Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dm1
26. okt 2009

emode sak mi napis IP ak chces cosi vediet ja tam idem za tyzden zase aby videla ako zvladame cvicenie. ale neboj vobec to nie je take hrozne fakt aspon nas place ovela viac ked ho teraz obliekam ked ideme von 😉

dm1
26. okt 2009

jamaat - skusim popisat - zevraj nema byt na lakte oprety a mat ich naboku ale laktiky ma mat pred sebou rovno... a uz ma na bruchu aj na rukach sa zdvihnut cely nie len byt oprety. ma docahovat na bruchu hracky - to robi nas v poho, chytat ich nacahovat sa za nimi aj na bruchu, nema mat moc ruky v pasticky ked je na bruchu, a ked su v past /nas obcas mava/ tak je treba si vsimnut ci palec ma schovany alebo nie.... no kopu mi toho povedala som cumela. nas ma proste slabe tie svaly na rucickach a preto sa nevytahuje za ne moc. cvicenie by to malo zmenit. povedala ze vypada ze maly bude zachvilu ok ale ze oni radsej nechavaju cvicit az pokial nezacnu kolenackovat alebo aj stavat sa deticky lebo sa moze problem vyskytnut opat a je tazsie znova zacinat cvicit

mystery7
26. okt 2009

jamaat: davam kasu o 17:15-17:30 a aj cajik n aukludnenie a dobry spanok-vsetko lyzickou, potom pockam kym si odgrcne a okupeme ho a este mu davam cucnut mlieko pred spanim a to mi zaspi.
moj nechce ani cumlik a ani z flase tahat

monkap
autor
26. okt 2009

lady: to stija sa pytala na sedenie ... podla mna tiez maju este cas ....

ladywitch26
26. okt 2009

susedova dcera uz v 7mesiacoch s podporou chodila, ale mne sa to zda zavcasu. naco to tak urychlovat, nahodou sa jej neskor zacne chrbtica krivit,alebo bude mat ploche nohy.vsak tu nejde o preteky...

dm1
26. okt 2009

stija - ja som sa pytala tej sestricky ze naco cvicit ked vsetko zvlada a ze by sa to mozno zrovnalo samo a ona aj povedala ze mam pravdu ze by sa to mozno zrovnalo ale mohol by mat problemy neskor - skolioza a tak. ze oni davaju preto radsej cvicit aby tomu predisli ako by sa malo nieco zanedbat tak nieviem. ale tiez som predtym citala clanok ze sa dava zbytocne pri zvysenom sval.tonuse cvicit vojtovka ak to nie je neurologickeho povodu ale vacsinou sa to tak robi

dm1
26. okt 2009

lady - presne presne. netreba to podla mna silit ved mozeme byt rady ze este nechodia ved to si ani neoddychneme skoncia zlate casy na konikovi budeme ich len po byte nahanat 😀 . ja uz teraz hovorievam ze zatial ked kocikujem chodim kde chcem ist ja no zachvilu budem chodit tam kde chce drobec 😉

jamaat
26. okt 2009

dm, Emka sa tak hmýri, že raz je na lakťoch, raz na celých rukách. Ona celkove vyzerá, ako keby bola napojená na 220V. Len keď je u doktorov, tak je kľudná, tichučká a nikto mi nechce veriť, že vie aj zúriť a nespí poriadne. 🙂

mys, tak to máš prefíkanca 🙂 ..........U nás ešte zaberá na zaspávanie hudba. Konkrétne také meditačné bubny.

ladywitch26
26. okt 2009

dm, bola som u tej susedy,dcera im ma 11mesiacov. a na schodoch zabrany, v obyvacke kreslo zasunute ku telke, aby sa im tam nedostala a okolo krbu,co je mramorom oblozene, tak tam asi 8vankusov, ze keby nahodou padla,nech si na tom hlavu nerozbije...len ich pekne drzme v postielkach co najdlhsie... 😀

dm1
26. okt 2009

lady sak praveee sa desim toho ked zacne maly pobehovat po byte a ja mam vsade po zemi i v byte kopu izbovych kvetin ale sak on mi ich chytro poriesi 😀

ladywitch26
26. okt 2009

dm, ja sa uz chystam jeden zlikvidovat, lebo sice nadherny, ale jedovaty ☹

a svokra mi rozpraval, ze raz nasla muzovho brata zaveseneho na skrini, na najvyssej policke a obzuval listy kvetu. a tiez nejaky jedovaty. nejakych 5 rokov mohol mat vtedy...

dm1
26. okt 2009

pacia sa mi tieto drevenne hracky asi malemu kupim pod stromcek nieco http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod...

nikanika28
26. okt 2009

Dani, ty nechces chodit na plavanie do TN??? Ja som tak nad tym uvazovala a este sa rozhodujem, ale asi by som chcela zacat chodit..byva to doobeda raz do tyzdna. Ja to mam z Turej 40km, tak ale to by sa dalo raz do tyzdna zmaknut...co ty na to? a je to takisto dobre na rozhybanie babatka..

mimi21
26. okt 2009

no baby, aj ja mam vsade na dosah detskych rucok kadejake prkotiny a dekoracie, ani si neviem predstavit kam to vsetko podavam
ked k nam teraz pride navsteva s malym dietatom, tak je to len same: to nechaj, to nechytaj, to nemozes, pozor lebo to na seba stiahnes a podobne - ja na take este vobec nie som pripravena

dm1
26. okt 2009

lady ja si musim tiez prestudovat ci nemam jedovate ale mam kopu aj na stojanoch no tie mi asi pozhadzuje.... inak moja mama mi hovorila ze vobec nemala s tym problem ani ja ani segra sme take nic nerobili nemusela schovavat veci z policiek tak mozno bude maly po mne....

dm1
26. okt 2009

nika ja som chcela chodit ale tu v DCA som nepocula dobre ohlasy tak preto nechodim. TN na nenapadol... nechcela som chodit sama. ale spolu by sme mohli. treba teda zistit podmienky aspon

mimi21
26. okt 2009

moj synovec obzuval vianocny kaktus 😀 😀 😀 este ze nepicha
ale podla toho sme zistili ze sa uz posuva po byte, lebo on nestvorkoval, len sa tak smiesne posuval

nikanika28
26. okt 2009

Dani, byva to raz do tyzdna doobeda..zistim este co to stoji...v skupinke je asi 7deti a instruktorka ze je velmi mila...tak vyzistim este viac a dam ti vediet..aj som tam tiez moc nechcela sama chodit, kamoska uz chodi do pokrocilejsej skupiny..

stija
26. okt 2009

dm a ako to je s tymi pastickami, ma mat vonku, ci vnutri? lebo moja mala ma palceky stale vnutri. ona celkovo tie palceky malo pouziva. skoro vobec ich nevedela otvorit, aj som sa na to pytala doktorky, poslala ma k ortopedovi, ten jej ich otvoril a kazal cvicit, aj cvicime, aj ich uz vie vystriet, ale ich nepouziva. tak neviem, ci sa mam pytat aj niekam inam, lebo ona ma asi neposle 😒

ladywitch26
26. okt 2009

mimi, ja mam tiez kadejake dekoracie, ale podla vsetkeho uz teraz malu najviac zaujima mobil a penazenka, tak sme jasni... 😀

dm1
26. okt 2009

stija ma mat palceky vonku prave. nas ma. neviem co to znamena len my povedala ze ked ma vonku je lepsie tak neviem.

nikanika28
26. okt 2009

http://www.hups.sk/ toto je asi ono..

mimi21
26. okt 2009

stija ja som citala ze palceky sa normalne zacinaju pouzivat az okolo 7 mesiaca, tak podla toho by to malo byt ok
bolo to v takej brozurke od nestle, alebo take daco, dokina mi to strcila do ruky

lady ja som ako decko mame stale kontrlovala penazenku, ci tam ma peniaze a stale ma prachy zaujimali a aha kde som skoncila.... v banke 😅

stija
26. okt 2009

asi sa budem na najblizsej poradni pytat na vysetrenie. ale kam? na neurologiu, ci inam?

stija
26. okt 2009

mimi, ale ona ich drzi stale pritisnute, akoby vnutri pasticky, aj ked ma ostatne prsty otvorene. a ked chyta hracky, tak iba tymi styrmi. v pripade, ze chce nieco uchopit, pouziva uazovak oproti ostatnym prstom

dm1
26. okt 2009

stija nas poslal na neurologiu

mimi ano nemusia sa pouzivat ale zevraj maju byt na vrchu pesticky nie vovnutri - skusim sa v pondelok na rehabke opytat ze preco

mimi21
26. okt 2009

bru nocku, idem ja do hajan

ladywitch26
26. okt 2009

mimi, tak moja palceky pouziva uz dobry mesiac. hlavne co sa cucania tyka 😀 😀 cumel nechce vobec, ale palec si vopcha cely do pusy. ale nie do stredu,ale uplne na kraj, ako keby ho chcela hryzt az tymi uplne zadnymi dasienkami.
inak ja som tiez skoncila strednu skolu podnikania a hravala som sa tak,ze som stale pocitala peniaze.segra akoze chodila ku mne nakupovat s babikami. alebo som si pozvala kamosky, rozlozila som im dostihy a sazky na stole a ja som im pod stolom robila bankara. a potom si u mna mohli aj peniaze ukladat, napr na jedno kolo a za to som im vzdy nejake uroky davala 😀 a vidis, skoncila som v supermarkete v irsku. ale uz dva roky pozeram nad skolou, uctovnictvo a auditorstvo,len som si nebola ista s mojou anglinou, ale buduci rok sa na to asi uz dam.

dm1
26. okt 2009

lady a tvoj mm je slovak? chcete zostat zit v irsku alebo sa vratit?

monkap
autor
26. okt 2009

aj lenka si cuca obcas palcek .... to okukala od brata ... ten si ho cuca stale 😠