Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
26. jún 2010

no dneska bolo pekne tak aj ticho tu bolo mi sme boli na ihrisku mala behala ako pojasena aj som ju nechala samu kedse na futbalovom ihrisku mala vybeh a travu mame tu akesi oslavy zase teraz kukam madagaskar mam tu 3 netere tak chceli pustit

ludmilabb
26. jún 2010

@iinuska odpoved ano musim minimalne vzdy upozornim nech da telku, pocitac na tichsie kym ju uspim

emode
26. jún 2010

@ludmilabb tak ho nechaj, nech sa realizuje on, mm tiez sofiu vecer neuspi ale ak sa v noci zobudi a ja nie som schopna sa prebrat tak ju niekedy dokaze uspat aj on ... ale vynimocne to ide bez prsnika 😅

hmm, to sme uz asi jedini, co nechodia sami ... sofia len ta ruky ale ani velmi nechce chodit, ńelaka ju to, len okolo stien a nabytku ... i ked nam fyzioterapeuticka povedala ze asi az okolo 15 mesiaca budeme 😕 ale aj tak ma to uz trochu trapi, mohla by sa pustit 😕 😕

my stale v noci aj 2x hore a prsnik takze v tom nie ste same co ste pisali a to zaspavanie je tiez obcas zlozite, kym sa konecne ulozi a potom ju mozem prelozit do postielky len 😖

jamaat
26. jún 2010

Ja mám už 4 dni nejaké divné brucho, určite mám nejakého bacila, občas aj na záchod musím rýchlym krokom ísť.

Tie Liliputi šatky, čo je reklama tu naboku, majú pekné vzory.

kvetinkaaa
27. jún 2010

ahojte po 100 rokoch som zavítala,

emode nebud smutna ze ti nebezka. mne začala teraz to bolo 14.6 behat, to končila 14ty mesiac.
tiez som sa bála, ale ked uz bezka popri stien a nabytku, nemusis sa bat ze by bol zdravotný problem. len sa boji sa pustit. mne takto behala velmi dlho a teraz jej bezkanie ide...klop klop...bez urazov, nemala ani na hlavičke modrinu, zatial, iba ak by škrabanec nejaky.aj ked padne, zvacsa pekne na kolienka a bez slz. uvidis, budes nakoniec rada. kamoske chodi od 10mes (je od nas o dva mesiace starsí) a ked k nam pride cely je modry, hlavne hlavičku ma stale obitu, tak som rada ze mam takeho šuchtoša opatrneho 😉
neboj sa nič vam neujde, aj ked chapem ze chces aby sa uz pustila, ja som s malou aj ortopedovi sla či je ok, a o 2tyzdne asi uz bežkala 😉

iinuska
27. jún 2010

ahojte
Adamko zaspinkal, som myslela, ze vydrazi len na jeden spanok, ale uz bol zrely, tak som ho ulozila.

kvetinka, dalsia tehulka 🙂

zuzkad
27. jún 2010

ahojte,

prave sme prisli z celodenneho vyletu, alebo polocelodenneho...boli sme sa prejst popri dunaju popozerat hausboty, riadne sme sa nachodili, bol to zaberak, ale aj prijemna prechadzka, len skoda, ze pri vode strasne fucalo, cize sa nedalo len tak sediet a dat si jest co som zbalila, posedeli sme len chvilku a maleho som radsej nechala v kociku, lebo by ho asi odfuklo, ale aspon videl velke lode, vlny tak mal zazitok, ked nie od mora, tak aspon od dunaja 🙂 strasne som zmordovana, zato maly nabral druhy dych, lebo pol vyletu prespal 😅

idem prebalovat, lebo prave nalozil do plienky a potom krmit letnou omackou ak to niekto pozna, maly ju zboznuje a ja tiez 🙂 🙂

prajem prijemnu nedelu zatial papa

dupinka
27. jún 2010

@zuzkad: letnu omacku nepoznam, hod, prosim, recept.

mimi21
27. jún 2010

ahojte
my sme mali vcera turne po starych rodicoch, u svokrovcov sme aj ostali spat, vecer sme posedeli so znamymi, mm co to aj popil 😀 😀 😀

ja som si cez obed s malou pospala 2,5 hodiny tak mi je teraz fajn 🙂
poobede sa mala okupkala v bazeniku a sli sme domov
ja este stale periem dovolenkove veci, nema to konca 😠

iinuska
27. jún 2010

mimi, to pranie poznam, a nemam to rada 😠

zuzkad
27. jún 2010

@dupinka letna omacka je jednoducha, to sa nastruhana zeleninka - mrkva, kalerab, hrasok a petrzlenova vnat a sem tam dam aj karfiol ked mam, kludne sa moze aj troska zeleru dat, dam to dusit na oleji ( davam olivovy ) a potom pridam troska vegety alebo minimalne sol a na konci pre nas mletu papriku ale len trosicka a zalejem troskou vody s hl. mukou, aby to bolo huste dost ako omacka. Maly to papa len tak s chlebom a my si spravime k tomu aj cigansku, nakrajam na kusky a na vrch troska vypeku z maska polejem a k tomu chlieb je to mnamka, aspon my si to robime velmi casto v lete. Vola sa to letna omacka, lebo teraz je najlepsia sezona zeleniny a teraz sa to robieva najviac, lebo je to vsetko lepsie kalerab, mrkva aj hrasok, zimna je taka o nicom 😖

dupinka
27. jún 2010

Zuzka, ja Adamkovi robim takto polievocku, nezahustujem, a dusim na olivovom oleji alebo masle+ halusky (noky) alebo rozbite vajicko nakoniec.

diky za typ, vyskusam.

iinuska
27. jún 2010

zuzka, my sme ju mali dnes na obed 😉

zuzkaprofant
27. jún 2010

cafte mam otazocku ako vam spia babatka mne moj maly hruza cim je strasi tym je to asi horsie vkuse je hore place ze je smedny hladny aj ked mi spapa cez den nieco 😠 neviem ci to tie zubky ale co zase ma za fazu

kosska3003
27. jún 2010

zuzka mne sa teraz dve noci budi mala 5 krat minimalne ide ma porazit ale co narobim po dovolenke musi osdstavit aj keby co sa robilo

mimi21
27. jún 2010

zuzka ja sa nemozem stazovat, mne mala spi relativne dobre
obcas sa v noci pomrvi, ked uz mrnci, tak dam napit vodicky a je zase vsetko v pohode
az na ten spanok cez den - myslim tym, ze je iba jeden
a vecer chodi stale pekne okolo pol8 spinkat - to mame tak uz od narodenia

zuzkad
27. jún 2010

prave som dojedla z tej omacky zase, ale dala som si uz ajj maso opecene k tomu 🙂 ja by som ju mohla jest aj kazdy druhy den.
Zuzkap ja som male nejaky cas problem s malym, stale sa mi budil aj 2-3x za noc co uz dlhsiu dobu nerobil, ale teraz je to uz lepsie, zaspinka okolo desiatej vecer a spi do piatej rano, dam potom mliecko a spi dalej do pol desiatej, cize sa nemozem stazovat, cez den spinka uz len jeden krat, davam ho spat okolo jednej-pol druhej poobede a spi aj 3 hodiny do takej stvrtej a potom pekne vydrzi zas do vecera.

iinuska
27. jún 2010

mimi, ja by som bola prve radsej, keby maly spaval len raz cez obed. Hlavne, ked pojdeme na dovolenku. Aby sme tam cez obed pekne vsetci spolu spali

jamaat
28. jún 2010

Čafte. Ja som dnes zase hrozne ospalá. Včera som mala také lesklé oči, ako keby som bola nafetovaná alebo čo. A štííípali ma z toho, ako sa mi strašne spať chcelo. No a dnes je to podobné.

juska3
28. jún 2010

ahojte 🙂

jamaat, a co si v noci malo spala?

neviete mi poradit, ci sa pocas materskej da pracovat na dohodu? a ak ano, ci sa rodicovsky prispevok meni alebo ho nepriznaju vobec ci ostava, vopred dakujem

jamaat
28. jún 2010

@juska3 Emka zvykne od štvrtej-piatej buntošiť, nespí už poriadne a tým pádom ani ja. .........Pracovať na dohodu sa dá, ale prídeš o rodičovský príspevok, zníži sa ti len na nejakých pár eur. Ak sa dá, treba dohodu napísať na niekoho iného.

Dnes som Emke trošku ostrihala ofinu, lebo jej už pár vlasov do očí liezlo 🙂

iinuska
28. jún 2010

ahojte
jamaat, aj ja by som potrebovala ostrihat Adamkovi ofinu, len nemam odvahu. Emka drzala?

juska3
28. jún 2010

vy ste ini frajeri, to my este ani poriadne vlasky nemame, len take paperie 🙂

diky, jamaat, uz som aj ja zistila 😒

iinuska
28. jún 2010

juska, ni keby bol Adamko dievcatko, tak uz ma davno sponky 😀

jamaat
28. jún 2010

@juska3 Veď to jej len pár vláskov trčalo.

@iinuska Nedržala, to len tak som musela tu trošku šťuk-tam trošku šťuk. A sponky? To Emka dávno má...v skrini. A keď jej ich založím, hneď sú dole 🙂

monkap
autor
28. jún 2010

my sme lenku strihali strojcekom pred mesiacom 😅

ludmilabb
28. jún 2010

@monkap no aj ja sa chystam , doma ste ju? neplakala?

monkap
autor
28. jún 2010

@ludmilabb - ano doma ... babka ju strihala ... neplakala, statocna bola 🙂 aj ked ku koncu sa uz tvarila vselijako, uz toho mala asi dost 😝

ludmilabb
28. jún 2010

strojcek mame aj my doma len Sofia sa boji akehokolvek cudneho zvuku (vysavac, mixer) a ked to bude pocut pri usiach a este jej tym budem sibrinkvoat po hlave to bude radost 😅

monkap
autor
28. jún 2010

nas patko sa tak hrozne bal strojceka ... a velmi dlho ... on tak hrozne vrieskal pri tom ... nastastie uz ho to preslo ...