Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

nikanika28
10. dec 2010

Ahojte
@jamaat no u nas vcera opak, zdrhla mi, ked som ju vecer prezliekala, schovala sa za zaclonu a uz som vedela kolka bije, cucala tam a ani sa nehla...vycikala sa na zem potvorka mala 🙄 ..tak som ju "zahanbila" a este pri sprchovani mi vykladala, ze ee-ee spravila 😅 . Aj dnes rano mi ukazovala, ze tam spravila ee-ee 😀 ..aj tak nic z toho, s nocnikom sa nekamosime 🙄 .
Lukaskovi sa kyve prvy zub, tak cakame, kedy zubkova vila dorazi 🙂
Jaj, ja sa taaak tesim na vianocne rozpravky 😵 ..aj ked sa obavam, ze bude zase viacej tym americkych prkotin, uz to nebyva ako kedysi, ked byvali same ceske a slovenske rozpravky, filmy ..teraz len santa claus 😝

nikanika28
10. dec 2010

Ja sa lentiliek teda bojim...moze to vediet papat..ale clovek nevie, co dieta vymysli, moze ju vdychnut...u nas v podstate cukriky vobec nefrcia, mame ich plny suflik, co Lukas podostaval..my ich len dalej posuvame, vobec to neje. Ani lentilky nechce...on skor kekse Bebe dobre rano alebo tie muslicky s mliekom...sem tam kinderko, cokolada ako taka takisto nie...

borocka
10. dec 2010

@jamaat musim pozriet na face vase nove fotky..len neviem ako sa tam volas. ja uz mam zafixovane tieto prezivky a realne mena vobec nepoznam ziadnej z vas 😒
lentilky chrume, zo zaciatku kym je sladky ten obal tak pocmula, ale potom to vsetko rozchrume. tak drzime palce so serblikom, ste na dobrej ceste.
u nas v tomto smere ziadny pokrok,dokonca sa mi zda ze cika menej. ale aj plienky ma prazdnejsie, on strasne malo pije. teraz za cely den tak max 3deci. viem ze je to malo,ale ako ho mam prinutit????

mimi21
10. dec 2010

@emode kedy oslavujete Sofiine meniny? lebo v kalendari som to nenasla...a zacinam vazne uvazovat, ze male mimi sa bude volat Sofia 🙂

nikanika28
10. dec 2010

@borocka no presne viem o com hovoris, ked nechce pit, tak sa proste nenapije...aj Klara mava take obdobia. Neviem od coho to zavisi, niekedy vypije liter, niekedy 3dcl..

ostrovanka
10. dec 2010

@mimi21 Moje krsna je Sofia a oslavuje sa na Zofiu

mimi21
10. dec 2010

@ostrovanka diky za info 😉
len neviem ci je to este aktualne, lebo dnes som sa Ninky opytala ako sa vola baba v brusku a ona suverenne odpovedala Ema a cele doobedie to opakovala, takze je asi rozhodnute 😀

ladywitch26
10. dec 2010

my dnes zasa hororova noc. posledna trojka sa tlaci, o druhej v noci mala horucku 39.1 a do rana mravcala kazdu chvilu. plny nos ma, ale nejde absolutne nic ani vysavacom vysat. vsetko jej to dolu krkom zateka.
a rano ma porazilo skoro. kym som ja este fabiena nakrmila hore a zliezla som s nim dolu, tak muz sa uz vybral vonku so stankou. decko horucku 38, ale on ide kludne na prechadzku 😠

iinuska
10. dec 2010

@mimi21 Ninka ma dobry vkus 😉

mimi21
10. dec 2010

@iinuska 😉

inak uz sa so mnou maluje, vylezie na stolcek co ma pri umyvadle na umyvanie ruciciek, dam jej zatvoreny korektor, oba si s nim pomachli po licku a povie ze je novava - akoze vonava 😀 😀 😀
@ladywitch26 nech je Stanka rchlo OK, viem si predstavit, ze to mas teraz "vesele" 😒

hoogy
10. dec 2010

kocky vidim,ze sa viacere trapite so soplikmi tak ako mi ☹ doktorka mi poradila,nech mu dam 8 kvapiek fenistilu zahusti to soplik a lepsie sa vytiahne a nestecie do hrdla. a pomohlo to. my sa ich teraz zbavili za tri dni. plus esste slanu vodu do zvlhcovaca(alebo vincentku). skore uzdravenie vsetkym....

ladywitch26
10. dec 2010

@hoogy no len problem je, ze ja tu fenistil nezozeniem. oni ani len kvapky do nosa pre mladsie ako 2 rocne deti nemaju. proste absolutne nic.aspon nasivin mi nasi poslali v baliku.

a tak to vypada, ze nasa aupair pride v januari nazad ku nam. teraz volal muzovi znamy, ze ci chce ist robit do tej firmy, kde v lete robil. ze tak na 5 tyzdnov je tam robota. no minule mu volal,ze na 3 tyzdne a boli z toho 2 mesiace, tak ked teraz 5 tyzdnov, tak hadam do jari bude co robit 😀 tak asi idem pozerat letenku hned

nikanika28
10. dec 2010

Tak sme sa riadne vyvencili, boli sme pozriet nase mini vianocne trhy, potancovali sme si, popozerali vsetky sviecky a hviezdicky a gulicky a spokojne sme isli domov. A teraz uz zalomila 😵 . Najlepsi cas na kaaavicku 😵 .

@ladywitch26 tak skore uzdravenie a gratulko k novej praci 😉
@mimi21 klara zas ked si zapne moj mobil, ukaze sa jej tam jej fotak tak vykrika kaaaaalka kaaaaaaaaaalka 😀

iinuska
10. dec 2010

@nikanika28 u nas su trhy zajtra, tak sa chystame Snad nas neodfukne

mimi21
10. dec 2010

no mne Ninka spi uz 2,5 hodiny, to tu uz davno nebolo 😕

jamaat
10. dec 2010

Mne Emka spala v aute 10 minút prerušovaným spánkom. Boli sme na prechádzke, tak som sa tešila, ako dobre bude, že je pekný deň, šli sme hore do snehu so sánkami... A dopadlo to katastrofálne, taká zúrivá som sa už veľmi dávno z prechádzky nevrátila. Emka zaspávala už na sánkach, ručala... Potom v aute zaspala, ale keby aspoň už poriadne spala, zostala som sedieť v aute, ale aj tak sa zobudila. Inokedy ju doma o druhej neviem uspať, tak neviem, čo si to dnes zmyslela.

mimi21
10. dec 2010

no a ja ako som to dopisala, tak sa z izby ozvalo: mamiiiiiiiiiiiiiiiii 😀

ostrovanka
10. dec 2010

@mimi21 zlata. Ema bolo aj moje oblubene, teraz mam pripravene Ela... este chlap sa musi trafit, aby to zas nebol chalan 😀

ludmilabb
10. dec 2010

@jamaat mne najnovsie chodi spat Sofia az o tristvrte na dve potom ju niekedy musim aj budit vecer to zase nema konca s uspavanim, cele je to teraz take ...

sirinka
10. dec 2010

@ludmilabb u nas vecerne zaspavanie je momentalne tiez v kybli....uz neriesim, pozera s nami panelak, odsudene a tak....

jamaat
10. dec 2010

Ja som tiež začala robiť tak, že až po Paneláku ju ukladám. Nemá význam hodinu pri postieľke sedieť, to si radšej za tú hodinu telku pozriem. A potom už odkvicne.
A dúfam, že keď bude väčšia, tak sa s ňou bude dať rozumnejšie dohodnúť. No dnes s tými sánkami katastrofa. Stále chcela špagát držať. Aj keď na nich sedela. A ťahať ich nevládala, tak keď som jej chcela pomôcť a chytila špagát, že spoločne potiahneme, tak začala zúriť. A takto sme sa tam handrkovali minimálne 5 minút, nakoniec sa s revom tresla o zem. Keď toto urobí, tak ja od nej odchádzam. Aj teraz som zašla za najbližšiu zákrutu. Väčšinou ju to po chvíľke prejde a príde za mnou vysmiata. Ale teraz zúrila dlho a nakoniec sa nevybrala za mnou, ale ku kraju cestičky, tam bol riadny zráz, šmykla sa a skydla. Našťastie ju nezošmyklo dolu svahom, lebo tam bol konár. No tak som ju vytiahla a potom už kľudná šlapala po svojich. Asi 5 minút. Potom zase začala revať, ale to už sa jej asi spať chcelo.
A aby som to dokončila - otočili sme sa teda po chvíľke, že ideme domov. Moja predstava bola, že sadneme spolu na sánky a pustíme sa dolu cestou. Lenže to nešlooo a do strany to ťahalo, keď sme konečne rýchlosť nabrali a bolo treba kerovať, tak ma pes do nohy chcel hrýzť, lebo jemu vadí, keď sa rýchlo spúšťame. Tak kým som sa psa striasla, zase sme zabrzdili, to som nás nohami odrážala, na prd to bolo, Emka ručala, šmýkala sa mi, no katastrofa. Dolu sme došli ja od zúrivosti fučiac a Emka ručiac.

sirinka
10. dec 2010

@jamaat 😀 skoro presny opis nasich vychadzok...

juska3
10. dec 2010

@sirinka @jamaat u nas to presne takisto vyzera vecer, chodi spavat po panelaku, lenze uz sa to zacalo dost pretahovat a predvcerom zaspal az 22.15, tak vcera siel spat pred pol deviatou, no ale zaspal asi az po hodine, neviem presne lebo uspaval tato

@jamaat poznam taketo nerve 😉 vacsinou, ked sa smari na zem a sa skryjem, tak sa postavi, poobzera a vyda sa uplne opacnym smerom ako ma, cize musim za nim bezat.

sirinka
10. dec 2010

@juska3 no ved aj nasa ide spat az po desiatej....a ak zaspi nahodou o osmej, tak sa o pol desiatej zobudi a hodinku este s nami travi v obyvacke...

iinuska
10. dec 2010

no u nas nastastie klop, klop, klop vecerne zaspavanie bez problemov. Snazim sa vzdy v rovnakom case, o 20 je Adamko v postielke. Zaspi pekne sam

a Adamko mi teraz hovori babulka kubim Ta 😀 , lebo manzel isiel do roboty a mi tak povedal, ked odchadzal 😅

borocka
10. dec 2010

@jamaat moja, prepac, ale ja sa tu bavim na tvojich opisoch.....ked toto pato robi tak mam nervy ze malo chyba aby som sa o zem hodila tak ako to robieva on, ale ked to ty pises, tak sa dobre zabavam 😀 😀

@nikanika28 ale on to ma kazdy den. v lete este pil slusne, ale teraz....pohar caju co mu dam k ranajkam postupne popija cely den a este vecer zvyknem vyliat do umyvadla zvysok. no brutal malo pije 😖

kosska3003
10. dec 2010

ahojte tak spanok rozoberate no mi kedze nespime cez den tak spime uz pred 7 a ja mam veget dnes zas nespala ja uz to ani neriesim lebo by som zosalela dnes som tu mala kadernicku tak mam melir tak aspon hlava mi vyzera dobre aj stromcek umely sme dnes kupili a mala ho hravo odzdobuje dala som tam len hviezdicky take no stale to dava dole tak sa tesim ked bude ozdobeny tak ho budem zdobit kazdy den asi

jamaat
10. dec 2010

@borocka V pohode, zasmej sa. Veď ja už sa potom tiež na tom aj smejem, ale v tej chvíli mám pocit, že sa od jedu na kolomaž rozlejem ako zlá kráľovná v rozprávke 🙂

borocka
10. dec 2010

@jamaat 😀 😀 dnes ma bavis 😀

borocka
10. dec 2010

@kosska3003 no pato videl stromcek na volbach a bol hotovy kolko lopt (guli) je na stromceku, takze cakam ze s tymi nasimi bude hrat futbal