Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
3. feb 2010

martina ja ich polozim do vane, trochu naklonim, aby mi voda netiekla do kvetinaca a jemne pustim sprchu a tak, a necham ich tam aj trochu odtiect
no a ked to uz spominas, tak by sa mi aj zislo, lebo mm minule utieral prach a utrel listy vlhcenymi utierkami 😀

kristiniatko
3. feb 2010

baby, mne vcera volala pani z uradu prace, ohladom toho zvyseneho rodicovskeho. ze ked chcem dostat davku tento mesiac mam prist osobne podpisat rozhodnutie na urad. tak ak vam este nic nedoslo postou skuste zavolat a spytat sa ci nemate aj vy prist. 😉

ludmilabb
3. feb 2010

ale ja som jej pozerala dasienka, nic tam nema, ani dako nervozne nehryzie a nepcha do ust hracky 😒

ja tiez sprchujem kvety vo vani raz za cas, obcas 😀

kristiniatko
3. feb 2010

mimi- no nasa veru nechce nic kupovane, takze musim stale varit ja. a ked bolo v tescu akcia na tie pohariky, tak som pozerala zlozenie a skoro v kazdom boli rajciny. 😠 ja som alergicka, tak si chcem dat na toto pozor do roka urcite.

mimi21
3. feb 2010

kristiniatko ,mne to zalata pani z uradu poslala postou, ine na to kaslu, vraj si to mamicka ma prist vybavit sama

martinaxyz
3. feb 2010

ludka a nebude to počasím...ak je letný tip tak ju zima rozčuluje ako mna...
mimi- ved do teraz som to aj ja utierala mokrou handričkou, ale vždy tam ostal prach...

kristiniatko
3. feb 2010

zacali vrtat!!! 😠 😠 super, uz sme hore!!! a to sa teraz neda riadne kocikovat, ze by som s nou sla von poobede!!!! 😠

iinuska
3. feb 2010

ahojte, tak my sme sa vychystali, ze pojdeme do BA do Ikei a Avionu nieco pokupit, ale tak intenzivne zacal padat sneh, ze sme si to rozmysleli. Radsej vydrzim, v takomto case, pokial nemusim, tak autom nechodim 😅

co varievate drobcom, ked davate zltko? Minule som mu davala s cestovinou a zeleninou, chcela by som to obmenit.

monkap
autor
3. feb 2010

ja som tam podala ziadost a domov mi prislo rozhodnutie o priznani toho prispevku ... tot vsjo 😵

monkap
autor
3. feb 2010

iinus: ja davam napr. zltok, spenat, zemiaky .. alebo zltok, karfiol, zemiaky ...

martinaxyz
3. feb 2010

monkap- mne tak isto...
iinuska- ja dávam žltok, zamiak kuracina a brokolica

jamaat
3. feb 2010

ludka, si ma zase raz pobavila s tými časákmi 😀 ..............Skús brnknúť Erike, či by ste nedošli k nám, Sofia sa ti tak lepšie prehrá, ako keď ste samé doma.

Mimi, aj Emka dnes išla skôr spať a bola dosť mrzutá. Tak uvidíme, čo bude po zobudení.

Ja už mám za sebou prechádzku v snehu, ponáhľala som sa, tak som sa veru aj zadýchala 🙂
A zabudla som sa pochváliť, že sme mali noc ako za starých dobrých čias. Síce sa do polnoci párkrát prebrala, ale hneď zaspala a to sme ešte boli hore. A potom spala takmer do šiestej, nakojila som ju a ešte potiahla do 7,30 a zobudila sa s úsmevom. Len potom ju ten úsmev nejako prešiel, možno preto, že sa jej chcelo spať ešte. 🙂

jamaat
3. feb 2010

Kombinácia karfiol-žĺtok chutí Emke asi najviac.

iinuska
3. feb 2010

dik baby, 🙂 dnes mu dam mrkva, zemiak, zltok.A davate cely, lebo mne sa raz povrackal po celom zltku, asi mu nesadlo, odvtedy davam len polovicku

martinaxyz
3. feb 2010

mimi- dajú sa vo ZV kúpiť biozelenina a ovocie?

jamaat
3. feb 2010

Ježiši, mne sa tak nechce variť!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mimi21
3. feb 2010

martina, no neviem... obcas som videla v bille, ze bio mrkva a tak, ale kamoska ma obchod s bio potravinami, vola sa to biosen, skus hodit do googlu, maju aj stranku, neviem co vsetko tam ma
ja som sa jej pytala na bio maso ci nevie zohnt v okoli BB a ZV ale nevedela

ja ked davam zltok tak nedavam masko, a zltok davam cely ale vlastne za den zje tak polovicu, lebo ja jej varim vzdy na 2 dni

minule som v kauflaci kupila cerstvy spenat, podusila na masielku, uvarila zemiaky a zltok - to bolo papanie 😵 normalne jej to chutilo, ale mm sa dost kyslo tvaril, ked to videl 😀

mimi21
3. feb 2010

no jamaat, ani mne, a kedze ma mm dnes blbe cesty a isiel az do bytce, tak som si povedala, ze mu aspon dobru veceru nachystam, varim slepaciu polievku a nieco z kuracich prs vymyslim 😝

jamaat
3. feb 2010

Ani ja nedávam mäso ku žĺtku.
A zatiaľ som dnes uvarila "až" kuracie prsia pre Emku. Namrazím si porcie do zásoby.

martinaxyz
3. feb 2010

jamaat- aj sa si mrazím porcie do zásoby a potom len vyberám...

ludmilabb
3. feb 2010

mne spi uz vyse hodiny daka spava je ci co, zeby to pocasie...

jamaat
3. feb 2010

ludka, aj Emka spí hodinu a pol. ...Tak ako, brnkneš Erike?

dupinka
3. feb 2010

Ahojte!

tak ja som zatial mrazit neskusala, vzdy varim cerstve, aj ked niekedy by bodlo vybrat z mrazaku a nestarat sa.

my trcime doma, chumeli sa teda riadne.

Ja som vcera varila pre nas toto: plesnivy encian som nakrojila, vlozila do zarezov platky cesnaku, syr som obalila anglickou slaninkou, aby to drzalo,tak som to pripichla sparadlom. Do alobalu a dala som to zapiect spolu so zemiakmi do truby na 20 minut. MNAM. 😝
Som si sice dala menej cesnaku, aby Adamko neodmietol mliecko, ale fajneeee. 🙂

iinuska
3. feb 2010

jamaat, ja som varila vcera segedin a mam pokoj na tri dni 🙂

juska3
3. feb 2010

No varit sa ani mne nechce a to musim vymyslat take dietnejsie aj pre mm, kedze nemoze vsetko 😒

monkap, a po akej dobe ti prislo to rozhodnutie z uradu? lebo ja si to vybavovala pred 2 tyzdnami a este nic nedoslo...hmmm

mimi21
3. feb 2010

dupinka, nerob chutky 😝 😝 😝 😀

tak ja som si masko napacovala, mala taha uz skoro 2 hodiny spanku, aj sa bojim ist pozriet do izby, lebo som jej zavrela aby som ju nezobudila, ked budem zmyvat

casu habadej, a ten krepy orange nefunguje ako ma 😠 😠 😠 ja mam taky pomaly net, ze az!!!

prave mi volala kamoska, ide do Nitry prevetrat penazenku, tak by som sla aj jaaaaaaaaaaaaa 😀

iinuska
3. feb 2010

ja si mrazim masko aj zeleninu do zasob. Je to prakticke. Len vyberiem kolko potrebujem

mimi21
3. feb 2010

juska ani mne nic nedoslo a tiez som tam uz bola davnejsie, ale sa mi zda ze teta mi take daco spominala, ze mi dojde este rozhodnutie

dupinka take chutky si mi narobila, ze by som to hned urobila 😝 ale mam doma len jeden encian, to by som to musela teraz hned urobit aj zjest, kym nie je mm doma 😀 lebo aj on ma encian rad

jamaat
3. feb 2010

dupinka, znie to fajne, ja mám encián rada, aj grilovaný je mňam. Ibaže tá moja staršia dievka to nechce, neje ani šampióny, ani iné huby, neje ryby, o držkách a iných vnútornostiach ani nehovorím. Takže to mám dosť obmedzené. Keby to bol len taký jej momentálny výmysel, tak sa na ňu vykašlem, ale už roky rokúce to tak je.

dupinka
3. feb 2010

co sa tyka rozhodnutia z uradu, mne uradnicka vravela, ze mi zavola, ked to bude mat podpisane, aby som mala uz teraz tento mesiac na ucte, o dva dni to bolo hotove, len som si po to nemohla ist, tak to nakoniec aj tak poslala postou, a do tyzdna som to mala doma...

Baby, a ked mrazite jedlo,tak porcujete do dozy alebo do poharkov sklenenych??