Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
8. dec 2010

dobre ranko akosi to tu blbne cosi som citala na FB ze robia cosi so strankou na svadbe my sme mali noc ok spali sme do 8 tak uvidim ci pojde cez den pojdeme vonku a uvidime dnes nam aj tato pride tak sa tesime

emode
8. dec 2010

ahojte 😅
sofia v jaslickach tak si davam v pohode kavicku 😅
inak som este zabudla zreferovat, ze som si asi pred 2mi tt vyliala caj na notebook a ten chudak sa uz neprebral 😢 tak som obmedzene na manzelovom 😢 esteze sa nam dal zachranit harddisk, vsetky sofiine fotky a videa som tam mala 😕
a idem konecne upratovat lebo dom ako po druhej svetovej 😖
nam sa noci ako tak stabilizovali zobudi sa tak raz druhy krat uz rano a to ma mlieko 😀 potom este zvykne zalomit 😅

nikanika28
8. dec 2010

Ahojte
u nas hmla ako v Londyne 🙄 . Lukaska mam este doma, brucho ho uz na druhy den nebolelo, tak snad to uz bude v poriadku. A uz spekuluje, aku tortu mu spravim k narodeninam 😀 .
Dnes sme spali rekordne do osmej 😵 ..tak doobedny spanok nehrozi, aspon rychlo zalomi na obed 😅
Baby, uz ste zacali nieco piect k vianociam? Ja sa chystam na medovniky ako prve, Lukasko sa uz nemoze dockat 🙂 . A dalej neviem co idem piect, urcite Suhajdy, to je moja srdcovka a potom dake tie vanilkove alebo ci co...neviem este..co peciete?

ostrovanka
8. dec 2010

@emode ako to ide malej v jasliach? Ja som dala Alexa do skolky, ked mal takmer 16 mesiacov a je to uplne super, velmi je tam rad.

emode
8. dec 2010

@ostrovanka tiez tam chodi rada, tesi sa a usmieva ked tam ide, ale chodi len dva dni v tyzdni, tak asi preto 😀
@nikanika28 vzdy robim vanilkove rozky, suhajdy, asi urobim moravske kolaciky, nejake linecke ale robievam z mandloveho cesta, vela dostaneme a vymenime, tak to bude stacit 😉

ladywitch26
8. dec 2010

tak a uz sme bez aupairky. aj sme si rano poplakali.
a teraz pred chvilou tiez. krmila som maleho a stanka sa zacala liepat na stolcek. aj som na nu kricala,ze nech tam nelezie, lebo sa zrype dolu, no ale ona si to asi musi zazit na vlastnej kozi. tak sa samozrejme zrypala. a potom mi tu vrestali obidvaja. stanka lebo ju bolel nos a fabien, lebo som mu usla, ked este nebol uplne napapany.... a teraz tu mrnci, lebo sa jej nedari poobuvat a poobliekat plysoveho shreka. no sa mi zda, ze kym pride muz z letiska, tak si este uzijem. ide jej posledna trojka zub, tak je umravcana uz druhy den. 😝

iinuska
8. dec 2010

ahojte
za nami noc celkom v pohode, 2x kojenie. Vstavali sme o 8.
Kreslili sme Jeziskovi, Adamko si prosi loptu, aky skromny chlapec 😅 . A ked vymysla, tak mu len spomeniem, ze Jezisko mu nic neprinesie, a hned zbystri 🙂
Ja mam na pecenie svokru. Ta vypeka pre celu rodinu. Medovnicky z dvoch druhov cesta, vanilkove rozky, linecke kolieska, rozteky z lieskovych orechov, zltkove rezy, medvedie labky a co ja viem co este...

mimi21
8. dec 2010

ahojte
poslusne hlasim, ze som este v kope 😅
za chvilu nam dovezu dvere a cosi aj namontuju, pobede pride mm bracho skladat kuchynsku linku, no snad to nejako spojazdnime a v sobotu sa prestahujeme 😝
zajtra mam poradnu, tak dufam, ze ma doki potesi a nepovie ze za chvilu rodim, lebo ma slahne 😀

aj ja by som chcela cosi upiect ale neviem ako budem stihat, milujem vanilkov rozky, linecke pecivo a suhajdy 😝

mystery7
8. dec 2010

ahojky
Som fajne chora, nachadena,bplo ma hlava a tecie mi z nosa. Kolko paralenov si mozem dat??

borocka
8. dec 2010

@emode
@ostrovanka a nebali ste sa dat malych do jasli?? tiez nad tym uvazujem uz dlhsie, ze by som sla do prace lebo tato materska ma osobnostne zabije. ale bojim sa nechat patrika s cudzimi ludmi, ktorych nepozna on ani oni jeho. este nevie povedat co mu je, co chce, co ho boli..a aby sa mi tam vytrapil a potom ani doma nepovedal co je vo veci, nechcem mu robit traumu. ale ked zacne riadne rozpravat a povie presne co chce a co nechce, tak pojde medzi deti. myslim ze aj jemu to urobi dobre

borocka
8. dec 2010

@mystery7 jujuuj, daj si jeden, ale aj to maximalna davka.

@mimi21 ty mas rovnaky termin porodu ako moja sestra. tiez sa jej narodi druhe (nechce pvoedat co, ze vraj prekvapko) a ma starsiu dceru lucku ( 2r a 3mesiace) a tej ked sa spytame ci bude mat braceka alebo sestricku povie "sestricku" a bude sa volat "bracek". tak si to mala pekne vymyslela.....ale ja myslim ze to bude dievcatko 😖

sssimi
8. dec 2010

Ahojte.
Babule zanedbávam Vás. Neviem čo robím, keď sem ani nenakúkam 😅
Začala som chodiť cvičiť a neskutočne dobre sa cítim. Konečne robím aj niečo pre seba. Dokonca chodím raz týždenne po cvičení von s kamarátmi. Včera sme dali biliard. Jaj taký psychický relax-paráda....
Sárke lezie prvý očák 😖 Dnes mi celé plávanie predudlovala a typujem, že už bude dudlovať až kým jej nevylezie. Inak celkom v pohode. V noci sa budí len zo 2x našťastie....

A ja tento rok pečiem len medovníky. Potom sa všetci stále napchávame a nikomu z nás to nie je treba. No mamina sa rozhodla, že spraví oblíž prst, tak sa šetrím naň 😅

mystery7
8. dec 2010

@sssimi tak si to pekne uzivaj. My tiez robime obliz prst, mnam mnam-lahodka.
@borocka som to tusila,necham si ho az na noc, teraz skusim vydrzat.

A tak nechapem kde som sa tak nachladila,ked sa obliekam poriadne ☹

jamaat
8. dec 2010

@

emode
8. dec 2010

@borocka je v sukromnych jasliach a jej to prospieva, nebala som sa, lebo najprv sme testovali, teraz sa fakt vyslovene tesi 😉
@mystery7 myslim, ze jeden mozes teraz a jeden vecer nic zle na tom nie je aj ked si tehu ...

emode
8. dec 2010

@jamaat co si moja chcela ??? 😀

jamaat
8. dec 2010

@mystery7 Nemusela si prechladnúť, môže to byť aj bacil.

dupinka
8. dec 2010

@mystery7 mne doky predpisoval Penclen. Ten mozu aj tehulky.

sssimi
8. dec 2010

@mystery7 jamaat má pravdu. Môžeš robiť čo chceš, ale teraz je to všade vo vzduchu. Tomu sa asi neubránime, ale skús Oscilococinum-je to homeopatikum. My ho s mm berieme od októbra do marca raz za týždeň. Stačí ak si nasypeš len do toho vrchnáčila, ktorým je to zatvorené. A ak na nás aj tak nie lezie, tak dávam aj malej. Minulý rok sme prežili bez chrípky a iba ja som mala raz nádchu. Snáď si to tento rok zopakujeme. A hlavne teraz keď ešte chodíme stále plávať.

mystery7
8. dec 2010

@sssimi poznam to a tiez si preventivne davame, ale teraz sme 2tt nemali lebo som zbudla kupit 🙄
Davame si coryzaliu a asi pojdem kupit aj oscilo.
Ssedia zase nieco rozbijaju, ma normalne porazi ☹

mystery7
8. dec 2010

tak u nas sa este stale spi, aj ked 2x skontroloval okolie a raz plakal.
Ked nebude prsat tak sa pojdeme na hodku poprechadzat na vzduch.

sssimi
8. dec 2010

@mystery7 ale coryzaliu máš len na nádchu a ak ju máš silnu neviem či ti už teraz pomôže, ale za pokus to stojí. Ja som si bola dať teraz oscilo a aj malej som hneď šupla do čaju nech sa jej roztopí kým sa zobudí.

borocka
8. dec 2010

vy sa uz takto preventivne trepete liecivami???
tak u nas nic take nefrci. ja pouzivam jednu tabletu ibalginu mesacne (ked zacnu kramy) ale kym nebol patko tak ani to nie, teraz si uz nemozem dovolit den v posteli...
a maleho tiez nicim necpem. pestujeme prirodzenu obranyschopnost.ja mam velmi dobru imunitu a patka chcem tiez k takej priviest. zatial byva casto soplavy, ale teraz je toto jeho prva zima a aj zo soplov byva taky vselijaky nachcipany. dufam ze bude po mne, lebo patov otec zas vzdy vsetko nachyta.....staci maly virus alebo prudsie ochladenie a uz brchce a sopli.

borocka
8. dec 2010

@jamaat nepresla sprava od teba. ukazuje mi ze si pisala o tych snehuliach co som sa pytala, ale tu v diskusii to nevidim ☹

mystery7
8. dec 2010

@borocka ja homeopatika preferujem aj na mne aj na chlapcoch a zatial sa osvedcili. Mirko ma rok a pol a je 3.x chory. Raz od mm, raz od klimy a teraz.

borocka
8. dec 2010

@mystery7 no,tak kym ste zdravi 😉 . ja pockam ako pato zvladne zimu a potom sa zariadim. zatial bol chory len raz (zapal priedusiek) ked som bola prilis nadsena z prichodu leta a myslela som ze zvladne to co ja. inak len soplime, zo zubov, z odkopania sa v noci a to ja chorobou nenazivam.

ostrovanka
8. dec 2010

@borocka No co sa tyka skolky, ja to mozem len odporucit. A cim skor, tym lepsie. Dieta sa rychlejsie adaptuje, kym nie je na mamu este velmi naviazane. Ja som nastupila do prace, takze preto isiel Alex do skolky. Tu je to ale normalne, beru deticky aj mensie a 95% mamiciek ide po roku robit. Ja som zostala doma kusok dlhsie a bolo to fajn, lebo uz vedel chodit stabilne/suverene.
Ked sa ty bojis, ze mu cudzi ludia nebudu rozumiet... co my potom? Alex je v Norskej skolke a my po norsky nehovorime.
Poviem ti, dieta je inteligentnejsie, ako si dokazeme predstavit, uci sa neuveritelne rychlo a v kolektive odkuka, co robia ine deti. Vacsinou je to tak, ze v skolke su deti o mnoho poslusnejsie, lepsie, ako maslo.

kosska3003
8. dec 2010

ahojte tak mi spime den ako vzdy nespala vobec ale zacina mi kaslat a ma aj hlas chyteny asi zajtra pojdeme kuknut tetu dr to zas bude vresku

mimi21
8. dec 2010

no aj u nas sa uz konecne spi, v poslednej dobe zaspavanie trva akolo 45minut, co je nezvyk, strasne sa blazni v postielke, robi sprostosti a tak...a to napr dnes cez den spala len hodinu 😅

mimi21
8. dec 2010

inak dnes som pri triedeni "bordelu" nasla obalku a v nej 20e 😀 no potesi, aj ked skoda ze ich tam nebolo viacej 😀 😀 😀 😀