Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
8. máj 2011

@borocka tak ja si zase hovorim, ze dietatko bude kratsie ako dospela zena a rozhodli sme sa dat jej meno jana a ne janka...pre mna je to proste uplne normalne meno...

borocka
8. máj 2011

@sirinka no, ved nenormalne na tom mene nie je nic!!!! pockaj ako sa ti odstahuje niekam do azie a budu ju volat zapadujuce slnko...alebo inak poeticky 😉
pamatam si ze svoje meno som ja dlllho neznasala, uplne som bola alergicka ked ma niekto oslovil 😖 svojim detom davame zasa mena co sa nam pacia (ked dorastu tiez nam ich budu vycitat 😝 )

luba142
8. máj 2011

@borocka ja som dala meno Barbora lebo sa mi paci,ale nepaci sa mi ked niekto povie Baška,Barbi...my jej zatial hovorime Babula, Barborka.....ked bola mala Kika ani ma nenapadlo ju inak volat ako Kristinka, proste zdrobneliny nejako nepouzivame typu Tinka,Kika, to pouzivaju druhy ked na nu volaju ale v rodine sa jej inak nepovie len Kristi,Kristinka a proste mi to neni ani dlhe ja len Kika pisem lebo je to rychlejsie 😀

sirinka
8. máj 2011

@borocka
@luba142 tak ja svoje deti oslovujem vsetkym moznymi sposobmi... 😀 a najlepsie, ze uz sa mi zacinaju motat, ked chcem velmi rychlo povedat... 😅

borocka
8. máj 2011

@luba142 tak sorry, ja ju tak zvyknem nazvat. lebo barbora mi je dlhe, ja som zvyknuta mena skracovat....je to prakticke a casto aj skratka mne osobne lepsie vyznie. napr nasi doma ma volaju Borka- od barBORKA (tuto skratku uplne najviac neznasam), v skole zasa boba, a na vyske uz kazdy podla toho odkial pochadza.....baša, barča, bambi, baja,bára, Barbie,...
inak mena po rodicoch som skrtla zo zoznamu ako prve, ziadny lukasko ani barborka by nase dieta nebolo. hoci mena nie su skarede, ale nie som zastanca dedenia mien.
toto je ozaj take bezhranicne....kolko ludi, tolko chuti......len tych mien v kalendari je obcas malo 😝

borocka
8. máj 2011

@sirinka tak to ti verim 😀 nasi maju tiez vela deti a este ak sme sa nahodou so sesterkami a bratrnacami stretli u starkej........to kym sa starky/starka konecne dotrafili do toho praveho mena trvalo 😀 😀
a nezvykne sa klarka urazit ked ju pomenujes magdulka? ci este na to musi dorast asi, ze?

iinuska
8. máj 2011

@ludmilabb
@dm1
aj my sa este kojime, ale cez den posledne dni uz len pred obednym spankom, potom vecer pred spanim, no a v noci asi 2-3x maximalne. Ale Adamko je pri kojeni uplne kludny, ani sa nepohne 🙂

iinuska
8. máj 2011

@borocka mne sa moje meno nepaci, prave dnes sme boli u mojej maminy a som jej to hovorila, ked mi gratulovala k meninam. 😀 No a neznasala som, ked mi niekto hovoril Ingrida. Ale take sa uz teraz nestava. To skor na ZS 😝

borocka
8. máj 2011

@iinuska joj, veru ingrida nic moc.....ja som mala spolubyvajucu a tej sme inak nepovedali ako inka, a to sa mi aj celkom zapacilo

sirinka
8. máj 2011

@borocka nie, smeju sa na mne vtedy 🙂

no aj magdulka sa este obcas koji...ale teda to uz je fakt zriedkave...

luba142
8. máj 2011

@sirinka to aj mne sa obcas popletu,a aj babke a dedovi 😀 😀

@borocka tak barča ju obcas volam aj ja a to vyuzijem aj ked bude starsia je to asi najprijatelnejsia skratka pre mna a kedze sme na zapade skoro u ceskych hranic a nerozpravame ale vypravjametak sa to sem aj hodi 🙂

mystery7
8. máj 2011

@sirinka aj ja som proti vazeniu, ale tu je to tak, ze ked nenavazia narast hmotnosti, nechcu pustat domov. Nechaju o den dlhsie, alebo nutia dokrmovat.
Slavko bol dokrmeny celkovo 2x a aj to pocas fototerapie. Co narobim. Hlavne, ze sme spolu a mam uz mlieko. Zajtra sa vypytam domov. Chudak mm je na vsetko sam. Pozhanal podnajomnika a beha s nim po vybavovackach a Mirko vsade s nimi. Ja si musim ist dat urobit novy obciansky a banku vybavit ☹

iinuska
8. máj 2011

@mystery7 ja si myslim, ze ked je vsetko v priadku, tak by ta uz mohli zajtra pustit domov 😉

sirinka
8. máj 2011

@mystery7 jaaaj to v ruzinove vazia pri kupani vecer...ja som myslela take tie vazenia pred a po kojeni... 🙂

kosska3003
8. máj 2011

@mystery7
@sirinka aj ja som precitala ze vezenie normalne som to musela 3 krat precitat kym som to pochopila 😀
@borocka ja som vybrala Marika to sa tiez neda skomolit a moju mamu volaju Marika ale krstena je Maria ale ja uz som jej dala aj do rodneho listu Marika aj ked nieje v nasom kalendary oficialne v rozsirenom je pri Marii chlapcenske mame Mareka to sa hodi k marike a teraz vybera meno vlastne mm ale vravel ze Marek alebo Eliška

jamaat
8. máj 2011

Ahojte, boli sme víkendovať na chate, spala som s Emkou v jednej miestnosti ešte s ďalšími 4 deťmi a 2 mamičkami. Bála som sa, či sa Emka nejako vyspí, ale napodiv to celkom zvládla, že tam ostatné deti vykrikovali zo spánku, jedna začala kašlať, stále kričala, plakala, potom pri okne dýchala, lebo tam bolo horúco, no katastrofa! Ale Emka pekne celý čas ležala, aj keď poriadne sa nevyspala, lebo mi dnes zalomila už pred dvanástou, prešli sme v kočíku 200 metrov a tvrdá.
Pokračujeme v ságe natiahnutých kĺbov, tentoraz sa to podarilo mne, ale nie až tak, ako to mala predtým. Doobeda som ju krútila za ruku a nohu, no a stalo sa, aj keď som ju chytila za zápästie, nie za ruku, tak sa jej v ňom niečo udialo. So sirupom proti bolesti však už teraz večer vystrájala, tlieskala, na odrážadle chodila, tak hádam zajtra bude už OK.
Urobila som prvý pokus s poťahovanou tortou, mala som málo času kvôli chate a zatiaľ len bez farieb. Ale dobre sa s tým robí, tak objednám teda aj farby a na narodky budem vyrábať.

ludmilabb
8. máj 2011

aaach tak my mame aky zazitok, Sofiu pohryzlo vietmanske prasiatko, riadne jej prehryzlo necht do krvi a z druhej strany zase brusko prstu, modre to ma fajne, spuchnute...prasa je ockovane takze sme nemuseli riesit pohotovost ale ma serie ze som na nu viac pozor nedala, pekne ho hladkala a zrazu chnap 😢
@mystery7 vidis manzel zvlada aj s Mirkom vybavovacky 😉

kosska3003
8. máj 2011

@jamaat tak uz aj ty potahujes no ja sa chystam uz strasne dlho ale teraz mam pokazenu ruru tak uz vobec nejdem zacinat nam pece na narodky mam tortu tak mam pokoj

iinuska
8. máj 2011

@jamaat ako to ide Emke na FB ? Mate aj ten adapter. Lebo keby ho Adamko nemal, tak je mu to vysoko.Zo zaciatku sa mu nedarilo, ale teraz akokeby chodil, ale uz sa to zlepsuje. Zatial ho mame len vnutri. A torticka super, si sikula. Este ked pridas farby...

jamaat
8. máj 2011

@borocka Ja som Janka, nie Jana a mala som s tým bohovský problém. Keď som mala niekde nadiktovať svoje meno, tak som mala z toho doslova traumu, že si budú myslieť, že som nejaký rozmaznanec, čo si sám sebe takto zdrobnelinovo meno diktuje. A preto Monika má meno Monika, že je to pekne a zároveň oficiálne.

kosska3003
8. máj 2011

@ludmilabb no tak hadam to nebude horsie a bude ok palcek 😉

jamaat
8. máj 2011

@iinuska Emka mala s odrážadlom pauzu, celkove bola čudná, ani s deťmi na ihrisku sa nechcela hrať, ani nič skúšať. Ale teraz sa zase chytá. Jedno také lacné odrážadlo máme v byte, tak na tom sama od seba skúša a celkom sa chytá. FB máme na von a nechce ho brať so sebou, stále si pýta len plastovú trojkolku, ale ani na tú si nesadne, prázdnu ju väčšinou tlačím. No a teraz, ako máme piesok, tak ani tú, zoberie vozík s formičkami a hajde do piesku. Adaptér nemáme, ale dočiahne fajn, opreté má celé nôžky a aj trošku pokrčené.

ludmilabb
8. máj 2011

@iinuska my sme skusali FB od Janky ale Sofia mala nohy uplne ze v lufte takze som si povedala ze nemam co riesit a este som skoro aj o chrbat prisla kym som ju tlacila a drzala na nom 😝

luba142
8. máj 2011

@jamaat pekna torta podarila sa....aky mas krem vnutri, teraz budem robit malej na buducu nedelu a neviem uz aky krem mam vymysliet 🙂

jamaat
8. máj 2011

@luba142 Krém zo Salka, masla a ovocného pudingu.

luba142
8. máj 2011

@jamaat no vidis, taky sme este nemali ja zvyknem miesat len salko s maslom ked niekde davam karamelovy krem...dakujem za napad 🙂 😉

jamaat
8. máj 2011

@luba142 Varíš si salko, aby skaramelizovalo?

katarinka151
8. máj 2011

Ahojte maminy, date mi tip na darcek pre Petku? Dakujem IP prosim

mystery7
9. máj 2011

ahojky
Dnes nas pustaju domov, huraaaaaa 🙂 😀

iinuska
9. máj 2011

ahojte
A co toto ??? Vsetci vonku ? Dnes je pekne, my sme boli doobeda na nakupoch, konecne mam pre Adamka prechodnu bundicku, tak uz aj na stretko mozeme ist 🙂
@mystery7 parada, tesim sa s tebou 😉