Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dupinka
10. sep 2010

@iinuska ja mu davam bud od obeda alebo kase kupovane, pripadne chlebik oblozeny. A samozrejme, dojcime sa.

a trosicku soli uz davam aj ja, aj bylinky (majoran, kopor)

ludmilabb
10. sep 2010

@ladywitch26 mne Sofia dnes na ranajky zjedla zo spraveneho rozka s maslom, Kiri syrom a sunkou len tu sunku, skoro ma porazilo to predtym nikdy nerobila 😒

iinuska
10. sep 2010

@ladywitch26 ano, ano, Stanka je chlebova 😀
Ked to tak dam dokopy, ani Adamko toho nezje vela cez den

emode
10. sep 2010

u nas vedie lizatko 😉 vacsinou pri nakupe v tescu raz za cas ale inak tiez len take jednoduchsie veci, piskoty, brumika ma velmi rada, cokoladu a cokoladovu penu ochutnala, chutilo ale ked nevidi nepyta ... skor sme boli solidarni a dali aj jej ked sme my mali slabu chvilku s mm 😉 tiez paradajky, papriku, slivky, cernice, chrumky nesolene a detske nesolene alebo sezamove tycinky ... ja uz davno nerobim klasicke instantne kase, kupujem tie nesladene Alnatura v DM a robim s kravskym mliekom, este ma rada ryzu v mlieku nesladenu na veceru a kukuricnu alebo spaldovu krupicu, vsetko bez cukru, sladene mi vobec nezje ... a konecne zacala jeste pribinacka, jogurty menej, ako kedy 😉

zuzkaprofant
10. sep 2010

christian mi este nikdy nezjedol polku krajca chleba alebo pol rozka napr , alebo ceky jogurt on tolko nespapal nidky asi jedine co mi zje to je cela miska polievocky ale inac nula bodov v jedeni od mala je taky prieberavy kazdy ze po mne to podedil ze ja tiez 2 dni nebudem jest to iste tak neviem ja kupujem taky mini jogurtiky pre neho ale uz aj tie bojkotuje nechce dnes mal sklicko od hipp to od roka ma na 2 krat na obed tak si viete predstavit ake mini porcie mi papa🙂)

emode
10. sep 2010

@dupinka tiez uz davam sol ale myslim ze dost malo ...
@ludmilabb u nas uplne bezny scenar rano, najprv zeleninu, potom sunku a obcas jej stihnem do ust strcit chlebik 😀

stija
10. sep 2010

ahojte, vidim, ze je rec o jedle. i ked som nestihla este prestudovat vsetko, trocha prihodim. nasa mala uz tiez jedla vselico, aj polievky trocha solim, jeme to vsetci (ale ja solim dost malo, ostatni si osolia v tanieri). nedavam udeniny, hriby a tak pod., ale pouzivam aj korenie, len nie vela. a do krupice davam malej tiez granko, samu mi jest nechcela. ale aj z kupovanych kasi si vybera 🙂 ale pozna aj sladkosti, ale nedvam casto.

stija
10. sep 2010

@emode to mas super, ze nepyta, nasa mala hej. obcas zahlasi "ňam, ňam" a je to. ale vystaci si aj s chrumkymi, nesolenymi. tie miluje. ale aj si chce vybrat zo skrinky so sladkostami, budem ju musiet prestahovat, mame dolu (ale do teraz do skriniek nechodila). ale ked poviem nie, nejde a necha tak.

zuzkaprofant
10. sep 2010

ja davam sol , aj ervenu papriku , aj cierne korenie ale malo podla mna, kamoska tu bola raz a sme ponukli pre jej maleho poleivku tak ma zdrbla ze jaka polievka ze kde je solnicka ze jej maly to nezje a poradne mu dosolila tak si mylsim ze az tak nesolim vela 😀 , mne doky kazala davat vsetko primerane ja uz mu nevairm osobitne ale papa to co mi len muz si potom dosoli a hotovo

kosska3003
10. sep 2010

no dnes je tu riadna debata kym som vysla zo sprchy kolko ste toho popisala za posledne dni tu bolo mrtvo ale dnes je to tu riadne zapisane

stija
10. sep 2010

@ludmilabb nasa mala si tusim predvcerom vo vani cupla, ze "aa", tak som ju posadila na nocnik a nic, uz sa pytala von, ze nebude a potom to vypustila vo vani, a zacala jacat, ked to videla. a driapat sa von 😀 tak dufam, ze si to zapamata a uz to nezopakuje 🙂

@zuzkaprofant ani ja uz nevarim zvlast. ak mame nieco, co malej este nechcem dat, tak druhe jedlo je take, co moze aj ona (polievka a hlavne jedlo)

ludmilabb
10. sep 2010

@emode aku zeleninu davas k pecivu, papriku, paradajku, uhorku?

stija
10. sep 2010

pocujte, mam otazocku, nepoznate niekoho, kto ma kocik Ramatti opal? nahodou som sa pon dostala, ale neviem o nom najst ziadnu diskusiu

dupinka
10. sep 2010

ani ja nevarim zvlast. Teraz drzim delenu stravu, tak varim v podstate malemu a ja si prisposobujem, podla toho, co mozem.
A davate aj polievku aj druhe jedlo? Lebo u nas by to potom bolo o par lyzickach, alebo by sa napchal.

ludmilabb
10. sep 2010

@dupinka ja dva chody davam len vynimocne

stija
10. sep 2010

@dupinka ja davam vacsinou len jeden, ale stane sa, ze ked zje polievku a potom jeme my s muzom, tak si vypyta aj druhe. polievky jedyva casto, lebo tie miluje, ine davam v podstate preto, aby nebola len na polievkach. ale vzhladom na jej hmotnost neriesim, ze by jedla vela, ma cca 9 a pol kg.

ludmilabb
10. sep 2010

u nas je to vlastne tiez tak ze Sofia ma viacero chodov napr. dnes jedla vecer o 17tej, 18tej a 19 tej a o osmej kojenie 😀

ludmilabb
10. sep 2010

asi preto ten vykon vo vani 😝

dupinka
10. sep 2010

ja davam bud len sytu polievku alebo len druhe jedlo, vynimka je v nedelu, alebo niekedy si vypyta. No a mame 11 kg 😀

iinuska
10. sep 2010

ja varim malemu este zvlast. Teraz sme mali napriklad 3 dni segedin, tak to by som sa bala este dat

kosska3003
10. sep 2010

mne je niekedy pred spanim polievku o 12 a potom o 3 ma druhe a ked nie tak ma pred spanim jogurt alebo mlieko podla toho co je navarene a ja varim len take co moze aj ona a hlavne teraz ked sme same dve

iinuska
10. sep 2010

@kosska3003 ano, len pri zvysnych dvoch chapoch to nieje take jednoduche 😀

ladywitch26
10. sep 2010

tak my polievky zriedkakedy. akurat dnes mala kuraciu rezancovu, ale druhe mala potom az ako veceru. inak vcera vecer spravil muz rybaciu pomazanku, tak sme mali narano a stanka spraskala dva chleby, co jej tak chutila a este ked som si ja sla dat jest, tak chodila odo mna vypytovat a len sa zalizovala, ze mnam mnam. ryby jej celkovo velmi chutia. esteze byvame na ostrove, tak ich bude mat dost a aj cerstvych 😀
a co sa tyka vahy, tak uz zo 14kg mame.

iinuska
10. sep 2010

@ladywitch26 ze dva chleby, to Adamko ma na tyzden 😀 😀 😀

kosska3003
10. sep 2010

@iinuska no ty hej ale dojde moj mm a tiez bude chciet take veci co malej nedam no tak vtedy spravim polievku este aby oaj ona mala

@ladywitch26 ze 14 kil riadna baba kedy sa narodila v january 😀 😀 mi v maji a mame 11,6kg co sme mali poradnu pred dvoma tyzdnami

kosska3003
10. sep 2010

@iinuska moja na mesiac ale ked kupim cerstvy v pekarni tak spraska aj suchy

ladywitch26
10. sep 2010

@kosska3003
@iinuska no stanku radsej satit ako zivit. a fabien asi ide v jej slapajach, ked za 10dni pribral viac nez pol kila.... 😀

kosska3003
10. sep 2010

@ladywitch26 no fabien to ma po kom zdeti po svojej velkej sestricke nie mne mala na zaciatku co mesiac to kilo pribrala potom sa to zastavilo pri 11,6 ked zacala behat

ladywitch26
10. sep 2010

@kosska3003 nam sa to nezastavilo, akurat ze zacala viacej jest 😀

kosska3003
10. sep 2010

@ladywitch26 no mne moc nechce to musi mat fakt chut a den na to aby jedla poriadne ale tak jej je dost zase podvyzivou netrpime