Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
10. jan 2011

@mimi21 tak to slo veru rovnako rychlo ako u mna fabien. akurat tu nemocnicu ti nezavidim. nehrozi, ze by som bola dva dni tam pred porodom, to by som psychicky nezvladla. pri stanke som druhu noc revala odusu, ze chcem ist domov a pri fabienovi som si vydupala navrat domov po 28hodinach. 😀

sirinka
10. jan 2011

@mimi21 to som si presne aj ja pri druhom porode odtrpela....mne odtiekla voda a nist a baby chodili a rodili ako na pase....ale nevadi, teraz uz to beriem tak, ze v nemocke mam jedinecnu sancu si totalne oddychnut, lebo doma aj ked si lahnem na chvilku, hned ma mrle zeru, co by este bolo treba urobit... 😝
tak si este uzivaj kym mas doma pomoc, potom sa to uz nejako ustali, bud bude malinka spokojne babo a bude vela spinkat alebo ju supnes do satky a aspon tak budes moct veci riesit 🙂

jamaat
10. jan 2011

@mimi21 Super, že si sa ozvala. Určite to zvládneš. Keď človek/žena musí, tak zvládne toho veľa a potom sa s odstupom času len čuduje, ako to mohla stíhať 🙂 ....Ten dvojdňový pobyt v nemocke nezávidím, ja som si tiež porevala, keď sa pôrod dlho vliekol, kontrakcie prestávali, len som čakala. Pritom to nie je nič hrozné, ale čakateľke na pôrod to hrozne na psychiku udiera.

mystery7
10. jan 2011

@mimi21 dobre, ze si uz doma, coskoro si isto najdete vlastny rytmus a vsetko pojde ako po masle.

Dnes sme sa boli prejst v este a prave davali zeriavom dole stromcek. Ja som myslela, ze Mirko bude okukovat zariav a nakladne auta, ale ked videl, ako zlozili stromcek, tak koniec. Nenormalny plac chytil na celu hlavnu a plakal celu cestu domov. My teraz stojime pri vsetkych ihlicnatych stromoch a on hada svetielka. Stale sa pyta: blik, blik kde?

juska3
10. jan 2011

@mimi21 to ti verim, ze si musela mat nervy, mna si tam tiez den nechali len tak na pozorovanie, ci sa porod sam nerozbehne, to som este vyjednavala s doktorom, ci by som nemohla ist domov. Nie nemohla a ani sa porod nerozbehol. "Pospala" som si na takej tvrdej posteli, ze keby mi tam daju dve foršne, tak rozdiel nezbadam a kazde dve hodky ma chodila kontrolovat sestricka. A den sa neuveritelne vliekol. Nastastie, na take veci rychlo zabudnes, resp. ta prestanu trapit 🙂 lebo pridu ine "starosti".

emode
10. jan 2011

jeej mimi, no vitaj spat 😀 mas to za sebou, to je podstatne ... tiez som bola v nemocke 2 dni pred cisarskym, ked sa rozhodovali, co dalej, otrasne chvile, ale presne ako pisala Sirinka, tam som si oddychla, len som to este nevedela 😀

mne dnes malu zobrala svokra a poriadila som si cely dom, bolo nacase, so Sofiou tak stihnem ubranit niektore jej vyciny, nie to este upratovat a varit ... 😀

kosska3003
10. jan 2011

no tak to cakanie na porod poznam ja som lezala a cakala v nemocke tyzden to je inac na nerva a este ked ti daju na izbu babu co do rana porodi ani nevravym mne da tak vystriedali asi 4 este aj jedna co isla na planovany cisarak rak jej v noci coda odtielka no ale uz som zabudla uz sa na tom smejem teraz

ladywitch26
10. jan 2011

ja som pri fabienovi chcela zostat dlhsie, ze si aspon oddychnem, ze budeme mat viac klud s fabienom, no ale ked mi na druhy den rano dal muz stanku k telefonu a ona sa tak strasne tesila, ze ma pocuje, tak mi to prislo strasne luto,ze nie som pri nej. a hned som sla za midwife vyjednavat. a asi boli aj radi,ze sa ma zbavili, lebo mali akurat strasne malo miesta, vela porodov. ved aj ja som cakala dve hodiny, kym mi nasli izbu.

sirinka
10. jan 2011

tak sa hlasim po poradni mala ma uz cez 1500g a ako inac, sedi si pekne na zadocku....aj som povedala doktorovi, ze ani neverim, ze sa do porodu este otoci...tak uvidime, ako to s nami nakoniec bude....

jamaat
10. jan 2011

@sirinka Tak šup-šup 5 mlynských kôl denne! 🙂

sirinka
10. jan 2011

@jamaat dobre...ale najprv pekne dojdi k nam a pomozes mi s tym 😎
ale prave som rozmyslala, ze na pravom boku sa mi zle spi, mala ma chrbatik oprety o lavu stranu, tak skusim na tej pravej strane lezat, ci ju to nenaserie a sa nestoci... 😝

jamaat
11. jan 2011

Dobré ráno. Tak u nás sa rozbehli sople. Z pravej dierky Emke len tak leje. Nestíham utierať. Vkuse má jazyk von, čo si to olizuje.

mimi21
11. jan 2011

ahojte
dakujem za podporu, snad to nejako zvladnem
zajtra ide mm na sluzobku a ja rozmyslam ako to cele zvladnem, sice navarene mam, ale rozmyslal som ci nepojdem aj s detmi k mamine, len neviem ci mam ked malinka ma len tyzden, ci nie je este malinka
mamina k nam prist nemoze, este je tu alternativa, ze by mm odniesol Ninku k mojej mame samu, ale ona tam nechce spat, tak je potom vzdy chudatko cela hotova

kosska3003
11. jan 2011

@mimi21 no to mas tazke a svokra ti nepomoze ci chodi do roboty

kosska3003
11. jan 2011

baby dajte mi hlas pre mariku diky
http://www.facebook.com/home.php#!/usmev

mystery7
11. jan 2011

ahojky
My sme dnes boli cvicit-po dlhej dobe a bolo super. Dokonca sme mali stastie, lebo dnes sa uzatvarala skupina, bude len 8 deticiek chodit.

@ladywitch26 prave pozeram flashforward, konecne nejaka akcia, vybuch auta a prestrelka.

@sirinka moj maly lezi krizom a odkedy citim pohyby, tak stale na rovnakych miestach. Mne z toho uz trochu lepi, lebo v piatok mi to dr. na utz potvrdila. Ale este mam 2mesiace na otocenie.

sirinka
11. jan 2011

@mystery7 mne sa mala obcas ulozi priecne a zase sa vrati do polohy sediacej, akokeby sa aj chcela otocit a nejako ju nepusti...tak aj pri magdulke som to citila....

mimi21
11. jan 2011

@sirinka mas malu KP?

sirinka
11. jan 2011

@mimi21 zatial veru hej...

mystery7
11. jan 2011

@sirinka ja som zvedava ako dopadneme

Mirko spi nalepeny na mne, uz 2x plakal zo sna 🙄

sirinka
11. jan 2011

@mystery7 no veru...
nejdu mirkovi zubky?

mystery7
11. jan 2011

myslim, ze to budu ocaky ☹ ale nema to nejako opuchnute.

mystery7
11. jan 2011

a cez vikend nam odisla mikrovlnka, mali sme ju az 3,5roka 🙄

mimi21
11. jan 2011

@sirinka no mne sa Emka teraz otocila az okolo 36tt, nemam potuchy kedy to urobila, viackrat som mala taky pocit, ze by to mohlo byt ono, ale nikdy som si nebola na 100%ista

mimi21
11. jan 2011

@ladywitch26 pocuj, ty si tu druha najcerstvejsia mama 😀
pouzivala si zavinovacku? ja mam niekedy pocit, ze Emke je lepsie bez nej, stale sa vytahuje, vystiera, Ninka mala zasa rada ked bola zabalena, u nej som ju pouzivala sice kratko, tak do 3tt, ale predsa

mimi21
11. jan 2011

a inak, nemam etu nejake nove tehulky?
ja len ci som nieco nepremeskala 😅

ladywitch26
11. jan 2011

@mimi21 ani pri jednom som nemala zavinovacku. tu to ani nedostat. oni aj tak obidvaja najradsej zaspavali rozvaleni v postielke

sirinka
11. jan 2011

@mimi21 no ja tomu nedavam velke sance, podla mna bude ako magda....ale ved uvidime, miesto este ma, lebo aj vcera si pekne natahovala nozky...

ludmilabb
11. jan 2011

zienky poradte mi, zajtra mame ist rano nalacno so Sofiou na odber krvi a teraz neviem ci ju mozem nad ranom nakojit 😖

barca25
11. jan 2011

@mimi21 mame :D a opat v maji cakam 🙂