Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
10. jan 2010

no veru, to je ale zima....Keby radsej dobre navalalo snehu a potom dobre mrzlo, nech sa aj udrzi...

emode
10. jan 2010

jamaat ... skor kazdy mudroval co by bolo lepsie a nakoniec isli vsetci spat 😝

chcem pochvalit sofiu, vcera 1x zladovala celu davku zeleniny, z kauflandu ze kuracina s ryzou a zeleninou, este ma oblubene jahnacie masko a dnes mala spagety bolognese, to jej tiez velmi chutilo, hoci tam boli riadne kusky spagiet ... doktorka (mame novu) ma upozornila, ze jej nebude chutit jest a sofia presne naopak, riadne zacala ladovat, poobede velke jablko s bananom, vecer riadna davka kase a to uz druhy den ... 😅

zuzkad
10. jan 2010

ahojte...maly este brbloce v postielke aj ked uz je unaveny ...ale takto zaspava bezne...potom len stichne a spiiiii 😅 😅 😅 teraz prave tato isiel k nemu pomojkat ho a dam mu cumlik 🙂 🙂 🙂 a uz je tiiiisko 😅 😅 😅 ocko ma svoje caro 🙂 🙂 🙂

tu v BA je mozerneee prsi, potom snezi...teraz je clapkanica a zima a fuuuuka no hrooza 😠 😠 😠 chcem jar ta ma svoje caro a voni vo vzduchu 😅 😅 😅

jamaat
10. jan 2010

emode, sesternica vravela, že jej synátor kedysi nechcel nič iné jesť, len takéto špagety a že už mala z toho mindráky, čím si dieťa kŕmi 🙂

Inak nie tak dávno sme rozoberali kauflanďácke Little Bee príkrmy, že sú za super cenu, a teraz ich tak zdražili, že stoja viac ako známe značky. Šibnutí.

dm1
10. jan 2010

jamaat to fakt? som sa ich prave chystala nakupit do zasoby lebo mam kupene len par tych malych 120g a to uz by mu nestacilo

inak cestoviny mu asi tak moc nechutia lebo dnes zase spapal len 130g. tak radsej zemiak budeme ked mu to viac chuti

uz davate surove ovocko? teda okrem bananu myslim. ja chcem zajtra skusit 1x jablcko uvidim ci to spapa

jamaat
10. jan 2010

dm, predtým stáli necelé euro a teraz sú myslím 1,39 eura. Nechápala som.
Keď mali v akcii Hipp, tak som kúpila kombináciu ryža+kuracina+kukurica a to jej chutilo. Tak som potom aj doma také spravila.

Surové ovocie jej dávam od začiatku- banán, jablko, hrušku.

ludmilabb
10. jan 2010

dm ja davam surove jablko od zaciatku prikrmovania a vy nedavate??? ale vzdy s niecim

iinuska
10. jan 2010

dm, ja varim stale, Adamko ma ekzem, tak pre istotu

ludmilabb
10. jan 2010

iinuska to kvoli ekzemu sa nesmie surove?

dm1
10. jan 2010

ludka ja som najskor varila ako inuska ale vobec to nechcel tak sme na presnidavkach. 1x zjedol mnou robenu vyzivku ale rada by som uz davala surove tak zajtra skusim. banan som skusala a ten vobec nechcel

iinuska
10. jan 2010

no som to tu niekde citala, vraj je v tom pripade lepsie davat varene.Petko jablo nemoze vobec, hned ho z neho skriabe v krku a okolo ust sa mu spravia cervene flaky. Jasne, ze ked bol malinky, ta som to nevedla, tiez som mu davala hned surove. Teraz som opatrnejsia...

jamaat
10. jan 2010

dm, ja som prvý krát dala jablko s piškótkou, to stiahne kyslosť.

ludka, kožná mi nič také nevravela, že mám dávať pozor na surové ovocie. Len citrusy nemám dávať.

jamaat
10. jan 2010

iinuska, až tak??? Fíha!

Inak na ekzém u nás najlepšie zaberá, že som dosť obmedzila kúpanie a vodu dávam ozaj len letnú. A teraz má obdobie, že už sa vo vode tak neblázni, tak mi aspoň ľúto nie je.

juska3
10. jan 2010

ja davam banan a teraz uz asi tyzden aj jablko, ale aj preto, ze mal troska problemy s kakanim, tak som mu robila kazdy den jablko a teraz ho uz nechce ani vidiet 😅

jamaat, my sme tiez kupili Little Bee a Alexovi asi najviac chutili, tak si ma nepotesila, ze su drahsie 😒 ....inac, ja este dost kojim, podla toho co tu vy pisete, zakazdym, ked si pyta, ale uz budem musiet pridat aj kasu lebo mam pocit, ze mu nestaci ovocie a na obed zelenina s maskom alebo zemiakom ci ryzou....aku kasu davate?

iinuska
10. jan 2010

jamaat, jedine, co mu nevadi je kompot alebo v kolaci.

ja kupem kazdy druhy, niekdy aj treti den. Jasne, ze ritusu umyvam po kazdom vykakani

juska, ja davam momentalne ryzovu s bananmi od hami

dm1
10. jan 2010

juska ja davam nemliecnu ryzovu od hami alebo nemliecnu osemzrnu od nestle. zarabam s MM + par lyziciek presnidavky na ochutenie. ja mojmu tiez ponukam v priebehu dna MM ale on nechce jemu to staci. napr. dnes ho rano aj mm krmil ked som spala a po obede tiez nechcel MM takze nepil mliecko uz 7 hodin. az ked som skusila dat hodinu po obede tak si potiahol

iinuska
10. jan 2010

ja kojim cca 5x za den

dm1
10. jan 2010

inuska iba cez den tolko alebo za 24 hodin?

ja ako samostatne krmenie cez den tak 3x, po prikrmoch 2x a v noci asi 2x to sa ale neda odhadnut pretoze niekedy cecikujeme aj viac krat na uspanie

jamaat
10. jan 2010

juska, no ja dúfam, že sa spamätajú a vrátia tú cenu naspäť.
Kašu mám aj mliečnu, aj nemliečnu. Mliečnu čisto ryžovú Babylove alebo s banánovou príchuťou. Nemliečnu jablkovú Humana.

ludmilabb
11. jan 2010

ahojte, my sme boli v noci asi krat hore, od tretej kazdu hodinu na prsniku 🙄 🙄 🙄
my mame doma mliecnu aj nemliecnu kasu, len na nemliecnu nemam az tak vela mlieka, teda tam treba 120 ml na odtriekanie vsak? mozno trepem nestudovala som to, mliecnu som zarobila raz daku poredsiu ale chystam sa jej ju spravit na veceru a zahustit bananom. Ja kojim cez den tak poriadne asi trikrat, ale cuca aj castejsie a v noci sa to pohybuje od 3 do 6 krat 😝 nieco z toho je len cuckanie a hned zaspi

ludmilabb
11. jan 2010

aha takze 6krat v noci nejako mi cislovka usla

jamaat
11. jan 2010

Dobré ránko.

Tak na nás udreli zas zlie časy, musíme si variť a so psom von chodiť. 🙂

ludka, dobre hovoríš, 120 treba, ale keď odstriekaš menej, tak urobíš menej kaše a je to. A čítala som na tej nemliečnej, že aj s vodou a olejom sa môže rozrábať.

iinuska
11. jan 2010

dobre ranko

dm, no ratam rano okolo 6.30, potom 8.30-9.00, potom mu dam cucnut pred spanim cca10.30, hodinu po obede cca 13.30 a potom vecer 19.30.Ale maly nepije nic ine, resp. snazim sa mu davat vodu, ale niekedy nevypije ani 50 ml. za cely den.

ludka, ja uz som v noci taka ocapena, ze si ani nepamatam, kolko x som hore.

iinuska
11. jan 2010

ja davam mliecne kase

inak vcera som kupila malemu dudel, uz je aj vyvareny, takze zacnem skusat. 🤐

jamaat
11. jan 2010

Daj mu naň gel na ďasná, hneď ho bude lepšie cucať 🙂

iinuska
11. jan 2010

ano, alebo med, ako to robili kedysi 😀

jamaat
11. jan 2010

No veď ten Dologel obsahuje propolis a chutí presne ako med.

sirinka
11. jan 2010

a v dvoch rokoch uz bude po starostiach s mliecnymi zubami..... 😝
inak ste poculi, ze zubnu preventivnu uz po novom musia mat deti od jedneho roka....

iinuska
11. jan 2010

siri a aky to ma vyznam, nepoznam zubara, kde by sa neplatilo, aj ked robia na poistovnu

sirinka
11. jan 2010

iinuska o par centov nizsi doplatok... 😠