Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
28. nov 2010

@kosska3003 a v noci Ti ako spi? Kedy sa rano budi?

kosska3003
28. nov 2010

@iinuska no celkom v pohode budi sa ked zoisti ze nama cumel ale to tak len 2 krat a to si ho najde a spi dalej potom nad ranom okolo 4 az 5 sa zobudi na mlieko vypije spi dalej a dves aj vcera vstala o pol 8 rano

iinuska
28. nov 2010

@kosska3003 no, tak to spinka celkom dobre. Som myslela, ze spava dlhsie. A co robi, ked ju das na obed spinkat? Place?

kosska3003
28. nov 2010

@iinuska no chvilku lezi a potom zacne plakat predvcerom vstala o 9 sa jej nechcelo som ju nechala lebo to ma taky den raz za tyzden ze dlhsie spi rano tak na obed nie vsera sme boli u svagra tam som ju sla uspat normalne v postielke a lezala 5 minut a nic potom zacala po mne skakat a vymyslat tak som ju nechala ze neni doma tak nechce spat ale dnes uz bola doma uz som myslela ze spi a zachvilku revy si ublizila a potom mi uz rupli nervy aj po riti som jej dala arevala revala revala a spat nic som fakt zvedava na zajtra lebo to je strasne dlhy den ked nespi

borocka
28. nov 2010

@kosska3003 este zavislacite s cumlom??

@ladywitch26 a to vladala tolko na nohach? pato ma dobru vydrz,ale tak po hodinke chodenia si rad posedi,a spapa dobrotu a ja som si tiez oddychla kym som tlacila kocik namiesto neustaleho nahanania maleho, lebo vsade otvaral branicky, skakal do jarkov, behal cez cestu, nahanal zvierata,........no des a hruza. takze kym neposlucha, je v kociku relax aspon pre mna.

kosska3003
28. nov 2010

@borocka no na spanie musi mat cez den uz malo ale tak nech ma oducime uz som ju cez den ako tak oducila potom aj vecer musim

jamaat
28. nov 2010

@kosska3003 Nechávaš Mariku vždy zaspávať samú?

iinuska
28. nov 2010

@kosska3003 hm, no uvidis, mozno uz nepotrebuje spanok cez den, ale to T verim, ze ten den je potom pre Teba ale aj pre Mariku dlhy

kosska3003
28. nov 2010

@jamaat no samu samu ja ju necham samu v postielke a zaspi sama cez den len jej dam cumel a idem vecer jej davaj aj flasu s mliekom

borocka
28. nov 2010

@kosska3003 no bolo by fajn.......ani vam nebudem hovorit, na prechadzke stretavame dievcatko, ma dva roky prec.lebo suvislo rozprava ale aj za bieleho dna, v kociku!! non stop ma cumel napchaty v puse. to uz je na mna moc.
a zaspavate sami?? to je super!!!

kosska3003
28. nov 2010

@borocka no ja mam 3,5rocneho synovca a stale ma cumel to je uz moc ja ju necham tak do 2 rokov a potom ho zrusime mozno aj skor hej sama som si ju tak naucila niekedy strajkuje ale malokedy

ladywitch26
28. nov 2010

@borocka ze vladala? stanka je nezmar. este v juli sme sa boli prejst v lese po skautskom chodnicku, je to aj dost do kopca na niektorych usekoch. ja som ledva fucala s brusiskom, ale stanka to presla skoro cele, mozno uz len poslednych 200m som ju niesla. a ta trasa ma 4 kilometre!!! som sa divila, ze som tam neporodila,co som bola taka ustvata, ale stanka si len trosku oddychla a doma uz zasa lietala ako sarkan.
vsak co myslis, preco ja potrebujem aupairku? mne musi niekto ustvat stanku, aby vobec zalahla do postele, nech mam klud. a pri malom sa to neda, s nim by som nemohla byt tak dlho vonku, lebo sme mali problem s kojenim.

ladywitch26
28. nov 2010

@borocka ja som v UK kedysi videla aj 6 rocne deti s cumlom....a uplne bezne to tam bolo.... 😒

borocka
28. nov 2010

@ladywitch26
@kosska3003 ja som malemu vzala cumel ked mal 10mesiacov.jednoducho som ho dala mimo dosah a dohlad a bol este maly aby si ho vedel vydupkat. dostal ho len na spanie,lebo v tom case nam to trvalo aj dobru pol hodinu a to bolo zasa moc na mna 😒 . ale od roka bol cumel prec uplne.

@ladywitch26 a je stanka aspon poslusna? pato ma tiez vela energie,ale vie sa aj krasne tulit a mojkat. len bohuzial je velmi neposlusny. a vzdy ked vidi ze ma niecim rozculil,tak zacne pokusat, provokovat a neda si pokoj. vzdy ked za nim vystartujem,tak sa rozbehne a neda sa chytit. kym maju energiu, aspon vieme ze su zdravi, ze im nic nechyba!! len nech aspon trochu posluchaju

ladywitch26
28. nov 2010

@borocka tak obcas sa stane, ze sa tvari, ze nic nepocuje, ale vacsinou pocuva. ja sa jej snazim vysvetlit, preco nieco nesmie robit. nerobi neplechu, len je strasne ziva. a vzdy ide uplne domrtva, kym neodpadne, tak nejde spat. ale nemam s nou problem,ze by nieco nicila. skor len tak poskakuje, pobehuje po dome, strasne rada tancuje, ked jej pustim hudbu. a ked sme vonku, tak na vsetky schodiky musi vyliezt. a niekedy je to problem, lebo tu ludia maju dvere rovno do ulice, takze kazdemu vlezie na schodik a oprie sa o dvere, niekedy aj zaklope. no trapasy niekedy 😀

kosska3003
28. nov 2010

@borocka ja ju teraz davam na nocnik tak nejdem ju oducat od cumla dieta mas ucit len jedu vec

kukate jojku ten kuzelnik no nema chybu tak som sa nasmiala ze hned mi je lepsie

jamaat
28. nov 2010

@kosska3003 A neskúsiš pri nej zostať, keď má takéto zlé dni? Možno tak ti zaspí.

kosska3003
28. nov 2010

@jamaat no ja ju necham samu a ona je ticho a potom zacne vymyslat tak si k nej lahnem ale nespi proste

borocka
28. nov 2010

@ladywitch26 tak to mas super. u nas vysvetlovanie nepomaha. od 7ich mesiacov mu hovorim ze nema chytat kvety a myslis ze pomohlo? no jasne, a tak je to vo vsetkom. a cim je vacsi a schopnejsi tym viac vyvadza. zo zaciatku otvaral kuch.linku, teraz si uz prilozi stolicku a vystvera sa na nu a otvara aj vrchne skrinky. nic pred nim neskryjem. dokonca uz aj dvere vie otvorit ☹ .keby bol len aktivny, bolo by to fajn. ale je aj neposlusny a to je najviac unavne (pre mna).

sssimi
28. nov 2010

Ahojte Kočky moje.
My tiež ešte zaspávame s cumlom. Cez deň aj keď nejaký objaví, tak ho strčí do úst a hneď aj vypľuje...

A ide ma rozhodiť. Malá všetkým hádže. Čokoľvek má v ruke tak to letí cez celú obývačku, detskú a pod. Zavelí "ba" a už je po pohári a pod.....Snažím sa ju od toho odučiť, ale mm ju v tom podporuje. Strašne sa na tom smeje, že veď je šikovná ako krásne hádže. Fakt dohodí ďaleko. Ja by som jej v tom nebránila, ale nie všetkým čo chytí do ruky. Ďalši problém je, že začala uhadzovať inštruktorku na plávaní 😕 Vysvetliť, že sa to nemá robiť nepomáha.... Ešte sa pri tom aj rehoce....

jamaat
28. nov 2010

@kosska3003 Aha. No tak potom už nezostáva iné, len dúfať, že ju tie blbé dni prejdú čo najskôr.

@sssimi No taká podpora manžela je na nezaplatenie. 😝

ludmilabb
28. nov 2010

aj my sme cumlovi, Sofia s nim zaspava neviem ako ju budem od neho oducat 😅
cez den ked ho najde tak da do ust je schopna s nim fungovat dokym nejde nieco pit alebo jest, vacsinou jej ho vzdy vyberiem ale ked ma blbu naladu nechce si ho dat, uz vidim aka radost to bude oducat ju od neho a vobec netusim kedy bude vhodny cas

kosska3003
28. nov 2010

@jamaat no ale je to podla mna aj zubom sa jej reze posledy ocak aj teraz sa budi zaplace a spi dalej tak uvidim dufam ze zajtra bude vonku

sssimi
28. nov 2010

@jamaat že? Do riti kopnúť....

kosska3003
28. nov 2010

@sssimi aj moja vsetko hadze o zem uz som jej aj po rukach dala a nic nepomaha ona sa tak aj hra niekedy ze si nieco hadze a potom to hlada a takto sa hra ale zase ked najde pohar tak mi ho donesie pekne ten este nehodila

dm1
28. nov 2010

@sssimi no z draheho by ma porazilo asi by som hodila od jedu nieco po nom ci aj mna pochvali ze pekne hadzem 😀 . Ale nie srandu si robim ale verim ze je to na figu ked ty jej zakazujes a mm sa na tom smeje

ladywitch26
28. nov 2010

stanusa nastastie nic nehadze. ona je skor uz riadne prefikana, liska jedna. veronika ma dolu na stoliku laptop a pre stanku je to nenormalne lakadlo. ked je veronika dolu, sedi v kresle a laptop ma na kolenach. no a ta moja potvora cosi schvalne vyvedie, napr. vyleje v kuchyni na dlazke caj. nika tam bezi utierat to a stanka sa zatial s takym diabolskym vyrazom priplichti k tomu laptopu a uz tuka odusu. som ju minule sledovala, no ani vyhresit som ju nemohla. musela som sa smiat na nej, aky vyraz nahodila. este aj plecia prikrcila a s takym fakt diabolskym usmevom sa blizila k tomu laptopu, normalne iskricky v ociach. 😀

kosska3003
28. nov 2010

@ladywitch26 😀 si to viem zivo predstavit hihihhi

ladywitch26
28. nov 2010

@kosska3003 skoda,ze sa mi to nafilmovat nepodarilo, alebo aspon odfotit. to by bola momentka... 😀

monkap
autor
29. nov 2010

dobre ranko .... to je super, tolko snehuuu 🙂 snad vydrzi a deti si ho uziju 🙂