Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
6. júl 2009

a vcera sme jej kupili "ihrisko" 😀 taka je zlata, ked sa snazi rozpravat, najviac sa jej paci tukan

http://www.argos.ie/static/Product/partNumber/3...

atima
6. júl 2009

jamat ja mam to kresielko a som s nim velmi spokojná, maly ked nemože zaspať tak ho dam tam zapnem vibraciu a hned spinka a ešte je na tom super že ho možem hodiny v tom nechať spinkať lebo viem že je anatomicke a malemu sa v nom neskryví chrbtica. A k tým hračkám mne sa tie povodne nepačili tak som ich vymenila za ine je tam našitý suchý zips takže žiadny problem ich vymeniť. Ja odporúčam 😵

sssimi
6. júl 2009

Danny, Jamat, Atima aj ja mám to modré kresielko od Fischer Price. Malá mi v ňom práve spinká 😀 Je to najlepšia vec zo všetkých čo sme kupili... A hračky jej tam zatiaľ nedávam lebo nijak nehraju - teda tá v strede mi nefunguje alebo su tam baterky vybité.... Atima a si ma potešila, že anatomické-ja som sa tam bála malú dlho nechávať, aby som jej chrbticu neničila 😉

lenand
6. júl 2009

ja mam tiež to kresielko a je super sice mi v tom mali nespinka ale pekne sa tam zahra a ja si niečo robim je fakt super

dupinka
6. júl 2009

Ahojte!

prajeme krasny dnik 🙂 My davame maleho do vajicka, celkom sa mu to pozdava, aj si v nom podrieme. Da sa aj hojdat, tak ho v nom niekedy kolisem. To lehatko je fajn vec, ale neviem si v nom predstavit polrocneho drobca, ktory sa chce natahovat a lozit a nie len tak sediet...

Inak, trocha intimna otazka: ktore ste boli nastrihovane - tiez mate namiesto hradze akoby dieru a otvorene vsetko? Lebo mne je vidiet stehy a aj dovnutra viac... Manzel zase vravi, ze som az velmi uzka, tak ma vo vnutri zasil asi tesnejsie, ale to vonku sa mi nepaci.nPodla dokyho je to v pohode, len sa mi musi nastrih este poriadne zahojit. No obavam sa, ze to uz zostane taketo. 😖 😖

lasenka
6. júl 2009

my spinkame pocas dna vonku v kociari a v noci v postielke 😉
... a do kolkych rokov je to lehatko ?

dupi - mna nastrihaval, ale vyzera byt vsetko v poriadku... bola si uz na gynde?

mimi21
6. júl 2009

ahojte vsetky
my sme sa prave vratili z mesta, mala este spinka v kociku, tak idem rychlo kuk sem
a ja si na obed varim kukuricu - to zas bude bombardovanie v plienke 😀 😀 😀

dupinka aj mne sa to tam dole po nastrihu nezda 😒 take ine mi to pripada a este sme nesexovali, tak neviem ci som uzsia
a k dr. idem az tento piatok , tak uvidime

mam jednu otazocku: mate niekto vo vajicku taku tu novorodenecku vlozku s tym chranicom aby nepadala hlavicka? ja mam maxi cosi cabrio fix a mala sa mi v tom nepaci, lebo ten chranic na hlavicku jej siaha az pod ramienka a tym padom je tam velmi stlacena. a ked sme tu vlozku vybrali, tak je to moc na sedenie a to sa mi tiez nepacilo
ako to mate vy?

sirinka
6. júl 2009

ahojte...tak konecne som sa sem zase dostala...ako sa mate? u nas riadne horucavy, tak sme v kuse vonku. dnes som bola s malou u koznej kvoli vyrazkam a vraj su to len potnicky, ze nic netreba mazat, tak dufam, ze je to ozaj tak...
dupi my sme mali malu do polroka v pohode v sedatku, ona sa totiz zacala hybat trosku neskor, ale aj kamosky, co mali viac pohyblive deti, tak do toho pol roka lehatka v pohode vyuzili.

lasenka
6. júl 2009

mimi - tu vlozku mam aj ja, no malemu to akosi zavadzia, nevyzera v tom vajicku pohodlne... pouzivam vajicko vylucne len na cestovanie 😉

inac tie nase prdy su tiez dost hlasiteeee 😉 nedavno na poste pustil ako z dela, az sa vsetci obzerali, ze co to? kto to? 😀

mimi21
6. júl 2009

las, tiez mas maxi cosi?
aj ja vajicko pouzivam len na cestovanie, na doma mam taku stolicku chicco co sa da pouzit od 0 mesiacov, v podstate je to ako to lehatko od FP

siri ako vyzeraju tie vase vyrazky? lebo aj ja si myslim ze mozno mame len potnicky a ci jej to nemazem zbytocne
sice sa to trochu uz zlepsilo ale stale to mame ☹

sirinka
6. júl 2009

my mame vlozku v romerke a myslim, ze je ok...neda sa vam nastavit na roznu vysku babatka?

tie vyrazky su taka krupicka, okolo cervene a niektore maju aj bielu hlavicku ale vacsinou su take zatvorene.
povedala len, ze kupat v oilatum neviem co...mam to na recepte.
vraj to ma mnoho deti, ze ich plet sa cisti, ale ze pory su malicke a tak sa upchavaju ci nieco take...

sssimi
6. júl 2009

Lasenka je do 18 kg.

Dupinka mne to zase tak zašili že mi až koža von trčala, ale už sa to tuším trošku vyrovnalo... Neviem, lebo som to dlho nekukala 😅 , ale tiež mám pri sexe pocit, že je to tam užšie..ale možno som len taká stuhnutá pri sexe a zato to aj tak fain bolí.

Baby mne sa Sarah desne laká. Teraz som si len trošku odkašlala a ona sa tak desne zlakla až sa rozplakala.... Ak chceme aby spinkala musí mať celkom ticho. Nechápem ako sa to naučila... Najhoršie je že suseda sa strašne tešila že ako budeme spolu kočíkovať a ja musím vždy nenápadne zdrhnúť lebo malá mi spí iba keď je ticho alebo maximálne nejaká kľudná hudba... Nechce spať pri hlasoch, ale telka jej nevadí 😢

sirinka
6. júl 2009

sssimi aj klarka bola taka...tuto uz ucim spat aj pri hluku, inac to nejde 😅

sssimi
6. júl 2009

Inak my ešte vajíčko nepoužívame. Malu prevážame v železnej konštrukcii s vaničkou od kočíka.... MM je taký tvrdohlavec a nedá si nič vysvetliť-hmmm klasický baran 🙂

sirinka
6. júl 2009

sssimi tak mu vysvetli, ze najzranitelnejsia cast je krk a hlava babatka....a to neviem nakolko vanicka ochrani. preto sa aj odporuca - niekde az do troch rokov uvadzaju - vozit miminka proti smeru jazdy, aby sa nezlomili vazy pri naraze a pod.

sirinka
6. júl 2009

jej, dnes je medzinarodny den bozkov a ja mam k tomu narodky 😀

emode
6. júl 2009

siri vsetko najlepsie 😀
sssimi vcera som pisala nasa mala tiez zacala cudne reagovat na zvuky ktore jej predtym nerobili problem a tak sa strasne zlakne a zacne plakat akoby ju niekto trapil ☹ napr. som si kychla ...

my mame lehatko peg-perego take bublinkove, ma to pevnu konstrukciu a asi 8 melodii a tiez sa da hojdat len mala v tom vydrzi tak 30 min. a malokedy v tom zaspi

mimi tu novorodenecku vlozku tam aj ja budem musiet vratit, precitala som si ze do 7kg je to tak to mame este cas a presne ked to tam mame je taka stiesnena a ked to tam nie je tak je zas velmi nakrivo lebo ju to nedrzi a hlava jej beha 😖

nam sa tiez vratila taka krupicka na tvar a aj potnicky asi mame 😖 😖

fakt vam baby co ste boli nastrihovane alebo roztrhnute nezavidim, ja som po sekcii a tiez ma to boli ale suvisi to asi s tym, ze posva ze vraj nie je taka vlhka kvoli dojceniu, tak neviem, zatial si to nejak moc neuzivam ani ja 😖 😖 😖

lasenka
6. júl 2009

mimi - nie, nemam maxi cosi 😉

siri - vsetko najlepsieeeeeeeeeee a posielame aj kiss, ked je uz den bozkov 😉

my prave lezkame v postielke dobre nakojeni a gagame 🙂 neotacaju sa vam vase babätka? nemyslim z chrbatika na brusko, ale do stran... lebo my uz ano 🙂

mimi21
6. júl 2009

siri tak teda HAPPY BIRTHDAY 😵 😵 😵

moja mala prave lezi v stolicke (ci ako to mam nazvat) a vykrikuje na kravicku 😀

poobede ideme za jednou znamou koznou, dat jej kuknut tie vyrazky, tak som zvedava co povie 😕

mimi21
6. júl 2009

a k tomu vajičku ešte - ja bez neho v aute ani na krok, nikdy nevies kto do teba tukne a to by som si potom neodpustila

a aj moj manzel je trvdohlavy a to ani baran nie je, najprv ani pocut o odsavacke na sopliky na vysavac a ked videl ze tou obycajnou ani on nic nevytiahol, tak sme skusili vysavacovu
a aj on bol potom rad ako sa malej ulavilo 🙂

sirinka
6. júl 2009

lasenka nasa sa otaca v posteli za mnou, dokonca aj sa dokaze posunut ku mne blizsie...opica jedna....

emode tak neviem, u nas to tentokrat funguje dobre, dokonca mam pocit ze lepsie...ale je pravda, ze dojcenie znizuje chut na milovanie...ale zas eked je spravna predohra 😅

my ideme zachvilku na oslavu klarkinmu kamosovi 😀

a dakujem za gratulacie 🙂

sirinka
6. júl 2009

inac dnes som mala dobry zazitok...sla som k nasej dr. po vymenny listok na kozne a ona na dverach vypisane, dovolenka, zastupuje dr. od vedla...a ta zase na dverach, ze ma chore deti a zastupuje ju nasa dr. 😝
akutne stavy prosim na kramare...
aspon ze tam bola jedna sestricka...

monkap
autor
6. júl 2009

siri vsetko najlepsie 😵
to je dobre s tou dr. 😀

boli sme na poradni ... lenka vazi 4700g 😵 na brusku nechcela zdvihnut hlavku .... pohodlna baba je to 😀

zuzkad
6. júl 2009

Sirinkaaaa vsetko naj naj k narodeninam a este aspon jeeedno krasne a zdrave diiiitko 😉 😉 😉 ...inak tu na teba dlhooo cakam, lebo som sa ta chcela popytat na dovcu s Klarkou...kolko mala ked ste isli na Mallorcu, ako ste cestovali, ake lieciky si brala, co papala atd atd 😉 😉 😉 ...ale asi si uz aj odisla na tu oslavu ☹ ☹ ☹ tak dufam, ze si to precitas ked prides 😉 😉 😉

lasenka
6. júl 2009

siri - nooo, tak som to myslela, ze sa posuva 😉

monka - super 😉

jamaat
6. júl 2009

Ahojte žienky domáce.
Aj ja mám pocit, že to mám dole po šití nejaké iné. Ale ešte sme neskúšali sex, mám z toho ešte strach. Chlapa mám v týchto partiách dosť obdareného, takže sa do toho nehrniem. A ani na kontrole po šestonedelí som ešte nebola.

Mááárišku, kým všetko prečítam, tak aj zabudnem, na čo som chcela reagovať! 🙂

Sirinka, všetko najlepšie k narodkám.

Dnes som sa bola trochu opaľovať na lúke a nejako som prihorela 🙂

jamaat
6. júl 2009

Emka sa už tiež vie za mnou posunúť. Teda ani nie tak za mnou, ako skôr za prsníkom. 😀

sssimi
6. júl 2009

Siri všetko najlepšieeeeeeeeee!!!

Mne sa malá riadne mrví a tiež sa posúva... Momentálne má zábavku keď jej dám hrazdičku. Je dosť vysoko a ona nedočiahne na hračky ručičkami, tak do nich kope a oni hrajú 😀 😀 😀 no a ona sa rehni na tom... Vtedy toho veľa aj precestuje 😀

jamaat
6. júl 2009

Jaaaaj...a ešte o autosedačkách bola reč. My máme novorodeneckú vložku a v pohode. Vajíčko mám ku kočíku Cam Cortina. Inak s kočíkom som nadmieru spokojná, každý deň objavujem nejaké výhody na ňom. Napríklad sa mi dá polohovať aj vanička, čo využívam, keď je Emka grckavá alebo keď idem dolu kopcom niekde v teréne, aby nebola dolu hlavou a nezošuchovalo ju. A plno takýchto drobností.

No a tu nikoho niet, tak ja idem teda konečne cvičiť trošku, kým sa mi mančaft z vonku vráti. Včera som sa dostala "až" ku rozloženiu karimatky 🙂

sssimi
6. júl 2009

Jamat to si sa dostala dalekoooo 😀 😀 😀 Ja pri malej cvičiť moc nestíham, lebo ona je po papaní hodinu hore a potom už nechcem cvičiť kvôli mlieku... Tak cvičím s ňou, ale mne by trebalo riadne brušáky.