Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
2. jún 2010

mne nina spi celu noc ako som tehotna 😀 😀 😀

kosska3003
2. jún 2010

mimi to co si mi chcela povedat ze mam otehotniet aby mi marika spala celu noc 😀 😀 tak diky ja by som aj kojila ale uz je to moc 5 krat ju kojit v noci a pomaly by som ju odstavila ale bude to tazke

mimi21
2. jún 2010

kossk a dudel mate?

nikanika28
2. jún 2010

Maji, s tym odstavenim... Klarka sa v podstate odstavila sama...ona mi celu noc prespi uz dost dlho, takze tam nebol ziadny problem. Kojila som ju uz potom len rano a vecer ...az jedneho dna jej rano skoro nic netieklo a jedovala sa...tak som zacala davat uz aj rano UM..vzdy som jej sice dala potiahnut, ale to bolo uz len tak pro forma...a cez den uz tiez nechcela..takze som to mala jednoduchsie asi

ludmilabb
2. jún 2010

my sme boli dnes v poradni Sofia ma 77 cm a 9350g ale to bola naobedovana takze vaha celkom v norme
ockovali ju tak sme ju tri drzali, chuda to bolo strasne ale vrestala uz ked som ju na vahu davala lebo sa ma ako kliest drzala tak som ju musela nasilu zvesit zo mna.
doki mi povedala ze sol sa nesmie davat do dvoch rokov 😖 a mlieko len UM do troch rokov lebo ze v obycajnom zlievaju aj z tuberackych krav no BIO mlieko hadam take nebude 😝
Sofia zaspava v vcelku dobre, len o hodinu neskor ako predtym cize o pol deviatej, deviatej len mam strach co bude v noci ja sa chcem vyspaaaaaaaat
mimi o takom dlhom nocnom spani mozem snivat a to Sofia spava len raz denne
dm Matko ma teda vydrz 😝
a ked som isla od doki stavila som sa v sekaci hned vedla a nakupila handricky, dve som aj odfotila stali ma dokopy smiesnych 1,40 euri 😉

iinuska
2. jún 2010

kosska, u nas je to aj horsie. Ved vies 🙂

mimi, to som si vsimla. Ninka je ohladuplna 😉

ludmilabb
2. jún 2010

kosska no a pridaj si k tomu kojeniu ukladanie dietata ktore ti v noci lozi po posteli vo vaku 😕 takze moze to byt aj horsie

ludmilabb
2. jún 2010

iinuska aka zhoda

iinuska
2. jún 2010

nika, a Klarke rovno chutilo UM? Chela ho pit? Ja skusam treti vecer a maly ho nechce vobec. 😒

kackabrcka
2. jún 2010

mimi citi ze ta musi nechat vyspinkat 😀
koska daj mlieko uz len vecer alebo pripadne daj kasu + nakoj a koniec.. dudlik priprav ak ti berie.. neboj zvladnes to 😉

nikanika28
2. jún 2010

Inus, no pila mi ho, asi bola rano hladna od vecera 😀 . Ale teraz mi nechce vobec pit Nutrilon 3, tak jej stale davam dvojku, co je do 10-teho mesiaca, ked ho dopije, asi skusim kupit trojku ale male balenie, pretoze som uz jedno velke balenie smarilo do kosa, co ho nechcela....alebo vyskusam to ochutene...

kackabrcka
2. jún 2010

inuska co viem tak napr. sunarka je sladsia, ake pouzivas UM ty ? , neskusala si dat vecer len kasu a tak ho dat spinkat ? pripadne uz mozes dat aj obycajne mlieko krabicove prevarene ...

kosska3003
2. jún 2010

nika tak to si mala fakt jednoduche ano mi chce cumel ja jej ho aj dam ale reve aj tak

kackabrcka
2. jún 2010

nika nemusis sa riadit tym ze 3ka je od 10mes. my sme boli do 7mes. stale na jednotke.. a potom som presla na nocne mlieko to byva vacsinou od 6mes. su v nom aj vlocky malo by lepsie zasytit.. mne lepsie spi z nocneho ako z obycnajneho ..

jamaat
2. jún 2010

No tak to môže pani doktorka zabudnúť, že do troch rokov budem dávať UM. Má to už v názve, že je UMELÉ!!! To onedlho sa budeme hádam len tabletkami napchávať, lebo všetko bude nezdravé. 😖

iinuska
2. jún 2010

nika, ja mam ten Nutrilon HA, no a tie su vraj horkejsie

mimi21
2. jún 2010

jamaat ale ake by to bolo prakticke 😀 😀 😀 nemuseli by sme varit 😀 😀 😀

mimi21
2. jún 2010

idem ja tlacit melon,

iinuska ano HA mlieka su horkejsie 😝

iinuska
2. jún 2010

kacka, ja mu davam vecer kasu a potom este asi za pol hodku dokojim

nikanika28
2. jún 2010

Kacka, ja viem, ze sa nemusim riadit presne podla mesiacov, ale v tej trojke je uz viac vitaminov a co ja viem coho...tak aj koli tomu som skusala davat trojku...no ved uvidim..na kravske mlieko este nechcem prejst...a to je ake nocne mlieko? teda aka znacka? Mne Klarka spapa na veceru kasu a potom zapije este mliekom..a spinkame celu noc 😵

iinuska
2. jún 2010

u nas je ale aj ten problem, ze Adamko nechce dudel. No a on ma prtom prso na ukludnenie a ani nie tak od hladu. A vyrevat, na to nemam srdce. To su hysaky ako hovado, cely je cerveny, spoteny. A ma selest na srdiecku, tak plac mu nerobi dobre

nikanika28
2. jún 2010

inus, ved netreba oducat sokovou terapiou...ja tiez nie som za vyrevanie...skus mu dat cajik a ked nepomoze, tak potom prso.

kackabrcka
2. jún 2010

inuska a potom by hadam aj spinkat mohol celu noc dobre napapany.. 😉 tak ho nenechaj plackat ale ako vravi nika daj cajik najprv..
a spavate s detickami este v izbe ? lebo u nas to bolo tak ze sophie sa budievala za noc aj 3x a bola hore aj 20min. ale neplakala.. to som spavala v tej istej izbe.. od 7mes. je sama a ked nezacne plakat ani do jej izby nejdem, vacsinou zaspi aj sama bez mliecka ci dudlika.. teraz spava vyse 3mes. celu noc bez nocnej flase aj dudla, obcas zamrnci, mam ju na babyfone a pokial neplace tak tam nejdem..

kosska3003
2. jún 2010

kacka no Marika spi pri mne aj dlho este asi bude a ani ja nie som za sokovu terapiu tak zatial skusam pomaly

mimi21
2. jún 2010

nika napriklad Hami ma nocne mlieko, vola sa to Hajaja a aj od nutrilonu som tusim videla,
a mne nina si celu noc aj ked na veceru zje napriklad banan s polkou bieleho jogurtu, alebo chlebik s niecim a potom ju nakojim
podla mna to nie je len o strave

dm1
2. jún 2010

inuska ani nas nechce dudel ma zivy cumlik

jamaat presne takto ja zmyslam uz ten nazov umele mi pride horsi akoby som davala po odstaveni kravske. nevravim pre male babo ale do 3 rokov davat UM je podla mna cisty lobing vyrobcov mlieka

a my spavame stale s drobcom v izbe. a nemyslim si ze ked bude drobec najedeny bude lepsie spat. nas ci vecer ma kasu ale len prso stale sa budi rovnako

ludmilabb
2. jún 2010

so mnou bude Sofia spavat za dlho, nemame totiz dalsiu izbu
dm bud si zozeniem nejake mlieko z farmy alebo budem kupovat BIO, Sofia mi zje kasu v pohode a predsa ho vzdy prevarim a nejdem jej ho davat na pitie a kebyze mam na vsetko davat pozor tak neje ani mrkvu, kura z obchodu 😅

nikanika28
2. jún 2010

dani hej, do troch rokov je tiez podla mna prehnana doba....ja zacnem pomaly pouzivat KM na kase, pudingy, polievky...neskor zacnem davat na pitie. Klarka tiez spi s nami, za Lukaskom este nehrozi, aby sla, on byva dlhsie hore a asi by mi nezaspala a navyse ju nemam kam dat, nakolko mame celu izbu zapratanu hrackami 😅 . Ked bude starsia, tak ju tam dame, len my mame taku postel, ze Lukas spi hore na poschodi a dole su schovne hracky, tak budeme musiet vyriesit najprv novu klasicku poschodku...alebo jej pre zaciatok supneme madrac na zem, aj Lukasko tak spaval, aspom dlho neletel, ked vypadol od tial 😀 😀 😀

iinuska
2. jún 2010

baby, Peto si tu zo mna robi srandu, ze ci nieco pise aj ujo Sustiak 😀 😀 😀

dm1
2. jún 2010

ludka presne. ja planujem kupit mlieko z automatu na mlieko co nam tu teraz dali a prevarit ho. skusim tu krupicnu kasu

inak maly sa mi dnes asi 3x v zivote pogrckal. Zjedol kasu skoro celu som robila dnes jablkovu presnidavku tak tam mal z nej a ked som ho odopinala z lehatka tak trochu vygrcol. ja ze neboj sak len trosku a ako som si ho zobrala k sebe na ruky tak vylozil na mna vsetko aj s jogurtom co jedol predtym ☹ . neviem ci to len rychlo zjedol ci co... nie som na grckanie zvyknuta 😖