Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

emode
6. okt 2010

@sirinka ked uz ma fakt vytoci, reagujem tak isto 😖 predtym som z toho bola nestastna, teraz uz to beriem trochu lepsie, ale aj tak, mne samej sa to nepaci, normalne citim, ako ma vytocila a trasie ma od zlosti, mam co robit, aby som sa riadne ovladla 😝

nikanika28
6. okt 2010

@sirinka no ja tak isto 😅 , obcas mam pocit, ze si idem hlasivky vykricat 😅 😅 😅 ...ale snazim sa to uz viacmenej riesit v klude...ked mna ten Lukasko niekedy tak vytoci....jaaaj 🤐

ladywitch26
6. okt 2010

ja po malej tiez kricim, hlavne ked jej nieco poviem a ona uplne ignoruje. tvari sa,ze nepocuje a to pritom na nu ziapem, zopakujem jej to aj 3x a ona nic. a ked pridem k nej, otocim ju k sebe, ze ci ako nepocuje, co jej hovorim, a ona hodi na mna taky usmev, ze ako feeest sranda...ani hnevat sa na nu vtedy neda, potvora mala

sirinka
6. okt 2010

@emode aj ja som zastanca toho, ze ked raz nieco poviem, tak to plati...ale musis si uvedomit jednu vec...nase deticky nam uz vela rozumeju, ale neznamena to, ze aj chapu vseky suvislosti...oni rozumeju, co znamena, ked povies ist spat, ale nechapu, preco by mali spat, ked oni chcu robit nieco ine...
ja to vidim este aj na klarke, ze mnohym veciam nechape, preco sa mi dospely hnevame...
mozno ked toto si budes opakovat ked ta bude ovladat hnev, tak ho budes lepsie zvladat.
ja teraz vidim, ze som pri klarke urobila chyby prave preto, ze som si myslela, ze uz by mala niektore veci chapat...a zbytocne som sa nervovala...

sirinka
6. okt 2010

@nikanika28 mno...a co to bude v puberte... 😅

nikanika28
6. okt 2010

@sirinka jaaaj..no ...ani radsej nechcem mysliet..to este daleko 😀 😀 ... predchvilou prisiel Lukasko zo skolky a ze Hello mami 😀 ..mali prvykrat anglictinu v skolke dnes 😀 ..a zacal normalne sam od seba upratovat hracky po Klarke, dokonca si aj gate sam od seba vyzliekol a ulozil 😕... no zlaticko..a ja ho tu ohovaram 😅 😅
K

ladywitch26
6. okt 2010

@nikanika28 mozno ta pocul, ako ho ohovaras 😀 😀 😀

kosska3003
6. okt 2010

@soffi no hej ale ty co to platia tym to daju kto si tento rok a ked to zrusia tak uz si to nemozu zacat no ak mi nic nedaju tak mojho mm asi slahne

a mna dnes tak dost ze je Marika nervozna ako sto certov tak svokra ma este dorazila jej sprostymi recami tak svagrina doniesla mliko kravske cerstve ci chcem ja reku no skusim malej dat ale ze asi nebude chciet ze mi to nema rada ze radsej nutrilon a ona zadre ze vsak to nevadi ked nechce mlieko to nemusi pit staci jogurt a ja ze no ale male deti musia pit lmlieko aby mali vapnik ze to je zaklad jedalnicka a ona ze nie nemusi ved ani kravy a kone nepiju mlieko a z coho maju kosti no krava ze im staci trava tak ako neviem co tym myslela asi ze mam ist mariku popast
tak som jej povedala ale moja zlata ze oni piju mlieko ked sa narodia ak nevie a tym som to uzavrela a chvala bohu aj ona lebo uz by som vybuchla koza normalne som vytocena s nej

sssimi
6. okt 2010

Ahojte kočky.
Sledujem, že rozoberate výchovu a debilné poznámky o našich detičkách. Ja som tiež ako pubertiačka krútila hlavou nád hádzajúcim sa dieťom v obchode, ale aj tak som nikdy nepovedala, že by bolo zle vychované alebo nebodaj zlé. Len mi to bolo vtedy divné, lebo ja som taká nebola. Teraz už vidím na Sarah, že onedlho už ju do obchodov brať bude zložité pretože si začína vydobíjať svoje, ale je mi to jedno.... Ja mám v podstate každeho u prdele. Samozrejme, že ťa to zamrzí keď to niekto povie, ale je mi to jedno.

Mne sa nikdy nepáčilo keď sa ma suseda stále vypytovala aká je malá, pretože jej syn je strašne zlý. Ako to len môže povedať??? Ako môže byť dieťa zlé? Veď aj ja občas vstanem hore zadkom-ponadávam na všetko na čo sa dá a taktiež aj dieťa-len to nadávanie nahrádza plačom. A preto je zlé. Potom keď jej začne vybíjať okná, sprosto nadávať, kopať do nej alebo neviem čo všetko, potom mi môže povedať, že je zlý, ale veď on je strašne rozumné a podarené dieťa. Len ona už ma vyšší vek a nemá na neho nervy.

soffi
6. okt 2010

@kosska3003 ja som ta nechcela zneistit, prepac, mozno to tak nebude, len si mylsim, ze minister sa bude snazit peniaze setrit, a na kom inom zacne, ak nie na mamickach....al emozno je to len moj nazor,inac aj ninka je dne straaaasne zlaaa, uz nech je aspon osem ☹

kosska3003
6. okt 2010

@soffi no ja teraz neviem mna nahovorili na to svagrina a kamoska co si to platia tak neviem uvidim potom im to o hlavu otrepem ak mi nic nedaju

no ja uz idem dat za 15 minutiek Mariku spat huraaaaaaaaaaaaaa ale caka ma upratat decku a zehlit no neviem ci sa na to nevykaslem

juska3
6. okt 2010

Ahojte 🙂
Jaaj, baby, ste ma teraz ukludnili, ze nie som jedina, ktora obcas zvysi hlas na svoje dieta 😅 U nas to tiez obcas vyzera ako v talianskej rodine, len taniere nelietaju 😵
Tiez si myslim, ze dieta nie je zle, Alexovi, ked nieco vyvedie, hovorim, ze to, co spravil bolo skarede, ale nie on, ze je skaredy alebo zly. @mystery ja by som sa asi nezdrzala a prehodila nieco v tom zmysle, ze aj ich dieta dorastie do takeho veku.

sirinka
6. okt 2010

@kosska3003 ale v tomto veku skutocne nemusi pit mlieko, ak ma dost inych mliecnych vyrobkov 😉
mimochodom calcium z kravskeho mlieka nase telo zuzitkuje v mensom mnozstve...nie je to bohvieaky zdroj...

kosska3003
6. okt 2010

@sirinka no hej ale ona tak tak myslela ze ho vobec pit nemusi a to je podla mna chore a tam ide o ten princim ze mi povie ze ziadne mlieko ale v pol roku ju chcela krmit kapustnicou a pit jej pomarancovu stavu proste uplne naopak a ze ma ziest len za hrst mi povie a ona si da 5 reznou a potom mi rozprava ako kape a sa prejedla proste vodu kaze vino pije ale to je jedno ja to berem tak ze jednym zchom dnu a druhy von lebo inac by som uz bola v blazinci

zuzkaprofant
6. okt 2010

cafte mi sme boli cely den v meste vedlajsom s kamosmi na nakupe moj maly sa mi po obchodnom dome valal po zemi tak trucoval hruza nieco potom predavacke pusinky posielal ale to valanie kazdy kukal zejak vresti a vala sa ja som sa robila ze ho nevidim a isla som prec a amly vrestal a utakal za mnou a kazdy kuka uz mi to niekedy leze na nervy bo cumia ludia jak debili co nemali deti , a to v nemecku nemozem maleho ani udret bo by ma udali socialke ale ked som snim doma dam mu po zadku uz a a porukach dostane bo do blazinca inac by osm isla tak ma vytoci ze migrenu som uz s maleho mala raz bo do nepricetna a to je kludne dieta podla mojich znamych tak neviem ako ostatne deticky co vyvydazju ale ze ta truc faza len pride tak sa ,,tesim ,, muz v robote od vidim do nevidim a nedovidim tak ja budem si fernetik uz cez den nalievat nie len po nociach pripanelaciku 😀

zuzkaprofant
6. okt 2010

ako citam a vase deticky sa hadzu co stym robit nevsimat si ci co mo maly je zlaty pusinkuje ma pekne sa hrajka ale ked chyti nervu tak ja som hotova , ako dnes valal sa bo nieco chcel a som nevedela co hruza ludia kukali a hamba kamoska len ocimi krutila nic nepovedala ale sa cudovala ze co maly robi co snim potom sa ukludni a akoby nic ma pusinkuje ja som si vsimla ze si ho nemozem vsimat a ked nepirde za nou tak ho zoberem o 5 min na rucky a dako ho zabavim a on zabudne ze vystrajal a hlavne mu robim kazdy den program aby sa nenudil alebo ked je nuda to je nenormalne nieco vsetko jedlo mi hazde o zem , flacky komlet vsetko co mu pride pod rucky ale ked je odbry tak ako medik muz ked sa mu stazujem aky sme mali den ze co sa divim ze cely ja maly 😀 ,,ze podedil,,

inac to hazanie nie je asi vo vychove alebo v dedeni povahe , ze??? 😀 😀

ludmilabb
6. okt 2010

mne sa stane ze ked volam s mamou a pyta sa ma ako sa mam tak jej poviem ale Sofia je umrncana, len sa nanasat chce a niekedy padne aj slovo ze je zla ale to samozrejme nie v definitivnom ponimani 😀
v obchodoch je to parada ked sa ledva prepcham cez pokladnu, Sofia ma vzdy v ruke sprava bud cokoladovu tycinku alebo zlava nakupne tasky a je to fakt radost vyberat jej to z ruk 😅 pri pokladni sa skoro vzdy caka v sore, takze kym prejdeme ma plne ruky somarin

jamaat
6. okt 2010

No u nás sa nezvykneme o zem hádzať, tak Emka to nemala od koho odkukať, takže asi to bude v tom dieťati bez ohľadu na výchovu 😀

Slovo ZLÁ/ZLÝ v súvislosti s deťmi sa nepoužíva na označenie povahy alebo charakteru, ale na momentálne správanie. Takže sa netreba ani urážať, ani si nemyslím, že keď poviem Emke, že je zlá, keď je protiva, a že je zlatá, keď je zlatá, tak ona to bude brať tak, že ju považujem za zlé dieťa od základu a všeobecne.

zuzkaprofant
6. okt 2010

@jamaat moj nikdy nerobil take veci ale odkukal od deti si mylsim aj z ihriska lebo tam to casto vidi ale ved uvidime ja mu stale dohovorim uz e kazdy den rozumnesi a rozumnejsi snad uz sa to nebude opakovat 😀

mystery7
6. okt 2010

kde su tie casy ked nase male babatka kludne spinkali v postielkach 😅
No tie somariny pri pokladniach aj mna stvu. Malemu drzim ruky, zabavam ho, dam mu piskotu alebo tycinku, nech netaha vsetko co je v dosahu.

mystery7
6. okt 2010

zuzka, si sa tesila, ze si uzijes den ☹ ja to poznam aj mne Mirko stale meni plany ☹

Mirko sa zatial o zem nehadze, ale neviem ako dlho to potrva

mystery7
6. okt 2010

na FB som dala video z minuleho tyzdna, ako nam chutila vecera 🙂

rybca
6. okt 2010

Ahojte, tak som vas uz docitala, ste toho popisali..🙂 Ja zatial nepoznam hadzanie sa na ulici na zem, 2x si sadol na chodnik a rehotal sa na mna, raz z toho isiel okolo velky pes, a neviem co si myslel, ci je to maly psik ci co, ale uz uz sa na Matka chystal, este ze ho pan drzal pevne na vocke, ked ideme nakupovat, tak v kociku (vydrzi mi este pekne, nedriape sa z neho) alebo ho dam do vozika, ale musi byt v patricnej vzdialenosti od regalov, lebo nakupuje len taka radost..🙂))) ale uz som aj ja nanho nakricala, aj po ruke dala, minule mi rozbil vrchnaz z dozicky, stale ho chytal, asi 100x som mu ho zobrala a povedala, ze to nesmie chytat, lebo to moze rozbit, no a tak sa aj stalo, tak som nanho nakricala ci je uz spokojny, ale nebolo to nejak ucinne. Uvedomujem si, ze niekedy na neho rozpravam dost zlozito. Ale zase nechcem sa na neho stale len potvorit. A tiez si nemyslim, ze ked dieta rici, alebo neposlucha, ze je zle, ale to preto, ze viem, aky Matko je, ze je v podstate zlaticko, ale ked je mrzuty, hladny, unaveny, tak je to odrzku. Ale to moj chlop zase, staci aby Matko chvilu mrncal a uz hovori, ze je zly a nejdem mu vysvetlit, ze nech tak nehovori. Myslim si, ze je dobre, ze mame psa a zahradu, to Matkovi velmi nedava moznost nudit sa.

rybca
6. okt 2010

a este som chcela, mame moznost ist s chlapom trosku sa zabavit, z prace organizuju nejaky holandsky vecer, Od osmej do polnoci, ale nevieme sa rozhodnut co s Matkom. S nami rozhodne ist nemoze, a neviem ci zavolat k nemu nejaku cudziu profesionalnu opatrovatelku. Ale zase na druhej strane sme vyse 2 rokov s priatelom nikde neboli.

mimi21
7. okt 2010

ahojte
nakoniec sme sa predvcerom vecer odsackovali k svokrovcom, voda nesla az do vcera obeda 😝
vcera som bola s mm v BA, kupila som malej pancusky a rolaciky v H&M, celkom dobre ceny 😉
a boli sme trochu pokukat aj v Ikea

@rybca urcite to nejako vymyslite a chodte sa zabavit, urcite Vam obom padne ked spolu niekam pojdete

inak u nas je hnev, ked sa napr udrie alebo sa jej nieco nepodari, nehadze sa o zem ale mlati rukami naokolo a vacsinou to schytam aj ja, neviem co s tym ... 😒

iinuska
7. okt 2010

dobre ranko
no, adamko nejake hadzanie sa o zem, alebo rev nerealizuje. On je praveze dobrucky ked niekde sme, ci uz na nakupoch, alebo na navsteve. to skor doma, ked mu nieco nedovolim, tak sa chvilku jeduje, ale necham ho tak, alebo sa mu to snazim co najjednoduchsie vysvelit a o chvilku je v pohode. Teraz ma take fazy, ale pripisujem to tej nadche. Ved ked je aj dospely chory, tak nema naladu
U nas vyslo konecne slniecko 😎
@mimi21 tak super, ze ste nakupili, ja a chystam buduci tyzden 🙂

zuzkaprofant
7. okt 2010

@mystery7 to ti vazne maly tak vresti pozerala som fc 😀

nikanika28
7. okt 2010

Ahojte...jaaaj, dnes bolo doobeda tak uzastne vonku 😵 😵 😵 ..no a teraz uz Klarka zalahlla a hadam uz aj zaspala 😵 ..nastupuje kava a pojdem potom cosi porobit 😝 . A boli sme aj u doktorky na kontrolu..tak nas poslala ku koznej...uz sa tesim, ze tam bude plna cakaren 🙄

iinuska
7. okt 2010

u nas teraz fici slovne spojenie toto je 😅 . Inak Adam zopakuje uz asi vsetko. Vcera mi uletelo kokos a maly hned opakoval 😀

iinuska
7. okt 2010

@nikanika28 ja uz zase cakam, ze maly sa cochvila preberie. zaspinkal o 12.