Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
7. júl 2009

emode,praveze ona chce komunikovat s nami.hracky na kolotoci jej neodpovedaju a to ju zlosti.a nam od unavy hlavy padaju
inak ja malej v izbe cez den zatiahnem zavesy,lepsie mi tak spi

emode
7. júl 2009

lady aj u nas su zaluzie stiahnute ... konecne zaspala samozrejme na brusku 😕

ladywitch26
7. júl 2009

no mne by na brusku nezaspala, to mi vydrzi tak 5minut.

idem sa dnes objednat k chiropraktikovi,lebo uz nemozem s tym mojim chrbtom.dnes idem skapat. keby som bola vedela, ze sa mi narodi 4kilove decko, tak zacnem dopredu posilnovat,aby to nebol na moje svaly taky sok. a este k tomu aj riadne pribera,tak zavazie sa zvacsuje kazdym tyzdnom. uz ma 5 a pol kila.to aj muz vravi, ked ju ma chvilu na rukach,ze je riadne tazka

soffi
7. júl 2009

kolko vam babatka priberaju tak na tyzden???

ladywitch26
7. júl 2009

soffi, mne tak od 300 do 400g, ako ktory tyzden

sssimi
7. júl 2009

Soffi ahooooooooooooooooj. Ty si tu pekne dlho nebolááááá. Aký bol pôrod? Mne Sarah priberá 150g za týždeň. Sme síce na hranici, ale hlavne že priberá.

dm1
7. júl 2009

ja som sa chystala s malym von ale zaspinkal mi doma tak este pockam kym sa zobudi napapa a potom este pojdeme nachvilku.
mne maly tiez pribera dost "pozvolna" ale pribera a je spokojny to je hlavne.

jamaat
7. júl 2009

Ahojte.

Emode, moja tak isto. V noci spí dobre, cez deň zaboha nie. Zase sa zobudila po polhodine. Potom je mrzutá ešte aj na rukách, oči úplne sklené, zatvára jej ich, ale spať nebude. Budila sa mi ešte aj v autosedačke za pochodu, ale to aspoň hneď naspäť zaspala. Teraz som ju nechala v postielke vyrevať trochu a idem vyhnať dcéru s
ňou von. Aj tak iba doma sedí a buď čumí na telku, alebo kváka na nete.

monkap
autor
7. júl 2009

soffi: mne za posledny mesiac pribrala 700g .. .co vychadza na tyzden 175g ... dr. povedala, ze staci aj 100g za tyzden pri kojenych detoch ...
som sa bala, ze ci to bude stacit, lebo mam uplne makke prsniky, zda sa mi ze lenka malo papa .... ale vyzera to, ze to staci ...... a hlavne, ze je spokojna a vysmiata stale 😵
patrik mi priberal viac ale pri nom som aj mala viac mlieka a nespaval tak dlho v noci ako lenka

dm1
7. júl 2009

inak ja som dnes musela prestat pit ten caj pre kojace matky od Hippu. Akosi sa mi totiz viac spustalo mliecko a 1-2x za den ked som maleho kojila islo mu to moc rychlo aj striekalo a vadilo mu to a nevedel sa napit. Musela som ho vtedy kojit tak, ze som lezala na chrbte a maly na mne na brusku a tak pil - bol zlatucky 😀 .
Takze ktora ma pocit ze ma mliecka menej skuste tento cajik od Hippu - aspon mne hned zabral.

emode
7. júl 2009

jamaat podla mna je to tym teplom nase babies neznasaju teplo ale este som zistila ze ju vsetko okolo zaujima takze odstranujem rusive podnety 😝 vsetko z postielky von aj kolotoc som zvesila ...

soffi my sme za 3 tyzdne pribrali 830g, inak za 2 mesiace cca 2kg 😀
monkap presne tak jej to staci a to je dobre ked menej papa nema taky problem s preplnenym bruskom grckanim ci refluxom a pod.

emode
7. júl 2009

sssimi mozno jej to lepsie spaluje a pises aj ze menej spi tak toho viac spali asi ...

monkap
autor
7. júl 2009

emode: to je fakt, vobec nemame problemy s bruskom .... asi tak prve dva tyzdne po narodeni nas trapilo, ale uz je to OK 🙂 sem tam niekedy hneva ale to je vynimocne

monkap
autor
7. júl 2009

a kedze som prave napisala, ze nemame problemy s bruskom od zajtra urcite zacnu 😀 😀 rovnako ako som vcera pisala, ze dlho dlho v noci spinka tak dnes to bolo uplne inac .... 😝

dm1
7. júl 2009

tak ten moj maly anjelik stale spinka 😀 /uz viac ako hodinku a to predtym tiez spal asi pol hodku, zobudil sa, trochu sa napapkal a zase spinka 😕. Vypada to tak ze von uz ani nestihneme ist.

dm1
7. júl 2009

nas este brusko netrapilo - kvapky som davat nikdy nemusela stacilo trochu pocvicit s nozkami a bolo. Ale aby som to nezakrikla ako pise Monka 😉

jamaat
7. júl 2009

emode, aj ja som si všimla, že už nie je dobre, keď sa s ňou prechádzam na uspatie po byte, lebo už kuká a keď sa to okolo nej mení, tak kuká o to viac. A začínajú ju hlasy budiť.

Monka, keď malá veľa spinká, tak menej spáli a teda asi jej stačí menej jesť. Keby ti revala ako tá moja, tak by spálila dvojnásobne. 🙂

monkap
autor
7. júl 2009

jamaat: dnes cez den mi toho vela nenaspala - nespala skoro vobec, iba zopar kratuckych spankov ... tak cakam na kojenie a pojdeme von do kocika, tam pekne spinkava

dm1
7. júl 2009

tak ten nas maly drobculo sa zase zobudil, napapal a zas spinka.... tak je to uz od tej 3 tak nechapem...len sa dvakrat napapkal a zase zaspal 😀

jamaat
7. júl 2009

A naša zase ručí! 🙂 ...ešte aj na rukách.

nikanika28
7. júl 2009

cafte, nekukate TA3? Prave je tam rozlucka s MJ...

sirinka
7. júl 2009

ahojte...my sme boli poobede na jazere a klarku to tak zmohlo, ze uz aj zaspala 😀
a aj malej sa tam celkom pacilo...

monkap
autor
7. júl 2009

ano, ano ... opat som to zakrikla 😠 ... napisala som, ze v kociku pekne spinkava a uz sme doma z prechadzky a ziadny spanok sa nekonal 😝

dm1
7. júl 2009

monkap - a ten nas furt spi!!! Uz mam pripravene kupanie a cakam kedy sa zobudi. Som zvedava co bude robit vecer ked takto spinka 😕

monkap
autor
7. júl 2009

siri sa mas .... nas pato chodi spavat o desiatej 😖

monkap
autor
7. júl 2009

dm - cim lepsie spi cez den, tym lepsie bude spat v noci .... a neprovokuj uz s tym spankom 😀 😀

dobre mi padla ta prechadzka, som sa prebrala ... bo uz som bola taka unavena, oci mi zatvaralo ... a teraz je to uz lepsie 😅

emode
7. júl 2009

monkap je to tak ale zas nie uplne nasa cez den poriadne nespi tak ju to vecer odpili a v noci celkom dobre spinka, nemozem sa stazovat ...
ale boli dni ked aj cez den spala super aj v noci ... len ked ma taketo dni tak mna to trapi lebo vidim aka je unavena a mrzuta a mam pocit ze nieco robim zle 😖

sssimi
7. júl 2009

Tak ja som spravila dnes 3 pokusy o prechádzku v kočíku, ale nikdy som sa nedostala ďalej ako o 20-30 metrov od domu. Malá tak vrieskala, že aj psov rozštekala... Dnes spala za celý deň od 8:30 asi 3x po pol hodine a ešte aj teraz kukučkuje na mňa a mrnči. Najhoršie je že furt plače. Nič sa jej nepáči. Vydrží len na pleci a na cecku byť ticho.... Ešte aj mm je na východe a ja už mám ruky vyťahané až po zem 😔 a spala by sooom

monkap
autor
7. júl 2009

emode: viem, ze to tak uplne nie je ... ale hovori sa to tak 😅
mne dnes lenka skoro vobec nespala cez den ... ale v noci nastastie tiez spava dobre .... 🙂

emode
7. júl 2009

my uz mame druhy den takyto nespavy ... 😖
a co som napisala, ze v noci spi dobre, tak tuto noc nemusi byt pravda, mala sice zaspala sama a rychlo v postielke ale stale sa mechri ... sije s nou riadne 😒 ... niekto tu spominal spln mesiaca ... zeby??