Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
12. júl 2013

@kosska3003 dakujem, som zvedava pretoze mam pocit ze to co prezivam je uplne ine ako pri prvom 😅

kosska3003
12. júl 2013

@ludmilabb no ja som mala uplne rovnake tehu ako s Marikou ako aj s Marekom no uvidis kazdopadne drzim palce

borocka
12. júl 2013

Ahojte, tak po dllhom case.........
tehulkam gratulujeme 🙂 nech ste zdravi a rastiete do krasy.
nam uz sa to pomaly krati, uz ani nie 6tyzdnov ostava, stale sa nadejam ze to pride par dni skor. meno vybrate nemame, za kazdu inspiraciu budem vdacna, chceme nieco kratke, sikovne,co sa neda skaredo povedat.
patrik sa na malu tesi, chodi,stara sa o mna, bozkava brucho, rozprava jej. slubuje co vsetko ju bude ucit. tak som zvedava aka bude realita. lebo mala sa mi zda diva bara, chvilu nie je v klude, je vacsia ako bol pato. tak len dufam ze nebude uurevany uzlik nervov.
od septembra mlady pan nastupuje do skolky, myslim ze mu to prospeje, chyba mu kolektiv.

rozprava velmi cisto, pekne, len casto s plnymi ustami. a smejem sa ze je madar, pretoze velmi zvlastne sklonuje niektore slova ( oni plakaju, oni viu/neviu,...).
pozornost by som povedala ze sa zlepsila. teraz zerieme animal planet, vsetky selmy a dravce. naozaj poctivo dokaze sediet aj pol hodinu a nasavat informacie. najlepsie hracky su dinosaury a postavicky zvierat. rozdeluje na bylinozravce,masozravce. na mape ukazujeme ktore kde byva, ktore sa s ktorym moze stretnut.
zasa aby som ho neprechvalila, tak farby stale o nicom 🙄 , rozdeluje slnieckovu, travovu, ceresnovu a hovnovu. a to ich opakujeme kazdy bozi den Xkrat, za nic si nezapamata ze slnieckova je vlastne zlta.

vazi 15,5kila, meria tak cca 108cm. futbal je stale sport cislo jedna ( aspon ma drzi vo forme). bicykluje uz bez pomocnych koliesok, ale velmi nerad. proste miluje svoje odrazadlo a nevymeni ho.

mystery7
14. júl 2013

@ludmilabb drzim palce, prajem vela zdravia

emode
17. júl 2013

@ludmilabb no super, tak sa asi zas stretneme pri kočíkovaní 😀

joannas
18. júl 2013

@borocka tak daj po ockovi meno 😉

jamaat
19. júl 2013

@sssimi No pekne dlho som tu nebola. Tá deka, čo si sa pýtala, je momentálne aktuálna téma u mňa. Roztrhal nám ju pes a ja neviem zohnať novú. Predtým ju mali hocikde.
A to rozprávanie - Emka tiež rozpráva dosť nezrozumiteľne. Nevie L, R, sykavky, nevie ani K a ešte zopár písmen je nevýrazných. Pomaly ju začínam opravovať a skúšam vysvetľovať pri K, kde si má jazyk dať, aby to povedala správne. Ale stále je to skôr T ako K. Zatiaľ som to inak neriešila.

sssimi
19. júl 2013

@jamaat škoda, tiež ju neviem zohnať a tak by som ju využila...

borocka
21. júl 2013

@joannas ale my budeme mat babu. a uz mam muza peta, syna pata tak dceru petu isto nechcem 😀

bavili sme sa o klarke, dorotke, laure, eme,....tak uvidime.

joannas
21. júl 2013

@borocka mne sa pači meno peťa, 🙂 tak daj klarka 😉 to je tiež pekne meno 🙂

jamaat
22. júl 2013

@sssimi Na sportsdirect ju majú jedine, čo viem. A ja idem asi skúsiť polepiť tú našu.

jamaat
22. júl 2013

@borocka Emiek je na mraky, tak daj Ela 🙂

joannas
22. júl 2013

@borocka tak daj patricia 🙂 budeš mať paťka a paťku 😉 aj mirka je pekne meno 😉

sssimi
22. júl 2013

@borocka ak chceš niečo "iné", tak daj Dorotku (aj keď u nás je to skôr "nadávka") . Inak ja som sa bála mena Sára, ale keďže som po tom mene túžila už od nejakej 15ky, tak mi to bolo jedno. A v dedine je jediná. V meste je to horšie. Aj Lili je iba jedna zatiaľ u nás 🙂 Už v škole to budú mať zaujímavejšie. My sme boli v triede 2 Simony a bola to celkom sranda. Len to napätie, kým vyvolávali odpovedať a nedopovedali priezvisko bolo blbé 😀

sssimi
22. júl 2013

@jamaat musím ju mrknúť, nevieš za koľko ju tam majú?

borocka
23. júl 2013

@joannas
@sssimi
@jamaat patraicia je krasne, ale jazyk by sa mi plietol a decka by nikdy nevedeli koho volam. peto, pato, pata.......no hroza. vsetko na jedno kopyto. dora sa mi paci velmi, ale to naas odradza ze aka "nadavka".
klara sa nam paci velmi, aj laura ( lola), lenze pato ma 4 a bezchybnu vyslovnost. ale ani jedno nedokaze vyslabikovat. su to tazke mena pre dieta.
patovi sa este paci Karin, ale muz vraj ze ake ciganske meno. a dlho sme boli pri nele strele ( ja hned rozmyslam nad rymovackami k menu).
a momentalne to bude zrejme ema motylik. to vymyslel pato a nam sa to akosi paci

jamaat
23. júl 2013

@borocka Monika sa rozčuľuvala, že aké blbé meno som Emke dala, že sa na to nedá ani poriadny zosmiešňovací rým vymyslieť 😀

borocka
23. júl 2013

@jamaat mne sa ema paci. paci sa mi aj ela, ale tak sa vola patova kocikova frajerka s ktorou sa velmi casto stretavame.
normalne by sa mi celkom pacila sandra. a hovorili sme aj o olivii ci kamilke.

sssimi
23. júl 2013

@jamaat ja som čakala celkom inú pálku 😀 škoda, že do metra nemám prístup a aj tak je najbližšie v NR.

@borocka počuj vy sa dáko neviete rozkývať s tým menom na to že si v 36tt 😀 Síce poznám aj horšie, kedy si kamoška vybrala meno na pôrodnom stole aj keď pred tým nad takým menom ani neuvažovali 😀 Proste blesk z jasného neba a bolo 😀

borocka
24. júl 2013

@sssimi no hej, proste sa nam pacia mena, ale potom rozmyslam nad skratkami, ako ju budeme volat. potom pato nevie vyslovit klaru ani lauru, co su krasne mena. ale ani mala by ich nevedela. a laRVu ju nechceme 😕
proste sme nenasli meno, ktore by sa nam obom naozja pacilo dlhodobo.

a co dala ta kamoska na porodnom stole??

dm1
24. júl 2013

@ludmilabb jeeej co to tu vidim po dlhej dobe ked som sem zabludila :D. Gratulujem moc!

luba142
27. júl 2013

Ahojte, tehulkam gratulko a vbezproblemove tehu a porod prajem 🙂
@borocka My sme pri vybere druheho mena vobec neriesili ci ho vie Kika vyslovit, vlastne mala 5 rokov v tej dobe a vedela vsetko pekne povedat. Mne sa strasne paci meno Laura, ale moj chcel Alzbetku, Dianku....nakoniec sme sa zhodli na Barbore 🙂

iinuska
13. sep 2013

@ludmilabb ludka, gratulujeeeem 🙂

jamaat
16. sep 2013

No ženy, porodené aj čakajúce. Hláste teplotu, tlak, rosný bod. Ako sa máte? Aké sú bábätká?

rybca
19. sep 2013

@jamaat 🙂 tak my mame zajtra 4 tyzdne..🙂 opat som musela ist na vyvolavanie, balonikom, po 24 hodinach, celom veceri a noci prechodenej a ubolenej, teda o siestej sa nadomnou ulutostili a dali mi paralen proti bolesti, a doplneni tekutiny do balonika, sa kontrakcie konecne zpravidelnili a zkratili na potrebnu intenzitu, pustili vodu (ktora bola zelena, ale zevrat to nebude mat vplyv na vyvoj a rast), ostala obrovska mlaka na zemi, odviezli na Jisku dat epidural, opat ostala velka mlaka vody na zemi, odviezli ma spat na izbu, vsetko krasne postupovalo, az... dosla som na 6 cm a dalej ani tuk, tak sup cisarsky, pri prekladani na druhu postel opat ostala mlaka na zemi (nenormalne vela vody som mala) a sup na operacku, tam zazitok ako na kolotococh, ktore nemusim, mali tam take lehatko, ktore ovladacom posuvali, naklanali a otacali ako sa im chcelo, spomenula som si aj na kinedril..🙂 hadam nemusim pripominat, ze tam ostala opat velka mlaka, no tam skor more, zelene, z plodovky, Laci ma drzal za ruku, sestricka nasim fotakom fotila hadam kazdy doktorov krok, este som nemala odvahu si tie fotky pozriet, nemam moc naladu na svoje vnutornosti..🙂 a bola tam straaaaasne zima, uplne mnou klepalo. som si aj pomyslela, ci uz neumieram... hned ako malu otreli, skontrolovali apgar mi ju doniesli ukazat a potom uz s nou bol Lacko, mna previezli na Jisku na par minut a potom na gyndu na samostatnu izbu, tam sme hned skusili prisatie, co hned moc neslo, vecer prisli sestricky, poumyvali ma, opatrili, Lacko bol s nami az do vecera kym sme nesli spat a na druhy den uz od rana bol zase pri nas, potom odskocil len po Mata a maminku, pekne u mna na izbe sme boli vsetci, to bola sobota, nedela pohoda a v pondelok o 11.00 sme uz boli doma, sestricky stale chodili, ci nieco nepotrebujem, zasli nad tym aka som samostatna, no teda s Lackovou pomocou a somrali, ze od nich nic nechcem, ze nemaju co robit..🙂 keby niet tych bolesti, tak by som povedala, ze je to tam ako v hotely...🙂 teda bolo, lebo uz porodnicke zavreli, esteze som to stihla, bo by som musela do Rotterdamu...:( takto sme to mali 5 min. autom od domu. Jedine negativum bolo, ze mala este v nemocnici nechala cez 300g, potom nas doma stresovali, ze nepribera tak ako by si oni predstavovali, no myslim, ze vdaka tej velkej porodnej vahe este budeme mat s tym problemy a dohadovacky, bo tu idu strasne podla tabuliek, inac sme sa tentokrat krasne rozkojili, len lave prso nam to nejak kazi, boli, pali, boda pri kojeni, ale dufam, ze aj to prejde, inac som z nej uplne uzasnuta, po par dnoch si skusala uz dvihat hlavicku, ked som ju mala na pleci, komunikuje so mnou a so zverincom co ma v ohradke, uz som ju pocula povedat HE, LE, GE, presuva sa na chrbatiku, asi si poviete, ze je to normalne, ale po Matovi mi to pride ako zazrak..🙂)))

jamaat
20. sep 2013

Mám medzery, neviem, čo je vyvolávanie pôrodu balónikom. Ale keď to tak celé čítam, opäť sa utvrdzujem, že ja už rodiť nechcem 🙂 ....Inak v zelenej vode som už aj ja bola, tak neviem, posúď, či som sa vyvinula normálne 😀
Držím palce s kojením, pamätám, že pri Maťkovi si veľmi chcela, ale nešlo. Tak Julka ti to hádam vynahradí 😉

rybca
20. sep 2013

@jamaat ja som sa tu s tym tiez stretla pvykrat, je to vlastne mechanicke navodenie vypudzovacieho reflexu, polopate povedane, do krcka ti daju balonik, naplnia ho fiziologickym roztokom a cakaju, kedy balonik sam vypadne co znamena, ze krcok je otvoreny, samotne zavedenie nie je nic strasne, este k tomu, ked mas tak prijemny personal, ktory ta o vsetkom informuje, este aj ked sa ta ide len dotknut..🙂 ale potom pri tom vypudzovani, no ja som si tiez uz povedala, ze stacilo, 2 mesiace nevolnosti, 7 mesiacov problemov s nohami, 2 dni porod a teraz cca 8x denne bolest pri kojeni. Dalsie dieta ked, tak len pekne hotove..🙂

lumarque
22. sep 2013

@lejlocka
@jamaat prosim Vas, kupovli ste si potom tu sedacku britax cez amazon? ja nad tym tiez rozmyslam. Lem meviem ako bude posta, este som odtial neobjednavala Diki