Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
22. júl 2011

@sssimi fakt si mala povodne v plane 8 rocny rozdiel?
@mimi21 konecne mame nejake infosky aj o vas 😉 , dako nam to stretko nevychadza, ze? 😒

luba142
22. júl 2011

@sssimi 8 rocny rozdiel to uz je mooooc 😉

mimi21
22. júl 2011

@ludmilabb no veru, uz musime daco zbuchat, minuly tyzden tu boli svagrove deti, teraz je zase pocko na nic... ☹

emode
22. júl 2011

@luba142 ked sme isli my na dovolenku, tak nam v jednom obchode (specializovany na vodne sporty a potapanie) chlap povedal, ze vestou dieta ziska len zle navyky vo vode, ked sme chceli mat uplnu istotu, tak koleso s rukavnikmi, ale potom uz len rukavniky, ved si stale pri tom dietati ...

luba142
22. júl 2011

@emode ved hej mame koleso, take este s tou zabranou medzi nozickami 🙂

sssimi
22. júl 2011

@mimi21 cca podľa PM my vyhodilo 23.marec

sssimi
22. júl 2011

@ludmilabb
@luba142 veru áno. Sarah je mm na 30ku a druhé by bolo mne 😀 ..... No chcela som to mať také bezstarostnejšie, ale čím ďalej, tym viac som začala túžiť po druhom. Dokonca mužovi som hovorila na Malorke, že by sme mohli vyskúšať, ale nejak nebol čas. No a to som už v podstate buď bola tehotná alebo tesne po dovolenke. Test som si robila na 34DC a nebol ešte veľmi vidno, tak som zostala asi po dovči.

sssimi
22. júl 2011

@kosska3003 keby to tak Peťo čítal 😀 😀 😀 Nie že zdrapneš neakého černocha 😀 😀 😀

@borocka Sáre už je krásne vidieť obe vrchné stoličky, ale sú ešte pod kožou. Zväčša keď zaspáva, tak sa precitá a kričí-zuby,zuby.... no už musíme vydržať. Nahoršie je, že keď jej ich chcem aj natrieť, tak ma neskutočne dohryzie 😢

emode
22. júl 2011

@mimi21 jej, stretko 🙂 hadam, ked sa pocasie umudri ...

@sssimi tebe gratulujem, tak inak sa priznam, ze uz aj my to nechavame na nahodu ... 😀 ziadna antika 😀 i ked sofia sa podarila az po roku tak teraz to zatial neriesim 😉

my uz mame vsetky zuby ...
a aj sofia mava taky zapach, hlavne, ked ma sopliky, takze to bude celkovo asi sprievodny znak nejakej infekcie

sssimi
22. júl 2011

@emode Ďakujem. No ja som bez antiky od januára a asi 2 mesiace sme skúšali sex počas neplodných dní-takže ten už nikdy neprichádza do úvahy 😀 😀 😀 teda len počas tehu 😀

jamaat
22. júl 2011

@ludmilabb S tým ranným zápachom súhlasím s borockou. Má to každý, aj Emka. A darmo si človek zuby umyje, pokiaľ sa nenaje alebo aspoň nenapije, ten pach je tam stále. Akurát trochu prekrytý zubnou pastou 🙂

Emka stále chrápe ako starý chlap, stále jej to tam chrchle, ale z nosa som nevytiahla nič. Dala som jej sirup od bolesti, nech sa aspoň trošku lepšie vyspí. Keby aspoň víkend nešiel! Ak sa jej to zhorší, na pohotovosť sa mi ísť nežiada. Neviem, či jej na tie zdurené mandle zaberú kvapky do nosa, aj keď sú antibiotické.

kackabrcka
22. júl 2011

@sssimi maju klasicku vystelku protetika je predsa len ina

ludmilabb
22. júl 2011

@jamaat len som necakala ze ten zapach, v jej pripade este jemny 😀 pride tak skoro a nikto to tu nespominal tak preto som si myslela ze je to len u nej
to je naprd ze Emke este v tom nose chrci, drzim palce aby kvapky zabrali

borocka
22. júl 2011

@sssimi ha ha, ze na dovolenke nebol cas na sex, to co ste tam potom robili??????? ak sa nevenovali jeden druhemu ked mala zaspala ?? 😉 😎

kackabrcka
22. júl 2011

@mimi21 a dudku mate pocas celeho spanku ?

@ludmilabb nase oducanie trvalo 3dni a to tym stylom ze som dudel nastrihla noznickami rano ho dala do pusy povedala ze nuna kaput a bolo pocas 3dni nan sem tam este pozrela bez placu .. ja myslim ze my sme vcelku dobre skoncovali s dudlom v 23mes. ale pravda je ze dudel nemavala pocas spanku..

@sssimi podla studii je lepsie dat dietatu dudel primeranej velkosti podla veku dietata ako keby cumlalo prst z toho je este horsi zubny chrup

u nas to bolo skor moje rozhodnutie ze dudlik zoberiem lebo co chodime na miniklub tam su deti ktore budu mat november uz 3roky a dudliky maju dokonca s nimi aj spievaju a rozpravaju (co mne osobne sa nepaci) a ked sme sa bavili tak kazda druha povedala ze jej dieta dudel potrebuje z urcitych dovodov.. je to kazdeho osobna vec si myslim. mne napr. vadi ze sophie zaspava este s flaskou a mlieckom aj ked rada by som ju uz mala oducenu od flase ze by spapala veceru a bez flase isla spinkat.. no to hadam casom.. mna hneva ze 2mes. mi pekne chodila na wc a o aprila utalo a vobec mi nechodi ☹

sssimi
22. júl 2011

@borocka cez obed uspával len jeden-druhý šiel k moru, lebo ina sme nemali šancu sa k nemu dostať, keďže Sarah sa nechcela ani priblížiť a večer chodila spávať o polnoci a to mm zalomil s ňou v spálni a ja som spávala vo vedlajšej miestnosti na prístelke....

ludmilabb
22. júl 2011

@kackabrcka my mame cumel len na spanie preto je to taky navyk, pyta si ho automaticky
cez den ho vobec neriesim, mame doma viacero cumlov by som musela vsetky za radom rozstrihat 😀

sssimi
22. júl 2011

@kackabrcka ja si tiež myslím a bojím sa, že Sarah by mi s tým začala. Minule som jej nedala dudel a našla som ju cmúlať bábike nohy 😀 No a nám bola odporučená protetika, keďže sme prípad pre ortopéda a teda hlavne obuv z pevnou pätou.

kackabrcka
22. júl 2011

toto je len pre info: dieta stare 38mes. ktore ma dudel 13hod. denne a vecer flasu s dudlom
Fall 2

Hier war es ein Junge im Alter von 38 Monaten mit einem frontal offenen Biß, ebenfalls mit Zungeneinlagerung. Zusätzlich wies er ein sog. Diastema mediale ("Lücke in der Mitte") im Unterkiefer auf mit konvergierenden Wurzeln (Wurzeln, deren Spitzen zueinander weisen).

Das Kind nuckelte täglich etwa 13 Stunden, abends zusätzlich am Trinkfläschchen. Auch hier lagen bereits Lautbildungsstörungen und eine gestörte Abbißfunktion vor.

kackabrcka
22. júl 2011

@sssimi tak to je jasne kvalitna topanka.. na ukazku tu su nase ort. vlozky

kackabrcka
22. júl 2011

@ludmilabb a ked mu ho vytiahnes ked zaspi zobudi sa ? my sme mali tiez 4kusy no vytiahnuty bol vzdy len 1kus. ten som nastrihla povedala ze iny nemame a som rada ze to tak skoncilo

sssimi
22. júl 2011

@kackabrcka tak 13 hodín denne je už iný zaberák. Taký prípad ani nemáme, že? Ale chcela by som vedieť čo to spravý ak detský chrup vypadne a potom narastú riadne zuby.

kackabrcka
22. júl 2011

toto je pre mna odstrasujuce foto - z cumlania palca

sssimi
22. júl 2011

@kackabrcka A aká je ta vložka? Mäkká? Mne vyrobili niečo podobné, ale tvrdé ako šľak. Sarah v tom síce behala v pohode-nevadilo jej to, ale bolo to strašne studené a pomaly ťahalo na zimu, tak som ich po kozultácii s iným ortopédom vyhodila. Teraz v utorok idem k tretiemu ortopédovi, tak som strašne zvedavá čo zase vytiahne ten 🙄

sssimi
22. júl 2011

@kackabrcka a som videla horšie a naživo, ale týkalo sa to 6ročného chlapca, ktorý cmúlal prst nonstop aj popri jedení....

sssimi
22. júl 2011

@kackabrcka No zbohom, strašné fotky....... Inak ten "dudlový strojček" sa mi páčil 😀

kackabrcka
22. júl 2011

@sssimi su tam aj testy na dudliky a podobne..
co sa tyka vloziek tak je pravda ze su tvrde ale to su iba polovicne vlozky ono povrch je ako keby jelenica, je to recyklovatelna vlozka vyrobena nemecko.. my ideme ortopedia polovica sept. tak som zvedava co bude dalej, aj ked toto vyzera na dlho u nas. Nozicka sa jej v tom vobec nepoti no len este jedny by nam bodli lebo takto ich prehadzujem stale do topanok, nakolko by ich mala nosit cely den. Zacinali sme 2hod. a isli postupom na 4hodky a presli na cely den no niekedy sa este stazuje ze ju bolia nozicky

sssimi
23. júl 2011

@kackabrcka no aj tie čo sme my dostali boli také, ale neboli ničím potiahnuté. A čo je vlastne Sophi?

kosska3003
23. júl 2011

@sssimi no ja mu to uz hovorim niekedy zo srandy ale cernocha nie az taka spina nie som 😀 😀 😀 😀 😀
@kackabrcka joj tie fotky su hnusne moja ho ma na nocale ho aj vypluje potom ale aj cez den ho stale pyta