Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

nikanika28
18. máj 2010

takze Fabien 😵 ....uz to bude coby dup...tyzdne ti pekne nabiehaju 😵 . A bruskavu fotecku nemame? 😀

ladywitch26
18. máj 2010

nika, ani fotit nestiham, jedine zeby som nahodila este so stankou brusko co som mala, ani tu som doteraz akosi nestihla nahodit 😀

sssimi
18. máj 2010

Baby ďakujeme za gratulácie.

Lady takže pipíííík 😀 Super. Hlavne, že je Fabien zdravučký.

Inak robila som si dnes test a bol negatívny a aj výsledky z výterov máme negatívne, takže super 😀 Dnešný deň je zatiaľ naparádu len keby ma nečakala kôpka učenia... Idem na toooo!!!

ludmilabb
18. máj 2010

mys gratulujem k chlapciatku vsak nech sa aj manzel vytesi 😀
jamaat Emka sa moze teraz o Sofiu opierat ked sa stretnu
u nas je to s jedenim take cudne rano ju kojim a to su casy niekedy o 5,6 alebo 7 potom zje trosku chlebika kym ranajkujeme, desiata ovocie to je cca 9, 10 hodin, o nejake dve hodiny kojenie na prsniku zaspi a az ked sa preberie ma obed, vcera az o pol stvrtej a zeby sa isla za tym jedlom taka hladna zabit sa neda povedat, kasu jej davam o pol siedmej a pred spanim je kojenie
cez den vypije tak 150 ml vody, klasicke mlieko som jej este nedavala teraz neviem kedze ma ten AE ze s tym suvisia aj potravinove alergie 😖 svokrovci kupili malej na meniny Hami prikrmy tak som malej dala telacinu od 10 mesiacov a obsahuje to zeler, vsak to je taka aromaticka zelenina a alergen 😕

ludmilabb
18. máj 2010

ze mys 😀 😀 😀 mne sibe

ludmilabb
18. máj 2010

mys chcela by si???
oprava lady gratulko 😵

mimi21
18. máj 2010

lady tak gratulko ku chalaniskovi 😉
mne je nejako jedno co to bude, kebyze baba, tak tolko usetrime na obleceni, ze az 😀
ale len nech je to zdrave

lady a to ste boli na 3D sone za 25E?
lebo ja som platila 40 😅

ladywitch26
18. máj 2010

ludka, mala mi uz tiez jedla zeler, tiez su v tych sklickach niektorych, tak neviem.inak boli sme v lekarni, mrkla som na sklicka hipp, ze kupim malej do zasoby, ale veru nekupim. 1,80 jedno, tak to u nas su lacnejsie.

mimi, ja som tiez ze keby baba, tak uz nic nekupujem, ale takto nemam ani zimnu bundu, lebo hadam cervenu vycackanu mu nebudem obliekat. 😀 sakra, aj ciapky ruzove, no asi zasa sa vrhnem na obchody. esteze trojkolku segra v zelenej kupila

inak chceli sme povodne 3D, ale doki ze spravi ten morfologicky, co sa v 22tt robi, kedze v irsku som mala naposledy len v 12tt. popozeral vsetko, a potom aj tak na 3Dprepol, ked pozeral tvaricku. no a video ja nepotrebujem, vsak naco. neplanujem si to ako celovecerny film po sobotnych veceroch pustat. ani uz nebude casu ked sa narodi 😀

borocka
18. máj 2010

ahojte,
dnes sme boli na rocnej prehliadke. meriame 7cm a vazime 9,6 kila. take priemerne miery. inak sme zdravy, doky bol s nami spokojny. na chlapca ho chvalil.
a musim mu zacat natahovat predkozku na pipiku. trosku uz ma stiahnutu (asi pri tych jeho hrach sa podarilo). vzdy po kupani ked bude pokozka zmaknuta mu to mam skusat. vyzeralo to hrozivo, aj patko pri tom plakal. ale on plakal cely cas kym lezal na stole,takze neviem ci ho to bolelo.
ockovanie sme prezili,sice s revom ale v zdravi. teraz spinka, teplota zatial nenabehla.

borocka
18. máj 2010

hop,preklep.meriame 77cm

mystery7
18. máj 2010

my sme boli vonku 2hodky, aj sme sa elektrickou povozili🙂 teraz konecne spi.
Bola som v lekarni a kupila som si sativol-homeopatikum na unavu. Ani to pocasie mi nepomaha.

mystery7
18. máj 2010

ludka: prekvapila si ma, hned ma napadlo, ci vies viacej ako ja-si jasnovidka? 🙂 jasne, ze by som chcela 😉

jamaat
18. máj 2010

lady, gratulujem ku chlapovi. Tak pekný a predpokladám aj besný párik budete mať doma. A prečo kupuješ príkrmy v lekárni??? Veď tam je všetko oveľa drahšie ako v obchodoch!

Chytila ma migréna taká, ako už dávno nie. Je mi na grc. Aj cvičenie mám dnes, ale neviem, či pôjdem, či mi to dovtedy prejde.

sssimi
18. máj 2010

No my sme prišli z vonku..... Len čo som vymrzla a mozog mi vyfúkalo, tak ma hlava začala bolieť. Bolo mi to treba???

O hodinku sa ideme pustiť do torty. Som zvedavá ako Sarah zareaguje na sviečku.

nikanika28
18. máj 2010

Borocka, to ste ake ockovanie mali? Mne doktorka povedala, ze ockavat sa bude az v 15. mes. 😕
Mna tiez hlava trochu boli...to to blbe pocasie 🙄 ...
Simi, Klarke sa sviecka pacila, chcela ju chytat za kazdu cenu 😀 😀

janka2121
18. máj 2010

ahojte

prepáčte že sa k vám na chvíľu votriem... chcem sa opýtať čo vaši drobci už vedia lebo od kedy sme boli na ročnej kontrole a doktorka nás poslala na neurológiu že drobec nič nevie tak ma to nenechá nejak kľudnou.... všetci mi hovoria že sa mám na to vykašlať, že je zlatý a nič mu nechýba ale tá moja krepá doktorka mi furt rezonuje v hlave.... Samko vie už samostatne chodiť vyše dvoch mesiacov ale nenavlieka krúžky, nestavia kocky, neukazuje zviratká proste nič z tohoto smeru akurát čo zakýva, spraví ťapťap, varila myšička kašičku a sem tam ukáže na lampu a povie bampa a ak ma zoberie na milosť povie na mačičku mňau... ale keď mu poviem napr. daj mi niečo tak ani za toho oného možno 2x sa stalo

nikanika28
18. máj 2010

Janka, prosim Ta nevysiluj, ved mas sikovneho drobca, to co mas prosim ta za doktorku??? 🙄 My tiez nestaviame kocky, ona ich akurat tak zhadzuje, zvieratka ukazuje psa, macku, maca a par inych..aj to musi mat na to naladu...ukazuje svetlo, hodiny. A neexistuje, aby mi dala nieco zrovna vtedy, ked jej to poviem...a my este ani nechodime, akurat sa vsade stavia a ruckuje okolo nabytku..doktorka povedala, ze je to ok....

janka2121
18. máj 2010

nika no sprostú mám tú dokinu mám pocit akoby ho porovnávala so starším Jankom lebo on bol dosť nadpriemer v jeho veku a nakoniec aj doteraz.... tým pádom som bola toho dosť rozladená... a ešte mi povedala že druhé deti sú viacej šikovnejšie a tak... no proste mi zafixovala v mozgu informáciu že toho vie málo ale on sa učiť moc nechce... on je dosť samostatná jednotka aj v spaní nechce aby som bola pri ňom aj v hraní a ak tak len so starším sa chvíľu hrá inak len behá

rybca
18. máj 2010

janka - tak mi ani nechodime, ani neukazujeme, ani neskladame kocky, len papa da ale len ked on chce, on od narodenia nechce robit veci na pokyn, a nemyslim si, ze by mal byt nejak zaostalejsi, ono to je aj od povahy, si myslim, a nikde nie je napisane, ze surodenci musia byt rovnaky

borocka
18. máj 2010

niak, ockovali nas tretou davkou...tie ockovanie co mali deti najprv ako 3mesacne, potom po 6 tyzdnoch a teraz sme dostali tretiu davku. do oboch stehienok.
a ako 15mesacnych nas budu znovu, do ramienka.

iinuska
18. máj 2010

ahojte, tak aj my sme boli nakoniec vonku, Adamko si pospal. Ale tiez dost fukalo

borocka, v roku by sa malo 3x preockovavat. V 15-18 mes. je uz dalsie ockovanie. http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=oc...

iinuska
18. máj 2010

jeeej, pardon, nie borocka, ale nika

jamaat
18. máj 2010

janka, moja Emka síce vie stavať kocky, ale nevie ukázať jednotlivé zvieratká, len tak halabala čo ju napadne, nevie nič povedať, nevie ukázať očko na zvieratku a už vôbec nie na sebe. Chodí, stále niečo montuje. A nemám pocit, že by zaostávala, moja doktorka ani nič také nezisťovala. Len na rizikovej ambulancii sa nás podrobne takéto veci vypytovali, ale tiež z toho žiadne haló nerobili.

sssimi
18. máj 2010

Tak torta skoro zjedená. Moc chutila.

Janka doktorku urýchlene vymeň. Moja Sarah je ťahaná zvonom a ja som doteraz nebola na neurologii. Doktorka mi ju stále sleduje a aj za maličkosť ju pochváli, Zatiaľ nechodí, iba sa plazí, ani neštvornožkuje. Len teraz začala chodiť za ruky a okolo nábytku. Kocky nestavia ona skôr prekladá všetko z miesta na miesto. To ju baví. No a podáva mi hračky keď si vypýtam. Rozumie mi už veľa, ale bľabotance má stále skôr také miminkovské. Rozumiem jej len ja.

ladywitch26
18. máj 2010

janka, vys....r sa ty na doktorku, doktorka ho vidi 15minut, ty si so synom nonstop, tak hadam vies lepsie posudit, ci tvoje dieta zaostava, alebo je normalne. zvlast, ked uz jedneho syna mas. no boze, tak ho nezaujimaju kocky ani nejake blbe kruzky. urcite ho zaujimaju ine veci, co ale zasa doktorku nezaujimaju, lebo hladi len na blbe tabulky. podla mna je to akurat tak plasenie mamiciek, tieto prehliadky. v irsku nic take nemame a ziadne dieta v okoli sa mi nezda, ze by zaostavalo. poznam dievcatko o mesiac mladsie od stanky, ledva lozi, na nohy sa asi dobre dva mesiace este sama nepostavi. no a co. nema proste taku pevnu kostru ako moja stanka, je taka malinka.kazde dieta je ine.

inak baby, to co tu mate za ceny preboha? boli sme v tescu a tie detske vyzivy su este drahsie ako v irsku a to nehovorim o nutrilone. krabica za 15euro? 😨 vsak tu stoji aptamil (to je vlastne nutrilon, este aj krabica je rovnaka, len nazov je iny) 9euro. asi to zacnem vozit namiesto oblecka. aj plienky su nenormalne drahe. huggiesky, co kupujem malej, ze 17.99. tu ked nie su v akcii, tak 10.49 stoja a minule som ich kupila v akcii za 6:99.

iinuska
18. máj 2010

simi, torticka je pekna, aj oslavenkyni sa uslo?

iinuska
18. máj 2010

lady, ved tie ceny su adekvatne k nasim platom, resp. k materskej 😕

ladywitch26
18. máj 2010

inus, vsak prave to moj muz len oci prevracal, ze jak si to tu vobec ludia mozu dovolit. aj taky hraci hrncek, co ma stanka, v irsku stoji 20, tu 30e. a celkovo hracky, nemyslim teraz tie take lacne plastove, ale fisher price a pod, tie su teda o dobru tretinu drahsie. no esteze sme v irsku, lebo na fabiena by sme si asi pekne dlho pockali

sssimi
18. máj 2010

Innuska ďakujem, Ušlo 😀

ladywitch26
18. máj 2010

simi, podla fota chutilo 😀 😀 stanka si tiez chodila odstipkavat z torty kazdu chvilu. no raz darmo, sladke je sladke 😀