Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
11. dec 2010

@maalinkate moj Mirko rad rozprava, len mu nerozumieme 🙂 hovori zakladne slova a tento tyzden pridal pepsi, caj, lampa 🙂 ked deti nerozpravaju do 3 rokov, az vtedy sa to riesi. Okolo 2r sa uz zvyknu rozkecat vsetky. Bud v pohode 😉

maalinkate
11. dec 2010

@mystery7 dakujem za odpoved, ja uz sa aj zacinam trosku obavat pretoze tomu mojmu sa nechce ani len mama povedat, nieto este nieco ine, snad jedine co povie je ham a mnam a daj. to je vsetko, a rozpravam sa s nim od rana do vecera, citame si knizky stale mu opakujem jednoduche slovicka ale s nim to ani nepohne. tak ja neviem ako tomu este dopomoct. viem ze niektore maminy sa detmi tak vela ani nerozpravali a deturence rozpravaju. ach jaj 🙄

maalinkate
11. dec 2010

@emode dakujem za povzbudenie, ono ja by som snad aj vydrzala, len keby som z kazdej strany nepocuvala ze uz ma rok a pol a stale nepovie ani mama.. ☹ a cim viac do mna rypaju tym viac sa s tym ja trapim. a ten moj maly tvrdohlavec ma zomna akurat tak srandu 🙂

mystery7
11. dec 2010

@maalinkate mozno sa snazis az prilis. Nechaj to tak a netrap sa. Deti su citlive, netreba ich nutit. Niektore su tvrdohlave a chcu robit podla seba-rozpravaju az ked oni chcu a co oni chcu, ziadne opakovanie a uz vobec recitovanie pred navstevou.
Kd vie povedat daj, tak je to ok. Skus sa tvarit, ze nevies co. Kamoska citala, ze ak matka rozumie dietatu aj bez slov, dieta nema motivaciu rozpravat.

maalinkate
11. dec 2010

@mystery7 asi mas pravdu v tom ze je tvrdohlavy, pretoze aj ked sa s nim snazim komunikovat a ukazujem mu napriklad obrazok hava, a pytam sa kde je havo ukaz mi hava ako robi havo a tak dalej dokola, on pozera uplne inam a robi si svoje.Proste ako keby som si rozpravala sama pre seba. Mna to vie tak najedovat 😠 ale zaroven sa vzdy natom aj smejem, lebo to sa neda, to keby si fakt videla tu ignoraciu..a ked vravi daj a ja sa robim ze neviem co, zacne nervacit, potom plakat a zasa sme skoncili.

ludmilabb
11. dec 2010

@maalinkate u nas moj otec furt vravi ze kedy sa jej uz jazyk rozviaze a to uz vravi mama, baba, napodobnuje slova ale jemu to nestaci, takze tak vidis nikdy nebudu vsetci spokojni...raz to pride, mojej kamoske sa tiez syncek rozvravel v troch rokoch a teraz vravi ze sa nevie zastavit len rozprava a rozprava 😝

jamaat
11. dec 2010

@maalinkate My sme na tom presne ako ty. Stále len hmmka. A ak chcem, aby niečo povedala, tak just nie. Reaguje iba na "ako robí koník, ovečka, cica atď". Ukáže všetko, dokonca už začíname rozoznávať jednotlivé druhy vtákov, nie je všetko len vtáčik. Skôr sa chytá na spievanie ako rozprávanie 🙂

juska3
11. dec 2010

@emode ty si mi nasadila chrobaka do hlavy s tym ekzemom, Alexovi sa vyrazne zhorsil, resp. na jar sa mu prvykrat objavil suchy fliacik na ruke, aj sme s tym boli u dr., dala masticku, premastili sme a zmizlo a cez leto vobec nemal. Lenze on ma presne taky isty ako mam ja, ked slnko cez leto svieti, tak nemam a cez zimu sa to zhorsi, objavia sa suche miesta. A teraz sa strasne vyhadzal, ma na nozkach aj rukach suche flaky, a ja teraz neviem ci to ma len preto, ze je uz zima, alebo ci to nie je od toho, ze zacal pit mlieko kravske a ja som ho prestala kojit. Paradox, ja zatial suche flaky nemam, co minulu zimu som mala dost zle. Tak ale zima len zacala. Ja len dufam, ze nie je alergicky na bielkovinu, o tyzden mame ist k alergologicke, tak sa jej na to opytam. A asi vyskusam nedat mu par dni mlieko, ako si ty pisala, ci sa mu to nepolepsi.

Inac, ja som vigantol a Cbion prestala davat na zaciatku jari a odvtedy nedavam. Dokonca sme v zdravi prezili aj september, ked bola ta nadchova a chripkova vlna. Paradoxne potom som mu dala asi 3x cbion a dostal nadchu, ale to bola urcite nahoda lebo mm dotiahol nadchu domov. Teraz u nas najviac ficia mandarinky a pije citronovy caj s medom a ani zuby nas netrapia, tak tu zimu snad prezijeme bez nadchy.

Naucil sa obuvat si svoje papucky a ked sa mu nedari, tak do nich hryzie 😵 niekedy dojde a ma ich naopak, ale zjavne mu to nevadi 😉

iinuska
11. dec 2010

@emode kolko toho cebionu davas, myslim kolko kvapiek denne, mam ho aj ja, ale krabicku som vyhodila.

@maalinkate vitaj 🙂 No, u nas sa rozprava az vela. Zopakuje vsetko, Adamko uz vie povedat cele svoje meno a priezvisko. Ale z toho si nic nerob, moj prvorodeny syn poriadne nerozpraval do 2 rokov, je to individualne 😉

rybca
11. dec 2010

Aj nasmu Matkovi sa vyhodil suchy fliacik nad kolenom zozadu. Myslite, ze by to mohlo byt z alergie? My alergie zistene ziadne nemame. Natieram mu to ABC kremom, tak uz nie je taky cerveny, ale stale tam je.

@maalinkate my tiez este nerozpravame, ani mama nepovie priamo mne, len tak do priestoru hovori ako sa mu zachce, len par zvukov zvieratiek a vlacika vie napodobnit, ale len tiez ked sa mu chce.

ladywitch26
11. dec 2010

@juska3 aj stanka ma take suche flaky po tele a pod kolenami az take cervene. z mlieka to nema urcite, lebo stale pije umele,kravske jej vobec nedavam. ja rozmyslam, ci to nemoze byt prachom na pranie, lebo tie pod kolenami ma odkedy nosi pancusky.

emode
11. dec 2010

baby, umele mlieka su vsetky na baze bielkovin kravskeho mlieka, takze je to jedno, ak nepije hypoalergenne, ktore sa chystam kupit, pediatricka mi len povedala, ze ju do mlieka nemam nutit, vyrobky moze, ale ona ho ani velmi nepila, naraz max. deci aj to bol vykon ... ale fakt je, ze to ma radikalne lepsie ... a to je pomarance, mandarinky kazdy den, mandariniek by aj 5 zjedla keby som jej dovolila 😕
@iinuska kvapky som tusim davala 2x po 6 do lyzicky napoja, ale teraz davam sirup, tam je toho viac, ten davam 2x po 2,5ml, dobre chuti 😅

emode
11. dec 2010

@rybca vobec to nemusi byt alergia, my sme to najprv mali na ruckach ako pisala juska, ale ako som viac tlacila na to, aby vypila mlieko, aj poobede som jej zacala robit, tak sa to dost zhorsilo, ale testy nam robili skor preto, ze je sofia casto chora a kasla sa v podstate nezbavila asi 3 mesiace .. ja to pripisujem jaslickam, ale v konecnom dosledku sa tomu nikto nevyhne, ked dieta nastupi do kolektivu, imunitny system si zacne budovat a chorobnost je vyssia 😖

kosska3003
11. dec 2010

ahojte tak za mnou tazky den mala nervozna vonku fucalo tak sme neboli vonku lebo je chora ale zajtra uz pojdeme aj keby co sa robilo ce den nespala tak som ju dala po 6 spat a aj zaspala tak mam uz 2 hodiny veget no som piekla medvedie labky pomaly zacinam aj vyzdobu robim tu budem robit aj tyzden pri malej sa neda mm robil cely den klobasky tak som bola na nu sama no som k.o

iinuska
11. dec 2010

@emode dik

Adamko ma atopicky ekzem, prave v piatok sme boli na kontrole, stale ho premastujem, kupem v balneum hermal plus, drzi sa, obcas sa mu vyhodi na nozickach alebo na krku fliacik, staci raz natriet s mastou locoid, a je to v poriadku.
Detom s atopickym ekzemom by sa mali obliekat len bavlnene biele veci, ziadne tmave, cim tmavsie, tym horsie, lebo je to napustene kadejakymi farbami a chemikaliami. Namiesto pancuch spodky.Ja pouzivam tekuty prasok.

@emode acidko si neskusala davat malej? Adamkovi chuti. Vypije aj biele, ale najradsej ma vanilkove

rybca
11. dec 2010

@emode dik, mozno to bude aj pancuskami, ako pisala @ladywitch. teraz sme vymenili kravske mlieko za kozie, preventivne, kym to nezmizne, aj ked doteraz problem nemal, len posledny 2-3 tyzdne ten maly fliacik.

ladywitch26
11. dec 2010

@iinuska ja rozmyslam, ze kupim ecover na pranie, to je cisto prirodne, bez chemikalii. len to nemavaju velmi casto v obchode a je to dost drahe. 9e to stoji a myslim len na 12prani to vydrzi. rozmyslala som aj nad tymi magnetickymi gulami, ale neviem,ci to dobre vyperie.

emode
11. dec 2010

@iinuska nam kozna povedala, ze nie je vyslovene atopicka 😕

iinuska
11. dec 2010

@ladywitch26 nad tymi magnetickymi gulami som rozmyslala aj ja...

emode
11. dec 2010

@iinuska aj my s mm, mohol by tu niekto vyskusat 😅

ladywitch26
11. dec 2010

@iinuska
@emode tak vyskusajte a dajte vediet. ja ich aj tak musim az zo sr objednat a postou poslat sa mi to neoplati, az ked na dovcu prideme.

juska3
11. dec 2010

@rybca @ladywitch26 aj Alex ma take flaky na kolene zozadu a dnes som si vsimla, ze aj pod pazuchami, mm hovoril, ze dnes to mal lepsie, vcera ho kupal on a vraj to mal horsie, ale to nie je ten isty ekzem ako ten, co ma na nozkach a mam ho aj ja. Toto vyzera ako jeden velky flak cerveny s malymi cervenymi bodkami, ako keby to mal spalene, neviem ci som to dobre opisala. Praci prach pouzivam stale ten isty a tekuty, ale menila som avivaz, tak ktovie. Tiez to moze byt reakcia na mandarinky, neviem ktory den to bolo, ale zjedol ich pat, co som neustriehla lebo mu dal aj mm a vsimla som si to dost neskoro. Raz sa vyhadzal aj z hrozna, co sa predtym nestalo. Asi som ho zle umyla.

mystery7
11. dec 2010

@maalinkate mne jedna cvicitelka (chodili sme cvicit do materskeho centra) vravela, ze deti netreba nutit nieco robit. aj ked sa nam zda, ze nas nevnimaju, oni velmi dobre pocuvaju a pozeraju. Jeden priklad: casto som malemu robila kujem kujem podkovicku a on stale inde pozeral hral sa s nejakou hrackou. a zrazu to jedneho dna zacal robit sam. len tak v ramci hry bezomna. Na nich sa vsetko nalepi, ziadne usilie nie je marne.

@juska3 aj u nas frcime na samostatnom obuvani papuciek. Ked sa mu ich podari obut, hned bezi do zrkadla okukat sa (neviem od koho to ma 😝 ) a casto ich ma aj naopak, ale tesi sa. problemom je, ze si chce obuvat aj cizmy a to by sme v chodbe sedeli aj hodinu. tak mu ich obujem ja, za velkeho kriku. uz sa tesim na sandalky 😀

Tu bola poobede riadna fujavica, tak sme isli babku navstivit a Mirko sa vyhral do bezvedomia 😀 svojho aj babkinho 😀

ladywitch26
11. dec 2010

s tym obuvanim, stanka tiez stale skusa obuvat papuce, a strasne zuri, ked sa jej nedari. ale ked pridem, ze jej pomozem, tak ma az bije pastami, ze nie, ona sama. a potom zasa zuri,ze sa jej nedari...

mystery7
11. dec 2010

@ladywitch26 tak to je tak aj u nas. ja sa ho nesmiem ani dotknut a uz vobec nie papuciek, lebo krik a kvik. minule sa obuval pol hodiny, taky bol sustredeny, ze som si normalne v klude sadla na zadok 😀

jamaat
11. dec 2010

Aj Emka sa rada obúva sama, našťastie v takýchto prípadoch má dosť trpezlivosti. Ale keby som jej chcela pomôcť, tak to zúri. Tiež je taká "ja ťam, ja ťam!" 🙂

ludmilabb
11. dec 2010

@jamaat Sofia sa obut nevie, teda vie si dat max tak moje tazke topanky ale sandalky nehrozi aby si dala ani snehule 😀

ludmilabb
12. dec 2010

ahojte, dnes prva a vcera posledna 🙂 boze ja som sa uz chcela ist so Sofiou konecne sankovat ale tak husto snezi od vcera, ze len cakam kedy prestane kydat

emode
12. dec 2010

@ludmilabb my mame ist do Zvolena k nasim 😕

ahojte 😀
inak sofia sneh nemusi ☹

ludmilabb
12. dec 2010

@emode stastnu cestu uz pomaly prestava snezit