Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

soffi
13. feb 2011

@emode asi sdom mimo, ale co ma stym spolocne stretko?

borocka
13. feb 2011

@soffi
@emode zajtra ideme k doktorovi, na pohotovost sme nesli, nie som ja v takom stave. moji rodicia pata kurirovali.......oni si uz svoje preskakali pri nas, vtedy ani lieky take neboli.

sssimi
13. feb 2011

@kosska3003 a tebe sa to oplatí tak dlho platiť? Veď ty už to platíš od leta. Ty si aj tu materskú preplatíš, kým porodiš, nie?

kosska3003
13. feb 2011

@sssimi vsak ja to platim len od decembra zatial a ved to potom prestanem platit ty mas platit 270 dni v kuse a ked ides na matersku je podmienka byt 270 dni poistena za posledne dva roky pred nastupom na matersku

kackabrcka
13. feb 2011

@kosska3003 si to zisti ci to este vobec plati, bolo to tak ale ci to zostalo.. nieco sa tam menilo..

iinuska
13. feb 2011

@borocka hlavne teba ponukat vela tekutin, drzte sa

@emode no to potesi 😒

sssimi
13. feb 2011

@kosska3003 aha, diky za objasnenie. Ešte si to poriadne pozisťujem. S mužom si pospisujeme všetky, pre a proti na druhé mimčo a rozhodneme sa 😉

@kackabrcka ani nestraš 😉

kackabrcka
13. feb 2011

@sssimi viem ze to tak bolo lebo ja som si to tak platila popri zivnosti a ale ci to este plati ?? vyzistite si to najprv ...

sssimi
13. feb 2011

@kackabrcka tak čo počúvam od kamošiek, tak ešte áno.

kosska3003
13. feb 2011

@kackabrcka to zostalo je tu aj tema o tom nemocenske poistenie tam som si to vyzistila dopodrobna

soffi
13. feb 2011

@kosska3003
@sssimi zatial to plati, ci to nezrusia to nevie nik.....ja osm si to platila pri ninke a oplatilo sa, je to blble len v tom, ze ak to zrusia od noveho roka, a termin budes mat napr. v maji, tak ti to bude nanic co si platila v min.roku...no uvidime co vlada prinesie

kosska3003
13. feb 2011

@soffi ved teraz to menili od januara ale toto zostalo a keby som mala takto rozmyslat tak si nikdy nic plati nebudem je to hop alebo trop

soffi
13. feb 2011

@kosska3003 ano je to tak, bud , alebo,ja som tiez do toho sla s tym, z euvidime......a dokonca som si zacala platit a hned v ten den som lotehotnela, takze mi vraveli ze mi to nevyjde, ale zabudli podotknut z ety musis byt poisteny 270dni z aposledne dva roky, ale nie dobrovolne ale akokolvek, cize ak si v posl. dvoch rokoch pracovala a platil z ateb azamestnavatel tak aj to sa rata do tych 270dni

kosska3003
13. feb 2011

@soffi no to hej tak to beru tak ti vyslo mne nie ale ja krava som nevedela ze si to mozem platit teraz viem tak si platim no neprilepsi si ak mozes hadam to nezrusia

mystery7
14. feb 2011

dnes prva? 😉
Ohrievate niektora mlieko vo flasi v mikrovlnke? Nevykypi??

jamaat
14. feb 2011

Dobré ráno.
@mystery7 Ja ohrievam, ale len keď mi príliš vychladne a potrebujem to tam dať len na pár sekúnd.

Včera sme boli na detskom ihrisku a boli tam väčšie deti, tak Emka chcela všetko po nich opakovať, na každú preliezku sa vyštverať, na kolotoči do stredu na rúry sa postaviť... 🙂

soffi
14. feb 2011

ahojte, u nas dne na H....mala ked sa niekde riadne tresne tak potom je cely den urevana a nervozna, rano ju mm hojdal na hojdacke, jasne z ejej hlavu buchol... 😠 , a teraz mam o zabavu postarane do konca dna....

sssimi
14. feb 2011

Ahojte!
My dnes krásne ráno. Sarah spala od 21 hod do 10 ráno a ťahala celú noc. Takže plaváreň stála za to 😀 Ja som večer ledva zaspala, keďže stále uvažujem nad tým mimčom, ale stále mi vychádza, že ak bude, alebo aj nebude, tak to bude divoké a uvažujem čo bude lepšia varianta. Mm bude v juny 2012 štátnicovať, tak to bude vesele ak bude doma novorodenec, ale aj keď nastúpim do práce a on bude doma sám s malou. No pokým si to sama v sebe neujasním, tak mi to bude vŕtať hlavou 😀

kosska3003
14. feb 2011

@sssimi cim viac budes rozmyslat tym to bude horsie ved ty si robila statnice a mala si sarah a pohoda nie nerozmyslaj lebo ta bude hlavaboliet
@mystery7 ja ohrievam stale mlieko v mikrovlnke lebo jej ho davam v noci a nebude o 3 rano hriat na sporaku a davam ho aj na minutu a nevyskype mi ani raz sa mi to nestalo

bleble
14. feb 2011

Maminky s detickami do 6 rokov, najdete si minutku? velmi by mi to pomohlo: http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/bio-ko...

iinuska
14. feb 2011

ahojte zienky
Ja som uz dnes stihla prejst autom 140 km, mm bol s Adamkom, aj sa von vychystali, ze aka parada. Len boty celeee blatove. Teraz ich cisti. 😀 Adamko spinka. Este rozmyslam, ze Adamkovi pojdem kupit nejaky zupan, lebo tam by mal byt aj bazen, tak teraz neviem. Kde by som zohnala zupan ? Zeby v tescu ?

luba142
14. feb 2011

ahojte dlhosom nebola tak som vas teraz docitala 😉 😉

@sssimi ak sa neponahlas a aj vekovo mas casu dost tak na tvojom mieste by som do toho teraz nesla, ked mozem poradit tak najskor az ked bude mat Sarah 4 roky...teda to je moj nazor, ja osobne som tak chcela len sme vtedy akurat kupili vacsi byt a potrebovali sme este peniaze tak som ostala v praci a rozhodli sme sa az teda ked pojde mala do skoly aby som aspon prvy rok bola doma a aj nam to tak vyslo 😉 , nemozem sa stazovat je to lepsia nakolko je Kika uz samostatna skoro vo vsetkom takze neda tolko prace ako treba 2-3 rocne dieta
Jasne vsetko zalezi na tebe ako ty chces a ako sa citis pripravena a mozem ti povedat ze Kika bola tiez urevane a nespave dieta takze som mala do 2 rokov nervy, stale som bola unavena, Barborka je teda omnoho kludnejsia..teda bola ako babatko 😀 😀, len zasa byva casto chora tkze horucky a lieky na dennom poriadku takze si to neuzivam aj tak ako by som chcela 😖 😖

luba142
14. feb 2011

@mystery7 ja ohrievam mlieko v mikrovlnke vo flasi a nevykypi pokial ho nenechas dlho 😀 😀 , staci tak 30-40 sekund 😉 ked je z chladnicky

luba142
14. feb 2011

@iinuska v tescu som ziadne nevidela, ale u cinanov isto maju 😉

mystery7
14. feb 2011

@iinuska ja som videla minule v tescu a mali take pekne s autickom.

@luba142
@kosska3003 na novej mikrovlnke mame program mlieko, tak chcem skusit. len sa mi nechce umyvat celu mikrovlnku ked by vykypelo.

iinuska
14. feb 2011

@mystery7 no skusim zajtra vybehnut pozriet

mystery7
14. feb 2011

u nas taky den nic moc. Rano budicek o 6:30, lebo som sa vykradla na wc-ko. este som si ani nesadla a uz krical mami mami 😅
potom bolo ok, ale pred spanim mal hystericky zachvat lebo som mu nechcela dovolit, aby mi stiskal a skrabal psia 😝 tak som odisla. Vyreval sa pol hodiny a zaspal. spal pol hodiny a opat rev, ale zase zaspal 🙄 snad pospi 🙄

sssimi
14. feb 2011

@luba142 Ďakujem za názor. Veruže aj nad touto alternatívou dosť uvažujem. Sarah by si zvykla na škôlku, mm by mal odštátnicované a ja by som aspoň na rok išla robiť. Alebo v podstate len na nejakú chvíľku, pokým by som neotehotnela. Ja zase isto skončím na rizikovom 😅 No myslím, že takto to bude najrozumnejšie ak sa nám náhodou nezadarí skôr. A 4or ročný rozdiel nie je až tak veľa aby sa decká nezabavili spolu.

sssimi
14. feb 2011

@iinuska ja mám z Tesca krásny a veľmi dobrý mäkký materiál-ani pranie tomu neublížilo.

luba142
14. feb 2011

@sssimi a ver tomu ze ked bude aj sarah v skolke tak budes mat aspon doobedie volnejsie...mne sa to tak paci sice som ju musela vodit, a ist pre nu ale mala som aspon pokoj a mohla sa sustredit len na Barborku 😉
a neurobila by som to, ze by som nechala malu doma zo skolky , bolo jej tam lepsie ako doma kde by s len nudila a ja by som prisposobovala vsetko medzi obe decka takto som mohla doobeda kdekolvek ist a tak, jasne ze cez prazdniny bola doma ked som na materskej