Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
14. jan 2010

monkap, a nosievaš ju v tom? Si spokojná?

zuzkaprofant
14. jan 2010

lady ja mam namducu ta je do 20kg co som citala ale ja 20kg neusnesiem 😀

ladywitch26
14. jan 2010

zuzka, no ved to, ja mam uz teraz problem stanku nosit. skor asi nejaky nosic na chrbat poriesim, lebo stanka sa sice rada nosi, ale chrbtom ku mne. ona je strasne zvedava,vsetko musi vidiet a tvarou ku mne by mi v tom nevydrzala ani par minut.

monkap
autor
14. jan 2010

tento neviem do kolko kg je ... ale pisu tu, ze do 4-5 rokov ... ale neviem si predstavit nosit v tom 4 rocne dieta 😝

jamaat: nosim ju v nom malicko, iba ked uz fakt neviem co s nou - ked vela place, posledny tyzden mi v nej par-krat zaspavala, lebo bola taka umrncana z tych zubov, ze inde ako v nosici zaspat nevedela ... ale ked zaspala som ju prelozila do postielky ... iny nosic som nemala, takze neviem porovnat ... ale tu v diskusiach co mali baby aj tento aj manducu tak pisali, ze je to skoro to iste, iba male rozdiely .... tusim to bolo v teme ergo nosic alebo nieco take ...

dm1
14. jan 2010

lady manduca sa da nosit aj na chrbte aj na boku. Ved ked bude mat drobec viac kg bude nosit mm 😀 . ja to chcem hlavne ked pojdeme niekde na turu a tak. alebo ked bude druhe mimi tak jedno v kocari a druhe v manduce

monkap
autor
14. jan 2010

keby bolo leto, urcite by som ho viac vyuzila ... mne je vonku spokojna aj v kociku, takze vonku ju v tom nenosim ....

dm1
14. jan 2010

sak prave preto som ja uz potom nekupovala. ked bolo teplo tak maly bezproblemov vydrzal v kociku a doma pekne spal tak nebola potreba ho nosit

ladywitch26
14. jan 2010

dm, tak to ma na mojom nosici stvalo, ked som to musela kazdu chvilu prestavovat po muzovi. on si to nasteloval na jeho hrud a ked som potom isla ja malu nosit, tak som pol hodinu posuvala tie popruhy do povodneho stavu. tak som mu potom zakazala malu v tom nosit pre istotu. 😀 aj ked sme boli na lodi, tak som ju cely den nosila, aj ked na druhy den som mala normalne svalovicu a ledva som ruky dvihala. 😀

hoogy
14. jan 2010

Caute kocky no aj mys me boli u doktorky,ale mi sme krpci oproti vam 🙂 mame len 66cm a 7,9 kila. snad to amtko vyskovo dobehne v puberte 😀
Zuzka aj mne hovorila doktorka,ze nemam maleho moc nechat stat,ale ked som jej povedla,ze uz 2 mesiace lozi tak zostala spokojnejsia. lebo ide len o to aby sa im vyvinuli svaly chrbte. neboj maly ti uz lozi to bude v pohode. ved uviazat ich nechceme 😀
DM mne ide tiz manzelik prec, tak viem ako ti je. teraz ide na mesiac do nemecka tak som zvedava ako to zvladnem.ale ked sa bude dat pojdeme za nim. ja som este aj tehotna lietala za nim 🙂

monkap
autor
14. jan 2010

dm - ja som ho kupila v lete, ked mala lenka asi 2 mesiace ... mala vtedy take umrncane obdobie ... ale vtedy bol pre nu velky ten nosic ... tak som ho na 2 mesiace odlozila a potom uz bol fajn ...

zuzkaprofant
14. jan 2010

hoogy ale doky nevedela ze on stoji lebo sa postavil sa od seba pri gauci az ked sme prisli od doky asi pocuval co vRavi🙂))

hoogy
14. jan 2010

jaj no lebo nas maly sa tam rovno postavil tak bola prekvapena. deti vzdy pozorne pocuvaju co im dospeli zakazuju,ale jaksi sa tym neriadia 🙂

zuzkaprofant
14. jan 2010

no ni nevrav som dnes hodku skladala zvieratka puzzle co ssa daaju na zem lebo maly mi to burdal a skyval casti a aj tak mi chyba tucnik tak mi ho zapatrosil ze som nenasla 😀

hoogy kde chodi tvoj muz do nemecka do akej casti

hoogy
14. jan 2010

zuzka neviem teraz kam ide...on robi pre rakusku firmu a ide na sluzobku tam.on je programator.ked som pisala,ze som za nim lietala. tak som bola za nim ked bol v spanielku. chodi skoro po celom svete.
ja uz dva dni hladam take gulicky co sa hadzu do takeho slona. maly sa to uz naucil,ze to ta patri,ale 2 gulicky stratil.este pozriem pod gauc 😀

kackabrcka
14. jan 2010

monkap dakujem za info (plienky)

monkap
autor
14. jan 2010

😉

dm1
14. jan 2010

baby mozem nieco od bolesti na ten zub? priserne ma to zacina boliet ☹

zuzkad
14. jan 2010

tak som tuuu...bola som v tescu kupovat plienky a uz ich nemali ☹ ☹ ☹ len economy pack a to nechcem, lebo tie nie su v akcii, ale zevraj zajtra budu zase...tak asi hned rano nabehnem, kym ine mamicky nevykupia 😝 😝 😝
inak som dala len ako vzorku pampers, kt. u nas stoja 18€, ale ja pouzivam uz ti tu 7 - 12kg , lebo maly ma cez 8kg a tie 4-9kg su na nejake male 😝 😝 😝
Vyburila som sa na kasickach a presnidavkach a rozne papacky pre maleho ...kupila som od hami kase piskotovu a jahodovu, tu maly miluje ...potom nestle dezerty tie tiez u nas idu na dracku 😀 😀 😀 a potom nejake specialitky ryzu s kuriatkom a mrkvou, cestoviny s niecim atd atd

aj mna doki upozornovala, ze nemam prilis silit maleho na nohy, ale ked sa vam vase deticky sem stavaju na nozky tak to je ine podla mna, ale skor ked este nelozia tak niektore mamicky uz dost zatazuju deticky na nohy a to nie je dobre resp, ak sa same na nohy netahaju netreba ich na silu staviat...aspon ja som to tak pochopila 😉 😉 u vas je to ine...mate proste sikovne deticky 😅 😅 😅

zuzkad
14. jan 2010

dm boli ta zub 😖 😖 😖 😝 😝 😝 chuudatko nezavidim 😢 😢 😢 ak este kojis tak si kludne mozes dat paralen a ja som zakusla klincek na ten zub, kt. ma bolel a to tak strpne...ale snad ta to co najskor prejde 😉 😉

a aby ste nepovedali, ze len vas tu pokusam a sladkym vas drazdim....dnes tu prave dzobkam kalerab 🙂 🙂 🙂 aka som len super 😎 😎 😎

juska3
14. jan 2010

Danka, ja som si dala minule paralen na zuby

dm1
14. jan 2010

zuzkad ano ozval sa zub mudrosti co este nie je vonku.... to aby som vedela ako to boli maleho...

dm1
14. jan 2010

a ibalgin nemozem? paralen nemam doma len paralen plus...

juska3
14. jan 2010

zuzkad, este neprisla ta spravna hodina 😉

dm, tak sme dve slamenne vdovy, ja mam mm v nemocnici od utorka a ktovie dokedy tam bude

nika, a ake jogurty vam doktorka poradila? lebo Alex, ked vidi jogurt, tak sa ide potrhat

jamaat
14. jan 2010

dm, aj ibalgin môžeš, keď iné nemáš. Len nie často.

juska, už viete niečo bližšie?

zuzkad, kaleráb je mňam! A už som dávno nemala! Skôr v lete mi také chutí.

zuzkad
14. jan 2010

dm a kojis ak ano ibalgin by som moc neodporucala ?? Podla mna si kluuuudne daj paralen plus urcite to nic neublizi.

juska si ma prekukla, lebo v mrazaku je zmrzlina 🙂 🙂 🙂

tak takto slamene vdovy ☹ ☹ to poznam mne ked moj chlapisko ide na sluzobku do ciech tak mam pocit, ze sa zblaznim...je mi smutno, postel je praaazdna a robim vselicooo aby mi dni rychlo ubehli a aby bol zase pri nas Petko moj 😅 😅 a potom staci 10 min. aby ma nastval a v duchu si zelam nech ide zase na sluzobku 😀 😀 😀 😀 😀

juska3
14. jan 2010

ibalgin nieee

zuzkad
14. jan 2010

jamaat ja by som si dala taky kalerab zo zahradky mnaaam a sladku mrkvu mnaaam, ale musi mi stacit tesco zelenina, lebo zahradu sme predali, ked som bola este male dieta ...ale po pravda dala by som za to teraz vsetkooo...lebo taka domaca pestovana zeleninka je nenahraditelna.

monkap
autor
14. jan 2010

u nas davaju aj v porodnici ibalgin .... ja ked treba dam si paralen ....

dm1
14. jan 2010

no skusim este vydrzat. alebo si dam ten calgel na dasna a bude 😀

jamaat
14. jan 2010

Paralen plus je na chrípku, pokiaľ viem. ...................A ibalgin odporúčala annag na zápal prsníka od bolesti, takže asi vedela, či sa môže.