Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
15. mar 2010

No ja nechápem, Emka už spí 2 hodiny. Vlastne čo by som nechápala, v noci buntoší, tak cez deň dospáva. A ešte sa aj do mesta chystám, tak vtedy just dlhšie spáva 🙂

juska3
15. mar 2010

ahojte 🙂
konecne som vas docitala, vcera som tu nebola, boli sme na vystave v Nitre, chceli sme nejaku zostavu do obyvacky pozriet a sameee sedacky, dost som bola sklamana ☹

jamaat, u nas je to podobne, ked chcem niekam ist, just vtedy Alex dlho spi, resp. neskorsie zaspi a potom nic nestihame

ja som tu uz viackrat pisala, ze Alex nechce pit s flasky, tak sme skusali aj ten poharik so sosacikom, to uz vobec nechcel, ale vcera som ho nekrmila od desiatej rana, tak normalne potiahol aj caj s flasky cez den, a vydrzal bez mlieka do pol siedmej vecera, ale potom tahaaaal ako o zivot 😉

vecer zaspal o osmej a rano sa zobudil v postielke o siedmej, konecne po dlhej dobe spal celu noc v postielke 🙂 a nejak sa od vcera rozkecal, normalne sa vo vani so mnou vadil 😀

mystery7
15. mar 2010

tak u nas je to tiez tak, ze ked nieco naplanujem, on robi vsetko naopak. Vsade meskame, nestihame. Dnes sme mali babytelocvik, tak odmietol spat. A tam mal ocka ako cinan, zaspal cestou domov v kociku. Tak som ho aspon vylozila na postel. Nechcem, aby spaval v kociku, lebo sa tam vzdy zosmykne a spi pokruteny.

Jamaat: mohla by si mi dat link na tvoj kocik? Vyzera to, ze pojdeme na tyzden do chorvatska, tak zacinam zhanat nieco skladne. Vdaka

jamaat
15. mar 2010

mys, tento: http://www.babydirekt.eu/sk/golfove-palice?cam-... ...ale bez nánožníka a hrazdy, bol vo výpredaji.

juska3
15. mar 2010

mne sa paci aj ten Jankin, ale aj tento http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

sssimi
15. mar 2010

Ahojte.
Bakalárka dopísaná 😀

V sobotu sme boli na privítanie-akože bieda-ja som dostala ružu a Sarah maličkého plyšáčika a knižku... Slabotáááá. To ani nemuselo byť...

Inak my už týždeň nespíme. Tie zuby sú katastrofa. Najskôr 4 mesiace nič a teraz sa 3 serú naraz a nie a nie vyliezť... Malá sa stále budí s veľkým plačom a v noci býva 2 hodiny hore medzi 3tou a 6tou. Ja nevlááádzem. Ešteže mám teraz týždeň pokoj od skúšok.

Kočky dajte rady: V stredu idem švagrine k pôrodu a mám pocit, že to bude ťáááážko znášať. Pomáhal vám niekto nejako pri bolestiach?

dm1
15. mar 2010

toto je moja srdcovka medzi potahovanymi tortami 😵 😵 😵 http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=68166 vyskusam a uvidime ako dopadne

my noc klasika - najskor som nemohla zaspat ja a potom ked uz sa mi chcelo spat sa zobudil maly. takze som zalahla okolo pol 3 rano 😝

dm1
15. mar 2010

ssimi tak gratulujem k dopisanej bakalarke! a co sa tyka kamosky neporadim lebo som rodila nakoniec cisarskym. ale obdivujem ta ze ides neviem ci by som sa na to dala

my tiez ked nieco planujeme zasadne maly spi uplne inak a aj vsetko robi naopak 😕 . zajtra ideme do MC na prednasku o prvej pomoci pri detskych urazoch ale v tom case akurat spava tak neviem ako to dopadne

juska3
15. mar 2010

Alex sa prave zobudil, pocujem ho ako si rozprava v postielke, ale co je neuveritelneeeeee, ze spal takmer 3 hodiny !!!!

juska3
15. mar 2010

sssimi, pri mne bol manzel, ale tiez som nakoniec rodila cisarskym a nemala som nic proti bolesti, takze tiez neporadim, ale drzim palce 🙂

zuzkad
15. mar 2010

ahojte kocky 🙂 🙂 🙂

tak ja som dnes veeelmi prespata 😅 😅 najskor maly spal celu noc, potom sa zobudil o siedmej dal si mliecko a potiahol do 9,15 a ja s nim 😀 😀 potom bol hore a o 11,00 zaspinkal zase...okolo 12,00 som si lahla k nemu, lebo sa mrvil troska tak som ho mala pri sebe a zaspal dalej a spali sme obaja az do 14,00 😀 😀 normalne som pol dna prespala 😀 😀 😀

sssimi ja som mala kamosku pri porode a veeelmi mi pomahalo len drzanie za ruku pri kontrakciach silno som jej ju tisla az mala chuda modriny a potom od smadu mi davala mokru gazu a utierala pery ja som musela len lezat lebo mi sledovali maleho tak ani masaz ani nic podobne mi nebolo treba a samozrejme fotky pri porode 🙂 🙂 🙂 cize tak nejak ale ja som porod mala celkom v pohode a pri kontrakciach som si dychala ako mi vyhovovalo...ked mi rozpravala alebo sa ma pytala ja som s nou nekomunikovala...do dnes sa smejem, ze som ani nepipla..cely porod som bola ticho 😀 😀 😀

ludmilabb
15. mar 2010

sssimi s tymi zubkami hadam uz dobojujete a vylezu my sa tiez trapime ale naisto tvrdit ze kvoli zubom nemozem

pri porode som mala mamu a mm, mama je zdravotna sestra tak preto, ja som nechcela ziadne hladkanie, vodu nist...potrebovala som pohyb ziadna statika, masaze, objimanie 😝 chudaci obidvaja sa na mna sucitne pozerali ako tam stepujem. hlavne som chcela fotocky malej. mm nefotil porod az potom ked bola Sofia v perinke

mimi21
15. mar 2010

no my sme s placom zvladli ockovanie, teraz mala spinka a ja idem cvict

sssimi podla mna ti ona musi povedat co jej bude najlepsie, ja som tiez ziadne masaze ano hladkanie ani nic nechcela, ja som len mm stiskala ruku
podla mna to bud ekrasny zazitok, aj ja by som to chcela zazit "z druhej" strany 😉

juska3
15. mar 2010

ludka, ja som bola na tom podobne, zo zaciatku ma mm aj drzal za ruku, ale potom som to uz nechcela, a pila som vodu, ktoru mal so sebou mm, lezanie som striedala s hopsanim na fitlopte, a zabudla som este, ze pri porode bola aj moja kamoska, zdravotna sestra, ktora akurat bola vtedy v praci, takze ma chodila pozriet, potom si tam so sestrickou vymienali svoje skusenosti, ked rodili oni 😀 , mm urobil video, ked sa uz maly narodil

emode
15. mar 2010

ako sa na to pekne s odstupom casu pozerate 😅 mne je este niekedy luto ze som nerodila normalne, neviem, co su porodne bolesti, no co uz ... mozno pri druhom a potom si poviem nikdy viac 😅

dm1
15. mar 2010

emode ja som rada ze som porodne bolesti nezazila a aj druhy krat sa bez nich v pohode zaobidem 😀

juska3
15. mar 2010

ja som si porodne bolesti uzila, podla mna dost, sest hodin som mala minutove, niekedy polminutove kontrakcie silne jak svina 🙂

kosska3003
15. mar 2010

ahojte aj ja musim kupit kocik na dovolenku ale ideme do polska v juny tak kuknem tam najskor a ak tam nekupim tak kupim tu cosi
ja som nemala nikoho pri porode mama bola na chodbe lebo som sla cisarskym
a mala mi spi uzu hodinu som zvedava kedy vstane opicka moja

emode
15. mar 2010

kosska sofia spi od tretej ... som zvedava, kedy zas vecer zaspi ... vcera si este o pol desiatej stavala kocky 😒

mimi21
15. mar 2010

ahojte
tak som doma, fajne som si zacvicila
NInka zatial po ockovani teplotu nema, tak som zvedava ako to cele dopadne

dnes objavila novu vec - tlaci stolicku a tak za nou chodi 🙂 az do kuchyne mi dnes presla, skusila som jej dat aj to choditko co sa tlaci, ale to sa trochu bala, lebo to islo rychlejsie ako stolicka

zuzkaprofant
15. mar 2010

cafte mi uz mame od vcera doma svokru vam poviem ze zavidim vam ked mate poblizku rodinu to je radost mat aj 4 deticky maly vyhrany, napapany a to svokra mi len sem tam kuka na neho inac ja vsetko robim a som odychnuta ze moze ist domov.ixxii

simi gratulko ku diplomovke, inac ked ti mozem poradit tak rob co ti svagrina nakaze ja som nemala rada zadnu masaz snad chrbta a spodnej casti tela ale to mi hebame robila aby sa mi nenatrhlo moc tam kedze tu sa nenastrihuje ale ked si tak spomeniem tak manzel bol dobry partner na nadafky 😀 😀 😀 mna rozculovalo ked mi kazal ako mam dychat take rady som neznasala ved uvidis drzim ti palce

emode bud rada ze nevies co su porodne bolesti 😀 😀 ja som si za vsetky uzila ked si na to spomeniem jooooooj to bolo bolesti snad uz take nikdy vzivote mat nebudem len take hodinove 😀 😀

jamaat
15. mar 2010

Emka mi spí od 16,50 😲 .....no tak na toto som straaaašne zvedavá!

stija
15. mar 2010

simi gratulujem k bakalarke. aspon na tyzden mas pokoj 🙂 a k tomu porodu - moj muz mal tiez najprv snahu ma stiskat, hladit a tak. a tiez som to nechcela. pomahalo hopsanie na fitlopte a najviac asi, ked som mu pri kontrakciach zatinala prsty do ruky. normalne mal modriny. tusim sme na tom viacere boli podobne 😀 😀 hej a podaval mi vodu a podopieral ma, ked som sa medzi kontrakciami obcas stratila. inak by som si prinajmensom rozbila hlavu.

zuzkad
15. mar 2010

ja si na porod pamatam doost dobre a viem aj to, ze som stale cakala horsie kontrakcie a bolesti a to som o chvilku rodila 😀 😀 podla toho ako hrozostrasne to niektore maminy opisali...cakala som, ze budem straaasne trpiet a plakat a kricat...a stale som cakala, ze asi to len pride a neprislo porodila som 😀 😀 ale je pravda, ze kazdy ma prah bolesti iny a urcite je to aj tym, ze som mala super porod okolo pol piataj ranko som sa zobudila na slabucke bolesti a myslela som, ze mam poslickov a potom zatka a cesta do nemocky a o 9,43 bol maly na svete 😉 😉 😉

po sto rokoch som si dala zobracku kasu...mnaaam a kyslu kapustu k tomu 😝 😝 to je ale dieta 😀 😀

ludmilabb
15. mar 2010

zuzkas s tymi zazitkami z porodu to mame podobne, myslela som si ze to bude horsie

Sofia mi pcha prsteky do nosa, ucha oka no krasa

mimi21
15. mar 2010

aj ja si na porod rada spominam, hlavne na tu cast ked mi zacala posobit epiduralka 😀 😀 😀 to uz mi bolo sveta zit, ani neviem ako bola mala von, ale dovtedy ... 😖

NInka bola teraz večer dosť ufňukaná, asi ju bolia tie nôžky po očkovaní, ale už spinká

Jamaat tak vás asi čaká veselý večer 🙂

jamaat
15. mar 2010

mimi, no zobudila sa o 20,15. Ale vyzerá dosť ospalo. Teraz papajú s tatom, tak uvidíme, či je to dodá síl a ožije 🙂

Ja na pôrod nerada spomínam.

kosska3003
15. mar 2010

huraaaa mne uz Marika spi ale 3/4 hodiny som musela pri nej lezat lebo vzdy ked som vstala tak sa zobudila az na treti krat som mohla ist von z izby idem ja na farmicku kuk a kukat poistovnu stastia

iinuska
15. mar 2010

ahojte

dnes Adamko zaspaval s placom, tak som ho uspavala na rukach. Nechcem ho nechat plakat, nech zase nezachripne. No a asi ho bolia aj tie nestastne zubky. Manzel mu zbadal 9-ty zubok.

ja som nemala velmi prijemne zazitky pri porode. No a ani po porode to nebolo med lizat. Bolesti ako slak

mystery7
15. mar 2010

ahojky
My sme dnes boli na poradni, mame 78cm a 10,130kg 😀
Ja som mala porod ok, odtiekla mi ploova voda, bolesti ziadne, vobec som sa neotvarala, tak isiel cisarsky