daj vediet, ako ste pochodili na koznom

zuzkaprofant
10. jún 2009

ahojte potrebujem pomo od vas aky to formular treba aby mi to doky potvrdil na ten prispevok ze je na nete na tejto stranke www.upsvar.sk ale neviem aky to je ako sa to presne vola dakujem za pomoc

mimi21
10. jún 2009

zuzi volá sa to presne Žiadosť o príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa - mám to akurát pred sebou

monkap
autor
10. jún 2009

zuzkaprof: http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?... piate tlacivo Žiadosť o príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa ... v casti C potvrdi gynekolog

sirinka
10. jún 2009

pokusila som sa odfotit nas s manducou, ak chcete kuk do albumu 😉

ladywitch26
10. jún 2009

siri, to o tych 3 detoch je dobreeee 😀 😀
inak ta manduca je skoro ako moja klokanka.len moja tam ma nohy a ruky vonku.

sirinka
10. jún 2009

lady ja som sa prave preto rozhodla pre manducu, ze si v nej aj malinke babo moze tak pekne sedkat... 🙂

ladywitch26
10. jún 2009

siri, no nasa "mala" by sa do nej asi uz ani nezmestila. uz teraz ma skoro 5kil a od narodenia nema rada zakryte ruky. ma ich stale studene ako zaba, ale musi ich mat nasiroko od tela. to uz nam teraz ukazuje, ze je to tazky individualista,co potrebuje kooopec priestoru 😀

sirinka
10. jún 2009

lady manduca je do 20kg a 3 rokov...zmesti sa mi tam aj klarka...magdalenku ale davam do novorodeneckej vlozky co je tam vsita a je dobre tak nosit do 3 mesiacov, kym nie je chrbatik a krcok pevny 😉

ladywitch26
10. jún 2009

siri, tak to dam precitat mojej mame. a aj kamaratovej mame. on ma zas syna 6tyzdnoveho. no a ked mame nasich drobcov na rukach, tak si automaticky tak krcia nozicky, naco aj moja, aj kamaratova mama hned, ze ved ako ich to drzite, ake maju dokrcene tie nozicky. vsak ked to dieta chce tak byt, ked mu je to prijemne, co mu ich budem vystierat. aj v tej klokanke si ich mala tak pokrci a schuli sa mi na hrud a este ma aj tak pekne objime rukami.

sirinka
10. jún 2009

lady 😉 jaaaj, tie nase mamy su nepostradatelne, ale niektore zastarale postupy a rady by si mohli odpustit co... 😝 hlavne aby sme potom raz aj my neboli take 🤐 😀

sirinka
10. jún 2009

juj u nas sa tak pekne spinka...mala rozbalena spinka na brusku, velka a aj ocko maju sladke sny...myslim ze dokonca aj kocur chrape vo svojom brlozku 😵

ladywitch26
10. jún 2009

siri, tak siesta ako ma byt... u nas trochu rusno teraz. porad cisla na lotto, idem podat, urcite budem mat stastie. mala sa mi rozbalena tak pokakala, ze mozem prat dve deky a este aj moje teplaky dostali priamy zasah... 😀

zuzkaprofant
10. jún 2009

sirinka ty davas spinkat malu na brusku mne to zakazali tak davat

mimi21
10. jún 2009

pekný dník všetkým
u nás sa dnes tiež celkom dobre spinká, už od jednej 😉
včera som bola s malou v obch. centre, chcela som jej kúpiť nejaké letné tričká, ale vôbec sa jej tam nepáčilo, stále bola nepokojná a veľa plakala - asi sa tam necítila dobre
akonáhle sme vyšli vin, tak bolo všetko OK, pekne zaspinkala a bol kľud
asi sa jej nepáčil ten veľký priestor 😨

lady ty si zvykla byť v kontakte s kackoubrckou, nevies co je s nou, už tu dlho nebola
a ani kosska
asi majú fofry okolo bábätiek...

ladywitch26
10. jún 2009

mimi, kacka sa mi obcas ozve, ma teraz na navsteve mamu, ta jej trochu pomaha. inak nasa tiez asi nema rada obchody, uz sa mi dvakrat tak rozplakala, tak vystrasene, som ju musela vybrat z kocika a ukludnit.

sssimi
10. jún 2009

Ahojte!
Siri ty si tuším písala, že ideš dávať malinkej nastreliť naušničky. To normálne v zlatníctve alebo kde? Aj ja tak chcem dať.

sirinka
10. jún 2009

zuzka ja ju na brusko nedavam spat, ale ked ma dobru naladu a je hore, tak ju davam, nech si cvici chrbatik a dvihanie hlavicky...no tentokrat pri tom zaspala, tak ju budit nebudem...dolezite je vtedy, aby bolo babo stale pod dozorom.

sssimi hej, u nas to robia v zlatnictve.

mystery7
10. jún 2009

ahojky kocky
ked sme pri tom urade prace a tlacivach, staci tam ist raz a poziadat o ten prispevok 4000 a 21000 po 28 dozitych dnoch dietata??

monkap
autor
10. jún 2009

mys: skor ako po doziti 28dni babatka ziadat ani nemozes ... musis mat potvrdenie od dr. o doziti 28 dni babatka

mystery7
10. jún 2009

hej ja viem, ale ci staci oba prispevky ziadat po tych 28 dnoch

monkap
autor
10. jún 2009

mys ano staci, aj my sme tak ziadali ... vsetko naraz aj rod. pridavky ... aby sme tam nechodili sto-krat 😉

mystery7
10. jún 2009

ok, tiez som si to tak predstavovala 🙂 naraz odnesieme vsetky tlaciva a hotovo 😉 snad nam nebude nic chybat a nebudeme tam chodit ako na klavir 😀

sssimi
10. jún 2009

Mys ja už som tam ten papier na 4000sk zaniesla a tie na 21000sk až niekedy neskôr. Nebude na to čas. Ešte som si zabudla vybaviť tie DM poukážky. Inak už mám všetko 🙂 aj II pilier. Už len na koruny čakám, lebo za apríl mi neposlali materskú. Takže mi príde naraz za 2 mesiace.

rybca
10. jún 2009

ahojte, vsetky plnohodnotne kojite?

monkap
autor
10. jún 2009

rybca: su tu aj maminky, ktore dokrmuju UM ... len si neviem spomenut ktore 😝

dm1
10. jún 2009

rybca: ja tiez len kojim aj ked to zo zaciatku bolo veeeelmi tazke a s problemami ale ustali sme to a teraz je to uz OK. Dufam ze nebude problem znova a tiez ze bude pekne priberat a nebudem musiet dokrmovat.

Mliecka by som mala mat dost, aj odstriekavam a mrazim. Aby som to nevyhodila /lebo uz som toho fakt mala moc - cez 4 litre 😉 / posunula som mliecko dalej inej maminke ktora uz nekojila a som rada ze som mohla pomoct.

A ty si na tom ako? Kojis alebo dokrmujes?

rybca
10. jún 2009

no ja odsavam, lebo sa mi maly neprisaje, ale co odsajem, to hned zje, a v noci niekedy jedna davka UM, ale neviem ako to bude dalej, maly zvysuje davky, ale mne sa mlieko nezvacsuje