Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
14. jún 2011

@kackabrcka no aj u nasej klarky muselo byt uplne ticho...zmenilo sa to okolo tretieho roku, ale este donedavna zaspavali obidve iba s nami...az mm to zmenil tesne pred porodom, ja som nemala srdce....ale on yvdrzal a naucil ich...

sirinka
14. jún 2011
kosska3003
14. jún 2011

@borocka no ja este bicykel neriesim ma take auto odrazadlo ani na tom sa moc nevozi tak az na rok budem riesit

kackabrcka
14. jún 2011

@borocka sophie nema dudlik uz 1mesiac a ani neplakala. ja som ho nastrihla s noznickami a bolo vybavene ... no a ze musi mat ticho, ona zial nespavala ani ako miminko cez den velmi ci stale ako ine babatka.. co uz narobim..

kackabrcka
14. jún 2011

@sirinka tak to ju necham asi muzovi.. u nas je problem taky ze muz chodi na dve smeny tym padom kazdy druhy tyzden ju ukladam ja.. inak obcas sa podari ze zaspi ale najnovsie mi zacala vyliezat z postielky aj ked je v spacom vaku tak v nom chodi po byte...

borocka
14. jún 2011

@sirinka
@kosska3003 diki siri, idem si to pokukat. zatial mam len maleho odmeraneho. a viem ze chcem odlhaceny. inak sa v tom nevyznam. a kosi, tak ja by som tiez rada az o rok kupovala, ale kedze pato je za tym taky zeravy, stale ked vidi tak si ich chce skusat, prezerat, obtazuje tym ine decka na ihrisku.......ktore maju vsak vacsie bicykle tak mi je luto ze nema vlastny.

@kackabrcka tak patovi som cumel zobrala ked mal 10mesiacov, a po roku som mu ho zrusila uz aj na spanie. bol najvyssi cas a preslo to bez ujmy. nemali sme ziadne problemy kedze si ho az tak este neuvedomoval aby zavislacil. cim starsie dieta tym to ide tazsie. a pata od mala nechavam spta aj pri svetle, aj pri pustenej telke, takze obcas aj traktory mozu padat a nereaguje

borocka
14. jún 2011

@sirinka tak z tych vyrazov nie som o moc mudrejsia, asi vyberiem len podla dizajnu. a ma nastavitelne sedadlo aj volant?? klarke je uz maly? nerada by som kupovala taku drahu vec len na jednu sezonu

kackabrcka
14. jún 2011

@borocka no s tym dudlom ja som ho uz chcela zrusit davno ale vies muz mal na to iny nazor, tak som to riesila ked mal tyzden poobednej ale problem nebol.. my sme dudel v noci nemali nikdy-to som bola proti tomu..

kackabrcka
14. jún 2011

12zoll bicyklik je tak max. do 4r. potom treba uz 16zoll

borocka
14. jún 2011

@kackabrcka tak to ste este dobre zvladli odcumlenie 😉 pato ho zas maval malo cez den. on nebol nejaky urevany, tak ozaj len pri zaspavani a ked sa mu stala nejaka brutalna krivda ho dostal, potom uz len ako hracka

borocka
14. jún 2011

@kackabrcka 12palcove sa uvazdzaju aj do piatich, tak tie 2-3 sezony by snad mal zvladnut ked ho teraz kupime. nasla som si ze by mali mat sedadlo posuvne od 40-60cm na vysku, a to sa mi zda ze uplne v pohode aj pre 5rocne decka.
a potom ho predam dalej, tak snad az tak draho ma v konecnom dosledku nevyde

kosska3003
14. jún 2011

@borocka ako jasne keby ze ma o to zaujem tak hej rozmyslam aj ja ale nema a aj tak my asi podedime kedze mame strasne vela deti v rodine tak budusi rok moze skusat 😀

borocka
14. jún 2011

@kosska3003 joj, ako ti je dobre ze mate po kom dedit. toto ja velmi zavidim. patovi ani len hlupe teplaky nema kto posunut. u nas len same dievcata, a chlapci najmladsi v rodine uz maju 16a viac rokov, takze to uz ani nie je odlozene take stare 🙄 a taketo veci ako odrazadla, bicykle a podobne uz davno dosluzili. no vsetko musim nove kupovat.
navyse vsetci ocakavaju ze to po nom budem odkladat a potom ja posuniem dalej.

dm1
14. jún 2011

my sme tiez bicyklik zdedili po neterke aj ma take neutralne farby len sme ho este ani nevytiahli zatial si vystaci z odrazadlom a motorkou

jamaat
14. jún 2011

@borocka Ten z aukcie chcú len osobný odber v KE. Ja bicyklík zatiaľ neriešim, máme odrážadlo aj trojkolku, ale Emka je nejaká nesústredená, obzerá sa po strakách namiesto pedálovania. Monika mala 1 a 3/4 roka, keď na tej trojkolke sama pedálovala, no Emka za toho andela nie. Pritom je fyzicky šikovná.

monkap
autor
15. jún 2011

@borocka nas patko ma 4 roky a kupili sme mu uz 16 palcovy ... 12 palcovy mu uz bol maly - ale z toho 12 palcoveho sme odmontovali pedale a ma z neho perfektny first bike odrazadlo 🙂 ... a inac bicykluje na tom 16palcovom ....

a lenke zatial bicyklik nedavam - zdedi po patkovi ten 12 palcovy ale az na rok, teraz je nan este malicka ... ... zatial jej staci trojkolka a odrazadlo klasicke ...

borocka
15. jún 2011

@jamaat za 15eur sa otocim do ke a naspat, takze stale budem vyrazne v pluse oproti original cene 😉 ale pisala som jej ci by to bol velky problem, pretoze kopa ludi je ochotna posielat bicykle postou alebo kurierom. tak uvidim. pato vie pedalovat na tamtej co ma pedale na prednom kolese, ale nevladze to dotlacit silou, takze ma zvladnutu akurat techniku. chcela som najprv kupit staru klasiku trojkolkovu, ale 50eur sa mi zda az prilis.....to uz radsej bicykel kupim a bude mat pri trochu stastia aj na tri sezony.

@monkap lenka kolko meria ze je mala na 12palcovy???? lebo ja nad 8palcovym ani neuvazujem, to by mu uz teraz bolo uplne akurat.
inak 16palcovy mam doma, len patovi chyba tak 5cm aby dociahol na pedal do najnizssej polohy dotlacit. tak mozno mozno o rok by ho uz zvladol. ale to je taky stary, este ja som na nom kedysi jazdila, takze je aj tazka konstrukcia. inak v dobrom stave, len prestriekat by ho bodlo.

sirinka
15. jún 2011

@borocka nastavitelne je len sedadlo a klarka uz ma tohto roku vacsi bycikel....
tento malinky je tak na dve, s odretymi usami na tri sezony max...ja by som kupovala urcite z bazaru takyto byckos...

monkap
autor
15. jún 2011

@borocka lenka ma 80cm ... ani ja neuvazujem nad mensim, ... pocka o rok a 12 palcovy jej bude akurat 🙂

jamaat
15. jún 2011

@kackabrcka Skúšala si jej pustiť k zaspávaniu uspávanky alebo nejakú rozprávku?

sirinka
15. jún 2011

@jamaat 😀 my deckam jednu rozpravku precitame a potom este pustime z cd bud rozpravku alebo pesnicky a klarka pri tom pekne zaspi vacsinou a magda ked to skonci pekne pride a zahlasi "mama alebo oco konec" 😀 aby sme sli vypnut radio hehe

sssimi
15. jún 2011

@kackabrcka moja spáva presne ako tvoja. Poobede nesmie spať dlhšie ako do 14tej, aj keby spala len pol hodinu, tak ju budím, inak ju o 21 nedostanem do postele. Takže poobede spí cca 1 hodinu a v noci zaspí cca 21:30 a spí do 8mej.

mystery7
15. jún 2011

rozoberate zaspavanie? U nas to bol vzdy boj. Museli sme s nim lezat a niekedy aj hodinu, kym zaspal. A to mohol byt akokolvek unaveny. Odkedy ma izbu, pockame kym vypije mlieko, pocmukame, a ideme prec. Zo zaciatku trosku poplackal, pokrical mama, tata, my sme dosli cmukli a odisli. Teraz sa otoci a uz chce mat pokoj. Je to uzasne, neverila som, ze sa tak lahko k tomu dopracujeme.
Teraz som Slavka uspavala hodinu!!!!!! na prsniku 🙄 ale spi, hura.

Ozaj, hrdlo sa nelepsi, navecer mi puchne hrdlo a aj koren jazyka-nemozem ani sliny prehltat.

A zabudla som vam povedat ako sa satkujeme 🙂 je to parada. Dam tam Slavka a on hned spi. Nechapacka 🙂 jedina nevyhoda je to potenie sa, hlavne ked mam este na chrbte vak ☹ ale vyhoda su volne ruky a Mirko si lieta okolo mna na motorke. Pouzivam ju hlavne vonku.

borocka
15. jún 2011

@mystery7 no vidis, co som ti hovorila?!?!?!?!?!?! 😝 😅 super sa mirko polepsil, ze? klop klop

borocka
15. jún 2011

@sirinka ja som si vytipovala taky, kde sa da aj korman upravit, tak snad bude dobry.
@jamaat jani tak ako super, ten co som v aukcii nasla, tak ta pani mi odpisala ze jej muz chodi do LC na sluzobky, tak by mi ho aj doviezol 😅 😅 no snad este aj dobre obidem

jamaat
15. jún 2011

@borocka Tak to by si dobre vymákla 🙂

mystery7
15. jún 2011

@borocka no aspon spanie je u nas konecne po 2 rokoch fajn 😉 inac ma Mirko stale vrieskacie obdobie 🙄 a ked mu nahodou poviem, ze tichsie, lebo Slavko spi, tak uplny vreskot 🙄
Ale verim, ze z toho raz vyrastie. Inac Slavka zboznuje, stale mu chce robit moj,moj a pusinkovat a brat ho na ruky. I ked uz Slavko schytal par stuchancov....laska je laska.
Minule sme isli vonku a kazala som mu vziat si stolicku a pripravit sandalky, kym si uviazem satku. Dsla som do chodby a tam 2 stolicky, pytam sa na co su mu dve a on, ze ta druha je pre Slavka. Skoro som odpadla 😉

iinuska
15. jún 2011

@mystery7 jej, tak to muselo byt mile. Mirko mysli aj na Slavka 😉

borocka
15. jún 2011

@mystery7 zlaty 😵

@iinuska
@jamaat inak ako to ide deckam na tych first bikoch? myslim ze len vy dve ste to kupovali? ja som viac na ten bicykel naladena, akosi ma tie odrazadla nepresvedcili, ale citam o tom same chvaly.

jamaat
15. jún 2011

@borocka Písala som asi včera, že Emka je nesústredená a preto jej to nejde ani na trojkolke, ani na FB. Možno keď jej ho zoberiem niekam na rovinu, kde nebudú deti ani iné rozptýlenia, tak to bude lepšie. A už sme ho dávno nemali von.