Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

luba142
20. sep 2011

@mystery7 no tak sa rozpil teda, ale nevadi ved ked mu chuti, nech pije a moc ma aky este tmavy alebo uz bledne, ked takto bude pokracovat s pitim tak sa to spravi 😉

mystery7
20. sep 2011

moc ma uz svetly - huraaaa

ladywitch26
20. sep 2011

@sirinka ono sa to vyplati hlavne v tom, ze jedna cajova lyzicka, co je cca 5g, obsahuje 4000mg vitaminu C. inak tak nad tym rozmyslam, ked stanka mala tie horucky, tak som jej dala celu tu lyzicku, mozno aj to jej pomohlo, ze jej to tak rychlo preslo. a ked to rozmiesas vo vode, aj tie vysoke davky, tak je to sice trosku kyslejsie, ale rozhodne nie ako napr. cebion. mne to skor pripomina nejaku kyselkavu mineralku. ono je to vlastne aj chvilu sumive. a nemusis sa bat vedlajsich ucinkov na creva. ja beriem posledne dni 8000mg a ani naznak po hnacke. a ked tak nad tym uvazujem dalej, tak mi presli aj tie crevne problemy, lebo obcas mavam take stavy, ze cokolvek zjem, v momente krce do brucha a ide to vonku. cosi som citala o zapalovom ochoreni hrubeho creva, cosi podobne ako crohnova choroba (co je teda pekne svinstvo, lebo akurat ju diagnostikovali kolegyni a behom dvoch mesiacov je zo 75kg baby sotva 40kilova troska 😔 ). no a tieto zapalove ochorenia su vlastne cosi ako porucha imunity, takze mozno to Ccko nastartovalo imunitu aj v tomto...nechcem sa dopredu vytesovat, ale pre mna by bol toto zazrak... 🙂

@borocka cebion a vsetky klasicke Ccka su kysle, ci uz su to zuvacie tabletky alebo sumive. lebo vsetky su na baze kyseliny. a ta pri vysokych davkach aj dost prekysluje organizmus, takze z toho dovodu ja mavam hnacky, ked toho beriem vela. ale ta Csalts je naviazana na mineraly, je to magnezium askorbat a calcium askorbat, ked sa to prida do vody, tak sa to vlastne v 90% neutralizuje, takze je to minimalne kysle. a to velke balenie vydrzi strasne dlho. mas to prakticky 147 davok, ale ak to chces len ako prevenciu, tak ti staci davat davku v 1/8, co mas taku klasicku 500mg tabletku Ccka. no a to uz je bezkonkurencne najlepsia cena na trhu... 😉

ladywitch26
20. sep 2011

inak stanka je v skolke ako doma....bola som ju zaviezt o jednej, hned vbehla medzi decka, len im chuda nerozumie a ani oni jej, ale hadam sa rychlo chyti. su tam este dve polske deti, co maju nulovu anglictinu a zvykli si. ona je tam najmladsia, vsetko maju tak 3-4roky, ale tak nevypadala stratena medzi nimi. 😀 akurat sa len tak nechapavo usmievala, ked sa jej hned dve deti zacali pytat what's your name... 😀 je ich tam 16.
idem po nu o stvrtej, tak som zvedava. bola som ju pozriet po hodine,ze som jej akoze doniesla vodu, tak len odbehla od deti a hned bezala k nim nazad....len mne je zrazu normalne smutno, ze uz to nie je moje male dievcatko... 😅

luba142
20. sep 2011

@ladywitch26 a ako to merias tu davku, kolko vies ze si mas dat aby si mala urcite miligramy, tam je to niekde popisane v navode?

luba142
20. sep 2011

@sirinka
@ladywitch26 a mensie balenie neni? Muz ma od toho odradza, ze si mame dat radsej citron 😅 , ale dost ma toto zaujalo, len ta cena asi by ho svihlo,keby som to objednala 😀

jamaat
20. sep 2011

@luba142 Pokiaľ nechceš praktizovať liečbu megadávkami, ale iba trochu zvýšiť príjem vitamínu C, tak sa ti to veľmi neoplatí kupovať. Strašne dlho by si to mala a čítala som, že niektorým ženám sa to podarilo zle zavrieť a nejako sa to zničilo.

sirinka
20. sep 2011

@luba142 hm...ta cena vyzera byt vyssia, ale mas omnoo viac kvalitneho cecka ako hocico, co kupis u nas....len za to davas peniaze castejsie a v mensich davkach...mozete sa dohodnut dve a urobit jednu objednavku na polovicu

luba142
20. sep 2011

@jamaat no ved prave, megadavok sa bojim akosi 🙂

sirinka
20. sep 2011

@luba142 ja by som ti odporucila aby si si v prvom rade precitala tu knihu o megaskorbickej liecbe, da sa stiahnut na internete, pripadne aj tvoj muz a podla toho uvidis, ako sa rozhodnes...

mystery7
20. sep 2011

@luba142 mohli by sme si to objednat na polovicu.
@sirinka @jamaat Len neviem ako potom s uskladnenim, staci to mat zavrete v sklicku?

ladywitch26
20. sep 2011

@luba142 su tam aj mensie davky, ale za vyssiu cenu, oplati sa akurat toto mega balenie

@mystery7 ono to balenie treba akurat drzat v suchu, kedze je to sumivy prasok a pri akomkolvek kontakte s vodou sa rozpusti. preto ja to neskladujem v kuchyni, kedze tam je dost pary. staci si davat pozor, ked to naberas lyzickou, aby bola vzdy maximalne sucha a dobre to zatvarat. ja ho mam otvorene od aprila a je v pohode.

sirinka
20. sep 2011

@ladywitch26 a kolko si toho minula od aprila?

sirinka
20. sep 2011

baby sa bojite vysokych davok Cecka....
http://www.slobodavockovani.sk/news/vynalezca-v...

ladywitch26
20. sep 2011

@sirinka tak mozno jednu tretinu mam minutu, ani to nie

hoogy
20. sep 2011

no kocky moje dieta uz spi. dnes nespal cez den a este sme boli pozerat kamaratom babo a oni maju psa tak po celom dome sa s nim nahanal a o 7 sme ho okupali a spi.no snad je to len dovolenkovy rozmar:D

ladywitch26
20. sep 2011

@hoogy ja tiez ocakavam,ze stanka zalomi o osmej najneskor. dnes kvoli tej skolke nespala a ona zvykne cez obed aj 2-3 hodiny. teraz som vecer sla pre muza, tak mi zalomila v aute, ale spala len pol hodinu, takze je tak akurat dobre mrzuta. este jej spravim mlieko a pojde spat.

sssimi
20. sep 2011

Kočky závidím. Mne v poslednej dobe malá zalomí o 23:00 ☹. Vstáva 7:30 a už o 12tej piští čo by spala. Lenže ja s ňou zalomím okolo 12:30 a spíme do 15:30 no a ona by nemala dlhšie ako do 14tej spávať, lebo automaticky ide neskutočne neskoro 😒

kackabrcka
20. sep 2011

@sssimi tak to ma teda vydrz aj ked ja zase nadavam na to ze moja spi iba 1hodku ale stava o 7mej 8-11,30 skolka potom 13,00-14,00 spanok a o 20tej uz ide postel no zaspi tak pred 21vou.. som si myslela ze skolka ju unavy a veru je to este horsie

kackabrcka
20. sep 2011

@iinuska ani ja nedavam nijake vitaminy ani niesom velmi za to ..

hoogy
20. sep 2011

@sssimi no mne amtko dnes len vynimocne lebo nespal cez den inak zvykne o 9 do postele o do pol 10 este vyklada. rano vstane tak okolo pol 7 az 7.a veru cez den mi potiahne zvycajne aj 3 hodiny. ale mali sme dnes co robit ked nespal.zajtra musim davat pozor aby mi zaspal inak sa mi rozhadze🙂

hoogy
20. sep 2011

@sssimi a ako ste bez tatino,zvladate? stale na vas myslim

sssimi
20. sep 2011

@kackabrcka
@hoogy ona to ranné rozpäti ledva vydrží, ale potom je do večera nezničiteľná. Codime na dlhé prechádzky, hrá sa s deckami. Skáče s nimi v trampolíne, vozí sa na bicykli a prd. Ja by som spala už teraz 😅

borocka
20. sep 2011

@kackabrcka nam skolka velmi pomohla v rezime, klop klop. kazdy den je najpozdejsie 8:15 ulozeny spat.

@ladywitch26 a este k tomu C, pisala si ze asi 5g tej hmoty je 4000mg Ccka???? ale to je nejaka blbost,alebo sa vitaminy inak vazia????? lebo teda mne to matematicky vobec nesedi.
a k tej kyslosti, myslim ze aj ked ju na chut zneutralizujes, tak stale vypijej to iste mnozstvo, takze v konecnom dosledku to vela nezavazi. zrejme bude hacik niekde inde.

@jamaat jani a ty davas aku znacku? nejake cmulacie cukriky, co by bolo asi najoblubenejsie si spominala.

sssimi
20. sep 2011

@hoogy dnes to bolo podstatne lepšie ako včera. Včera ho stále spomínala a niekoľko krát plakala, ale dnes už fajn. Dokonca aj ráno sme mali bez plaču. Včera spolu aj telefonvali. No a keď jej vymýšlam zábavky, tak vtedy nemá čas myslieť na iné. V tomto sú deti fakt úžasné a prispôsobivé. Horšie to teraz znášame my dvaja. Furt si píšeme a rátame každú minútu. MM strašne chýba malá. Stále sa pýta čo robí. No už nech je sobota večer.

hoogy
20. sep 2011

@sssimi joj tak sa drzte.

ludmilabb
20. sep 2011

@sirinka postovne 59 eur??? to odkial objednavas?

sssimi
20. sep 2011

@hoogy Ďakujem moc. veď už teraz uvažujeme a vymýšlame čo spravíme. Mm dostal byt firemný a zatiaľ je tam sám, tak ak by sa dalo, tak by sme išli aspoň na týždeň s ním.

ludmilabb
20. sep 2011

@sirinka jaaaj dokopy uz chaaaapem

jamaat
20. sep 2011

@borocka Čo ti nesedí na tom, že 5g hmoty obsahuje 4g=4000mg Céčka?? Používam Jamieson značku. Teda používam...teraz som ich vyskúšala. Ale objednám ich zas.